pora na nocnik???

Zaczęty przez sonatina, 16 Sty 2009, 11:52:36

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

foszek

Zobaczylam ze maly dzisiaj chodzi i tupta nozkami, znak ze chce mu sie siusiu, posadzilam na nocnik, posiedzialam z nim prawie godzine, pobawilismy sie, napilismy sie duzzzzo wody, pomasowlaimy nozki, poczytalismy ksiazki, a pozniej mu sie znudzilo, wstal, pokrecil sie, przyszedl do mnie na kolana i sie zsiusial  :headbang: :headbang: :headbang: :crying: :crying: :crying:

marax

#176
my sie tez cofnęliśmy z sikaniem na nocnik. Jak byla mala to super wolala i sikała prawie za kazdym razem . Teraz jest większa i nie moze skupic uwagi. Doszłam gdzie jest problem . wydaje mi sie ze błędem bylo przynoszenie jej nocnika np do pokoju ogolnie ze nocnik byl jej przynoszony tam gdzie ona jest. W pokoju ona ma tyle wrazen ze nie moze sie skupic na sikaniu.Teraz sika sie wyłącznie w wc i częściej udaje mi sie ją ujarzmić

abkasia

Cytat: maraxela w 07 Lip 2010, 21:40:12
my sie tez cofnęliśmy z sikaniem na nocnik. Jak byla mala to super wolala i sikała prawie za kazdym razem . Teraz jest większa i nie moze skupic uwagi. Doszłam gdzie jest problem . wydaje mi sie ze błędem bylo przynoszenie jej nocnika np do pokoju ogolnie ze nocnik byl jej przynoszony tam gdzie ona jest. W pokoju ona ma tyle wrazen ze nie moze sie skupic na sikaniu.Teraz sika sie wyłącznie w wc i częściej udaje mi sie ją ujarzmić
u nas podobnie, bylo juz fajnei bo maly rano robil kupe na nocnik...
teraz robi w ciagu dnia i zawsze w pampersa, bo nie sygnalizuje , wiec nie zdaze go wzsadzic...  :crazy:

gatka2804

nasz postep wynika glownie z tego ze pojechalismy na tydzien do mojej siostry, ktora akurat odpieluchowywala synka - 3 m-ce starszy od Ani. Wiec babcia od razu do Ani: To Ty jeszcze pieluche nosisz? I buch, pieluche zdjela i tak juz zostalo. Postanowilam ze sie tym razem nie wycofam. Ania miala przyklad kuzyna i siadala obok niego na nocniku. Jak wrocilismy do siebie to oczywiscie czasem zdarza sie wpadka, ale juz rzadziej niz czesciej. Sa takie dni ze zadne majteczki nie susza sie za oknem ;-)

sonatina

A u nas Ignac odkąd Igor jest w domu to sie cofnął!!! A już tak pięknie mu szło. Nawet jak jechaliśmy autem to wołał, że chce siku :). Ogólnie był pełen sukces. A tu nagle bunt. Sika ciągle pod siebie, przestał wołać. Nie wiem czy ma to związek z pojawieniem sie brata.

aniak1211

Ja juz mam dosyc scierania podlogi bo Dominika sie zsika albo...zesra:D
Nie wola skubana,
jak zapytam czy chce siku to potrafi powiedziec nie i za 2 sekundy zsikac sie.
Ja jestem strasznie nerwowa,jak ona zesika sie to ja od razu krzycze i wyklinam,
moj ojciec krzyczy na mnie ze to dziecko i po co od razu krzyki,
bawil sie z nia chwile i zesikala sie u niego na lozku-krzyk od razu byl :D
a ja musze po niej sprzatac kilka razy dziennie;D


vobi

A ja ... nie chce zapeszyc, ale poki co Hania kupy w ogole do pieluchy nie robi, tak jakby zostawiala ja na pozniej, az bedzie siedziala na nocniku, ale tez sama nie wola ze chce. A co do sikania - w sobote caly dzien biegala po dzialce u rodzicow bez pampersa. Mama pilnowala zeby srednio co godzine siedziala na nocniku, zwlaszcza ze pila jak smok (upal byl). Tylko raz lekko zmoczyla majtki (tak jakby "popuscila"), ale jednoczesnie wolala "siku", wiec szybko wyladowala na nocniku i tam sie zalatwila.

