Maluszkowe sprawy!!!

Zaczęty przez aja, 05 Sty 2009, 15:35:18

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kamu2

Na spacer staram się wychodzić co dziennie chociaż w te mrozy ostatnio nie wychodziłam.Jak jest -5 to siedze w domu.A tak to spacer musi być co dzinnie chodzilismy nawet po 3 godziny,Maks mi rewelacyjnie śpi na spacerach za to w domu nie bardzo.
Co do kremu to nie stosuję żadnego,raz na jakiś czas sudocrem ale bardzo sporadycznie pieluszki zmieniam często bo co 2-3 godziny.Maksiu ma idealna skórę na pupci nie ma podrażnień
prawdziwa kobieta jest jak herbata: mocna i gorąca, jak posłodzisz-słodka, jak nie posłodzisz to pij kurwa gorzką!

brawurka

#76
używam tylko linomagu i kiedys mąki ziemniaczanej. linomag zielony świetnie działa na podraznienia,a jak nie ma nic zaczerwienionego to nie uzywam niczego

Dodany tekst: 07 Sty 2009, 22:27:28

co do spacerów,to zawsze duzo spacerowałam, potem maz przyjechal na dluzszy urlop i plan dnia legł w gruzach,jak gdzies trzeba bylo isc to podjechalismy samochodem itd,zaniedbalismy spacery i ... zapalenie płuc u Majki.mysle ze mialo to wpływ.

Dodany tekst: 07 Sty 2009, 22:28:51

ai dzis sie lekarz wypowiadał w DDTVN ze przy -15 to tylko krótki spacerek i ze dziecko duzo szybciej sie wychładza niz dorosly

giga

#77
Cytat: zuzia w 06 Sty 2009, 21:48:00
Cytat: gatka2804 w 06 Sty 2009, 13:06:18
Ta woda morska oczywiscie bez recepty - tak jak dziewczyny pisaly powyzej. A jest dobra bo sluzowka sie nie przyzwyczaja tak jakby to moglo byc w przypadku kropli do nosa. Nie wiem czy ktoras probowala sobie sama ta wode zaaplikowac. Ja sprobowalam (zreszta jak niemal wszystko przed podaniem Ani) i cisnienie ma takie, ze nie dziwie sie ze tego nie lubi.

ja mam taką śluzówkę w nosie (przez katar alergiczny), że jak psiknęłam sobie solą morską to myślałam, że wyjdę z siebie i stanę obok. jakbyś na ranę soli nasypała :padam:
ja właśnie chciałam młodemu podać przy katarze alergicznym,tylko nie wiem czy mogę
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

aja

#78
hello!
jestesmy po wizycie kontrolnej!
i mam mieszane uczucia co do naszej Pani D. choć wrażenie sprawia bardzo miłej i sympatycznej! ale wszystko według niej jest jak najbardziej ok. a np. dla mnie nie jest wszystko ok.
np. od 3 dni na poliku mały ma krosteczki - stwierdziła że to trądzik niemowlęcy i nie należy sie przejmować ale przecież to może mieć podłoże alergiczne? tak mi sie wydaje i że warto - jak zrezygnuję z nabiału przez jakis czas bo jadłam go bardzo dużo! sama nie wiem/....

aaaa i jestem w lekkim szoku bo martwiłam się że może malo jje Maluszek i dlatego w nocy  ściągałam do butli i byłam spokojniejsza jak widziałam ile zjadł - no i okazało się ze waży 4770 kg (waga urodzeniowa 3230) więc sporo przytył! ale jakoś po nim tego nie widać - dupina chuda, mała tylko poliki ma jak ojciec!!!

no i mamy zrezygnować i nie używać Fridy tylko wpuszczać sól fizjol. oraz nie stosować tej psikanej wody morskiej
więć co lekarz to inne zdanie...

zuzia

Cytat: giga w 07 Sty 2009, 23:46:59
Cytat: zuzia w 06 Sty 2009, 21:48:00
Cytat: gatka2804 w 06 Sty 2009, 13:06:18
Ta woda morska oczywiscie bez recepty - tak jak dziewczyny pisaly powyzej. A jest dobra bo sluzowka sie nie przyzwyczaja tak jakby to moglo byc w przypadku kropli do nosa. Nie wiem czy ktoras probowala sobie sama ta wode zaaplikowac. Ja sprobowalam (zreszta jak niemal wszystko przed podaniem Ani) i cisnienie ma takie, ze nie dziwie sie ze tego nie lubi.

