pora na nocnik???

Zaczęty przez sonatina, 16 Sty 2009, 11:52:36

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

marax

#50
Cytat: nionczka w 13 Mar 2010, 20:56:29
Nie wiem w sumie jak to tu wyglada. pewnie jednak dzieci sa uczone albo sie czeka az zaczna nas nasladowac. Irene lubi chodzic ze mna do toalety i smieje sie ze mnie jak sikam. Mam nadzieje, ze to ja zacheci do samodzielnych prob albo przynajmniej oswoi z miejscem i jego przeznaczeniem. Ale wiem, ze tutaj w przypadku rocznych dzieci nikt nawet nie mysli o odpieluchowaniu. Pewnie robia to do 3 roku zycia bo wtedy dzieci ida tu do szkoly.
do szkoly ????????????

Dodany tekst: sob 13 mar 2010 21:40:32 GMT-1

dla mnie zmienianie pampersa po kupce rocznego dziecka to niemal jak zmienianie pampersa osobie doroslej ( mam doswiadczenie w obu przypadkach wrażenia zapachowe takie same ) . Mnie do odpieluchowania najbardziej przekonują zapachy ktore musze wytrzymywac jak malej sie nie uda zrobic do nocnika. Koszt pampersow to tez nie mala kwota srednio ok 200 zl miesiecznie = 2400 zl rocznie

Dodany tekst: sob 13 mar 2010 21:47:06 GMT-1

na pewno wiekszosc dzieci nie jest zadowolona i nie uda sie tego zrobic szybko i bezboleśnie . Moim zdaniem nalezy spokojnie probowac nic na sile a bardziej drogą zabawy . Sa ponoc cale poradniki jak sie za to zabrac . Nie zmienia to faktu ze nawet kilku miesieczne dziecko jest w stanie zrozumieć zasade przyczynowo skutkową chociaz  niekoniecznie bedzie mialo ochotę do tych zasad sie zastosować

Kasia

Cytat: maraxela w 13 Mar 2010, 21:36:19200 zl miesiecznie

:padam:

ja teraz kupiłam karton pampków 162 szt za 99zł
za 200zł mialabym 324 papki, to ponad 10 pampków na dzień!

marax jak czesto zmieniasz laurze pampki?

nionczka

No dobra, ja na pieluchy prawie nie wydaje bo zuzywmy 4 dziennie i to rossmannowskich. Nie mam motywacji, zeby dziecko odpieluchowac. Na sciganie sie z innymi mamami juz troche za pozno i tez mnie nie motywuje.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

aniak1211

Cytat: maraxela w 13 Mar 2010, 19:29:32Moze ma jakis uraz do nocnika ??
Dominika nie ma urazu,
po prostu siada i wstaje,nie usiedzi dluzej.
Nocnik wczesnie kupilam,miala jakies 6-7miesiecy,jak umiala sama siedziec to kupilam i do tej pory nic ;D
Zastanawiam sie czy moze jest on niewygodny,czy nie zainwestowac w drozszy.
U kolezanki jak zobaczyla taki nocnik to kazala sie rozbierac i siedziala na nim jakby naprawde robila siku:D
ale nie zrobila ;)
http://www.mothercare.com/My-Jungle-Family-Potty-Chair/dp/B002HN7X58/sr=1-21/qid=1268516940/ref=sr_1_21/277-7012804-9167759?_encoding=UTF8&m=A2LBKNDJ2KZUGQ&n=42858041&mcb=core



justynaaaa2

aniak1211 ja się nie znam ;D
ale myślę, że Dominika siadała bo było to coś nowego, ma kształt krzesełka więc pewnie traktowała to jako zabawkę, więc sobie siedziała jak na krzesełku ;)
wg mnie każdy nocnik jest w wygodzie podobny ;) kwestia zainteresowania nim dziecka ;)
mi się wydaje, że dzieci 2 letnie są już na tyle kumate, że nocnik nie ma być zabawką a nocnikiem ;D
moja 2 letnia siostra cioteczna robiła już na kibelek ;D oczywiście trzeba było ją przytrzymać ;)
ale ona była wyjątkowo kumata bo nie mając jeszcze 2 lat opowiadała całymi zdaniami mojemu M. ja sadziła pomidory w ogródku na działce :D

rubin04

Cytat: nionczka w 13 Mar 2010, 22:42:35
No dobra, ja na pieluchy prawie nie wydaje bo zuzywmy 4 dziennie i to rossmannowskich. Nie mam motywacji, zeby dziecko odpieluchowac. Na sciganie sie z innymi mamami juz troche za pozno i tez mnie nie motywuje.