brawurka

aniak, sonatina, maja była juz odpieluchowana i nagle przyszedł etap, że nie wołala wcale, szybko przeszło
Iga nie chce chodzić w pampersie, wogóle najlepiej to siedziałaby na kibelku pół dnia. Nie umie jeszcze powiedzieć, więc zdarza się też zsikać na podłoge, ale ogólnie jestem dobrej myśli, wrzesień bedzie już pieluchy

aniak1211

Mam nadzieje ze jak wrocimy do UK to bedzie miala czas na wolanie :D
teraz jest za duzo zabawy i wszystko inne jest wazniejsze :D

vobi

no, Hania dzisiaj jednak do pieluchy narobila (tzn. czesciowo do pieluchy, chyba juz nie mogla "utrzymac" ;)), ale wyglada na to ze do 12:30 nie siedziala na nocniku, to gdzie miala zrobic :(

foszek

Wrocilismy do akcji nocnik, jak narazie maly mial tylko jedna wpadke w ciagu 3 dni, zapomnial sciagnac spodni siadajac na nocniku :)
Za to mamy atrakcje, jak czas kupki jest, to najpierw siada i robi siusiu, ceremonialnie odnoszone do WC, pozniej robi kupke, odnosimy, biegiem wraca na nocnik, robi nastepna i tak kilka razy. Dopiero  jak zrobi rownoczesnie siusiu i kupke do nocnika to znak ze skonczyl.
A w ostatniej drodze fekaliom musza towarzyszyc wszyscy obecni, biega i ciagnie kazdego ze maja wstac i isc z nim :)

nionczka

#186
Cytat: foszek w 07 Lip 2010, 12:54:05W chwili obecnej mamy 2 rozne zwykle nocniki, jeden grajacy + nakladke na wc, ale maly nie chce na nia usiasc, mimo ze zawsze chodzi ze mna do ubikacji

Irene tak samo. Ucieka od nocników nakladek. A jak ze mna chodzi to jej sie podoba i sie smieje. A potem zabiera nakladke do salonu, kladzie na podlodze, siada na niej ubrana i mowi sisisisi. Ale nakladka na kibelku albo nocnik juz sa be.

Dodany tekst: 28 Lip 2010, 14:31:31

Cytat: sonatina w 11 Lip 2010, 14:42:47A u nas Ignac odkąd Igor jest w domu to sie cofnął

synek znajomych mial 4 lata i kiedy przyniesli mu do domu rodzenstwo w postaci blizniaków tak sie cofnal i zamknal, ze przestal mowic. Potem mu wrocilo, ale pare miesiecy milczal.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

aniak1211

A u nas nareszcie sukces :jupi:
Dominika juz od 2 tygodni wola za kazdym razem ze chce siku czy kupke,
zdaza sie ze nie zdaze ja posadzis na nocnik i pusci kilka kropelek ale nie leje po gaciach :)
Dzisiaj bylysmy 2 godz. na spacerze i i nie zsikala sie-byla bez pampersa :)
Do spania nadal zakladam pampersa,ale wieczorem jeszcze przed spaniem wola siku-nawet jak ma pieluche :)

foszek






Maly wlasnie skonczyl popoludniowa drzemke, 2 godziny i nie posiusial sie :)
Cytat: aniak1211 w 28 Lip 2010, 15:39:58
A u nas nareszcie sukces :jupi:
Dominika juz od 2 tygodni wola za kazdym razem ze chce siku czy kupke,
zdaza sie ze nie zdaze ja posadzis na nocnik i pusci kilka kropelek ale nie leje po gaciach :)
Dzisiaj bylysmy 2 godz. na spacerze i i nie zsikala sie-byla bez pampersa :)
Do spania nadal zakladam pampersa,ale wieczorem jeszcze przed spaniem wola siku-nawet jak ma pieluche :)
brawo dla Dominiki

niewiemjaka

aniak1211 :bravo: zajerzyscie!!! :bravo: :bravo: :bravo:

kamu2

U nas porażka na całej linii, nie chce wołać. Chyba jeszcze czas. Jak się zesika w majtki to tak może biegać i mu to nie przeszkadza. Masakra.A jak miał rok to tak ładnie siedział i się załatwiał do nocnika
prawdziwa kobieta jest jak herbata: mocna i gorąca, jak posłodzisz-słodka, jak nie posłodzisz to pij kurwa gorzką!

