Rośniemy rośniemy :)

Zaczęty przez vobi, 16 Mar 2009, 08:53:13

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

nionczka

Dziewczyny, 73, 74 cm? Przeciez to jest wzrost dla roczniaka. Ja rozumiem, ze Wasi to chlopcy i ze moze genetyka inna, ale jednak 20 cm roznicy w 3 miesiace to chyba duzo. Moim zdaniem cos z tymi pomiarami nie tak...
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

abkasia

#101
Cytat: nionczka w 24 Cze 2009, 09:23:20
Dziewczyny, 73, 74 cm? Przeciez to jest wzrost dla roczniaka. Ja rozumiem, ze Wasi to chlopcy i ze moze genetyka inna, ale jednak 20 cm roznicy w 3 miesiace to chyba duzo. Moim zdaniem cos z tymi pomiarami nie tak...
ja juz pislam ze nasz jest mierzony zgieciowo cm ale za kazym razem tak samo, wiec przyrost wzrostu jest miarodajny. oczywiscie przy wyproscie nie ma az 74 cm, ale nosimy ubranka na 68 i na dlugosc sa dobre,tylko za szerokie. a maly jest taki dlugi jak jego kuzynka pol roczna wiec jest to mozliwe :D

Dodany tekst: 24 Cze 2009, 10:27:15

dla roczniaka? 74? moja siostrzyczka cioteczna ma 9 mies i nosi rozmiar na 86 :) albo i wiecej :)

nionczka

#102
Kasia, widocznie w Twojej rodzinie sa duze dzieci, ale teoretycznie 74 to wlasnie roczniak:

http://www.dzieciuszkowo.bazarek.pl/art_cat.php/ckid,832/pt,0/title,Rozmiary-ubranek/ zobacz ostatnia tabelke.

Zobacz w siatkach centylowych, ktore wklejamy. Podobne wyniki.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

kasiad

Cytat: nionczka w 24 Cze 2009, 10:50:09
Kasia, widocznie w Twojej rodzinie sa duze dzieci, ale teoretycznie 74 to wlasnie roczniak:

http://www.dzieciuszkowo.bazarek.pl/art_cat.php/ckid,832/pt,0/title,Rozmiary-ubranek/ zobacz ostatnia tabelke.

Zobacz w siatkach centylowych, ktore wklejamy. Podobne wyniki.


to mój Olek też jest dużym dzieckiem bo ubranka nosimy już i na 68 i na 74 cm ;D

abkasia

nionczkanasz jest bardzo dlugi.. rosnie caly czas na dlugosc, na szerokosc mniej...

kasiad

Cytat: abkasia w 24 Cze 2009, 10:59:36
nionczkanasz jest bardzo dlugi.. rosnie caly czas na dlugosc, na szerokosc mniej...

a mój klocek rośnie bardziej wszerz :D

abkasia

nionczka ja i maz nie jestesmy za wysocy- ja 170, maz 180. ale moi wojkowie np sa wysocy-186,194...
ja sie ciesze ze jest dlugi :)

nionczka

Cytat: abkasia w 24 Cze 2009, 11:02:29
nionczka ja i maz nie jestesmy za wysocy- ja 170, maz 180. ale moi wojkowie np sa wysocy-186,194...
ja sie ciesze ze jest dlugi :)

A ja Wam zazdroszcze,z e jestescie wysocy :-)
Mi nie chodzi tyle o rozmiar ubranek co o przyrost w porównaniu do innych dzieci. 20 cm na 3 m-ce to bardzo duzo dlatego nie wierze w pomiar. Wasi chlopcy napewno sa powyzej 50 centylu ale nie powyzej tabel. Zobaczcie, tak by wygladal wzrost Pawelka Czarnasi gdyby pomiar byl prawidlowy. Daleko, daleko ponad tabela.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

marax

#108
a ja mowilam ze ten watek bedzie stresujący dla matek lol

Dodany tekst: 24 Cze 2009, 10:18:07

Cytat: nionczka w 24 Cze 2009, 11:08:42
A ja Wam zazdroszcze,z e jestescie wysocy :-)
Mi nie chodzi tyle o rozmiar ubranek co o przyrost w porównaniu do innych dzieci. 20 cm na 3 m-ce to bardzo duzo dlatego nie wierze w pomiar. Wasi chlopcy napewno sa powyzej 50 centylu ale nie powyzej tabel. Zobaczcie, tak by wygladal wzrost Pawelka Czarnasi gdyby pomiar byl prawidlowy. Daleko, daleko ponad tabela.
eee tam zalapal sie chlop na 150 centyl bedzie gwiazda MBI

