Podbródkom mówimy NIE!

Zaczęty przez Anupka, 15 Sty 2009, 11:22:13

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Anupka

Jako, że moja nadwaga stała się faktem, dostałam do niej podbródek gratis. A żadne znane mi ćwiczenia nie obejmują podbródka, są ogólne na całe ciało, z wyjątkiem tego małego szczególiku. Nie mówię, że wiszą mi cztery brody, ale gdy schylam brodę widok jest niefajny.
Nie wiem, czy poza mną kogoś problem dotyczy, ale przypuszczam, że tak, bo wiem, że podbródek to nie tylko przypadłość grubasów - zdarza sie też i szczupłym.
W każdym razie, powodowana chęcią pozbycia się swojego worka i zazdrością o łabędzią szyję poli, poszperałam w necie. Oto co znalazłam:


ze strony http://lekko.o2.pl/artykul/1323/1/cwiczenia-na-podbrodek.html

1) Napinaj i rozluźniaj mięśnie szyi przed lustrem.

2) Głośno wymawiaj samogłoski: u, i, o, a, e.

3) Obracaj głowę najpierw w prawo, potem w lewo, a następnie w górę i w dół. (z innej strony wynika, ze mamy to robic po 10 razy w kazda strone)

4) Codziennie trzymaj przez 5 minut głowę odchyloną do tyłu

5) Wyciągnij język jak najdalej potrafisz i unieś jego końcówkę do góry napinając przy tym mięśnie. Wytrzymaj 15 sekund. Powtarzaj to ćwiczenie kilka razy z rzędu, codziennie

6) Zmień swoje nawyki. Chodź z podniesioną głową. Wyprostuj plecy. Ściągnij łopatki do tyłu. Ramiona opuść luźno. To działa. Skąd wiadomo? Wystarczy przyjrzeć się baletnicom, żeby nie mieć co do tego wątpliwości

Na w/w stronie jest też sporo o zabiegach kosmetycznych pomagających w pozbyciu się podbródka.

Oprócz tego:

ze strony http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=211&w=89292268&v=2&s=0

1) zamknąć pięści, złączyć je razem, a następnie przyłożyć je pod brodę, potem musisz próbować otworzyć szczękę, a rękami na to nie pozwalać... rozumiecie o co chodzi :P  jak będziesz 5 min dziennie robić to ćwiczenie efekt murowany :) przed telewizorem, przed kompem... :) jak będziesz dobrze wykonywać to ćwiczenie to będą Cię bolały mięśnie na początku w okolicach brody i podbródka...

i jeszcze ze strony http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=232377

1) opierasz sie łokciami o stół, kładziesz głowę na dłoniach i nacikasz nią w dół a w między czasie próbujesz zablokować ją rękami, które pchasz do góry.


Podobno dobre działanie ma też uklepywanie podbródka zewnętrzną stroną dłoni - ale jak to dokładnie robić i ile czasu - nie wiem.

Jeśli któraś z Was zna jeszcze jakieś sposoby na zaklinanie ;) podbródka i łabędzią szyję - proszę o wpisy.



I`m looking strange in the mirror of truth, I`m not immortal I`ve lost my youth...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

golinda

super wątek! każdego to prędzej czy później czeka niestety! lepiej zapobiegać niż leczyć! polewam! :)

Anupka

Odlałam :)  :beer: Tylko czy piwko dobrze wpływa na podbródek, hehe ;)
I`m looking strange in the mirror of truth, I`m not immortal I`ve lost my youth...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

golinda

jak się dużo wypije, to jest szansa, że zostanie się w proponowanej pozycji z głową do tyłu o wiele dłużej niż 5 minut ;)

Anupka

hehehe no to pijmy, pijmy, pijmy!!!  :beer: ;)
I`m looking strange in the mirror of truth, I`m not immortal I`ve lost my youth...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

magdarynka

Ćwiczenie nr. 4 bardzo fajne  :thumbup:, można sie zdrzemnąć chwilke przy okazji  ;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Anupka

bo ja wiem.. w ltym linku pisza, ze 4 dosc ciezk wykonac... a wydaje sie, ze nie ma nic prostszego, hehe...sama jeszcze nie probowalam...
I`m looking strange in the mirror of truth, I`m not immortal I`ve lost my youth...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

niewiemjaka

a myslicie ze zucie gumy pomaga ?

