pora na nocnik???

Zaczęty przez sonatina, 16 Sty 2009, 11:52:36

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

martullek

moja mama mi ostatnio opowiadała historię jak oduczała mnie i siostrę od sikania nocnego. tak właśnie, jak nionczka pisze, na śpiocha nas sadzała na nocniku i wołała psi psi  :rotfl:

aniak1211

Doninika pamperasa ma tylko do spania :)
Nie mam pojecia jak oduczyc od nocnego sikania ;D

Siostra mowi zeby po prostu polozyc bez pampersa to mala po czasie zajarzy ale szkoda mi materaca:D
Taniej wychodza pampersy ;)
kupic podklady,nowe pizamki,wiecej poscieli-ja wole pampersa jak narazie :D

foszek

mnie czasami maly budzi ze chce siusiu, musze zaczac zapisywac godziyny, moze tez wylapie. Bo siusianie przed snem i nie picie niewiele daje w naszym przypadku.

No i zaliczylismy mega wpadke dzisiaj, maly na lotnisku tak byl zafascynowany wszystkim co sie dzieje ze zawolal nas dopiero jak wszystko mial kompletnie przemoczone

mayagaramond

Niniejszym oglaszam, ze Aleksander juz nie nosi pieluchy. Z tego co mowila tesciowa lekarz go przekupil lol
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

brawurka

foszek chyba musi dorosnąć, maja została odpieluchowana w okolicach 19 miesiaca, a dopiero od niedawana nie  spi w pieluszce. przed snem było siku i jak ja się kładałm spac to na śpiocha ją sadzałam, musiałam jej glowe przytrzymywać bo spała bidulka :). teraz wytrzymuje całą noc, czasem mnie budzi

aniak1211

Cytat: brawurka w 28 Sie 2010, 23:11:42jak ja się kładałm spac to na śpiocha ją sadzałam, musiałam jej glowe przytrzymywać bo spała bidulka

Dominika raczej by nie spala-nakrzyczalby troche i pewnie nie zrobiłaby siku :D
Ale musz wyprobowac taki sposob:)

Skonczyly mi sie dzis pampersy,
jak kladlam ja spac w poludnie to zalozylam tego pampersa do plywania :D
Wiedzialam ze raczej przecieknie bo troche maly i poscielilam mate,
efekt:cale przescieradlo mokre-mata tez,koszulka z przodu cala mokra,
maz jak sciagal jej tego pampersa to cieklo mu po rece :D

justynaaaa2

Cytat: martullek w 27 Sie 2010, 23:40:58
moja mama mi ostatnio opowiadała historię jak oduczała mnie i siostrę od sikania nocnego. tak właśnie, jak nionczka pisze, na śpiocha nas sadzała na nocniku i wołała psi psi  :rotfl:
ja też byłam wysadzana "na śpiocha" ;D choć to pewnie wymaga dość mocnego poświęcenia ze strony rodziców  :crazy:
u mnie to babcia tak ostro walczyła z moim odpieluchowaniem no i jej się udało, bo w wieku rok i 9 miesięcy już w ogóle nie używałam pieluchy  ;) podobno ogólnie byłam mocno kumatym dzieckiem, szkoda że później gdzieś mi ta mądrość wyparowała :D

nionczka

Mi pare dni temu babka w zlobku powiedziala, ze teraz w Polsce nie ma juz takiego parcia na wczesne odpieluchowywanie jak kiedys i ze teraz w okolicy 2 lat duzo dzieci nosi pieluche. Bo to juz nie te czasu kiedy byla tetra i trzeba bylo prac, suszyc, prasowac.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

ishka82

Moja bratanica (2,5 roku) pomału żegna się z pieluchami :) Na razie na wyjścia i na noc jeszcze nosi pampka, ale w domu już raczej nie...czasem sika gdzie popadnie ;D

sonatina

Moja bratanica  do 3 lat śmigała w pampersie. zaskoczyła dopiero wtedy gdy do przedszkola trzeba było iść. Jej rodzice uważali za nierealne aby Ignac zaczął powiadamiać nas o swoich potrzebach przed skończeniem dwóch lat. Mówili, że nie ma szans bo on przecież taki malutki. Tesciowa tez tak twierdziła..
Pokazałam im, ze jest inaczej!

sonatina

No i jak tam sukcesy pampersowe??
U nas sukces jak najbardziej jest! Ignaś nie nosi  już pieluchy na spacerach ,  popołudniowe dżemki też bez pampersa, w aucie tez bez:). Zostały nam tylko nocki..

foszek

Sonatina to tak jak u nas, w nocy tylko czasami mamy problem, bo myla tak mocno trzyma ze dopiero jak go pecherz zaczyna bolec to sie budzi z placzem i za nic nie chce isc na nocnik. Dopiero sila trzeba go posadzic to wtedy zrobi co trzeba i po sprawie.
Probowal wykorzystywac sygnalizowanie siusiu do niecnych celow: wyjscie z lozeczka, ze sklepu, czy fotelika w aucie, ale po tym jak mu pokazalam ze za kazdym razem jednak trzeba zdjac majteczki i zrobic cos, przestal.

