Apel w sprawie in vitro

Zaczęty przez zuzia, 03 Mar 2009, 11:44:39

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

golinda

Cytat: vobi w 03 Mar 2009, 18:36:08
niestety na gospodarowanie srodkami NFZ nie mamy wplywu, wiadomo jednak ze na wszystko nie starcza, wiec imho trzeba wpierw zadbac o zyjacych

myslisz ze nie sa zostawiane na pastwe losu? Pogadaj z rodzicami ciezko chorych dzieci, popytaj pracownikow roznych fundacji, moze wtedy zrozumiesz o czym mowie.

pogadaj z kobietami, które pragną mieć dziecko, a nie stać je na in vitro - to koszmarne pieniądze kosztuje!!!
wiesz, jakie to szczęście urodzić dziecko, więc powinnaś rozumieć


BTW - jakiś debil pod tymi podpisami napisał, że in vitro nie powinno być, bo ci, co nie mogą mieć dzieci dzięki temu adoptują sieroty!
jak czytam takie posty, to jestem za aborcją!!!

Kasia


mika

#77
Cytat: inkageo w 03 Mar 2009, 15:05:10
A zdecydowałybyście się na in vitro gdyby było duże prawdopodobieństwo, że wasze dziecko odziedziczy bezpłodność? Jakoś mnie to męczy dzisiaj ;)

tak
zadałaś pytanie na które z cała powagą mogę odpoweidzieć tak
moja bezpłodnośc jest bezpłodnością pierwotną i moja córka (jeżeli takową będe miała) to na 99,99% też będzie miała taką samą wadę wrodzoną - nie jest to dla mnie żaden powód aby jej nie mieć - i nie jest to bynajmniej mój egoizm, każda z nas rodząc dziecko nie wie czy ono będzie zdrowe i pozbawione wad przekazywanych genetycznie, to ryzyko można jedynie ograniczyć poprzez badania prenatalne, ale np. białaczki nie da się wykluczyć, każda z nas decydując się na dziecko jest na pewno świadoma że moze ono urodzić się chore, niepełnosprawne.... lub bezpłodne
ja mam nadzieję że moja córka bedzie żyła w kraju gdzie będzie się wspierać leczenie bezpłodności a nie używać metod średniowiecznych

Dodany tekst: wto 03 mar 2009 20:08:56 GMT-1

Cytat: inkageo w 03 Mar 2009, 15:30:07
Nasza służba zdrowia jest za biedna, żeby refundować in vitro.. Może prywatne dobrowolne ubezpieczenia są jakimś wyjściem..

a to ciekawe bo na począktu lat 90 in vitro w Polsce było w pełni refundowane...

Dodany tekst: wto 03 mar 2009 20:11:22 GMT-1

Cytat: sierpniowajulka w 03 Mar 2009, 18:10:10
płakac sie chce
  03.03.2009 14:08
~meg 

gdy slysze te komanarze to plakac sie chce, co sie dzieje. tye par marzy o dzieciach i nie moze ich miec, a ci co je maja nie potrafia ich kochac, dlaczego zycie jet tak niesprawiedliwe ;(

mam 26 lat i wcele nie odkladalm decyzji o poromstwie na przyszłośc, dopiero teraz wszyslm z mąż, mam kochanego meza i checmy meic dziedziusia a tu nic, z miesiaca na miesiac tarcimy nadzieje, nie stac nas na drogie in vitro, do tego drogie wizyty u lakarza, badania (wszytko prwyatnie), ja i maz praktycznie nie chorujemy a składki placymy jak wszcy, to niech na cos sie przydadza i pomaga nam zajść w ciaże za te pieniadze ktore biora co miesiac.

skoro mamy niż demaograficzny niech panstwo pomoze parom ktore jak nic pragna dzieci i kore by dobrze wychowywali bo to by byly bardzo kochane i wyczekiwane dzieci.


To cytat ze strony tvn'u... myślicie, że ta dziewczyna nie ma prawa do refundowanego in vitro?

mogłyby to być moje słowa! jestem w identycznej sytuacji

Dodany tekst: 03 Mar 2009, 20:20:39

chciałam Wam serdecznie podziękować za podpisanie petycji i stawiam piweczka

mayagaramond

Cytat: mika w 03 Mar 2009, 20:08:12
a to ciekawe bo na począktu lat 90 in vitro w Polsce było w pełni refundowane...

W DE tez kiedys refundowali i in vitro i okulary i leczenie u dentysty, leki byly bezplatne, ale nie ma na to pieniedzy. W PL nie lecza ludzi powyzej ilus tam lat, bo nie ma pieniedzy i szkoda wydawac kase na emeryta...


