stylizacja syrenki

Zaczęty przez syrenka, 23 Sty 2009, 22:33:35

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

syrenka

Cześć dziewczyny :)
Szczerze mówiąc myślałam, że sama sobie poradzę, ale jak już wybrałam i zamówiłam suknię, to mój cały plan się gdzieś zatracił ;)
Suknia jest w kolorze ecru z bardzo drobno kreszowanego materiału. Zdjęcie katalogowe nie oddaje całego uroku tej sukni. Pas, który jest pod biustem rewelacyjnie się błyszczy  :jupi:
Suknia jest z trenem, a dodatkowo z tyłu jest dopinany taki "ogonek" z bardzo lekkiego i półprzezroczystego materiału. Coś jakby zamiast welonu.
Niestety podczas przymiarki nie można było robić zdjęć, a jak już byłam zdecydowana i kupiłam, to jakoś z tego przejęcia zapomniałam zapytać, czy mogę porobić foty  :headbang: Zbijcie mnie za to...

Może słów parę o przyjęciu. No właśnie, nie będzie typowego wesela, tylko przyjęcia (obiad, kolacja, tort, ciasta, alkohole...).
Dołączam też fotkę sali.

A teraz o wątpliwościach:
- czy pasuje tu biżuteria srebrna? Choć skłaniam się coraz bardziej do kryształków Swarovskiego np. z tej strony: http://www.galeriabizuterii.com.pl/pl/432/1/bizuteria-slubna.html
- jaki bukiecik? fiolet+ecru?
- jaka fryzurka? chciałabym coś z rozpuszczonymi włosami. Bardzo podobają mi się ozdobne grzebyki np taki: http://www.bestbridalprices.com/symphony-hair-pins-hp403-p-27975.html?cPath=122_283
- jaki kolor garnituru? Jakiś czas temu uzgodniłam z narzeczonym, że będzie stalowy, ale czy to będzie pasowało do ecru?

Liczę na Was i Wasz dobry gust :)

Dodany tekst: pią 23 sty 2009 22:36:31 GMT-1

aniak1211

#1
Suknia piekna :)
Jezeli jest koloru ecri to bizuteria srebrna odpada,lepsz bedzie zloto:)

Dodany tekst: 23 Sty 2009, 22:43:15

ozdoba do wlosow ladna,ale moze kwiat?
Garnitur stalowy tez nie bardzo mi sie widzi do ecri,
moze jakis ladny braz?

karamela

Przepiękna i elegancka suknia - bardzo mi się podoba.

Nie wiem dlaczego, ale pasuje mi do niej zielony bukiet - wydaje mi się, że da taki "świeży" efekt.
Zawsze zrób siusiu, jeżeli tylko masz okazję.
A.W. WELLINGTON

Guests are not allowed to view images in posts, please
Register or Login


syrenka

#3
Dziękuję i cieszę się, że suknia się Wam podoba :)

Tyle, że ja nie lubię nosić złota, dlatego myślałam, żeby coś z przezroczystych kryształków?
Hmm... co do garnituru, to już bym chyba bardziej zniosła jakąś czerń z deseniem, albo może i brąz, ale bardzo, bardzo ciemny... choć przekonana nie jestem

O zielonym bukiecie też myślałam :)
Śliczny jest ten, który zaproponowałaś!
A odcień fioletu rozważałam np taki:
choć ten pierwszy to chyba jest bardziej różowy?

vansen

Cześć :)

Ja bić nie będę  :glaszcze:

Suknia bardzo fajna :highfive: Chętnie coś podpowiem tylko proszę o szczegóły... Jaką masz długość włosów? Jaki kolor? Jakiego koloru masz pierścionek i obrączki? Jaki kolor włosów ma Pan Młody? Aha i czy ten pas w sukni jest srebrny?
to tyle przesłuchania :rotfl: Czekam na wieści :dance:

tachogti

syrenka Piekna suknia  :bravo: a bizu rzeczywiscie krysztalki + zloty drucik?
Garnitur ma pasowac do narzeczonego a nie do kiecki  ;) ja miala bialo - srebrna, maz bezowo - brazowy garnitur bo jemu dobrze w cieplych a mnie w zimnych kolorach :)
grzebyki b. fajne, tylko sama suknia w sobie jest strojna wiec nie przesadz z iloscia dodatkow  :thumbup:
Typical sharp-shooting, hard-drinking, katana-wielding, happily divorced housewife :P

syrenka

#6
Witaj :)

