Sernik z rosą, szybki i prosty w wykonaniu :)

Zaczęty przez didi_loczek, 11 Sty 2009, 12:30:49

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ze_nitka

Tzn, wsadziłam jak piekarnik mial 150 i zaraz wzroslo do 200.
Rosy niestety nie ma


ze_nitka

Cytat: didi_loczek w 13 Sty 2009, 22:53:12
ze_nitka powinna wyleźć po jakimś czasie
Więcej niż godzina od wyjęcia z piekarnika?


ze_nitka

#29
Cytat: didi_loczek w 13 Sty 2009, 23:01:43
Tak na prawdę nie wiem, ja piekłam pierwszy raz w sobotę i mi nie wyszła ta rosa, może za mało cukru?
Tu podobny przepis ze zdjęciem:
http://o-pysznym-jedzeniu.bloog.pl/id,2826033,title,Sernik-z-rosa,index.html?ticaid=67517
Zdjęcie imponujące :) Kiedyś moja koleżanka robiła sernik z rosą, i faktycznie miał te rose... Miałam nawet gdzieś przepis, ale chyba wcieło go po przeinstalowaniu systemu. :/

Na zdjęciu widać że ta pianka taka gładka, a moja ma powierzchnie jak mandarynka, chyba mi bardzo ten sernik opadł i dlatego.

A tu jaka komuś super rosa wychodzi : http://fotoforum.gazeta.pl/72,2,777,71389545,71389545,0,2.html?v=2 :D

didi_loczek

No to już wiem  :headbang: za bardzo spiekłam pianę i dlatego rosa mi nie wyszła  :crying:
Na fotoforum piana jest jasna  :crazy:

ze_nitka

Coś się chyba zaczyna pojawiać  :aaaa: uciekam spać, zobaczymy co jutro sernik pokaże ;)

giga

Cytat: ze_nitka w 13 Sty 2009, 23:55:38
Coś się chyba zaczyna pojawiać  :aaaa: uciekam spać, zobaczymy co jutro sernik pokaże ;)
jak tam rosa???? ;) ;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

sputnik_sweetheart

zrobiłam :) polecam :) didi :beer:
coś na kształt rosy mi majaczyło ale teraz wiem, że to nie to ;D tzn patrząc na fotki z tych linków- po prostu za dło trzymalam w piekarniku, next time bedzie krócej.a zresztą, po grzyba mi rosa skoro to takie pyszne? ;)

ze_nitka

Mój wygląda tak jak Twój Sputnik... ani grama rosy i wszystko opadło ;) ale smaczny jest. Didi, polewam za ten przepis.

kasiad

ja właśnie się zabieram za sernik, mam nadzieję, że mi wyjdzie  :blush: a z rosą czy bez nieważne, ważne żeby był dobry  :mocking:

jestynka

znam inną wariację tego sernika, można białka posypać wiórkami kokosowymi, PYCHA
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

emcia

Moja Mama piecze ten sernik już z 10 lat, rosa wyłazi zawsze, ale piana jest jaśniejsza, może dlatego własnie Wam nie wychodzi rosa.
Kiedyś chciałam ukroić kawałek tego sernika, zaglądam i mówię, że  chyba się zepsuło, a to tylko rosa.

zosia2007

moje ulubione ciasto, ale ja nie pieke za to uwielbiam jak mama zrobi :)

a rosa zawsze jej wychodzi - jak bede u rodzicow to zapytam jak to robi i wam napisze :)

giga

Cytat: zosia2007 w 17 Sty 2009, 12:13:52
moje ulubione ciasto, ale ja nie pieke za to uwielbiam jak mama zrobi :)

a rosa zawsze jej wychodzi - jak bede u rodzicow to zapytam jak to robi i wam napisze :)
Też jestem ciekawa  :thumbup: :thumbup:
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

ishka82

didi_loczek, piekę dzisiaj ten sernik :D Oby wyszedł pyszny :pray: :pray: :pray:

sputnik_sweetheart


ishka82

Cytat: sputnik_sweetheart w 22 Sty 2009, 16:34:18
ishka82 mityczna rosa jest? :P
Jest :aaaa: Chociaż nie nie tyle ile powinno, bo trochę za mocno pianka się przypiekła i rosa wyszła tylko tam gdzie nie przypieczone ;) Ale sernik pyszny, rosa jest, jestem z siebie dumna :jejeje: I ta rosa bardzo szybko wylazła ;)

damka

ciasto w piekarniku, czekam zeby wylac piane. Zrobie zdjecie jak sie uda :) pifko dla didi

ishka82

Znów piekę ten sernik. Niedługo wyleję pianę. Ciekawe jak dziś rosa wyjdzie ;) Tylko kurde, gapa jedna, posmarowałam blaszkę margaryną a o bułce tartej już zapomniałam :blush:

ishka82

Sernik wyszedł pyszny :jejeje: Didi polewam :beer: raz jeszcze ;) Ale o co chodzi z rosą to nie wiem :hmm: Pierwszy raz troszkę mocno spiekłam pianę i wyszło mało rosy, tym razem praktycznie piany nie spiekłam (była niemalże biała) i rosy nie ma wcale ;D Co nie zmienia faktu, że sernik jest absolutnie pyszniasty :thumbup:

bozena.dp

właśnie wyjęłam sernik z piekarika i czekam czy rosa wyjdzie, ale cos czuje, że nie, choc piany nie spkiekłam za mocno, ma taki złoto-brązowy kolor...
no nic zobaczymy ;)

sputnik_sweetheart

a ja wczoraj zrobiłam sernik, piany nie spiekłam-nauczona doświadczeniem-ale rosy nie ma :D no, coż, ale na pewno jest pyszny :D


bozena.dp

robiłam sernik po raz drugi, oczywiście rosa nie wyszła, a sernik wyszedł mi niski (za duża blacha), ale to nic, bo i tak był bardzo dobry i wszystkim smakował :)