puder, podklad...techniki nie swiecenia sie

Zaczęty przez elizapj, 03 Wrz 2007, 23:32:06

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kamelia04.08.2007

makijaż zrobiłam sobie dzisiaj o 8.30 i do tej pory nie musiałam poprawiać, ani matowić (czerwone placki o wczorajszym masakrowaniu czoła widoczne miałam rano na kilometr).

Przedstawiam kolejne warstwy "tapety", makijaż nie schodzi, twarz się nie błyszczy.

1. krem nawilżający (mało)
2. baza sephory (jedno wycisnięcie na całą twarz wystarcza spokojnie)
3. kamuflaż art deco - zamaskuje wszystko (nawet usta, jak chcesz)
4. pod oczy korektor z linii anew avonu
5. na powieki baza pod cienie art deco
6. podkład - ulubiony i sprawdzony
7. fixator art deco
8. puder sypki.

Możesz sobie wtedy działać jakimi chcesz cieniami (polecam sypkie lub w kamieniu, żadne w kreni badziewia), szminką, różem.

Najpierw przetestowała to moja koleżanka, potem ja wypróbowałam to na sobie na slubie, potem na sesji zdjęciowej w poniedziałek.
legalna teoria dowodowa rozbudowała klasyfikację dowodów wg. ich wartości, znano min. dowody pełne, niepełne, półpełne, niezupełne, więcej niż półpełne, mniej niż półpełne, a także oczywiste, poważne, przekonujące, rzeczywiste, wątpliwe, podejrzane

elizapj

Cytat: "kamelia04.08.2007"1. krem nawilżający (mało)
2. baza sephory (...)
8. puder sypki.
kilka pytanek o sprostowania co do firm i inne:

1. krem nawilżający (mało)  JAKI
2. baza sephory (jedno wycisnięcie na całą twarz wystarcza spokojnie) BAZA? tak sie to nazywa BAZA?
3. kamuflaż art deco - zamaskuje wszystko (nawet usta, jak chcesz) KAMUFLAZ ?znaczy sie korektor czy to co innego?(...)
(...)
6. podkład - ulubiony i sprawdzony - czyli wg uznania? czy polecasz jakis konkretny?
(...)
8. puder sypki.  jakis polecasz ?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

kamelia04.08.2007

elizapj,

ad. 1. krem nawilżający - jaki chcesz, byle był z filtrem i byle nie był za ciężki; ja używam z linii anew w brązowym opakowaniu avonu,
ad. 2. baza utrwalająca albo wygładzająca (sprawdze w domu i ci napiszę dokładnie); jest przezroczysta, na pompkę, kosztuje ok. 39 zł,
ad. 3. to się nazywa kamuflaż, jest to korektor dobrze kryjący, dla mnie pasuje odcień
nr 6, : http://www.estyl.pl/sklep/customer/product.php?productid=16352&cat=332&page=1
wiem, że można też kupic w perfumeriach douglas
ad. 5. http://www.estyl.pl/sklep/customer/product.php?productid=16310&cat=333&page=1
chociaż mój sposób stosowany przed nabyciem tego specyfiku też był skuteczny: podkład na powieki, na to puder sypki, na to tzw, cień bazowy=cień cielisty albo beżowy i sie wszystko trzymał od rana do wieczora.
ad. 6. używam podkładu matującego czy też kryjącego "burżuja", jestem z niego zadowolona
ad. 7 . http://www.estyl.pl/sklep/customer/product.php?productid=16455&cat=332&page=2
ad. 8. używam pudru sypkiego avonu, kolor porcelain.

Jeśli chodzi o szminke to miałam max faktora taka bardzo trwałą, sprzedawana jest z transparentnym błyszczykiem-utwalaczem koloru (podobno wycofuja te linie szminek  :cry: , szkoda, bo wprowadzane na ich miejsce błyszczyki juz nie sa tak trwałe).
Cienie, jakie lubisz, ja miałam zestaw różnych marek (zdecydowały względy kolorystyczne): givenchy, "burżuj" sypki w słoiczku, inglot.
Za róż robiła delikatna mgiełka aegiptische erde wymieszana z różowym cieniem avonu: tego było na "słowo honoru", czyli bardzo niewiele
legalna teoria dowodowa rozbudowała klasyfikację dowodów wg. ich wartości, znano min. dowody pełne, niepełne, półpełne, niezupełne, więcej niż półpełne, mniej niż półpełne, a także oczywiste, poważne, przekonujące, rzeczywiste, wątpliwe, podejrzane

elizapj

dzieki raz jeszcze kamelia. i wszystkim za super liczne rady:)
jestem w szoku ze tyle z Was jest tak przekonana do swoich kosmetykow..ja poza pasta do zebow, dezodorantem i perfumami...uwazam ze wszystko jest nie takie jak trzeba. i co mi sie skonczy opakowanie kupuje i probuje nowe tusze, szamony, ...szminki jak juz jakies polubie to dla koloru glownie....i zazwyczja jak chce go powtorzyc to wlansie zostal usuniety moj odcien.
do dzis tez glowe bym dala za moj krem...po Waszych komentarzach wiem ze nie byl dla mnie:(

bede za 2 tygodnie w wawie...pojade naprawde chyba z pusta walizka...zeby poprzywozic te specyfiki. i bede testowac.
i chyba moze ten kamuflaz na te moje plamki czerwone na brodzie bedzie najtrafniejszy...chociaz nad zapobieganiem blyszczenia sie calej twarzy tez powinnam pomyslec. tu jest nadal upal..wiec sie po prostu swiece z ciepla...wiecej niz mojego naturnalnego sebum. ale w naepolu tez bedzie tak jak i tu...albo gorzej....wiec te maski i kremy nabede.
raz jeszcze dzieki!
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

salsa

elizapj, polecam Ci krem Clinique superdefense jest rewelacyjny
ja mam do "cera normalna do suchej"
to bardzo dobry silnie nalwizajacy krem miejski z wysokimi filtrami

a z tanszych to byłam bardzo zadowolona z Garniere nawilzajacy 24 h-dluid nawilzajacy
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

kamelia04.08.2007

elizapj,

baza z sephory nazywa się "sublimateur de teint luminizer" smooth & matifying

podkład bourjois nazywa się "matt lovely"- jest kryjący, używam go jak sobie twarz zmasakruje wydłubywaniem pryszczy, jak mam niepowydłubywana twarz to używam jakiegoś bardziej transparentnego podkładu "burżuja".
legalna teoria dowodowa rozbudowała klasyfikację dowodów wg. ich wartości, znano min. dowody pełne, niepełne, półpełne, niezupełne, więcej niż półpełne, mniej niż półpełne, a także oczywiste, poważne, przekonujące, rzeczywiste, wątpliwe, podejrzane

elizapj

tylko Wam daje znac ze ide jutro do kosmetyczki:) drukuje sobie Wasze porady i bede babke meczyc
dam potem znac co mi polecila!:)

[ Dodano: 23-09-2007, 11:09 ]
i jeszcze dodam ze kupilam maszeczke bankietowa dermiki oraz glinke w proszku argiletz. i z obu jestem BARDZO zadowolona:)pory naprawde wygladaja mniejsze a makijaz (probny) trzymal sie pieknie i dlugo, podklad (kt nie znosze) wcale nie powiekszal porow:)
dzieki raz jeszcze za Wasze rady:)!
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login