Gdzie kupujecie, zamawiacie książki?

Zaczęty przez sweedee, 14 Mar 2009, 18:54:07

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

sweedee

Czy macie jakieś sprawdzone księgarnie wysyłkowe lub inne miejsca, gdzie kupujecie książki?

Ja, zazwyczaj, zamawiam w Empiku lub tu http://www.ksiegarnia.wysylkowa.pl/, raz mi się zdarzyło tu http://www.kdc.pl/
jak jestem na zakupach, to wpadam zawsze do antykwariatu
zwracam uwagę na cenę książki i koszt przesyłki, przy czym z Empiku i wysyłkowej mam odbiór osobisty
no i porównuję ceny na ceneo
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


www.foto.adtwinzz.com
www.adtwinzz.com

gatka2804

Ja ostatnio zakupilam uzywane ksiazki tutaj
http://www.empik.com/bazarek/

Pierwszy raz tam trafilam, wpadla mi w oko dobra okazja zakupic trylogie Meyer od jakiegos zarejestrowanego uzytkownika, ktory akurat z mojej miejscowosci byl. Odpisalam na oferte i juz na nastepny dzien odbieralam ksiazki w umowionym miejscu. Mysle ze bede tam zagladac co jakis czas. Wiadomo, ze to akurat ksiazki uzywane.. Te co ja kupilam jak nowe. Zreszta przed zaplaceniem mialam okazje je obejrzec. Gdyby byly zniszczone po prostu bym sie wycofala - to byl wlasnie duzy plus sprzedawcy z tego samego miasta...

Pyś

do mnie do pracy bardzo często książki zamawiane są tutaj
www.merlin.pl lub www.helion.pl
Ta druga księgarnia to raczej "techniczna".

;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

wrobelek0403

jesli przez internet to empik.com ewentulanie szukam na allegro - tam mozna znalezc absolutnie wszystko ;D

ale najbardziej to lubie w ksiegarni powachac sobie farbe drukarską  :mocking: :mocking:
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

jo_miekka

Ja wolę w księgarni. Pospaceruje człowiek, poczyta, powącha, sprawdzi jakość czcionki...
Ale jeżeli już wiem konkretnie, czego mi trzeba, to zdarza mi się zamówić przez empik.

karamela

Ja książki techniczne kupuję zazwyczaj na allegro. Zwykle na książce która kosztuje ok 60 zł oszczędzam ok 10-15 (wliczając przesyłkę)
Zawsze zrób siusiu, jeżeli tylko masz okazję.
A.W. WELLINGTON

Guests are not allowed to view images in posts, please
Register or Login


malutenka

Najbardziej lubię książki pomacać, przekartkowac i w ogóle mieć w ręce przed zakupem. Z reguły szukam po przeróżnych takich składach. Jak już mam niesamowitą ochotę coś przeczytać, a ksiązki nigdzie nie ma, to albo merlin.pl albo lideria.pl

szelma

Polskie - empik. Kiedy jeszcze studiowałam, to zamawiałam tam też dużo angielskojęzycznych - ceny mieli umiarkowane, choć parę razy nie dali rady ściągnąć mi danej książki. A teraz to głównie amazon, a jak coś używanego to abebooks - różne dziwne rzeczy można tam znaleźć ;).

calla

Najwiecej ksiazek kupuje na allegro, ze wzgledu na cene. Nie przeszkadza mi to zupelnie, ze sa one uzywane.
Potem jest Merlin. Wysylke tak czy tak mam za free, bo zawsze jest to zamownienie powyzej 100zl :-)
Jak jestem w domu, odwiedzam tez Empik. Rowniez ze wzgledu na plyty. Zdarza mi sie rowniez kupic jakas ksiazke w supermarkecie ;-)
A juz ostatnio moim ulubionym miejscem stala sie ksiegarnia na lotnisku w Warszawie. Mam wtedy duuzo czasu, zeby sobie spokojnie poogladac ;-) Zawsze wracam z reklamowka pelna ksiazek i gazet :-)



Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

magoo

Również w Merlinie. Zamawiałam już kilka razy i jestem zadowolona.