brawurka

Iga już tylko na noc ma zakładanego pampersa, ale po majce wiem, że to może trwać jeszcze dlugo. mimo to uważam moje odpieluchowane dzieci za sukces:)

aniak1211

Dominika miala maly kryzys
ale juz wola na czas i nie popuszcza:D
Pampers jest tylko do spania,w dzien tez,
nawet jak zrobi siku przed spaniem to i tak pampers jest zawsze mokry,
ona bardzo duzo pije.
Jak jedziemy gdzies dalej,
gdzie wiem ze nie ma toalety to tez zakladam,
ostatnio na gieldzie wola ze chce siku,
mowie jej ze nie ma toalety niech robi do pampersa,
skubana trzymala i nie chciala zrobic,
wolala ze chce do domku :)
Po dlugim czasie kucnela i zrobila :D

sonatina

My przez ostatni czas namawiamy Ignaca żeby zaczął siusiać jak duże chłopaki :) tj. na stojąco.
Ciężko było go przekonać do innej pozycji niż siedzącej no ale w końcu mój mąż jakoś go przekonał, żeby siusiał jak tata :).
I ostatnio jestesmy na spacerku i Ignaś woła, że chce siusiu. Akurat weszlismy do parku więc nie było problemu. Ściagam mu majteczki i mówię siuisamy na stojąco bo jestes już duży a on: nie, chce na siedzaco. Podroczyliśmy się chwilę ale wyszło w końcu na moje. rezultat taki z tego, że poprostu chciał kupę i zaczął ja robić na stojaco. Dobrze , że w pore sie zorientowałam. Teraz jak chce siadać to juz zawsze mu pozwalam :)

brawurka


dragonfly

Cytat: justynaaaa2 w 30 Sie 2010, 01:16:20podobno ogólnie byłam mocno kumatym dzieckiem, szkoda że później gdzieś mi ta mądrość wyparowała
znaczy, ze teraz lejesz w majty? i nosisz pieluchy?  :rotfl: :rotfl:

Kasia

Cytat: dragonfly w 15 Paź 2010, 14:25:35
znaczy, ze teraz lejesz w majty? i nosisz pieluchy?  :rotfl: :rotfl:


pewnie poniekąd, jakby tak się uprzeć to byłaby prawda ;)

Angie

Ja nie wiem kiedy moja się nauczy na nocniku.  Wiecie jaki ona ma problem?
Robi kupę na stojąco i za cholerę nie potrafi na siedząco  :mocking: :mocking:
Czasem widzę, że chciałaby w ten nocnik zrobić, ale nie da rady  :mocking: :mocking:

dragonfly

Cytat: Angelos w 15 Paź 2010, 15:27:54Ja nie wiem kiedy moja się nauczy na nocniku.
ja tez nie wiem ale to olewam - czasem zawola czasem nie, przyjdzie i pora na nie, zeby zakumac nocnik ;D

justynaaaa2

Cytat: dragonfly w 15 Paź 2010, 14:25:35
znaczy, ze teraz lejesz w majty? i nosisz pieluchy?  :rotfl: :rotfl:

odkryłaś moją tajemnicę  :rotfl:

sonatina mądry chłopak :D

aniak1211

#221
Cytat: sonatina w 15 Paź 2010, 11:38:28rezultat taki z tego, że poprostu chciał kupę i zaczął ja robić na stojaco. Dobrze , że w pore sie zorientowałam. Teraz jak chce siadać to juz zawsze mu pozwalam Smiley

:D:D:D

Cytat: Angelos w 15 Paź 2010, 15:27:54a nie wiem kiedy moja się nauczy na nocniku.
Spokojnie,jeszcze ma czas,
nic na sile bo tylko ja zniechecisz:)
Dominika ma ponad 2 lata i dopiero teraz tak naprawde wola siku,
wczesniej albo sama ja pytalam,
albo popuscila w majty:D

elve

Ja nie doradzę
To moja kolejna porażka wychowawcza
Ania uznaje tylko pieluchę
Nie sygnalizuje
Odmawia nocnika, nakładek na wc
Wie gdzie tata i mama robią kupę i wie gdzie Ania robi kupę i kompletnie jej to powiewa

Angie

Cytat: elvelve w 18 Kwi 2011, 22:09:40
Ja nie doradzę
To moja kolejna porażka wychowawcza
Ania uznaje tylko pieluchę
Nie sygnalizuje
Odmawia nocnika, nakładek na wc
Wie gdzie tata i mama robią kupę i wie gdzie Ania robi kupę i kompletnie jej to powiewa

u nas to samo ;D

elve

Cytat: sputnik w 18 Kwi 2011, 22:13:51
no ale próbować ją sadzać czy jeszcze olać?
spróbować możesz, da ci znać co o tym myśli :P
może celuj w pory, o których najczęściej robi kupę
o ile takowe są
może przez kąpielą