ja mam taką śluzówkę w nosie (przez katar alergiczny), że jak psiknęłam sobie solą morską to myślałam, że wyjdę z siebie i stanę obok. jakbyś na ranę soli nasypała :padam:
ja właśnie chciałam młodemu podać przy katarze alergicznym,tylko nie wiem czy mogę

może lepiej sól fizoligiczną? jest delikatniejsza. i jest jeszce maść - Rinopanteina (jakoś tak) - nawilża śluzówkę - stosuje się ją wewnętrzni do nosa.

brawurka

aja a według mnie to madra pani doktor. kazdy lekarz na byle krostke mowi ze to skaza bialkowa,a czesto jest to wlasnie trądzik. wiec tu dla niej plus. Natan rosnie jak na drożdżach :) fajnie gratuluje i nie martw sie.waga nie klamie

aja

Cytat: brawurka w 08 Sty 2009, 13:51:23
aja a według mnie to madra pani doktor. kazdy lekarz na byle krostke mowi ze to skaza bialkowa,a czesto jest to wlasnie trądzik. wiec tu dla niej plus. Natan rosnie jak na drożdżach :) fajnie gratuluje i nie martw sie.waga nie klamie

masz rację a ja jak większość niedoświadczonych młodych mamusiek jestem przewrażliwiona ale wolę sprawdzić i ograniczyłam mleko krowie i inny nabiał! wątpie aby to była skaza bo ja raczej tylko na nabiale żyję - jadła w ciąży i teraz więc....

eva_luna

aja, naszej Tosi tez krostki wyskoczyly i tez nam pan doktor powiedziala, ze to hormonalne + potowek kilka (a tak sie staram nie przegrzewac....). tylko nasza dala jakas masc, ktora robia w aptece i zaczela sie malej skora luszczyc :(

ale dzis sie zalamalam bo tak jak o dupcie dbam i pieluszke zmieniam co 2-3 godz to dzis zauwazylam odparzenie, i to nie tylko pupa zaczerwieniona ale wrecz taka jakby ranka. a od kilku dni uzywam sudokrem i gdzie jego cudne dzialanie? :zly:

aniak1211

aja
Dominika tez miala krostki i tez ograniczylam nabial ale to nic nie dalo,
krostki po kilku tyg.same zeszly,
to po prostu byl tradzik:)

aja

a mam pytanie....

do mam chłopców Czy coś się robi  z siusiakiem - jakieś specjalne zabiegi? coś mi się obiło o uszy ale nie wiem o co chodzi -  :knuje:

Kasia

ja pamietam że moja koleżanka jak kapała małego to mu odsłaniała zołedzia aby nie było póxniej problemów z napletkiem

brawurka

są różne opinie. odciągając możeszmu zafundować extrabakterie.robi sie cos po roku chyba,ale najlepiejzapytac lekarza

giga

Cytat: aja w 09 Sty 2009, 10:02:50
a mam pytanie....

do mam chłopców Czy coś się robi  z siusiakiem - jakieś specjalne zabiegi? coś mi się obiło o uszy ale nie wiem o co chodzi -  :knuje:
o takie wskazówki zapytaj najlepiej lekarkę.
Nie pamiętam w którym okresie życia  lekarz kazał mi codziennie u syna odciągać napletek po kąpieli i czyścić siusiaczek, żeby nie robiła się stulejka. Trzeba to robić z wyczuciem.
Ale powtórzę , zapytaj o to lekarkę  i żeby pokazała jak to robić. :thumbup:
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Kasia

brawurka no ja się nie znam  .... jeszcze ;)


pamietam tylko że tak robiła

brawurka

no ja o chlopcach to tez wiem tyle co gdzies usłyszalam,ale przekonuje mnie nieodciaganie.najlepiej zapytac lekarza,choc po ostatnich przebojach z majka, wiem ze kazdy mówi co innego i wlaśniewtedy przydatne jest forum  :highfive:

sonatina

Cytat: aja w 09 Sty 2009, 10:02:50
a mam pytanie....

do mam chłopców Czy coś się robi  z siusiakiem - jakieś specjalne zabiegi? coś mi się obiło o uszy ale nie wiem o co chodzi -  :knuje:

Lekarz pediatra do którego chodzimy z Ignasiem mówił żeby nic nie robioć mu z siusiakiem :), czyli nie myć, natomiast wczśniejszy jego pediatra zalecał to przy kąpieli.
Moja kuzynka, matka dwóch facecików, twierdzi, że należy jednak to robić. Jeden z nich kiedyś nabawił się niezłej grzybicy!
Ja sama nie wiem co o tym sądzić, robię to sporadycznie.

brawurka

była dzis u majki pani doktor i poprosilam o jakas masc dla niej,bo ma strasznie sucha skóre,mimo ze myjemy ja zelem emolium. i powiedziała ze przy takich maluchach nalezy jak najmniej mydla używać,do raczek,ew. dupki,a reszte wymoczyc w wodzie. patrzac na majki skóre wierze jej, masc i tak dostałąm,bo tragicznie jest

dragonfly

Cytat: sonatina w 09 Sty 2009, 12:39:19
Cytat: aja w 09 Sty 2009, 10:02:50
a mam pytanie....

do mam chłopców Czy coś się robi  z siusiakiem - jakieś specjalne zabiegi? coś mi się obiło o uszy ale nie wiem o co chodzi -  :knuje:

Lekarz pediatra do którego chodzimy z Ignasiem mówił żeby nic nie robioć mu z siusiakiem :), czyli nie myć, natomiast wczśniejszy jego pediatra zalecał to przy kąpieli.
Moja kuzynka, matka dwóch facecików, twierdzi, że należy jednak to robić. Jeden z nich kiedyś nabawił się niezłej grzybicy!
Ja sama nie wiem co o tym sądzić, robię to sporadycznie.
dlatego jak ja bede miala chlopca, na pewno go obrzezam - higienicznie najlepsze rozwiazanie, no i dla jego kobiety tez ;)

marax

Cytat: dragonfly w 10 Sty 2009, 21:25:08
Cytat: sonatina w 09 Sty 2009, 12:39:19
Cytat: aja w 09 Sty 2009, 10:02:50
a mam pytanie....

do mam chłopców Czy coś się robi  z siusiakiem - jakieś specjalne zabiegi? coś mi się obiło o uszy ale nie wiem o co chodzi -  :knuje:

Lekarz pediatra do którego chodzimy z Ignasiem mówił żeby nic nie robioć mu z siusiakiem :), czyli nie myć, natomiast wczśniejszy jego pediatra zalecał to przy kąpieli.
Moja kuzynka, matka dwóch facecików, twierdzi, że należy jednak to robić. Jeden z nich kiedyś nabawił się niezłej grzybicy!
Ja sama nie wiem co o tym sądzić, robię to sporadycznie.
dlatego jak ja bede miala chlopca, na pewno go obrzezam - higienicznie najlepsze rozwiazanie, no i dla jego kobiety tez ;)
pod warunkiem ze nie powtorza sie wydarzenia sprzed 60 lat

dragonfly

marax, ale wydaje mi sie, ze to przestalo miec juz tak oczywisty zwiazek z przynaleznoscia etniczna a jest sprawa higieny w wiekszosci teraz....
zabawne, ze wlasnie podobne komentarze slysze od moich kolezanek Polek natomiast np w rodzinie mojego meza jest to sprawa najoczywistsza na swiecie, ze wzgledow zdrowotno-higienicznych...

Kasia

bo w polskiej kulturze obrzezanie raczej jest obce

natomiast w wielu krajach (nie tylko w tych gdzie religia nakazuje obrzezać) jest to na porządku dziennym

dragonfly

no wlasnie, pewnie jakbym byla w Polsce to nie wpadlabym na taki pomysl (nie swiadczy to o jakiejs naszej zasciankowowsci czy cos) - po prostu malo kto to stosuje

mayagaramond

Cytat: maraxela w 11 Sty 2009, 09:17:57
pod warunkiem ze nie powtorza sie wydarzenia sprzed 60 lat

chyby troche wiecej niz 60 ;) Zreszta oni wtedy sisiakow nie ogladali, tylko drzewa genelaogiczne.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

zwierzatko_mojej_mamy

moj kolega sie ciachnal w wieku lat 24 i jest przezadowolony ;D ciekawy to przypadek ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

dragonfly

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 11 Sty 2009, 14:07:32
moj kolega sie ciachnal w wieku lat 24 i jest przezadowolony
m sie ciachnal w wieku 7 lat i tez byl przezadowolony - dostal koparke-zabawke :)