nionczka

Ja mam trzy ulubione stacjonarne ksiegarnie w miescie i jedna w Bajonie gdzie zaopatruje sie hurtowo kiedy jezdzimy do Francji. W necie kupilam moze pare razy, ale to tylko dlatego, ze nie mam potrzeby. My z mezem regularnie chodzimy "na ksiazki" tzn idziemy razem przeszperac ksiegarnie, kazde idzie w swoja strone i spotykamy sie przy kasie.
Za to regularnie wchodze na strony moich stacjonarnych ksiegarni.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

salsa

ja kupuje w zasadzie wszedzie
od empiku, poprzez matrasa, zielona sowe , swiat ksiazki, na taniej ksiazce  na dworcu kolejowym skonczywszy lol
w ogole na dworcu maja ciekawy asortyment za poł ceny - wiec grzebie i kupuje

przez net ksiazek nie umiem - lubie sobie podotykac, poogladac kartki - jestem lekki swirem jesli chodzi o ksiazki (np. nie kazdemu pożycze - musze osobe dobrze znac i wiedziec jakie ma zwyczaje jesli chodiz o traktowanie ksiazek - np mam kolege ktory czytaprzy jedzeniu, nigdy mu nie pozycze zadej ksiazki)
musze sie jednek rpzekonac do netu bo jest taniej niz w stacjonarnych ....
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

zwierzatko_mojej_mamy

ja glownie w matrasie, bo mam 5% znizki :D zawsze to cos - pracuje nad 10% znizki ;D ale nie opedzam sie od innych ;) i tez na zywo kupuje, chociaz czasem pakiety technicznych w merlinie ;)


salsa ja pozyczanych przy jedzeniu i w wannie nie czytuje ;D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

vobi

1. Allegro
2. kiedys w Merlinie, ale raz tak dali ciala, ze juz nigdy nic u nich nie zamowie
3. anglojezyczne (jesli nei mam mozliwosci "sciagnac" przez kogos) kilka razy zamawialam tutaj www.tmc.com.pl
4. jesli najdzie mnie nagla ochota to "na zywca" w empiku

magdarynka

A ja malo kupuje, wlasciwie tylko to czego nie ma w bibliotece. Bo ja uwielbiam chodzic do biblioteki, czuc ten zapach starych ksiazek, nosz lubie, lubie :D
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

jo_miekka

A ja właśnie na studiach zniechęciłam się do bibliotek i w ogóle do pożyczania książek.
Stypendium mnie rozpieściło. Całe wydawałam na książki właściwie.
Jeśli czytam książkę, a potem muszę ją oddać, to jest mi bardzo, bardzo przykro...
Lubię mieć na własność, zaglądać od czasu do czasu, wracać do jakichś ważniejszych fragmentów.

fasolka1980

#16
Ja kupuje glownie na allegro, czasami w empiku...

nie cierpie kladzenia ksiazek otwartych grzbietem do gory (moj malzonek nietsety namietnie tak robi  :headbang: )

biblioteki kiedys uwielbialam,  w Wawie nie naleze do zadnej - czas to zmienic chyba  :knuje:

inkageo

#17
Ja zamawiam książki głównie przez internet, na allegro i merlinie, rzadziej w empiku, bo tam zaglądam osobiście ;) Raczej nie pożyczam od innych osób książek i nie trzęsę się specjalnie nad nimi. Niszczą mi się trochę jak noszę je w torebce, czy czytam na wakacjach na plaży, zdarzają się plamy z kremu do opalania czy ślady po palcach z wody morskiej, czy piasek, ale ze mnie zołza ;) Nawet lubię takie wakacyjne ślady na książkach, ale książek nie pytałam czy też to lubią  :mocking:

