Niemowlę - rozszerzenie diety

Zaczęty przez gatka2804, 06 Sty 2009, 10:32:14

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kamu2

tak wystarcza i on już wazy ponad 9 kg z tym że je tez w nocy to wychodzi ok 6 na dobę
prawdziwa kobieta jest jak herbata: mocna i gorąca, jak posłodzisz-słodka, jak nie posłodzisz to pij kurwa gorzką!

twinnie77

Nasz jadłospis:

rano w domu: pierś
w żłobku: 2 x mleko i zupka
po południu: pierś, owoc
wieczorem: pierś
w nocy: pierś

U nas wychodzi 8 posiłków.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

kamu2

W sumie to ja muszę sama w ciągu dnia
pilnować jedzenia bo on się jakoś specjalnie nie domaga,nie to co kiedyś co 2 godziny cycuś.
Może faktycznie przemyśl tą kaszkę,jednak jest bardziej syta.U nas już od 6 miesiąca lekarze zalecają wprowadzanie kaszek
prawdziwa kobieta jest jak herbata: mocna i gorąca, jak posłodzisz-słodka, jak nie posłodzisz to pij kurwa gorzką!

Pyś

twinnie77 dzięki!

To moja Mała jakoś chyba mało zjada. Jest całkiem na butli i dostaje tak:
1. śniadanie - butla 180 ml z jedną miarką kaszki bobovita
2. zupka - słoiczek około 130 ml
3. deserek
4. butla  - butla 180 ml z jedną miarką kaszki bobovita
5. noc -   -butla 180 ml z jedną miarką kaszki bobovita
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

twinnie77

#54
Cytat: Pyś w 27 Sty 2009, 22:24:21
twinnie77 dzięki!

Ale za co?

Dodany tekst: 28 Sty 2009, 11:06:09

I pierwsza kaszka za nami. Kupiłam BoboVita z brzoskwiniami, zrobiłam mu 2/3 porcji i zajadał aż się uszy trzęsły. I było mu mało, dostał jeszcze pierś.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Pyś

Cytat: twinnie77 w 27 Sty 2009, 22:56:46
Cytat: Pyś w 27 Sty 2009, 22:24:21
twinnie77 dzięki!

Ale za co?

Dodany tekst: 28 Sty 2009, 11:06:09

I pierwsza kaszka za nami. Kupiłam BoboVita z brzoskwiniami, zrobiłam mu 2/3 porcji i zajadał aż się uszy trzęsły. I było mu mało, dostał jeszcze pierś.

za info ile Twój Bobas "wciąga" w żłobku  ;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

foszek

Dziewczyny a co dajecie malucha do picia?

twinnie77

Cytat: foszek w 28 Sty 2009, 14:57:05
Dziewczyny a co dajecie malucha do picia?

Oprócz piersi to mój mały nie za bardzo chce pić. Po zupce przeważnie staram się mu podać herbatkę, np. koperkową albo miętową albo taką słabą czarną. Czasami pije, czasami nie. Daję mu też soczki do picia, ale na razie w bardzo małych ilościach (kilkanaście łyżeczek), jabłkowy i marchewkowy.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Pyś

Cytat: foszek w 28 Sty 2009, 14:57:05
Dziewczyny a co dajecie malucha do picia?

Tylko przegotowaną, delikatnie ciepłą wodę.

;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

aniak1211

Ja daje Dominice kaszke mleczno ryzowa juz od 4 miesiaca:)

Do picia daje jej herbatke malinowo rozana z hipp
sok jablkowy rozcienczony z woda bo mocny ma smak,
albo czysta wodw-przegotowana:)

Dominika nareszcie zaczela jesc :jupi:
rano jak wstanie dostaje cyca ,
pozniej kaszka
obiadek,
czasem kisielek na kolacje ;)
w miedzyczasie w ciagu dnia dostaje jeszcze cyca
i w nocy cyc,niestety czesto:(

dragonfly

a jak dzieci maja juz te zabki, to jaki to ma wplyw na Wasze sutki, dziewczyny? Gryza je?????????

goga

dragonfly wlazłam teraz i cóż - kogo widzę :) a ty w końcu rodzisz czy się młode zaparło??
W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

twinnie77

kamu2, a jaką kaszkę dajesz małemu? Tą ryżową i dodajesz wody, czy tą mleczno-ryżową? Ja kupiłam tą ryżową i zrobiłam na wodzie. Ale w kaszkach bezmlecznych Bobovity nie ma żelaza, a w Nestle widziałam, a schemat żywienia mówi, aby pierwsze produkty zbożowe były wzbogacane w żelazo.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


gatka2804

#64
Cytat: dragonfly w 28 Sty 2009, 20:56:10
a jak dzieci maja juz te zabki, to jaki to ma wplyw na Wasze sutki, dziewczyny? Gryza je?????????

