rozdzielnosc, rozlacznosc, wspolnota majatkowa

Zaczęty przez elizapj, 10 Wrz 2007, 00:33:54

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

wrobelek0403

#25
Cytat: MagdaM w 14 Wrz 2008, 17:28:13


tzn
1. że jak bym podpisała intercyze to pieniądze które on zarobi są jego a te co ja zarobię są moje ?

2. jak on kupi mieszkanie po spisaniu intercyzy to jest jego czy nasze wspólne?

3. bo własnie o to mi chodzi nie żebym leciała na kasę czy coś takiego, ale przypuśćmy że będę zarabiać mało kasy że nie będzie mnie stać na mieszkanie a po 15 latach coś się popsuje i będzie rozwód i zostaje z niczym, tylko z moją marną pensją, bo nie będę miała żadnego prawa do mieszkania. 


1. dokładnie.

2. jego, chyba, ze w umowie notarialnej oboje bedziecie wpisani jako wlasciciele. Wtedy nie ma znaczenia, za czyje pieniądze kupione zostało mieszkanie.

3. przy takim załozeniu lepsza jest wpolnosc majątkowa, albo jak napisała nionczka, macie rozdzielnosc, ale i tak kupujecie wszystko razem i jest to zapisane np. w umowie.


Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

salsa

MagdaM  a zastanawialiscie sie nad rozdzielnoscia z wyrównaniem dochodow ???
tez jest to rozwiazanie
ja podobnie jak Wrobelek uwazam, ze rozdzielosc jest korzystna w sytuacji gdy jedna z osob ma jakies finansowe poczynania, czyli inwestuje, porwadzi dzialnosc gospodarcza itp

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

MagdaM

Cytat: salsa w 14 Wrz 2008, 18:16:06
MagdaM  a zastanawialiscie sie nad rozdzielnoscia z wyrównaniem dochodow ???
tez jest to rozwiazanie
ja podobnie jak Wrobelek uwazam, ze rozdzielosc jest korzystna w sytuacji gdy jedna z osob ma jakies finansowe poczynania, czyli inwestuje, porwadzi dzialnosc gospodarcza itp



ja na razie jeszcze nie pracuje, za 2 miesiące wracam do domu i zaczynam szukać pracy, mój chłopak pracuje ale nie prowadzi żadnej działalności i na pewno w nic nie zainwestuje.

chyba faktycznie trzeba wybrać się do notariusza i wypytać o szczegóły

salsa

MagdaM  no to nie podpisujcie tej umowy. w zasadzie taka umowę można podpisać pozniej, za kilka lat keidy sytuacja sie zmieni. rozdzielność działa od momentu podpisania umowy , mozna ja zawsze ustanowić lub znieść :) koszt takiej umowy tez jest taki sam niezaleznie od momentu spisania (no chyba ze taksy pojdą w gore, ale na razie to ida w dol ;) )
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)