Dodany tekst: 16 Mar 2009, 09:44:57

I ponieważ nie trzęsę się nad książkami to bardzo chętnie pożyczam je innym, czasem nawet kilka razy w tygodniu wpadają znajomi po książki :) Cieszy mnie to jak książka wędruje dalej, ale zawsze pilnuję żeby wróciła i troszkę się denerwuję jak dłuuugo jej nie ma ;)
Imagine there is no hate

magdarynka

A macie tak ze jak juz pozyczycie to zaraz was nachodzi ochota na czytanie tej wlasnie ksiazki ? Bo ja tak i dlatego nie lubie rozstawac sie z moimi ksiazkami  :mocking:
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

szelma

Ja to bym przede wszystkim chciała, żeby nasze książki były gdzieś w jednym miejscu, a nie w trzech różnych krajach :(. Bo tak, mam ochotę poczytać sobie coś, co jest w Polsce. Albo D. mówi mi o jakiejś książce, którą ma w Belgii. Mam dość takiego stanu rzeczy - tylko nie wiem, jak duże mieszkanie będziemy musieli mieć, żeby wszystko pomieścić :D. Razem mamy gdzieś koło 2500-3000 książek, tak na oko...

magoo

W czasie studiów uwielbiałam biblioteke uniwersytecką we Wrocławiu, przeczytałam dzięki niej masę książek których nigdzie indziej nie mogłam znaleźć. I pasował mi sposób zamawiania w domu przez net i następnego dnia po zajęciach mogłam odebrać :)

Pożyczyć komuś mogę i kiedyś to chętnie robiłam, ale od czasu kiedy pare egzemplarzy do mnie nie wróciło, albo czekałam nawet pare miesięcy i musiałam się jak jakaś głupia upominać o zwrot, pożyczam tylko tym, których dobrze znam i wiem, że mi oddadzą  ;)

calla

Cytat: magdarynka w 16 Mar 2009, 09:14:55
A ja malo kupuje, wlasciwie tylko to czego nie ma w bibliotece. Bo ja uwielbiam chodzic do biblioteki, czuc ten zapach starych ksiazek, nosz lubie, lubie :D

A ja jestem bardzo smutna z tego powodu, ze nie moge wypozyczac ksiazek :-(
Skazana jestem na kupowanie. Z jednej strony mnie to cieszy, bo baaaardzo lubie kupowac, czytac i gromadzic ksiazki. A z drugiej, nie powiem, ale sporo pieniedzy mi na nie idzie.
Chcialabym miec kiedys swoja biblioteczke, tak jak salsa pisala.
No i coraz czesciej chodzi mi po glowie pomysl posiadania ksiegarni :-) Moze niebawem uda mi sie go zrealizowac ;-)
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

mati

Może nie do końca w temacie, ale myślę, że nikt się nie pogniewa.
W najnowszym Przekroju jest kod promocyjny do audioteka.pl,
gdzie, jak się zapewne domyślacie, można zakupić różnego rodzaju audiobooki do pobrania w mp3.

Po wrzuceniu wszystkich książek do koszyka wpisujemy w specjalnym okienku
hasło "sluchaj-z-przekrojem" i otrzymujemy 30% zniżki na całe zakupy 
jupi


panikarola

www.alibris.com

za smieszne pieniadze! jeszcze sa i kody promocyjne, ale nie znalazlam gdzie.
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

Norka

Ja zamawiam teraz głównie książki do magisterki z http://krainaksiazek.pl/sklep.html?lang_id=1 Książki/cd/dvd w wielu językach, głównie angielskie, sporo filologicznych smaczków, ale też pozycje przyjemnościowe (piękne wydania Jane Austen :dance:). W ofercie jest też pośrednictwo w zamówieniach np. z amazonu. Centrum dystrybucyjne mają we Wrocławiu, więc na książki czekam zwykle 2-3 tygodnie, a jak coś jest wcześniej, to sobie mogę sama odebrać na Biskupinie.

Wrocławiankom i poznaniankom polecam http://www.kapitalka.pl/ - można zamówić przez internet z 10% zniżką i odebrać książki na miejscu w kawiarnio-księgarni albo zrobić zakupy stacjonarne i za wydane 49 zł dostać darmową kawę. We Wrocławiu Kapitałka jest na pl. Nankiera, mają nawet 2 stoliczki wystawione na placu przykościelnym - urocze miejsce, moje ulubione do szperania ;)