Jakie nazwisko napisac w zaproszeniu??

Zaczęty przez jutka23, 21 Kwi 2009, 14:33:08

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

jutka23

Witam:) mam problem jakie nazwisko napisać na zaproszeniu gdyż jestem juz rok po ślubie cywilnym i teraz mam nazwisko męża. Bieżemy teraz ślub kościelny i nie wiem jak napisać w zaproszeniu czy panieńskie nazwisko czy juz po męzu?? Prosze o pomoc i rade z góry dziękuje :)

Kasia

#1
panieńskie nie pasuje bo jakby nie patrzeć nie jest zgodne z prawą ;)


a nie możecie wpisać samych imion?



Dodany tekst: 21 Kwi 2009, 14:43:00

a może pół żartem pół serio
Ania z domu X i Antek z domu Y

zwierzatko_mojej_mamy

ja bym zapraszala na mezowe, chyba, ze slub cywilny byl tajemnica i nikt nic nie wie :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

evelka

kuzynka mojego przyszłego malżona w chwili zapraszania na ślub kościelny była juz po cywilnym, na zaproszeniach miała nazwisko panieńskie

magoo

Żona mojego kuzyna również na zaproszeniu na kościelny miała nazwisko panieńskie (byli już po cywilnym) więc może tak się robi...  :hmm:

panikarola

nowe nazwisko, przeciez skoro zmienilas nazwisko to juz w ogole nie ma osoby noszacej to stare nazwisko, chyba ze przez zbieznosc. to jest nawet calkiem logiczne, zapraszasz teraz przeciez na ceremonie religijna, nazwisko i tak tu nie ma nic do rzeczy. w tekscie bym to podkreslila, ze zapraszaja na uroczystosc przyjecia sakramentu malzenstwa czy cos podobnego.
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

effik


jutka23

#7
Dzieki za podpowiedzi ale jeszcze mam mętlik w glowie :) ale juz mniej wiecej wiem co o tym myslicie;) a jeszcze dodam ze mamy juz roczną córeczke i mala tez ma nazwisko po meżu moze teraz  bedzie łatwiej z tym nazwiskiem na zaproszeniu :hmm:

justynaaaa2

ja bym dała tylko wasze imiona a jeśli ma być z nazwiskiem to napisałabym takie jakie teraz nosicie czyli ty także piszesz nazwisko męża, bo tak już się nazywasz ;) a więc wg mnie powinno być "...X i Y Kowalscy zapraszają..." :)
są tutaj dziewczyny, które brały osobno kościelny i cywilny więc może się wypowiedzą ;)

golinda

Cytat: panikarola w 21 Kwi 2009, 19:03:45
nowe nazwisko, przeciez skoro zmienilas nazwisko to juz w ogole nie ma osoby noszacej to stare nazwisko, chyba ze przez zbieznosc. to jest nawet calkiem logiczne, zapraszasz teraz przeciez na ceremonie religijna, nazwisko i tak tu nie ma nic do rzeczy. w tekscie bym to podkreslila, ze zapraszaja na uroczystosc przyjecia sakramentu malzenstwa czy cos podobnego.

ta pani ma rację :)