o, własnie - miałam zapytac - ile w Hiszpanii kosztują Pampersy?
Bo na Kanarach widziała w sklepie Pamersy 16 szt. roz. 4 za 11 EUR!!! Strasznie drogie! A takie jakies tańsze to np. 32 szt za 8 eur, tez drogo!
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

brawurka

a ja wam powiem,że sikajaca do nocnika Majka jest dla mnie większym kłopotem niż Iga sikająca w pieluchy. Duzo wiecej czasu poswiecam na sikanie Majki niz Igi. kiedys poszłam z nia do sklepu (daleko od domu) a jej sie sikać zachcialo  :padam: sklep bez toalety, na dworze mróz

marax

#57
Cytat: Kasia w 13 Mar 2010, 22:40:26
:padam:

ja teraz kupiłam karton pampków 162 szt za 99zł
za 200zł mialabym 324 papki, to ponad 10 pampków na dzień!

marax jak czesto zmieniasz laurze pampki?
teraz to moze mniej kupuje ale ja czesto zmieniam . Bo sie uwzielam na ta nauke sikania i jak ja sadzam na nocnik a ona juz zrobila chociaz troche to zmieniam pieluche. Druga sprawa to to ze u nas w miescie pampki sa strasznie drogie 57 zl srednio jambo pack !! w sklepie najblizej domu . do tego doliczyc trzeba chusteczki itp wydaje mi sie ze teraz zuzywam ok 3 paczek bo zmieniam jej tez pieluchy w nocy . NIe wiem czy tylko u nas tak te pampki podrozaly czy to wszedzie ?

abkasia

a moj dzis zrobil kupe rano, bez ani jednego stekniecia... :(
no i jak ja mam wyniuchac moment posadzenia na nocnik??

marax

#59
Cytat: abkasia w 14 Mar 2010, 10:44:31
a moj dzis zrobil kupe rano, bez ani jednego stekniecia... :(
no i jak ja mam wyniuchac moment posadzenia na nocnik??
jak robi zaraz po wstaniu z lozka do go posadz odrazu i sie z nim baw na tym nocniku moze akurat sie uda . MI sie siku zawsze udawalo zdobyc po posilkach . Wazne zeby to wszystklo bylo zabawa jak nie bedzie chcial siedziec to nie trzymaj go na silę .

abkasia

#60
marax no mueze poprobowac, ale in tak szybko ta kupe robi, ze mam nadz zdazyc.. :D

Angie

Ja musze moją zacząć sadzać. Ten maly szkodnik robi kupę rano, ale uwaga - musi mieć czystego pampersa :D
Dopiero jak jej ściągnę tego z nocy, to max 15 minut i jest kupa :D

dragonfly

Cytat: Angelos w 14 Mar 2010, 10:49:56
Ja musze moją zacząć sadzać. Ten maly szkodnik robi kupę rano, ale uwaga - musi mieć czystego pampersa :D
Dopiero jak jej ściągnę tego z nocy, to max 15 minut i jest kupa :D
mamy to samo dziecko czy jak?

Angie

Cytat: dragonfly w 14 Mar 2010, 12:56:42
mamy to samo dziecko czy jak?

Ingrid robi tak samo? :D

aniak1211

#64
Cytat: Angelos w 14 Mar 2010, 10:49:56musi mieć czystego pampersa Cheesy
Dopiero jak jej ściągnę tego z nocy, to max 15 minut i jest kupa Cheesy

Tak samo Dominika :)
Nawet w ciagu dnia jak ma nasikanego pampersa to nie narobi,zmienie na nowego i gotowe ;D

Dodany tekst: 14 Mar 2010, 13:18:01

Cytat: justynaaaa2 w 13 Mar 2010, 23:46:34aniak1211 ja się nie znam Grin
ale myślę, że Dominika siadała bo było to coś nowego, ma kształt krzesełka więc pewnie traktowała to jako zabawkę, więc sobie siedziała jak na krzesełku wink
wg mnie każdy nocnik jest w wygodzie podobny wink kwestia zainteresowania nim dziecka wink
No wlasnie,
cos nowego i fajnego,
ale siedziec chciala dluzej.
Latem bedziemy w Pl to bedzie biegala bez pampersa i sie nauczy wolac na nocnik ;)


Cytat: brawurka w 14 Mar 2010, 09:17:28poszłam z nia do sklepu (daleko od domu) a jej sie sikać zachcialo  padam sklep bez toalety, na dworze mróz

Wlasnie tego sie boje,
coprawda tu sa toalety w kazdym sklepie ale w parku juz nie,
mozna na trawke ale tu ciagle wieje wiatr ;)

Jak siostra byla  u mnie z 2 letnim synkiem to zakladala my pampersa jak gdzies jechalismy pomimo ze juz wolal,
przez to pomieszalo mu sie i zapomninal wolac :D
na szczescie na krotko ;)

nionczka

Cytat: rubin04 w 14 Mar 2010, 00:02:23
o, własnie - miałam zapytac - ile w Hiszpanii kosztują Pampersy?
Bo na Kanarach widziała w sklepie Pamersy 16 szt. roz. 4 za 11 EUR!!! Strasznie drogie! A takie jakies tańsze to np. 32 szt za 8 eur, tez drogo!

