Kffiatki na balkonie i nie tylko :)

Zaczęty przez kffiatek, 11 Maj 2009, 15:28:24

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

wrobelek0403

a propos ziół: kupiłam w zeszłym roku taki rozmaryn w mini doniczce w supermarkecie i go przesadziłam do ziemi myslac, ze ze dwa miesiace akurat wytrzyma :)

a tu niespodzianka, nadal mi rosnie na parapecie w kuchni  :jejeje: :jejeje:
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mobka

#51
Ja w zeszlym roku z tych sklepowych ziol wysadzilam miete, bazylie i cos jeszcze - nie pamietam co, do doniczki na balkonie i caly sezon rosly. Dopiero zimy nie przetrzymaly ;)

A dzisiaj zakupilam kolejna skrzynke i wysialam szczypiorek, bazylie, aksamitki, gozdzika chinskiego i loblie. Ciekawe czy cos laskawie wykielkuje. A i w leroy merlin kupilam przedwczoraj lawende z taka ladna metalowa skrzyneczka. Tez juz wysiana i tez ciekawe czy wzejdzie :)

emcia

rośliny na rozsadę wysiałam już 2 tygodnie temu, ale w szklarni
skrzynkowe jednoroczne najlepiej wynosić na dwór po 15 maja, wtedy mamy pewność, że nie zmarzną
czasem można wcześniej, no ale tu jest już ryzyko, w każdym razie można wtedy przykrywać i śledzić, czy ma być przymrozek


olgaaa1

My na naszym balkonie w zeszłym roku mieliśmy niecierpki, pięknie wyglądały, ale niestety było dużo zamiatania, bo troche pruszyły, ale świetnie wyglądały :)

mobka

Cytat: emcia w 28 Mar 2010, 15:26:59rośliny na rozsadę wysiałam już 2 tygodnie temu, ale w szklarni
No ja wysialam dzisaij, ale do skrzynki w domu. Rozsadzac pewnie dopiero w maju bede - o ile cos wzejdzie :D

salsa

#55
ja juz mam wytarganą stara trawę i przejechane aeratorem
wschodzą mi kwiatki cebulowe 
przycięłam wrzosy, wychodzą tez peonie

w przyszłym tygodniu posadze dwie pnące róze
obserwuje tez bluszcza, ciekawe czy przetrwał zimę ;)

na płocie planuje tez fuksję(ktorą uwielbiam) i kompozycie pelargonii z innymi wiszacymi zielskami-kolorowo ma byc

poza tym jak mi przekwitną tulipany w donicy to wsadzę tam lobelę ale ta wiszącą

z rzeczy mniej przyjemnych - wyzbierałam cały worek śmieci , ktore uroczy sąsiedzi rzucali mi całą zimę do ogródka

latem się troche boja bo nie wiedzią czy tam ktos nie siedzi i ich nie przyłapie (mąz juz nie raz odnosił sąsiadowi do mieszkania wywalane pety albo torebki foliowe)
no ale zimą jak się siedzi w domu to juz nie maja oporów żeby wywalać pety



Dodany tekst: 28 Mar 2010, 21:24:09

Cytat: wrobelek0403 w 25 Mar 2010, 20:15:58
a propos ziół: kupiłam w zeszłym roku taki rozmaryn w mini doniczce w supermarkecie i go przesadziłam do ziemi myslac, ze ze dwa miesiace akurat wytrzyma :)

a tu niespodzianka, nadal mi rosnie na parapecie w kuchni  :jejeje: :jejeje:

ja tez takie miałam w ogródku i żyły całe lato
zimy nie wytrzymały

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

Lwica

A właśnie mam pytanie. Teście kiedyś wsadzili pod ścianą ze schodami do nas na góre bluszcz, i jak to bluszcz rozsiał się do masakrycznych wielkości rok w rok mnóstwo przy nim roboty raz na dwa tygodnie przycinanie bo wchodził na schody i bylo niebezpiecznie. Teraz w sobote wyrwaliśmy dziada póki nie miał lisci i wykopaliśmy korzenie, przynajmniej mi się tak zdaje że wszystkie usunęliśmy chociaż strasznie mocno głęboko siedziały. Myślicie że będzie jeszcze gdzieś wychodził??
Kiedy życie daje ci sto powodów do płaczu, pokaż mu, że masz tysiąc powodów do uśmiechu!