"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

zuzia

Cytat: doda w 03 Mar 2009, 20:06:38
no bo nie są to uregulowania narzucone przez kościół. kościół przecież nie zgodziłby się na in vitro ze względu na sposób poczęcia. 
tak więc myślę, że argument kościoła w rozmowie nad tą ustawą jest słaby
ale to są rozwiązania niemieckie.
u nas kościół (!) chcie iść dalej i niestety projekt Gowina jest identyczny jak stanowisko Kościoła. coś tutaj jest nie tak! nie jesteśmy państwem wyznaniowym.

golinda

naprawdę szkoda, że Gowina matka nie skorzystała z prawa do aborcji, kiedy jeszcze było!!!

inkageo

Cytat: mayagaramond w 03 Mar 2009, 19:50:34
co masz konkretnie na mysli przez prywatna sluzbe zdrowia? System jak w stanach, gdzie ubezpieczam sie na 10 000$ czy 20 000 albo 100 000$?
Ja to widzę tak - ubezpieczenie podstawowe obligatoryjne takie jakie opłacamy teraz i dobrowolne rozszerzone pokrywające dodatkowe procedury. A system taki jak w przypadku NZOZ, czyli niepublicznych zakładów opieki zdrowotnej w jakie przekształciły się rejonowe przychodnie i jakoś działają. Czy to ma szanse funkcjonować, nie mam pojęcia ;)
Imagine there is no hate

mika

Cytat: mayagaramond w 03 Mar 2009, 20:21:33
W DE tez kiedys refundowali i in vitro i okulary i leczenie u dentysty, leki byly bezplatne, ale nie ma na to pieniedzy. W PL nie lecza ludzi powyzej ilus tam lat, bo nie ma pieniedzy i szkoda wydawac kase na emeryta...




wiem jaka jest sytuacja w PL odnośnie refundacji
nikt z nas nie upiera się ze ta refundacja ma być pełna
natomiast osobom które mają problemy z bezpłodnością najbardziej chyba dokucza fakt, ze niepłdonosc nie jest uznana przez polityków jako choroba! lecz jako jakiś stan, niedorozwój, coś czego należy się wstydzić więc najlepiej w ogóle ten temat zamknąć wyciągając argumenty KOścioła

mayagaramond

Cytat: zuzia w 03 Mar 2009, 20:21:41
ale to są rozwiązania niemieckie.
u nas kościół (!) chcie iść dalej i niestety projekt Gowina jest identyczny jak stanowisko Kościoła. coś tutaj jest nie tak! nie jesteśmy państwem wyznaniowym.

z tego co widze, to ustawa gawina jest b. podobna do niemieckiej, zakaz zamrazanie, klonowania, tworzenia chimer i hybryd, zakaz badan itp.
Cytuje z wprost (link julki na poprzedniej stronie)
Propozycje Gowina o tym, by refundować metodę in vitro tylko małżeństwom i wprowadzić regulacje dotyczące zakazu niszczenia zarodków nie tylko wywołały kolejną wojnę ideologiczną między środowiskami kościelnymi a lewicą, ale podzieliły też polityków PO

Moze warto by bylo najpierw dokladnie przeczytac ustawe.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

mika

a tak w ogóle to niech się Gowin odwali od mojej macicy ;)

golinda

Cytat: mika w 03 Mar 2009, 20:28:59
a tak w ogóle to niech się Gowin odwali od mojej macicy ;)

:beer:

i lepiej wysunie swoje działa przeciwko eutanazji, bo może ktoś mu pomóc niedługo :D

justynaaaa2

Cytat: golinda w 03 Mar 2009, 20:31:24
:beer:

i lepiej wysunie swoje działa przeciwko eutanazji, bo może ktoś mu pomóc niedługo :D
;D

mika piwko :beer:

mayagaramond

Tu jest projekt ustawy, proponuje przeczytac i powiedziec mi, gdzie tu jest zakaz in vitro:

http://ekai.pl/wydarzenia/x17354/co-dokladnie-mowi-projekt-ustawy-gowina-caly-tekst-projektu/
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

zuzia

Cytat: mika w 03 Mar 2009, 20:28:59
a tak w ogóle to niech się Gowin odwali od mojej macicy ;)
mika :beer:

golinda

maya, w wywiadzie Gowin wyraźnie powiedział, że zamiast in vitro da ludziom cierpienie

mika

Cytat: mayagaramond w 03 Mar 2009, 20:38:26
Tu jest projekt ustawy, proponuje przeczytac i powiedziec mi, gdzie tu jest zakaz in vitro:

http://ekai.pl/wydarzenia/x17354/co-dokladnie-mowi-projekt-ustawy-gowina-caly-tekst-projektu/

a ja proponuje wejść na stronę naszego-bociana i poczytać podpisy dziewczyn które poddają się in vitro: ile razy próbowały, ile razy się udało, ile blastocytów było jakiej klasy, ile razy doszło do transferu, ile czasu to zajmuje, ile pieniędzy to pochłania
te kobiety wydają na to majątek, protokoły przygotowawcze trwają miesiącami - obiązęnie hormonalne dla organizmu nie jest przeliczalne, czasem dochodzi do kilku transferów i zaden z nich się nie udaje
a co jezeli kobieta ma obniżoną rezerwę jajnikową? 

