Pierwszy taniec i tort - kiedy co i jak?

Zaczęty przez sandstorm, 07 Wrz 2007, 12:20:16

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

sandstorm

Witam!
zastanawiamy się z misiak_maly kiedy pierwszy taniec, po czy przed obiadem? Nie chcemy dawać tortu przed oczepinami tylko wcześniej. Kombinujemy jak to połączyć z pierwszym tańcem ale zawsze coś nie pasuje. Jak to było lub będzie u Was?

ishka82

Ja miałam pierwszy taniec zaraz po obiedzie, a tort po oczepinach, czyli po północy. Ale myślę, że możesz podać tort jako deser po obiedzie.

wrobelek0403

Cytat: "ishka82"Ja miałam pierwszy taniec zaraz po obiedzie, a tort po oczepinach, czyli po północy. Ale myślę, że możesz podać tort jako deser po obiedzie.

dokładnie, pierwszy taniec ma otwierac zabawe, wiec po obiedzie. Wazne tylko, ze by ludzi znad talerza nie wyrywac, co mnie sie zdarzyło 0 w dodatku jak wrociłam talerz miałam zabrany, :/
Takze mysle, ze po obiedzie chwila na ułozenie sie obiadu, kawe, herbate, ewentualnie deser i potem zaproszenie do tanca. Po takim tancu ludzie zostaja na pakrkiecie ,a nie wracaja do nieskonczonego kotleta ;)

A tort mozna w sumie podac w kazdej chwili, jako przerywnik zabawy :)
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

kamelia04.08.2007

1. powitanie chlebem, sola i wodą mineralną
2. lampka szampana, pierwszy toast i sto lat
3. pierwsze gorace danie (zupa+II danie+deser)
4. pierwszy taniec
5. potem tańce
6. II gorące danie o 23.00
7. o północy tort z szampanem i likierem cassis de dijon i likierem blue (to francuski sposób podawania tortu weselnego)
8. rzut bukietem ("kontrolowany")

polecam podanie gorącego dania przed pierwszym tancem, bo ludzie sa generalnie głodni, więc wchodza na salę, zjedzą, potem pierwszy taniec, potem nastepne tańce. Ludzie sa juz na parkiecie i zostaja a nie schodzą dopiero na pierwsze gorace danie.
Tort moze byc podany zaraz po pierwszym goracym daniu, ten moment tez jest dobry, tort robi wtedy za deser. Jest to nawet zgodne z pewna logiczna kolejnościa podawania dań.
legalna teoria dowodowa rozbudowała klasyfikację dowodów wg. ich wartości, znano min. dowody pełne, niepełne, półpełne, niezupełne, więcej niż półpełne, mniej niż półpełne, a także oczywiste, poważne, przekonujące, rzeczywiste, wątpliwe, podejrzane

sandstorm

dzięki dziewczyny :) teraz jakoś to na pewno poskładamy :) Bo trochę się nakombinowałyśmy żeby wymyślić jak zrobić żeby było dobrze :)

mroczna_dama

Mnie też się te rady przydały:-) Dzięki dziewczyny:-)

picasso mgi

Szkoły są różne, czasem to zależy od regionu kraju w którym odbywa się wesele, czasem od fantazji młodych.

Z osobistych obserwacji:

1. Toast "wodą mineralną" ???  :shock:
a tak poważnie:
1. Warto się zastanowić czy nie podać przystawki i np. zupy przed pierwszym tańcem i pierwszym ok. półgodzinnym "setem" tanecznym (jak się goście najedzą na full to pójdą potem palić i zanim się pozbierają ... )
2. Tort podaje się czasem po daniu głównym a nie po północy.
3. Ok. 2.00 jeszcze jakiś bulion, żurek, barszczyk ... dla podratowania sił.

a resztę jak u Kamelii  :-D
Wesele to jedyny dzień w życiu ... ale czy warto wywracać całe życie dla jednego dnia ?

http://www.picasso.com.pl After Six zespół na wesele Wrocław

kamelia04.08.2007

picasso mgi,

toast nie jest "wodą mineralną" tylko szampanem na sali weselnej zaraz po wejściu przy muzyce marsz mendelssona.


Powitanie jest chlebem i solą i "woda mineralną". Tradycyjnie jeden kiliszek jest z wodą a drugi z wódką i oczywiście nie wiadomo na kogo trafi. Więc, gdyby trafił na mnie kieliszek z wódką, a potem za chwile lampka szampana i to obawiam się, że bym zeszła juz przed pierwszym tańcem.

[ Dodano: 13-09-2007, 09:49 ]
picasso mgi,

jeszcze skojarzyłam sobie, że panny młode sa bardzo czesto w stanie błogosławionym, więc tez nie wyobrażam sobie, żeby do powitania chlebem i sola wybierały losowanie "trafi mi sie wódka czy nie?" i do gorzkiej wódki   :evil:  (niecierpie tego)wybierały wódkę.

Przerabialismy to z żona mojego kuzyna, która była w ciąży wychodząc za mąż. Wszedzie w takich miejscach była woda mineralna.
legalna teoria dowodowa rozbudowała klasyfikację dowodów wg. ich wartości, znano min. dowody pełne, niepełne, półpełne, niezupełne, więcej niż półpełne, mniej niż półpełne, a także oczywiste, poważne, przekonujące, rzeczywiste, wątpliwe, podejrzane

picasso mgi

Kamelia, oczywiście żartowałem  ;-)  całe szczęście, że jest choć 50% szans że się trafi przy powitaniu na "coś konkretnego"  :mrgreen:
Wesele to jedyny dzień w życiu ... ale czy warto wywracać całe życie dla jednego dnia ?

http://www.picasso.com.pl After Six zespół na wesele Wrocław

manna

#9
Jak byłam na ślubie u znajomej to w czasie pierwszego tańca, który był przesunięty w czasie miał miejsce pokaz laserowy, zdjęcia z tego wyszły cudne ;)