salsa

Dorotka bluszcz jest chwastowaty i trzeba go mocno ciać
moj tata tnie go bardz mocno i jeździ kosiarka po nim w miejscu gdzie miałby wejśc na trawnik
ale swietnie sie sprawdza na siatce od sąsiadów bo jest zimozielony :)

jesli Ci wzejdzie znowu to potraktuj go randapem i juz :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

Lwica

Cytat: salsa w 29 Mar 2010, 10:54:28jesli Ci wzejdzie znowu to potraktuj go randapem i juz

No tak myślałam ale jak chce w tym miejscu teraz zrobić skalniaczek i mieć kwaitki to nie za bardzo chyba randap.
Kiedy życie daje ci sto powodów do płaczu, pokaż mu, że masz tysiąc powodów do uśmiechu!

tachogti

Posadzilam bazylie cytrynowa :D i obcielam wierzbe i maline zeby ladnie zaczely rosnac  ;) i chyba mojego niesmiertelnego kaktusa na balkon wystawie...
Typical sharp-shooting, hard-drinking, katana-wielding, happily divorced housewife :P

feeling.good

Planuję w tym roku jakieś drzewka w donicach na balkon kupić, tuje lub coś podobnego. Mogę liczyć na jakieś rady w tym temacie :)??

Reorganizacja ogródka kolejny rok będzie musiała zaczekać :)

Lwica

Cytat: feeling.good w 29 Mar 2010, 17:42:08Planuję w tym roku jakieś drzewka w donicach na balkon kupić, tuje lub coś podobnego. Mogę liczyć na jakieś rady w tym temacie
O to ja się podłączam do pytanka i prośby bo ja chce na schody zewnętrzne z dwie donice walnąć. Ja myślałam o uformowanym drzewku z bukszpanu bo jest całoroczny. Ale musze znaleźć gdzieś juz wysoki duży bo zanim swój rozsadze to troche minie.....
Kiedy życie daje ci sto powodów do płaczu, pokaż mu, że masz tysiąc powodów do uśmiechu!

Lwica

Mam pytanie czy miała któraś z was przyjemnosć i styczność z Oleandrami?? Zakochałam się w tych krzewach we Włoszech i Chorwacji i marzy mi sie na razie w doniczce na balkonie....a z czasem może znajde kawałek ziemi z ogódku dla nich.
Kiedy życie daje ci sto powodów do płaczu, pokaż mu, że masz tysiąc powodów do uśmiechu!

justynaaaa2

Dorotka1981 nie wysadzaj oleandra do ziemi bo zmarznie zimą ;) to nie jest kwiat na nasz klimat ;)
można go trzymać w ogrodzie ale w donicy i tylko wtedy gdy nie ma już przymrozków :)
moi rodzice mają i wystawiają go dopiero gdy jest pewność że nie będzie już przymrozków, jeden już im umarł ;)
na zimę chowają go do garażu, wystarczy mu temp. kilka stopni na plusie :)

wrobelek0403

#64
Dorotka1981 oleandry sa piekne, ale BARDZO TRUJACE. Jesli Wiki jest mocno wszedobylska, na razie zrezygnuj ;)
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Lwica

Cytat: wrobelek0403 w 01 Kwi 2010, 20:16:30Dorotka1981 oleandry sa piekne, ale BARDZO TRUJACE. Jesli Wiki jest mocno wszedobylska, na razie zrezygnuj