Oj, to jeśli przesłuchanie, to muszę się wczuć i poświecić sobie lampą w oczy :D

Włosy mam ciemny blond i sięgają prawie do łopatek, ale mam zamiar je troszkę podhodować :)
Poza tym są pocieniowane, więc jakby je zebrać w kucyk, to nie są grube.
Pierścionek jest z białego złota, a nad obrączkami jeszcze debatujemy :)
Narzeczony też jest blondynem.
Co do pasa, to w sumie zależy jakie światło na niego pada, bo jest bardzo bogaty i błyszczący niemiłosiernie ;)

Dodany tekst: pią 23 sty 2009 23:04:55 GMT-1

tachogti - z tym garniturem, to też masz rację :) Właśnie zerknęłam do Twojego wątku i przypomniałam sobie jak razem wyglądaliście - było ślicznie i mimo różnicy kolorów, to pasowaliście do siebie.

No a z tą biżuterią, to może jakieś dłuższe kolczyki i bransoletka?
Ale do tego złota, nawet do złotego drucika przekonana nie jestem :(

A to być może nasze obrączki, ale jaki kolor złota, tego nikt nie wie  :thumbdown:

wrobelek0403

syrenka, IMO wcale nie musi być złota bizuteria, srebro i/lub kryształy tez bedą ładnie wyglądac. Przy tak bogatym dekolcie dałabym tylko kolczyki i bransoletkę.

A bukiet, hmmm - moze jakis kontratowy kolor, własnie zielen, fiolet lub fuksja ew. pomarancz??
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

tachogti

syrenka dzieki za komplement  :beer: milo mi bardzo  :blush: obraczki Wasze "zamierzane" sa sliczne  :dreaming: masz racje jak nie cierpisz zlota to i drucik odpusc tez bym odpuscila tak wlasciwie.. A co tam jest w tym blyszczacym pasie? Krysztalki i co? W sensie jaka nitka?
Kolczyki i bransoletka dadza rade mysle :D albo bransoletka i wieksza ozdoba do wlosow jakas :) Na bukietach sie nie znam  :daisy:
Typical sharp-shooting, hard-drinking, katana-wielding, happily divorced housewife :P

syrenka

#9
wrobelek0403 - ten ostatni bukiet ma prześliczne kolory, aż mnie zamurowało, jest bardzo intensywny.
Co do pasa, to ja się postaram zrobić zdjęcie tej sukni i będzie wszystko jasne, bo jakoś nie przyszło mi do głowy żeby patrzeć na takie szczegóły ;)

Tak na szybko wybrałabym sobie taką biżuterię:

wrobelek0403

syrenka czy to biała magia???

A z czego jest zrobiony ten pas?? Jesli z kryształków - bedzie pasowało, ale najlepszym sposobem jest zrobienie zdjecia pasa w delatach - wtedy bez problemu dopasujesz bizu.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

vansen

syrenka jeśli chodzi o biżuterię to jestem zdecydowanie za srebrem z cyrkonią albo jakieś kryształki tak jak piszą dziewczyny ale w połączeniu ze srebrem. Ja też nie lubię  żółtego złota więc wiem jak to jest ;)
Obrączki bardzo ładne :thumbup:
Jeśli chodzi o włosy to ja bym jakoś podpieła. Już pisałam którejś z dziewczyn,że jeśli ślub jest w okresie letnim to bardzo się umęczysz. Włosy będą się kleić do ciałka :( i fryzurka będzie wyglądać mało świerzo.
Jeśli narzeczony jest blądynem to bym była właśnie za stalowym czy grafitowym garniturem. Jakieś szarości, ale nie za jasne bo będzie wyglądał mdło. Brązy i beże absolutnie nie, mimo że bardziej by pasowały do sukni. Ja mam podobny problem, sukienka jest niby biała, ale to jest taka złamana biel, narzeczony też blondyn więc bedziemy szukać czegoś grafitowego, stalowego. Jest dość wysoki(190cm)więc dość wyrażny prążek też odpada, bo go optycznie jeszcze bardziej wydłuży.
Co do kwiatów to mnie się barzo podobają calie w takich zdecydowanych kolorach np. taki ciemy ni to fiolet ni bordo...prawie czarne. Natomiast nie spotkałam się wcześniej z pomarańczowymi, dopiero w tym poście - są boskie :dance:

hm...to chyba tyle :hmm:

sunflowerka

Syrenko piękna ta suknia. Mogę spytać gdzie kupiłaś takie cudo?

syrenka

Pas jest jakby na koronce i gęsto zdobiony kryształkami, część z nich jest na wzór kwiatka, a część samotnie porozrzucana.
Zrobiłam dzisiaj zdjęcia z wystawy :)
Kryształki są przezroczyste, ale cały pas sprawia wrażenie bardziej srebrnego niż ecru, ale to właśnie wszystko zależy od światła...

