pora na nocnik???

Zaczęty przez sonatina, 16 Sty 2009, 11:52:36

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Angie

U nas jest ten problem, że Lena robi kupe 3 razy dziennie ( nie wiem po czym  :crazy:)
i w biegu  :crazy: :crazy: :crazy:

jestynka

Cytat: Angelos w 09 Cze 2010, 11:28:41U nas jest ten problem, że Lena robi kupe 3 razy dziennie ( nie wiem po czym  )


Filip średni też tyle razy robi
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

niewiemjaka

W robi 3 razy dziennie z babcia, z nami sie stresuje chyba i robi tylko raz :D
staje sobie w okreslonym miejscu (przy pufie na przyklad) i tam sobie tupta, costam gada trzymajac cos w rekach i zazwyczaj latwo wychwycic ze pewnie wlasnie bedzie robil kupke, wiec na sama kupke moze nocnik by zdal egzamin ;) musze sprobowac :hmm:

jestynka

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

sonatina

Cytat: aniak1211 w 09 Cze 2010, 11:24:33Dominika nadal bez pampersa biega,ale sika gdzie popadnie:D
Ale to wina nasza,czesto gdzies jedziemy i wtedy zakladam pampersa,jej sie juz chyba miesza w glowce kiedy moze a kiedy nie
U nas to samo. Są dni kiedy Ignacy pieknie siusia na nocnik i nawet czasem zawoła a czasem ja wyłapie a potem dzień w pampersie bo jestesmy np cały dzien za domem i ja nie wymagam od niego wtedy zeby wołał, nie pytam czy chce siku i on sie cofa. Nie wiem czy kiedykolwiek załapie o co w tym wszystkim chodzi.

Kasia

Cytat: Angelos w 09 Cze 2010, 11:28:41U nas jest ten problem, że Lena robi kupe 3 razy dziennie ( nie wiem po czym  crazy)


no u nas teraz to samo :D jakos ostatnio mu się pozmieniało
bo wczesniej to jedna dziennie bywała

może od wprowadzenia bardziej dorosłych produktów :knuje: Michał dość czesto podżera nam z talerzy ;)

magdalinska

Siog - tez nei widze nic dziwnego, mojego brata dzieci zostały nauczone korzystania z nocnika przed 2 urodzinami, poszło bardzo sprawnie i bardzo szybko. Ja pewnie bede probowac za rok, jak bedzie ciezko to poczekam miesiac, dwa i sprobuje znowu

marax

w tym wszyskim chyba nie ma zlotej metody . Kazde dziecko jest inne,inaczej sie rozwija i nie ma jednego gotowego sposobu na odpieluchowanie . pocieszajace jest to ze w koncu sie udaje kazdemu .

vobi

#158
co do wczesnej (w sensie ponizej 2-go roku zycia) nauki korzystania z nocnika, mysle ze sa co najmniej trzy plus:
1/ jak juz wiekszosc pisala, nie trzeba tylka skrobac :mocking:
2/ w wypadku dziewczynek - mniejsze ryzyko zakazenia drog moczowych, bo kontakt z bakteriami kalowymi znacznie ograniczony
3/ no i czysta ekonomia - mniej pieluch - mniejsze wydatki ;D

jestynka

ja dopiszę czwarty: dziecko widzi od "małego" kupę i dowidoku jest przyzwyczajone, znam dzieci odpieluchowywane powyżej 2 r. ż. i one najzwyczajniej w swiecie bały się, tego co zrobiły, wpadały w histerię bądź się brzydziły.
Takie przypadki jest cięzko odpieluchować.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

abkasia

Cytat: maraxela w 09 Cze 2010, 13:40:22
w tym wszyskim chyba nie ma zlotej metody . Kazde dziecko jest inne,inaczej sie rozwija i nie ma jednego gotowego sposobu na odpieluchowanie . pocieszajace jest to ze w koncu sie udaje kazdemu .
no dokaldnie... ;D

twinnie77

Hubert w żłobku bez problemu załatwia się do nocnika, a w domu niestety nie. Próbujemy, ale sporadycznie, bo tylko w weekendy. Więc ja mam ambitny plan, że jak tylko rozpoczną się wakacje, to zaczynam ostro działać.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

sonatina

A u nas pierwsze sukcesy :). troche długo to trwało ale jestesmy naprawdę na dobrej drodze do wielkiego sukcesu :)
Mój kochany synuś w końcu zaczął wołać, że chce siku i kupę. Robi to nawet jak ma pampersa załozonego.
Chętnie siada na nocnik. Do zielonego robi siku a do niebieskiego kupę :). Dziwne ale tak sobie wybrał i tak już jest :). Poza tym jak coś zrobi do nocnika i zagra muzyka to jest niemiłosiernie szczęsliwy i wszystkim się chwali :). A najlepsze jest to, ze zawsze posadzony na nocnik coś z siebie wydusi byle zagrał !!!
Oczywiście zdarza mu się nadal zrobić w gatki ale nie jest to nagminne tak jak kiedyś. No jestem z niego dumna :) :).