Dodany tekst: 24 Cze 2009, 11:21:42

Ja mam 170 maz 190 cm a nasza Laura nosi rozmiar  68 (juz troche wyrasta ) na 5 miesiecy to chyba rozmiar standardowy

abkasia

Cytat: nionczka w 24 Cze 2009, 11:08:42
A ja Wam zazdroszcze,z e jestescie wysocy :-)
Mi nie chodzi tyle o rozmiar ubranek co o przyrost w porównaniu do innych dzieci. 20 cm na 3 m-ce to bardzo duzo dlatego nie wierze w pomiar. Wasi chlopcy napewno sa powyzej 50 centylu ale nie powyzej tabel. Zobaczcie, tak by wygladal wzrost Pawelka Czarnasi gdyby pomiar byl prawidlowy. Daleko, daleko ponad tabela.
ja pisalam ze on po wyprostowaniu nozek nie ma z 74, przy wyproscie ma 68. a przyrost ma duzy. nawet lekarka kazala mu podawac oprocz wit d jeszcze komplex witamin, wlasnie dlatego ze rosnie tak szybko... no i wit D dostawal najpierw 1 krople, ale jak po 1 mies duzo urosl to kazala 2 kropelki wziac

jestynka

u nas w przychodni mierzą po 3 miesiącu.kładą na taką deskę na której jest pomiarka i prostują na sekundę nóżki. Filip ma 62 cm, a nosi ciuchy najczęściej na 68 tylko myszą być szerokie
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

marax

#111
te pomiary to maja sens jak dziecko juz stoi na -takie mierzenie po zgeciach itp to jest +/- 10 cm

Dodany tekst: 24 Cze 2009, 12:11:47

u niemowlaka najbardziej miarodajna jest waga to mierzenie to taki "pic na wode fotomontaż " zobraloby sie 3 lekarzy i kazdemu wyszloby co innego

abkasia

Cytat: maraxela w 24 Cze 2009, 12:10:38
te pomiary to maja sens jak dziecko juz stoi na -takie mierzenie po zgeciach itp to jest +/- 10 cm

Dodany tekst: 24 Cze 2009, 11:11:47

u niemowlaka najbardziej miarodajna jest waga to mierzenie to taki "pic na wode fotomontaż " zobraloby sie 3 lekarzy i kazdemu wyszloby co innego
oczywiscie ze tak, ale nasza mierzy malego zawsze tak samo i nawet nie chodzi o to ile ma tych cm, co o przyrost. :)

czarnasia13

#113
Ale dyskusja rozgorzała;) Ja wiem że ten pomiar nie jest dokładny ale innego nie mam :)
a Pawełek nosi już ubranka na 74cm i ma je tylko za szerokie, a niektóre 68 to już nóżek nie wyprostuje, bo mu ciągnie od spodu. My jesteśmy z tych wyższych, mąż, mój tata i mój brat mają po 188cm. a w rodzinie męża też same wielkoludy  :rotfl:

Dodany tekst: śro 24 cze 2009 15:04:54 GMT-1

Paweł dostaje 3 krople wit D3
abkasia stworzymy z naszych chłopaków pierwszą strefową drużynę koszykówki, kto się jeszcze przyłączy? :aaaa:

abkasia

czarnasia13 eee no to Pawelek wiekszy jest duzo od Hugusia :) bo my jeszcze 74 nie zakladamy ;)


jestynka

a w pajacach też Filip nosi 74
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

kasiad

Cytat: czarnasia13 w 24 Cze 2009, 17:02:39

abkasia stworzymy z naszych chłopaków pierwszą strefową drużynę koszykówki, kto się jeszcze przyłączy? :aaaa:
kto się jeszcze przyłączy? :aaaa:

jak to kto  :foch: Oluś oczywiście :D my już i na 68 i na 74 ubranka nosimy :)

marax

strasznie wam szybko rosna my jeszcze jestesmy w 68 juz przymale ale 74 za duze

nionczka

Cytat: maraxela w 25 Cze 2009, 15:10:15
strasznie wam szybko rosna my jeszcze jestesmy w 68 juz przymale ale 74 za duze

A u nas jeszcze 68 za duze...
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

marax

nioniczka nasze modelkami nie zostaną lol lol lol

nionczka

#121
Cytat: maraxela w 25 Cze 2009, 15:28:03
nioniczka nasze modelkami nie zostaną lol lol lol

eee, moze sie jeszcze odbija :-) Moja siostra ma kolezanke, ktora do polowy liceum miala 154 a potem nagle zaczela rosnac i ma dzis 170!

Poza tym moga byc fotomodelkami, modelkami dloni...
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

marax

#122
tak nioniczka modelkami małego palca u stopy  lol lol lol

Dodany tekst: 25 Cze 2009, 15:39:54

ja mam 168 moj maz 190 wiec mala pewnie tez kolo 170 powinna miec jak nie wiecej

nionczka

Cytat: maraxela w 25 Cze 2009, 15:39:13
tak nioniczka modelkami małego palca u stopy  lol lol lol

Dodany tekst: 25 Cze 2009, 14:39:54

ja mam 168 moj maz 190 wiec mala pewnie tez kolo 170 powinna miec jak nie wiecej

My chyba jednak zostaniemy przy tych dloniach ;-)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

marax

Cytat: nionczka w 25 Cze 2009, 15:40:50
My chyba jednak zostaniemy przy tych dloniach ;-)
haha piwko dla ciebie