puder/ podkład/ korektor

Zaczęty przez eva_luna, 27 Lut 2009, 11:50:37

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

eva_luna

Ostatnio jakos tak sie zapuscilam i malowania mi sie odechcialo. Ale czas wziac sie za siebie i uzupelnic kospetyczke.

I tak jak w temacie brakuje pudru, podkladu i korektora. Mozecie cos mi polecic?

Zawsze kupowalam puder w kamieniu ale kusi mnie zeby wyprobowac puder mineralny sypki. Podklad tez by sie przydal, mam clinique'a ale jakos tak smugi zostawia i nie jestem zadowolona.

Ostatnia rzecz to korektor co by since pod oczami zamaskowal i nie podkreslal zmarszczek, ktore juz tam sa (nie chce juz wiecej sluchac, ze wygladam na taka zmeczona...).

Please, radzcie!

zwierzatko_mojej_mamy

eva_luna spojrze na nazwy w domu i napisz e- mam 3 korektory i mnostwo podkladow, najlepszy jest jeden, ale lezy w samochodzie :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

mayagaramond

Korektor po oczy - mam make up factory, ale nie wiem czy jest w PL.

Podklad - Adaptive Lancome. Jestem b. zadowolona. Ale ostatnio testowalam Nude Diora i chyba go kupie. Rewelacja.

O mineralnych nie mam pojecia.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

misiaczek187

A ja używam podkładu MACa,korektor Ideal Light Estee Lauder ale to bardziej rozświetlacz niż korektor wg mnie. Co do pudru to używam sypkiego Clinique transparentgo,ale niedługo się skończy więc skuszę się na jakiś inny. Co do minerałów to mogę polecić firmy Everyday Minerals,ale to poza Polską tylko wysyłka. Poza tym testowałam ten Rimmela dla mnie tragedia mówię i o sypkim i w formie fluidu choć minerały 100 % to faktycznie tylko sypkie są.W najbliższym czasie będę wypróbowywać minerały MACa. Kiedyś używałam Heleny Rubinstein Magic Concealer i byłam bardzo zadowolona więc polecam zdecydowanie :)

wredotka

ja mam caly zestaw forever diora podklad i puder-tyle ze w kamieniu i sa rewelacyjne. bez efektu maski a twarz wyglada bardzo gladko no i podklad trzyma sie dlugo na twarzy. A jesli moge ci doradzic jakis dobry korektor przeciwzmarszczkowy to moze z ardeco. ten w pedzelku dobrze wypelnia zmarszczki ( wyglada tak http://zalotka.com/files/2007/10/artdeco_korektor2.jpg ) a teraz maja tez taki nowy mineralny pod oczy

eva_luna

 :thankyou: tylko Dior to chyba dosc wysoka polka cenowa? :( obiawiam sie, ze tyle kasy nie bede mogla wydac...

wredotka

ja zawsze kupuje produkty diora ze strony www.strawberrynet.com duzo taniej i dodatkowo sa punkty lojalnosciowe i znizki, a do tego jak placisz w dolarach to jeszcze taniej wychodzi (wybierasz opcje waluty przy platnosci karta). No i jakby cie urzad celny dorwal to zwracaja clo i podatek wiec wychodzi duuuzo taniej.

karamela

Też mam podkład z clinique i na początku też miałam problem ze smugami, ale kupiłam bazę pod podkład (najpierw miałam z DAX, teraz Soraya) i problem smug zniknął. Poza tym podkład trzyma się dłużej i łatwiej nakłada.
Zawsze zrób siusiu, jeżeli tylko masz okazję.
A.W. WELLINGTON

Guests are not allowed to view images in posts, please
Register or Login


misiaczek187

Cytat: wredotka w 27 Lut 2009, 12:55:18
ja zawsze kupuje produkty diora ze strony www.strawberrynet.com duzo taniej i dodatkowo sa punkty lojalnosciowe i znizki, a do tego jak placisz w dolarach to jeszcze taniej wychodzi (wybierasz opcje waluty przy platnosci karta). No i jakby cie urzad celny dorwal to zwracaja clo i podatek wiec wychodzi duuuzo taniej.


Też robię zakupy na truskawce :)

justynaaaa2

ja już gdzieś kiedyś polecałam kosmetyki mary kay ;)
nie znałam ich wcześniej, trafiłam na nie przypadkiem i jestem bardzo zadowolona :)
nigdy wcześniej nie używałam podkładu, bo nie nawidziłam tego uczucia maski ale ten jest dla mnie super  :thumbup:
poza tym puder sypki mineralny to jest to :)
kosemtyki są sprzedawane na takiej samej zasadzie jak avon czy oriflame, ale jakość mają nieporównywalnie lepszą no i cenę wyższą ;)

eva_luna

Cytat: justynaaaa2 w 27 Lut 2009, 13:27:50
ja już gdzieś kiedyś polecałam kosmetyki mary kay ;)
nie znałam ich wcześniej, trafiłam na nie przypadkiem i jestem bardzo zadowolona :)
nigdy wcześniej nie używałam podkładu, bo nie nawidziłam tego uczucia maski ale ten jest dla mnie super  :thumbup:
poza tym puder sypki mineralny to jest to :)
kosemtyki są sprzedawane na takiej samej zasadzie jak avon czy oriflame, ale jakość mają nieporównywalnie lepszą no i cenę wyższą ;)

justynaaa, to gdzie tego szukac?

justynaaaa2

eva_luna wejdź sobie na stronę http://www.marykay.pl/ i zobacz :)
ja akurat przez przypadek dowiedziałam się, że mojej mamy koleżanka się tym zajmuje, więc my bierzemy od niej ;)

noki

Cytat: eva_luna w 27 Lut 2009, 11:50:37
Ostatnia rzecz to korektor co by since pod oczami zamaskowal i nie podkreslal zmarszczek, ktore juz tam sa (nie chce juz wiecej sluchac, ze wygladam na taka zmeczona...).