niewiemjaka

Cytat: sonatina w 18 Cze 2010, 14:32:02Do zielonego robi siku a do niebieskiego kupę Smiley
ale czad hahaha :)))) niebieski to bardziej odpady toksyczne bo siku to lajcik i jeszcze eko wiec zielony :D proste!
:bravo: :bravo: :bravo:


brawurka

sonatina gratuluje wam obojgu!!!  :thumbup:

nionczka

A my nie mamy kiedy odpieluchowywac. Bo jak spi 4 h w dzien to nie chce, zeby byla bez pieluchy. A jak nie spi to wychodzimy z domu i wtedy i tak bym jej zakladala. Malo w sumie jest momentów kiedy Irene moze sobie spokojnie polatac bez pieluchy. Co gorsza nocnik nie jest jej przyjacielem i chetnie wklada tam zabawki, ale nie chce siadac.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

sonatina

Cytat: nionczka w 19 Cze 2010, 22:25:36Co gorsza nocnik nie jest jej przyjacielem
u nas na poczatku Ignac też nie chciał siadać na nocnik. Naprawdę duzo czasu spędziłam najpierw zachecajac go żeby na nim usiadł a potem zabawiajac go żeby posiedział na mim. Cuda juz wymyslałam. a teraz siada, zrobi co ma zrobić i kwita :)

brawurka

nie zaczęlam jeszcze nauki sadzania na nocnik, czasem biega bez pieluchy i jest sadzana na nocnik, bądź sedes, ale to dlatego, że widzi jak maja siada i tez chce i są juz efekty :)

martullek

moja babcia do mnie zadzwoniła w zeszłym tygodniu, że zakupiła prezent dla Wojtka. jak się okazało - nocnik ;) to chyba kiedyś tak było, że się na nocnik sadzało jak tylko dziecko siedzieć umiało... na razie przyjęłam do wiadomości i tematu nie rozwijałam. zobaczymy, co będzie jak się spotkamy ;)

ja w każdym razie chciałabym za rok już mieć Wojtka bez pieluchy... a co z tego wyjdzie, to zobaczymy

gatka2804

Musze sie pochwalic, bo u nas pierwsze sukcesy.
Po nieudanym fallstarcie sprobowalismy ponownie odpieluchowac Anie. Jest juz 3 tygodnie bez pieluchy. Ma ja zakladana tylko do spania: po dziennej 2 godzinnej dzemce zawsze jest suche, a rano pielucha jest srednio mokra i po posadzeniu na nocnik robi od razu siku, czyli trzyma.
Sukces taki ze przetrzymuje dluzsze okresy bez sikania, jak jej sie chce to juz czasem zawola. Pozostale razy ja ja sadzam i zwykle robi. Gdy nie chce usiasc oznacza to ze jej sie nie chce, bo jak idzie potulnie na nocnik to wiadomo ze co0s tam zrobi.

Jak biega na spacerze bez pieluchy to az milo popatrzec na pupe nie rozepchana pielucha ;-) Tym bardziej ze upalnie ostatnio, wiec gania w spodenkach

foszek

Gatka gratulacje  :daisy:
u nas na tym polu totalna porazka, maly za nic nie chce robic w nocnik, potrafi trzymac, az widac ze go boli gubi pare kropelek, jak siedzi na nocniku, to trzyma siusiaka zeby tylko nie zrobic, a pozniej jak juz naprawde nie moze, to wychodzi na taras, albo zamknie sie w kuchni i tam zrobi. A na nocniku potrafi siedziec i z godzine

mobka

foszek a jakby go na stojaco do toalety nauczyc? Da sie w ogole takie male dizecko? Bo ja sie nie znam :D

jestynka

#172
Cytat: nionczka w 19 Cze 2010, 22:25:36Bo jak spi 4 h w dzien

nionczka, ale Irene ma długie drzemki,, zazdroszczę ;)

Dodany tekst: 07 Lip 2010, 11:22:59

Filip ma taki system, że jak chodzi w pieluszcze to woła na ncnik,a jak puszczam go nago lub w majtkach to nie woła, tylko sika na podłogę,aby bawić się kałużą.
Więc mam odpieluchowane dziecko z pieluchą :D
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

foszek

Cytat: mobka w 07 Lip 2010, 11:19:47
foszek a jakby go na stojaco do toalety nauczyc? Da sie w ogole takie male dizecko? Bo ja sie nie znam :D
Da sie ponoc, wlasnie maz dostal instrukcje ze ma go ze soba zabierac do WC, tylko ze to nie rozwiaze problemu kupki.
W chwili obecnej mamy 2 rozne zwykle nocniki, jeden grajacy + nakladke na wc, ale maly nie chce na nia usiasc, mimo ze zawsze chodzi ze mna do ubikacji

twinnie77

foszek, u nas też totalna porażka. Hubson uwielbia biegać w domu bez pieluchy, ale na nocnik muszę sadzać go siłą. Przeważnie mi się nie udaje, bo ryczy, wygina się itp. A jak mi się uda, to chwilę popłacze, potem uspokoi się, bawi się siusiakiem i oczywiście albo siku ląduje poza nocnikiem, albo Hubson wstaje i sika obok :headbang: :headbang: :headbang:
Daję mu teraz 2-3 dni przerwy, bo to sensu nie ma.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login