vansen - bardzo dziękuję za rady :)
Co do włosów, to często w lecie chodzę w rozpuszczonych i fakt, jest w nich ciepło. Śmieję się, że mam pelerynę na plecach ;)
Jeśli w grę wchodziłoby podpięcie, to jakieś romantyczne, na żaden kok, ani podobnie uporządkowanego się nie namówię.
Choć może przydałoby się, bo wyglądam bardzo młodo jak na 24lata, a taki kok by mnie trochę postarzał ;)
Jak dostanę próbkę materiału (o ile dostanę), to będę musiała przypasować ją do jakiegoś grafitu. Jestem bardzo ciekawa jak to będzie wyglądało. No i właśnie te prążki mi się bardzo podobają. Mój narzeczony jest 10cm wyższy ode mnie, a jak będę miała jeszcze obcas 5cm, to myślę, że prążki nie zaszkodzą, prawda?

sunflowerka - suknię kupiłam w Bielsku-Białej, na prv. wyślę Ci dokładny namiar, ale generalnie suknia jest z tegorocznej kolekcji Gala.

tachogti

syrenka patrzac na pasek stwierdzam, ze mozesz spokojnie olac zloto :D
Typical sharp-shooting, hard-drinking, katana-wielding, happily divorced housewife :P


vansen

syrenka w takim przypadku prążki nie zaszkodzą :dance: ;)

syrenka

wrobelek0403 - odpowiadam na pytanie odnośnie biżuterii.
Znalazłam ją na stronie http://www.galeriabizuterii.com.pl/pl/432/1/bizuteria-slubna.html i jest zrobiona z kryształków Swarovskiego.

Dziewczyny, wiecie może gdzie na śląsku lub w Krakowie jest sklep z biżuterią Swarovskiego?

rilla

w Silesii w Katowicach:) w Krakowie w Galerii Krakowskiej na pewno:)

zwierzatko_mojej_mamy

ale to rillus mowisz o oryginalach w sensie calej robocizny swarowskiego - krysztalki natomiast ich produkcji sa ogolnie dostepne i na allegro jest tysiace wytworcow jublierskich + hand made, ktorzy korzystaja tylko z krysztalkow, reszte dorabiajac samemu co istotnie wplywa na cene ;D no i oczywiscie ilosc wzorow - bo swarovski ma jednak tylko jeden katalog ;d
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

syrenka

#20
Dziękuję.
No nie, ale zbankrutować to ja mimo wszystko nie chcę ;)


A jakie butki do tej sukni?
W związku z tym, że to będzie środek lata, wypadałoby mieć coś lżejszego na nogach, z odkrytą piętą...?
Tradycyjne buty ślubne jakie są wystawione w salonach ślubnych nijak mi się nie podobają :(

inkageo

Imagine there is no hate


syrenka

#23
inkaego:thankyou:

tachogti - po pierwsze to  :beer:
a po drugie, to śliczne te buciki :)
Najbardziej podobają mi się pierwsze sandałki z satyny
i te: http://allegro.pl/item530050857_nowosc_modne_sandalki_srebrne_na_bal_r_39.html#gallery (ten sprzedający ma je też w wersji złotej)
http://allegro.pl/item534752167_srebrne_retro_studniowka_buty_satyna_40_3804.html#gallery - te też są piękne!!!

Mam jednak pewne ograniczenie w wysokości obcasa. Przy zdejmowaniu miary musiałam się już na jakiś zdecydować i wybrałam bezpieczne i wygodne dla mnie 5cm. Szefc pewnie dałby radę skrócić każdy o 1cm tak, żeby bucik nie stracił formy, ale lepiej nie kombinować.

Tak na marginesie, to od zawsze miałam jakieś przekonanie, że butki ślubne powinny mieć przynajmniej pełny nosek...

effik

tachogti ty to potrafisz buty znaleźć powiem ci! :)
a coś z noskiem znajdziesz? :) :D bo wiesz, ja mam taki wątek... ;)

syrenka, bardzo ładna suknia i ciekawą ma fakturę  :bravo:
myślę, że biżuteria z kryształkami jak najbardziej. Co do butów - ja mam ślub w czerwcu, ale pełny nosek wezmę z jednego powodu - depczący wujkowie  :mocking: dwa razy byłam na weselach w sandałkach, tym razem podziękuję - zwłaszcza, że będę tańczyć o wiele częściej ;)
ale jeśli nie masz takich obaw, to nie mam przeciwwskazań dla sandałków. Ja tylko tył otwarty zostawię jak sądzę :)