mayagaramond

chcialam was updatowac - Alexander dalej sra w majtki (w maju skonczyl trzy lata...). Na urlopie tesciowa sie wkurwila i chciala go nauczyc, ale sie nie dalo...
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

niewiemjaka

Cytat: mayagaramond w 28 Lip 2010, 18:35:21Alexander dalej sra w majtki (w maju skonczyl trzy lata...).
:crazy: :crazy:

moj to nie chce siedziec na nocniku, dzisiaj przypadkiem jakos zrobil siku na nim bo akurat go posaidzilam i zrobil siku
ale nie chce mis ie go sadzac bo on jest wiercipieta i nie usiedzi w 1ym miejscu 3 sekundy :( wiec nie chce mi sie sciagac pampka a potem gonic go po domu jak zwieje zeby mu go zalozyc



nionczka

A mi sie udalo sklonic Irene do siadania na nocnik. Siada i mowi sisisisi ale nic za tym nie idzie. Niestety kupilismy tez nakladke na sedes i ta jej sie starsznie spodobala, ale do korzystania na podlodze. Wiec jak juz cos zrobi to na parkiet, ale przez nakladke. Dzis podstepem polozylam jej nakladke na sedes na nocniku i kazalam siadac. Nawet ja to bawilo. No cóz, nie trace nadziei. Moze do jesieni cos z tego bedzie.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

jusia

u nas chyba juz sukces na calej linii :) Franek woła ppprrrr (i na siku i na kupe) wiec z tym problemu nie ma :) powoli zaczynam sie wypuszczac z Nim na spacery bez pieluchy, sikamy na stojaka jak dorosli faceci ;) no i do spania zawsze pielucha, chociaz nie cierpi w niej zasypiac, wiec zakladamy  jak zasnie ;)
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

foszek

Felix nas wczoraj zaskoczyl, ubralismy mu pampera i pojechalismy do Ikea, nie bylo nas chyba 3 godziny, wrocilismy  pamper suchy a on usiadl na nocnik i dopiero teraz zrobil

sonatina

U nas też już całkiem, całkiem!! Zdarza się jeszcze wpadka ale to tak raz na tydzień i zazwyczaj jak jest czymś bardzo pochłoniety, zazwyczaj zabawą.

Pielucha oczywiscie na spacer i do spania jeszcze jest. Ale wczoraj musiałam wysadzać go w okolicach rynku bo siku zawołał, jak jedziemy samochodem to tez woła :).

niewiemjaka

W mowi "sisi" i sie wysika na nocnik w lazience tylko opiekun czyli ja na przyklad tez musi usiasc na kibelku :mocking: - tak go nauczyla moja siostra :crazy:
no ale wg mnie on jest za mały jeszcze bo jeszcze podsikuje tzn za czesto sika male ilosci zeby juz sie nauczyc na nocnik, wiec nie sadzamy go, tylko czasem jak mi sie chce... czyli w weekend z raz dziennie
mysle ze musi podrosnac :D

ale za to nasz sasiad 2lata7 mies w koncu nauczyl sie wolac na nocnik :bravo: w tydzien u dziadkow hehe

foszek

A jak sie oducza siusiania w nocy?

nionczka

Cytat: foszek w 27 Sie 2010, 23:42:17A jak sie oducza siusiania w nocy?

Pojecia nie mam. ale pewnie trzeba posadzic na nocnik przed snem, nie dac pic i zmienic posciel i pizame w nocy jak sie zleje. I tak az do skutku.

Chociaz nie. Jak bylam opiekunka to mialam taka jedna dziewczynke, ktora o 23.30 sadzalam na nocnik nie budzac. Spala, sikala a potem ja od razu do lozeczka z powrotem wkladalam i juz. I tak do rana. Ale jej mama wypatrzyla, ze to ta godzina, etc. A potem jakos sama przestala.

Z pieluchami latwiej jest!
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login