mayagaramond

Cytat: golinda w 03 Mar 2009, 20:42:30
maya, w wywiadzie Gowin wyraźnie powiedział, że zamiast in vitro da ludziom cierpienie


to co on gada w wywiadzie nie ma zadnego znaczenie. Znaczenie ma projekt ustawy, a z tego co widze, to chyba zadna z Was tego projektu nie przeczytala (ja wlasnei czytam) i co widze - ustawe majaca na celu uregulowanie wolnej amerykanki panujace w PL. Nie widze tam zadnego zakazu in vitro.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

golinda

Cytat: mayagaramond w 03 Mar 2009, 20:45:54
to co on gada w wywiadzie nie ma zadnego znaczenie. Znaczenie ma projekt ustawy, a z tego co widze, to chyba zadna z Was tego projektu nie przeczytala (ja wlasnei czytam) i co widze - ustawe majaca na celu uregulowanie wolnej amerykanki panujace w PL. Nie widze tam zadnego zakazu in vitro.

co to znaczy wolna amerykanka?
to, co mówi ta ustawa, oznacza tylko to, że dostęp będzie trudniejszy, a kasa żadna
nie dość, że państwo chce ingerować w czyjeś macice, to jeszcze za prywatne pieniądze zainteresowanych

jak dla mnie ta komisja to kolejna strata pieniędzy

mika

Cytat: mayagaramond w 03 Mar 2009, 20:45:54
to co on gada w wywiadzie nie ma zadnego znaczenie. Znaczenie ma projekt ustawy, a z tego co widze, to chyba zadna z Was tego projektu nie przeczytala (ja wlasnei czytam) i co widze - ustawe majaca na celu uregulowanie wolnej amerykanki panujace w PL. Nie widze tam zadnego zakazu in vitro.

o jakiej wolnej amerykance Ty mowisz?

mayagaramond

Cytat: mika w 03 Mar 2009, 20:49:04
o jakiej wolnej amerykance Ty mowisz?

obecnie nie ma w PL uregulowan prawnych dotyczacych in vitro, embrionow, gamet, zygot, dlatego "wolna amerykanka"
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

mika

tak ale ten projekt zakłada m.in. całkowite zlikwidowanie badań preimplementacyjnych i mrożenia zarodków, ponadto przewiduje kary więzienia za działania pod które można podciągnąć wiele z etapów protokołu in vitro
o powodach dla których projekt nie jest najlepszym z możliwych rozwiazań warto poczytać tutaj
http://www.proinvitro.pl/strona-glowna

mayagaramond

To na pewno budzi kontrowersje, bo moze byc uwazane za wprowadzanie zakazu aborcji tylnymi drzwiami.
1. Kto niszczy embrion ludzki,
polega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

mika

żeby mieć jeszcze pełny obraz tego jak czują się ludzie cierpiący na niepłodność czytający ten projekt proszę o przeczytanie tego
http://wyborcza.pl/1,88975,6328005,In_vitro__Nazywam_sie_Nieplodnosc.html

mayagaramond

Cytat: mika w 03 Mar 2009, 21:05:35
tak ale ten projekt zakłada m.in. całkowite zlikwidowanie badań preimplementacyjnych i mrożenia zarodków, ponadto przewiduje kary


Art. 5.
1. Dokonywanie ingerencji w zapisie genetycznym gamety dopuszczalne jest wyłącznie wówczas, gdy ma na celu badania naukowe lub podejmowane jest wyłącznie w celu wyeliminowana dziedzicznej choroby genetycznej, którą obciążony jest dawca gamety.

Art. 11.
Badania genetyczne embrionu ludzkiego dopuszczalne są wyłącznie w celach terapeutycznych mających na względzie dobro dziecka.

W DE badania preimplantacyjne, ktore sa forma selekcji, tez sa zabronione, tak samo jak mrozenie zarodkow.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

mika

w niemczech dopuszczalne jest mrożenie zarodków do fazy przedjądrzy

Dodany tekst: 03 Mar 2009, 21:18:19

mayagaramond a badania prenatalne też są zabronione?