U nas marki Pampers w ogole nie ma. Na Kanarach maja inne towary, moga byc importowane dla cudzoziemców bo podobnie robia z innymi towarami.
Ale drogie pieluchy kosztuja jakies 18-20 euro za 40 sztuk Lidlowe sa za 8.29 czyli ponad polowe mniej.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Kasia

#66
Cytat: brawurka w 14 Mar 2010, 09:17:28a ja wam powiem,że sikajaca do nocnika Majka jest dla mnie większym kłopotem niż Iga sikająca w pieluchy. Duzo wiecej czasu poswiecam na sikanie Majki niz Igi. kiedys poszłam z nia do sklepu (daleko od domu) a jej sie sikać zachcialo  padam sklep bez toalety, na dworze mróz


brawurka, ja się wlasnie tego obawiam ;)

Dodany tekst: 14 Mar 2010, 18:40:40

Cytat: aniak1211 w 14 Mar 2010, 13:13:41Wlasnie tego sie boje,

widzę że nie tylko ja sie tego obawiam :)

moja brartowa zaniechała uczenia malego sikania do nocnika, bo nie miala cierpliwości ....
tzn ona w ogóle małym mało się "zajmuje" wiec może ja taka nie bedę ;)

rubin04

#67
Cytat: Angelos w 14 Mar 2010, 10:49:56
Ja musze moją zacząć sadzać. Ten maly szkodnik robi kupę rano, ale uwaga - musi mieć czystego pampersa :D
Dopiero jak jej ściągnę tego z nocy, to max 15 minut i jest kupa :D

Mój tez taki ekskluzywny ksieciunio że kupę zrobi rano zaraz po tym jak mu zmienę pieluchę, ale teraz sadzam go na nocnik więc i jemu łatwiej kupe wycisnąć :)

A tu  poradnik o odpieluchowaniu w PDF-ie, moze komus się przyda [nie wiem na ile sensowny bo jeszcze nie czytałam]:

http://www.chusta.pl/ebook/OdpieluchowanieBezPrzemocy.pdf
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

abkasia

1 siku do nocnika zaliczone.. choc chyba latwo nie bedzie....
Hugus w pelnym ubraniu chetnie siada na nocnik.. ale jak go dzis rano rozebralam i posadzilam, to sie przestraszyl i rozplakal...
a on raczej strachliwy nie jest...

aniak1211

abkasia
moze nocnik byl zimny???
Tez kiedys posadzilam Dominike na zimny i uciekla wystraszona ;)

abkasia

#70
Cytat: aniak1211 w 15 Mar 2010, 09:56:31
abkasia
moze nocnik byl zimny???
Tez kiedys posadzilam Dominike na zimny i uciekla wystraszona ;)
wiesz moze to moglo byc to, bo normalnei siada...

aniak1211

Ja próbuje sadzac przed kapiela jak napuszczam wode i najpierw podgrzewam nocnik :D

mayagaramond

#72
W temacie chcialam dodac, ze aleksander dalej sra w majtki (31.05 skonczy 3 lata).

tesciowej szwagierka powiedziala, ze sie nie uczy, bo dzieci w tym wieku wcale nie potrafia tego kontrolowac...
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

marax

#73
Cytat: mayagaramond w 19 Mar 2010, 21:17:12
W temacie chcialam dodac, ze alksander dalej sra w majtki (31.05 skonczy 3 lata).

tesciowej szwagierka powiedziala, ze sie nie uczy, bo dzieci w tym wieku wcale nie potrafia tego kontrolowac...
Cytat: mayagaramond w 19 Mar 2010, 21:17:12
W temacie chcialam dodac, ze alksander dalej sra w majtki (31.05 skonczy 3 lata).

tesciowej szwagierka powiedziala, ze sie nie uczy, bo dzieci w tym wieku wcale nie potrafia tego kontrolowac...
:padam: :padam: :padam: :padam: :padam: :padam: :padam:

Dodany tekst: pią 19 mar 2010 21:19:59 GMT-1

moja wola juz wiec moze nie wszystkie ale wiekszosc do 3 rz to kontrolowac to potrafii .

Dodany tekst: pią 19 mar 2010 21:21:21 GMT-1

w sumie to jestem pelna podziwu jak sobie pomysle nad zmienianiem pampersa takiemu dziecku z "zawartością " ....................... . No chyba ze ona go uczy a on odmawia wspolpracy to co innego .

mayagaramond

Cytat: maraxela w 19 Mar 2010, 21:18:32w sumie to jestem pelna podziwu jak sobie pomysle nad zmienianiem pampersa takiemu dziecku z "zawartością " ....................... . No chyba ze ona go uczy a on odmawia wspolpracy to co innego

nie uczy, zapytalam sie dzis tesciowej. Teraz jakos zaczel amu mowic, ze "duzi chlopcy korzystaja z toalety"...




"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"