zespół i warunki grania - sprawa techniczna

Zaczęty przez effik, 24 Sty 2009, 18:08:01

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

effik

Dziewczyny, mam pytanie techniczne - może któraś się orientuje (albo jest tu ktoś z grających, co się zna). Mam trochę mętlik w głowie, bo rozmawialiśmy z naszym zespołem i powiedzieli nam, że mają tyle sprzętu, że nie wożą już swojego oświetlenia. U mojej siostry zespół miał swoje światła i fajnie to wyglądało. Nie mogę sobie przypomnieć za Chiny Ludowe, jak to było na innych weselach, chociaż byłam na wielu.

Mam pytanie do Was - czy Wasze zespoły mają swoje światła? Albo czy są takie, co grają bez nich? Może to głupie, ale ja już naprawdę nie wiem, co myśleć. Fakt, nasz zespół to pięciu chłopa, gitary, perkusja, klawisze, nagłośnienie, te tam akustyczne sprawy, no ale pomóżcie :)

Dzięki! :daisy:

Kasia

na wszystkich weselach na jakich byłam zespół miał swoje oświetlenie :)

effik

A mnie właśnie kolega grający w zespole powiedział, że wręcz przeciwnie. I bądź tu człowieku mądry  :blush: :mocking:


zuzia


wrobelek0403

nasz miał swoje oswietlenie i tym się prawde powiedziawszy kierowalismy, bo inaczej fotograf nie zrobi porzadnych (czytaj bez lampy błyskowej, pracując na zastanym świetle) zdjec na sali tanecznej.

IMO effik, jakies bzdury Twoj kolega opowiada  :stupid: Bez oswietlenia bedziecie tanczyc albo po ciemku, albo przy "zwykłym górnym" oswietleniu. Szkoda, bo cały nastrój prysnie :/
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Kasia

Cytat: effik w 25 Sty 2009, 09:53:10
A mnie właśnie kolega grający w zespole powiedział, że wręcz przeciwnie. I bądź tu człowieku mądry  :blush: :mocking:


tak naprawde to jezeli zespół, który chcecie wybrać nie ma oświetlenia to i tak nie ważne czy INNI mają czy nie
wasz nie ma i jeżeli jest naprawde dbry w graniu to nie ma co kombinować czy powinni mieć czy nie tylko wziąć się za szukanie lamp :)


wiekszość zespołów na których strony www wchodziłam dysponowało sprzetem (jedni mieli tylko oswietlenie a inni jeszcze inne bajery takie jak dym czy bańki mydlane)

betaka 25

Nasz zespół też ma oświetlenie i jest 5 osobowy,ale jeżeli graja dobrze to nie ma co sie upierać przy oświetleniu.Oa może tam gdzie organizujesz wesele maja jakieś oświetlenie :hmm:

jacosorek

Postaw warunek, że życzysz sobie światła na swoim weselu, jeżeli to poważna kapela to zrobi co trzeba dla klienta- i dla siebie w końcu również. No i powiem, ze nie widziałem zespołu, który nie miałby świateł.

picasso mgi

Cytat: jacosorek w 06 Lut 2009, 22:32:26
Postaw warunek, że życzysz sobie światła na swoim weselu, jeżeli to poważna kapela to zrobi co trzeba dla klienta- i dla siebie w końcu również. No i powiem, ze nie widziałem zespołu, który nie miałby świateł.

Co do tego to miałbym pewne wątpliwości. Przy podaży jaka obserwuję, stawiałbym raczej na to że zespół który miałby załatwiac ekstra oświetlenie na wesele odpuści sobie imprezę.

Ja też sądzę że większość zespołów czymś tam sobie świeci, natomiast oświetlenie oświetleniu nie równe. Porządne i dobrze sterowane potrafi zrobić np. z wejścia tortu scene jak z romantycznego filmu, potrafi podkreślic specjalne momenty wesela i zrobić z tego prawdziwy show a z Młodych gwiazdy  ;)

Ale w większości przypadków to jest kilka lampek, jakis mały laser, troche dymu ... dlatego przy wyborze usługi warto dokładnie sprawdzić co wchodzi w skład zestawu oświetleniowego, bo to rzeczywiście może być duży dodatkowy atut.
Wesele to jedyny dzień w życiu ... ale czy warto wywracać całe życie dla jednego dnia ?

http://www.picasso.com.pl After Six zespół na wesele Wrocław

marlen_ka

ja nie chciałam, żeby zespól miał jakieś oświetlenie, bo ta sala bankietowa, gdzie braliśmy slub, dysponowała już cqałym sprzetem. zresztą, chłopaki z zespołu jechali do nas ponad 200km, także dla nich też było lepiej, ze ni musieli dodatkowego sprzetu wieźć

zosia2007


salsa

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

picasso mgi

#13
U mnie to wygląda tak:



:thumbup:
Wesele to jedyny dzień w życiu ... ale czy warto wywracać całe życie dla jednego dnia ?

http://www.picasso.com.pl After Six zespół na wesele Wrocław


picasso mgi

#15
Nooo, z takim zestawem można juz "powalczyć". Wyobraź sobie np. że jak wjeżdża tort to nagle wszystko świeci snopami białego światła, do tego nastrojowa muzyka ... jak na filmie  ;)

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Wesele to jedyny dzień w życiu ... ale czy warto wywracać całe życie dla jednego dnia ?

http://www.picasso.com.pl After Six zespół na wesele Wrocław

Lenkova

Zespoły miewają oświetlenie, ale to bardzo indywidualna sprawa... Choć wolałabym wynająć firmę, która zrobi aranżację w całej sali niż połaszczyć się na zespół z paroma migającymi światełkami a potem nie być zadowolona z ich usług ;)

picasso mgi

Zgadzam się z Tobą w 100%. Zespół z paroma migającymi światełkami byłby ryzykowny.
Wesele to jedyny dzień w życiu ... ale czy warto wywracać całe życie dla jednego dnia ?

http://www.picasso.com.pl After Six zespół na wesele Wrocław

Lenkova

dlatego my 100% uwagi przekierowujemy na granie :D  :thumbup:

picasso mgi

Cytat: Lenkova w 18 Lip 2012, 14:44:53
dlatego my 100% uwagi przekierowujemy na granie :D  :thumbup:

I za to Wam w 100% płacą  :aaaa:
Wesele to jedyny dzień w życiu ... ale czy warto wywracać całe życie dla jednego dnia ?

http://www.picasso.com.pl After Six zespół na wesele Wrocław

Lenkova


picasso mgi

#21
Nam również za to:


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


i za to:




:thankyou:
Wesele to jedyny dzień w życiu ... ale czy warto wywracać całe życie dla jednego dnia ?

http://www.picasso.com.pl After Six zespół na wesele Wrocław