Ania jeszcze zabkow co prawda nie ma. Ale jakis czas temu zauwazylam ze jak jest bardzo czyms zafrasowana, rozglada sie i jedzenie ani jej w glowie to potrafi zacisnac mocno wargi/dziasla tak ze az mnie zabolalo. Zrobila tak kilka razy, za kazdym razem delikatnie podnioslam glos i powiedzialam: nie wolno!  Bo to b.nieprzyjemne bylo... Na razie sie nie powtorzylo. Oby nie wrocilo jak wyjda zabki

Dodany tekst: czw 29 sty 2009 09:16:42 GMT-1

Jesli zas chodzi o ogolny wyglad sutek babeczki karmiacej to - patrzac po sobie - stwierdzam ze nie jest to urokliwy widok. No ale coz. Mam tylko nadzieje ze po karmieniu przestana wygladac jak stożki  :hmm: 

sonatina

Cytat: dragonfly w 28 Sty 2009, 20:56:10
a jak dzieci maja juz te zabki, to jaki to ma wplyw na Wasze sutki, dziewczyny? Gryza je?????????
Ignacy ma już 2 zęby i jak na razie mnie nie pogryzł :)

kamu2

Cytat: twinnie77 w 28 Sty 2009, 21:21:18
kamu2, a jaką kaszkę dajesz małemu? Tą ryżową i dodajesz wody, czy tą mleczno-ryżową? Ja kupiłam tą ryżową i zrobiłam na wodzie. Ale w kaszkach bezmlecznych Bobovity nie ma żelaza, a w Nestle widziałam, a schemat żywienia mówi, aby pierwsze produkty zbożowe były wzbogacane w żelazo.
Ja daje mu tą mleczno-ryżową z bobovity na wodę.Ale dziś kupiłam mu z nestle tą na mleko.Mnie w sumie lekarka nic nie mówiła zaleciła aby dac kaszkę i wymieniła tą z bobovity i nestle.
Mój tez jakoś mało pije i niezbyt chętnie,soków to w ogóle jedyne co jeszcze wypije to herbatkę z hippa,pediatra powiedziała że możemu mu tez podawac wodę niegazowaną żywiec zzdrój lub gerber bez gotowania w temperaturze pokojowej
Co do gryzienia mój Maks ma 2 zęby ale mnie nie gryzie jak go karmię
prawdziwa kobieta jest jak herbata: mocna i gorąca, jak posłodzisz-słodka, jak nie posłodzisz to pij kurwa gorzką!

twinnie77

Cytat: kamu2 w 29 Sty 2009, 21:25:00
Ja daje mu tą mleczno-ryżową z bobovity na wodę.Ale dziś kupiłam mu z nestle tą na mleko.

I na czym ją zrobisz? Na wodzie czy na mleku?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

kamu2

tą z bobovity na wodzie a tą z nestle na moim mleku robiłam,tylko podgrzewałam je w podgrzewaczu
prawdziwa kobieta jest jak herbata: mocna i gorąca, jak posłodzisz-słodka, jak nie posłodzisz to pij kurwa gorzką!

aniak1211

#69
twinnie77
kaszka mleczno ryzowa ma juz w skladzie mleko dlatego robi sie ja na wodzie
kaszka ryzowa nie ma juz tego mleka dlatego musisz je dodac,moze byc modyfikowane albo twoje odciagniete:)

Ja od poczatku podaje mleczno ryzowa:)

Dodany tekst: 29 Sty 2009, 21:47:26

Cytat: dragonfly w 28 Sty 2009, 20:56:10
a jak dzieci maja juz te zabki, to jaki to ma wplyw na Wasze sutki, dziewczyny? Gryza je?????????

Spoko,nie masz sie co martwic,nie gryza :mocking:
no chyba ze specjalnie :point_lol:

twinnie77

Cytat: aniak1211 w 29 Sty 2009, 21:45:30
twinnie77
kaszka mleczno ryzowa ma juz w skladzie mleko dlatego robi sie ja na wodzie
kaszka ryzowa nie ma juz tego mleka dlatego musisz je dodac,moze byc modyfikowane albo twoje odciagniete:)

Ja od poczatku podaje mleczno ryzowa:)

Ja to wiem :) Tylko ja chciałabym uniknąć mleka modyfikowanego, a na mleku kobiecym podobno kaszki tracą konsystencję.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

kamu2

Nie są aż takie gęste,ale na pewno są bardziej syte
prawdziwa kobieta jest jak herbata: mocna i gorąca, jak posłodzisz-słodka, jak nie posłodzisz to pij kurwa gorzką!

aniak1211

twinnie77
ale tam chtyba nie ma duzo tego mleka modyfikowanego,

foszek

Cytat: sonatina w 29 Sty 2009, 17:07:33
Cytat: dragonfly w 28 Sty 2009, 20:56:10
a jak dzieci maja juz te zabki, to jaki to ma wplyw na Wasze sutki, dziewczyny? Gryza je?????????
Ignacy ma już 2 zęby i jak na razie mnie nie pogryzł :)
Z tego co widze pierwsze zabki wychodza na dole i srednio tak kolo 6 m-ca, a ze sa na dole, to maly ladnie je jezykiem przykrywa podczas jedzenia.

Ja jutro wprowadzam pierwsze nie-cycowe jedzenie malemu, marcheweczke, mam w nosie lekarza ktory mowi ze mam jeszcze czekac, maly tak sie rwie, ze probuje mi czasmai jedzenie z reki wyrwac.
Macie jakies praktyczne rady przed debiutem?

gatka2804

Niestety nic Ci foszek praktycznego nie poradzę, bo u nas idzie to w takim tempie, że może zanim pójdzie do przedszkola to uda mi się zamienić wszystkie karmienia piersią na inne posiłki. Nawet jednego teraz nie zastąpiłyśmy niczym innym, bo nie przebrnelysmy przez deserek. Ciagle tylko kilka lyzeczek zjada i poprawia to cycem.
Boje sie ze jak sprobujemy kaszke to nie bedzie chciala warzyw i owocow bo kaszka to pyszniutka jest...