Ano słyszałam że są trujące...ale w sumie chce je trzymać na balkonie a tam ona ma zakaz wejścia i jej tam w ogóle nie wpuszczamy.....a jestem po porstu mega zakochana w tym krzewie.....i marze o takim małym egzemplarzu na balkonie.
Kiedy życie daje ci sto powodów do płaczu, pokaż mu, że masz tysiąc powodów do uśmiechu!

magoo

Dorotka1981 moja mama ma rozowe, jezeli chcesz to mozemy sie kiedys umowic na przekazanie szczepki (tylko trzeba poczekac az sie w polandii pojawie)

no chyba, ze chcesz bardzo i juz to moze ci moj brat przekazac

Lwica

Cytat: magoo w 02 Kwi 2010, 00:44:03Dorotka1981 moja mama ma rozowe, jezeli chcesz to mozemy sie kiedys umowic na przekazanie szczepki (tylko trzeba poczekac az sie w polandii pojawie) no chyba, ze chcesz bardzo i juz to moze ci moj brat przekazac

bighug bighug bighug wspaniała propozycja mogę poczekać! Tyle lat czekałam na własny kąt do hodowli kwiatów więc jeszcze troszke wytrzymam.  :jejeje:
Kiedy życie daje ci sto powodów do płaczu, pokaż mu, że masz tysiąc powodów do uśmiechu!

OlaFasola

Cytat: Dorotka1981 w 31 Mar 2010, 14:35:30
Mam pytanie czy miała któraś z was przyjemnosć i styczność z Oleandrami?? Zakochałam się w tych krzewach we Włoszech i Chorwacji i marzy mi sie na razie w doniczce na balkonie....a z czasem może znajde kawałek ziemi z ogódku dla nich.
Moja mama ma oleandry różowe i białe. Są duże, wysokości może z dwa metry jeśli dobrze pamiętam. Wystawia je wiosną do ogrodu, a jesienią znowu wracają do domu.
Jeśli byś chciała to napewno chętnie podzieli się szczepkami, bo kocha kwiaty, potrafi o nie dbać (w przeciwieństwie do mnie) i lubi rozdawać szczepki.

Lwica

Cytat: OlaFasola w 02 Kwi 2010, 15:12:54Moja mama ma oleandry różowe i białe. Są duże, wysokości może z dwa metry jeśli dobrze pamiętam. Wystawia je wiosną do ogrodu, a jesienią znowu wracają do domu. Jeśli byś chciała to napewno chętnie podzieli się szczepkami, bo kocha kwiaty, potrafi o nie dbać (w przeciwieństwie do mnie) i lubi rozdawać szczepki.

LAski koffffam was normalnie przywracacie mi wiare w dobry ludzi.
Kiedy życie daje ci sto powodów do płaczu, pokaż mu, że masz tysiąc powodów do uśmiechu!

mobka

A ja sie musze pochwalic, ze wzeszlo mi wszystko co zasialam. No oprocz mega drogiej lawendy :D Mam tylko nadzieje, ze teraz roslinek nie zasusze. Tylko gdzie ja to wszystko porozsadzam... hmm...

wrobelek0403

kupiłam nasiona i ziemie, w weekend bede siac :D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mayagaramond

Moj maz zaszadzil truskawki ;D Na razie stoja jeszcze w pokoju, bo w nocy bylo zimno, ale za pare dni wystawimy je (on wystawi ;) ) je na balkon.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

szelma

Mam lawendę na balkonie, ale zupełnie nie wiem, co z nią się robi. Zostawić ją tam samą sobie? Czy podlewać dodatkowo? Będę wdzięczna za rady, bo nie chcę jej zasuszyć albo utopić na tym tarasie.

wrobelek0403

szelma no podlewac oczywsicie :D

ja melduje ze zasiałam aksamitki oraz w skrzynkach cos, co sie zwało "mieszanka kwiatów zółtych", "mieszanka kwiatów czerwonych", "mieszanka kwiatów różowych" i "mieszanka kwiatów filoletowych" lol lol lol

oraz posadziłam bratki :D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login