przedstawiciel medyczny... polecacie czy nie???

Zaczęty przez bagietka12, 14 Mar 2009, 09:35:51

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

bagietka12

witam

jak wiecie straciłam pracę i szukam nowej, myślałam żeby spróbować jako przedstawiciel medyczny.  :knuje:
Pracuje któraś z Was w firmie farmaceutycznej właśnie jako PM???

Bardzo proszę o rady i opinie na temat firm do których warto aplikowac a które omijać z daleka :)

Będę bardzo wdzieczna za każdą radę i informację  :pray: :pray: :pray:


bagietka12

wyzsze :) studiowałam na akademii ekonomicznej w Katowicach logistykę :) mam roczne doświadczenie jako przedstawiciel handlowy  ;)

justynaaaa2

bagietka12 nie wiem czy do tego nie jest wymagane chociaż jakiekolwiek wykształcenie pokrewne z medycznym :hmm: moja koleżanka kiedyś pracowała jako taki przedstawiciel ale miała studia podyplomowe "marketing strategiczny na rynku farmaceutycznym"
masz już jakąś konkretną ofertę czy dopiero sobie "gdybasz" ;)

abkasia

Cytat: justynaaaa2 w 14 Mar 2009, 10:56:26
bagietka12 nie wiem czy do tego nie jest wymagane chociaż jakiekolwiek wykształcenie pokrewne z medycznym :hmm: moja koleżanka kiedyś pracowała jako taki przedstawiciel ale miała studia podyplomowe "marketing strategiczny na rynku farmaceutycznym"
masz już jakąś konkretną ofertę czy dopiero sobie "gdybasz" ;)
nie chyba nie jest wymagane wyksztalcenie pokrewne z medycznym.. znam wiele osob calkowicie nie zwiazanych z branza medyczna, ktorzy pracuja jako przedstawiciele med.
tam patrza, czy kandydat jest otwarty, latwo nawiazuje kontakty.
kiedys przedstawiciele mieli dobrze- w sensie finansowym.. teraz juz o wiele bardziej sa rozliczani z kazdej zlotowki.. ale praca chyba zla nie jest.. chociaz trzeba sie liczyc z tym, ze nie zawsze bedzie sie mile traktowanym i czasami zbywanym..

bagietka12

nie jest wymagane wykształcenie medyczne ani pokrewne :) wystarczy ze jest WYŻSZE :)

a ofert narazie zaczynam przegladac :)

justynaaaa2

to może zależy od firmy ;) bo aż przejrzałam z ciekawości i wszędzie widzę, że wymagane pokrewne albo jakieś doświadczenie  :hmm:
no ale życzę powodzenia  :thumbup:
ja wiem, że się na handlowca nie nadaję, pracowałam 1,5 roku i to nawet nie był taki typowy przedstawiciel hand. bo nie musiałam jeździć po klientach, ale o ile na początku mi się podobało to po kilka miesiącach tak mnie ludzie/klienci wkur....że szału dostawałam  :headbang:

magdalinska

jak sie czujesz na siłach i nic innego, lepszego nie znajdziesz to bierz jak dadza ;)
ja sie nie nadaje kompletnie na takie stanowiska, ode mnie pewnie nikt by nic nawet za darmo nie wzial ;)

marax

#8
przedstawiciel medyczny to bardzo ogolne pojecie oni sie dziela i od roznych zadan wymagane sa rozne kfalifikacje.skonczonej farmackologi ,medycyny i pokrewnych wymaga sie chyba od osob majacych namawiac lekarzy ordynatorow itp do przepisywania lekow danej firmy .mniejsze kfalifikacje pewnie potrzebne sa gdy reklamuje sie leki w aptekach jako rpzedstawiciel hurtowni farmaceutycznej .ogolnie rzecz biorac poza charakterem liczy sie tez wyglad tyłka -takie laski tam pracuje ze glowa boli :) i panowie lowalasy rodem z barbi i kena;)jakosc pracy i skutecznosc pewnie zalezy tez od tego  jakimi narzedziami  do przekonywania dysponujesz ,czy tylko dlugopisami czy tez Wycieczkami na karaiby

salsa

moj koleżanka pracuje jako w/w od 2 lat ;)
w poniedziałek bede miała chwile to napisze Ci pw z czym to się je ;)

generalnie jak juz wyrobisz sobie lekarzy to odcinasz kupony ;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

bagietka12

salsa super :) w takim razie czekam na pw :)  :beer: :beer:

elve

bagietka12 po moich studiach albo robiło się doktorat albo zostawało przedstawicielem medycznym, więc mam bogatą reprezentację przedstawicieli zawodu
w większości firm wykształcenie medyczne lub pokrewne nie jest konieczne, raczej zwracają uwagą na doświadczenie zawodowe

wszystko zalezy od firmy do jakiej trafisz
pech chciał, ze teraz branża farmaceutyczna przeżywa podwójny krezys, ogólnoświatowy i swój wewnętrzny spowodowany wprowadzeniam nowych wymogów prawnych
płace coraz niższe, cele coraz bardziej wyśrubowane, lekarze przyzwyczajeni do pewnych praktyk a ty masz coraz mniej śroków by te potrzeby zaspokajać

niektóre firmy balansują na granicy etyczności

to negatywy, ale pisane też trochę z perspektywy ostatnich 5-7 lat
jak masz jakies konkretne pytania, speóbuję odpowiedzieć

salsa

Bagietka - poszło pw ;) mam nadzije ze w miare wyczerpujace - jakby co - pytaj ;) jezyka zasiegne iu zrodła lol
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

marax

Cytat: elvelve w 15 Mar 2009, 16:45:27
bagietka12 po moich studiach albo robiło się doktorat albo zostawało przedstawicielem medycznym, więc mam bogatą reprezentację przedstawicieli zawodu
w większości firm wykształcenie medyczne lub pokrewne nie jest konieczne, raczej zwracają uwagą na doświadczenie zawodowe

wszystko zalezy od firmy do jakiej trafisz
pech chciał, ze teraz branża farmaceutyczna przeżywa podwójny krezys, ogólnoświatowy i swój wewnętrzny spowodowany wprowadzeniam nowych wymogów prawnych
płace coraz niższe, cele coraz bardziej wyśrubowane, lekarze przyzwyczajeni do pewnych praktyk a ty masz coraz mniej śroków by te potrzeby zaspokajać

niektóre firmy balansują na granicy etyczności

to negatywy, ale pisane też trochę z perspektywy ostatnich 5-7 lat
jak masz jakies konkretne pytania, speóbuję odpowiedzieć

tz co robia balansujac na tej granicy?

salsa

maraxela  sa jakies zmiany w przepisach , np moja kolezanka nie ejst juz rpzedstawicielem medycznym tylko konsultantem - to jest jakis sposb obejscia nowych rpzpisow
przedstawiciele udaja tez, ze sa pacjentami
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

elve

#15
maraxela np. w ramach rekompensaty oferują lekarzom programy profilaktyczne dla pacjentów, pozornie tylko uczciwe

Jak salsa pisze, PM nie wolno spotykać z lekarzami w czasie pracy, to rejestrują sie jako pacjenci, ale umawiają sie z lekarzem na obiad w czasie pracy. To akurat mniejszy kaliber.

Ja bym tak nie potrafiła pracować