Anupka

ktos gdzies w necie pisal, ze troche pomaga.. takie intensywne zucie ;)
I`m looking strange in the mirror of truth, I`m not immortal I`ve lost my youth...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

salsa

NIE MOGę Z TYM WĄTKIEM - co spojrzę na listę nieprzeczytanych to widzę:  "porodówkom mówimy NIE"
lol lol lol
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

mayagaramond

Cytat: salsa w 15 Sty 2009, 18:31:52
NIE MOGę Z TYM WĄTKIEM - co spojrzę na listę nieprzeczytanych to widzę:  "porodówkom mówimy NIE"
lol lol lol

a ja czytam "podrobkom mowimy nie",

"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

goga

mayagaramond czytam tak samo jak ty :):):):)
W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

dragonfly

maya ja tez tak przeczytalam, i do konca watku nie moglam zrozumiec czemu o jakis cwiczeniach mowa.....  :rotfl: :rotfl: :rotfl:

mayagaramond

Cytat: dragonfly w 15 Sty 2009, 19:25:12
maya ja tez tak przeczytalam, i do konca watku nie moglam zrozumiec czemu o jakis cwiczeniach mowa.....  :rotfl: :rotfl: :rotfl:

cwiczenie w rozpoznawaniu podrobek ;)

Pamietacie szyldy z "ostrzenie nozy i nozyczek", zawsze czytalam "ostrzezenie"  :rotfl: :rotfl: Ale jeszcze lepsze bylo jak patrzylam sie na napis "LADY SKLEPOWY" i zastanawialam sie co to sa "lejdi sklepowe"  :rotfl: :rotfl: :rotfl:
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

dragonfly

maya, ,to to masz....

a co do podbrodka to ja mam to w genach i normalnie przez ciaze jeszcze bardziej sie to ujawnilo wiec cwiczenia cwiczeniami, dajcie znac jak dzialaja ale ja stwierdzilam, ze ide pod noz; teraz tylko przegladam co i jak i za ile.

golinda

Cytat: mayagaramond w 15 Sty 2009, 19:13:00
Cytat: salsa w 15 Sty 2009, 18:31:52
NIE MOGę Z TYM WĄTKIEM - co spojrzę na listę nieprzeczytanych to widzę:  "porodówkom mówimy NIE"
lol lol lol

a ja czytam "podrobkom mowimy nie",




ja też tak to przeczytałam ;)

konwalia


poli

Cytat: Anupka w 15 Sty 2009, 11:22:13
W każdym razie, powodowana chęcią pozbycia się swojego worka i zazdrością o łabędzią szyję poli, poszperałam w necie. Oto co znalazłam:

:blush: rrrrany, dzięki!!!
tak wybałuszyłam gały jak to przeczytalam, że nie będę sobie powiek musiała podciągać na starość :D

zwiedzam właśnie strefę fitness w poszukiwaniu czegokolwiek o orbitreku a tu takie zdziwko!
polewam! :beer:

Anupka

No co? Takie fakty (znaczy na zdjeciach przynajmniej, w realu nie widziawszy;)). Odlewam :)  :beer:
I`m looking strange in the mirror of truth, I`m not immortal I`ve lost my youth...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

tusia

Anupka super wątek :thumbup:, polewam :beer:
Życie jest dane człowiekowi tylko jeden raz, więc warto je przeżyć tak,
by nie odczuć męczącego żalu po latach spędzonych bez celu...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

giga

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Anupka

ekhmm... lece z nimi jak mi sie przypomni, plus minus co trzeci dzien i najczesciej... pod prysznicem, hehe.... ale nie robie tego z odchylaniem glowy do tylu, no nie umiem wytrzymac tyle czasu w bezczynnosci ;)
I`m looking strange in the mirror of truth, I`m not immortal I`ve lost my youth...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

abkasia

ja to juz mam taki podbrodek, ze hohoh  :point_lol: :point_lol: :point_lol:

ewelinkaa

a macie jakies cwiczenia aby wyrzeźbic kosci policzkowe:)
carpe diem

fasolka1980

Cytat: ewelinkaa w 30 Cze 2014, 11:06:39
a macie jakies cwiczenia aby wyrzeźbic kosci policzkowe:)

najlepiej działa milczenie.