Please, radzcie!

baaardzo jestem zadowolona z korektora YSL http://www.feelunique.com/p/YSL-Touche-Eclat.html

strone tez polecam, sporo kosmetykow jest tanszych niz na strawberry.

szelma

Też polecam korektor YSL - dobry jest i już, a ja mam takie ciemniejsze plamy w zewnętrznych kącikach i musze je nim traktować.

Co do smug i podkładu to polecam kupno pędzla do podkładu - w Sephorze pędzel, który kupiłam mojej mamie, kosztował chyba 35 zł, a mama teraz ciągle mi mówi, że nie wie, jak mogła nakładać podkład bez tego pędzla :).

damka

ja mam podkład Armaniego - rozświetlający - bardzo dobry polecam ale raczej latem

mayagaramond

#15
Cytat: wredotka w 27 Lut 2009, 12:55:18
No i jakby cie urzad celny dorwal to zwracaja clo i podatek wiec wychodzi duuuzo taniej.

dlaczego zwracaja clo? Przeciez za towary z USA musisz clo zaplacic (co prawda zmienily sie przepisy i teraz jest tak, ze wartosc przesylki do 22€ nie podlega clu, a do 150€ nie podlega podatkowi VAT)
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"


szelma

Cytat: mayagaramond w 28 Lut 2009, 18:43:20
dlaczego zwracaja clo? Przeciez za towary z USA musisz clo zaplacic (co prawda zmienily sie przepisy i teraz jest tak, ze wartosc przesylki do 22€ nie podlega clu, a do 150€ nie podlega podatkowi VAT)

A bo chyba Strawberry działa z Hong Kongu. Ale nie wiem - nigdy tam nie kupowałam - tak mi się tylko wydaje ;).

mayagaramond

Cytat: eva_luna w 27 Lut 2009, 12:52:46
:thankyou: tylko Dior to chyba dosc wysoka polka cenowa? :( obiawiam sie, ze tyle kasy nie bede mogla wydac...

nude jest niestety drogi, 43€...

Hm, mozecie wejsc na truskawke? Mi pojawia sie Access Denied  :hmm: :hmm:
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

zwierzatko_mojej_mamy

co do korektorow to dzisiaj zrobilam szybki przeglad i mam jakis w takiej szmince margaret astor- to ten jest do dupy - w sensie kosystencji szminkowej, juz takiej nie kupie nigdy- dwa mam w pedzelkach - jeden wlasnie mi sie skonczyl gosh, byl niezly - drugi bourjois nienajgorszy, ale bez rewelacji

reszte przegladne pozniej ;d
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

wredotka

Cytat: mayagaramond w 28 Lut 2009, 18:43:20
dlaczego zwracaja clo? Przeciez za towary z USA musisz clo zaplacic (co prawda zmienily sie przepisy i teraz jest tak, ze wartosc przesylki do 22€ nie podlega clu, a do 150€ nie podlega podatkowi VAT)

oni to robia dobrowolnie:
' For the current time, we will endeavor to assist and cover in cases where duty is charged, but we emphasize this is on a goodwill, not on an obligation basis. If you are charged customs then please collect the package, pay any fees due and then e-mail, fax or post your receipt to us and we will reimburse you'

mayagaramond

Cytat: wredotka w 01 Mar 2009, 14:12:31
oni to robia dobrowolnie:
' For the current time, we will endeavor to assist and cover in cases where duty is charged, but we emphasize this is on a goodwill, not on an obligation basis. If you are charged customs then please collect the package, pay any fees due and then e-mail, fax or post your receipt to us and we will reimburse you'

super!

Jeszcze raz moje pytanie: nie moge wejsc ani z explorera ani mozilli na truskawke "Access denied", dziala w Was?
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

wredotka

dziala, ja ten statement z ich strony kopiowalam

mayagaramond

#23
Cytat: wredotka w 01 Mar 2009, 15:41:14
dziala, ja ten statement z ich strony kopiowalam

nie wpadlam na to ;) Moze w 1&1 (moj provider internetowy) zablokowali strone? Ciekawe czemu. No nic, zapytam na niemieckim forum.

Dodany tekst: nie 01 mar 2009 19:24:12 GMT-1

Dowiedzialam sie, straweberry net jest w niemczech zablokowana, nie wiem dokladnie o co chdzi, o clo , podrobki, poza tym niektore sklandiki w kosmetykach sa w DE dostepne na recepte i nie moge byc dostarczane do DE. W kazdym badz razie nie dziala juz od zeszlego roku...

"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

golinda

ja polecam podkład Lancome, do tej pory miałam Teint Idole Ultra, teraz mam Color Ideal - oba bardzo mi odpowiadają, są lekkie, aksamitne i nie tworzą maski, a ładnie tonują
puder w kamieniu Chanel - delikatny, lekko matujący, nie znam w sumie osoby, która nie byłaby zadowolona z Chanel :)