Effika przedślubne szaleństwo :D

Zaczęty przez effik, 17 Gru 2008, 09:51:23

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

effik

Dziewczyny, można by już trochę wystartować, bo suknię udało mi się zamówić wczoraj  :dance: :dance:
No to zakładam wątek, może mi pomożecie.
Nie pokażę wam za bardzo zdjęcia sukni, bo nie ma jej w necie. Ale góra jest trochę podobna do tej:

http://ksymena.com.pl/zdjecie.php/958

Dół gładki, w "A", ta warstwa koronki tak idzie asymetrycznie na skos. Kolor: śmietankowy ecru, a na tej koronce złotawe kwiatowe hafty.

No i problem pierwszy: głowa. Nie chcę welonu, całą ozdobą jest koronkowa warstwa sukni z tymi złotymi elementami. Myślałam o koku w miarę prostym, coś na wzór hiszpańskiego na przykład albo wyższe upięcie, ale bez szalonych loczków i wpięte kwiaty takie, jak w bukiecie. Inny pomysł to spinka ze zdobieniami korespondująca z suknią i kolczykami.

Na przykład:

http://butik.bialamagia.pl/312,bajaderki.html

http://butik.bialamagia.pl/364,milanesse.html

http://butik.bialamagia.pl/417,szpilka-galazka-kremowo-krysztalowa.html

http://butik.bialamagia.pl/438,szpilka-galazka-kremowo-zlocista.html

Chyba żeby stroik jakiś do włosów? ale to już chyba przesada.


Ewentualnie jeszcze bransoletka z materiałów takich, jak kolczyki - coś w rodzaju:

http://butik.bialamagia.pl/344,crema.html

No i co myślicie o takich pomysłach? :) wszelkie sugestie mile widziane :)  :thumbup:

squeriaczka


musze wyobrazić sobie tę suknię....czy ta litera A zaczyna się od talii???

podobają mi się kolczyki - bajaderki

masz rację zeby nie przesadzać z ozdobami - ta złota koronka jest ozdobą sama w sobie :)

zuzia

effik
ja bym stroik na głowę sobie darowała.
a i biżuterii bym poszukała raczej prawdziwej, ale ja tak zawsze :)

effik

squeriaczka, A leci raczej od bioder, do tego miejsca jest bardziej dopasowana. Nie jest bardzo szeroka, bo nie bardzo taką chcę :)

zuzia, a co myślisz o prawdziwych kwiatkach we włosach? Kwestia biżuterii jest na razie otwarta, dopiero szukam inspiracji. I czekam na wasze głosy :)  :jejeje:

rilla

effik jesteś z KAtowic lub okolic? gdzie zamawiałaś suknię?

squeriaczka

no właśnie od bioder, tak myślałam, myle biodra z talią chyba
to ładna :)
to na zdjęciu wydaje mi się ciut udziwniona...

effik

Cytat: squeriaczka w 17 Gru 2008, 11:38:16
no właśnie od bioder, tak myślałam, myle biodra z talią chyba
to ładna :)
to na zdjęciu wydaje mi się ciut udziwniona...


ta na zdjęciu to nie to - chciałam tylko, żeby góra sukni wyglądała w miarę podobnie :)
ale że co udziwnione? :D

zuzia

effik
jeżeli już - to jeden. żadnych wianków.

elve

#8
effik w mojej wyobraźni to będzie bardzo ładna sukienka
myślę ze pomysł z hiszpańskim, gładkim kokiem jest bardzo dobry

- jeśli masz ciemne włosy, to taka JEDNA spinka moze bardzo ładnie i efetownie wygądać (nie zakładałabym wtedy wiszących kolczyków, bo wyjdzie choinkowo)
- przy jasnych włosach wybrałabym kwiat i długie kolczyki

bransoletka w obu przypadkach ok

squeriaczka



[/quote]

ta na zdjęciu to nie to - chciałam tylko, żeby góra sukni wyglądała w miarę podobnie :)
ale że co udziwnione? :D
[/quote]



ten dół oczywiście - moim zdaniem osobistym ;) w połączeniu z - juz samą w sobie - oryginalną górą :)
ale jak sobie wyobrażam z prostym dołem to będzie miodzio !


squeriaczka

z prostym niezaleznie od tego że na ukos oczywiście!!!
w sensie ze nie rybka przy kolanach

effik

Cytat: squeriaczka w 17 Gru 2008, 12:18:24
z prostym niezaleznie od tego że na ukos oczywiście!!!
w sensie ze nie rybka przy kolanach


Aaaa, o to chodzi. Nie, takiego dołu jak na zdjęciu to bym nie chciała. Poza tym ja nie mam figury modelki i jestem raczej malutka (158 albo 160cm), więc udziwnianie sukni nie wyszłobymi na dobre. Już ten "golfik" i tak mnie trochę skraca, ale nie jest to tak straszne przez to, że jest koronkowy i półprzezroczysty :)

elvelve i zuzia - mam ciemne włosy, też myślałam o jednej spince albo o jednym-dwóch kwiatkach :)


effik

Cytat: rilla w 17 Gru 2008, 13:18:12
effik ponawiam pytanie o miejscowość i salon:D

rilla, przepraszam, umknęło mi - coś mam z kartką graficzną i mi się przesuwają wątki na ekranie :)
Suknię zamawiałam w salonie Ksymena w Tąpkowicach (okolice Pyrzowic).

atrament.owa

#14
Szkoda, że nie ma zdjęcia sukni albo jeszcze lepiej- Ciebie w tej sukni :)

Pierwsze pokazane przez Ciebie kolczyki ładne, skoro koronka jest złota to moim zdaniem ładnie będą do niej pasować. A takie wsuwki do włosów jak pokazałaś są moim zdaniem bardzo delikatne i skoro nie będziesz mieć welonu to jedna taka na ciemnych włosach uczesanych w prosty kok da bardzo fajny efekt. Stroik raczej nie. Bransoletka tak. :)

magdarynka

Cytat: effik w 17 Gru 2008, 13:28:14
Cytat: rilla w 17 Gru 2008, 13:18:12
effik ponawiam pytanie o miejscowość i salon:D

rilla, przepraszam, umknęło mi - coś mam z kartką graficzną i mi się przesuwają wątki na ekranie :)
Suknię zamawiałam w salonie Ksymena w Tąpkowicach (okolice Pyrzowic).
W ksymenie maja chyba suknie Aspery, to ten salon ?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

effik

magdarynka tak, mają Asperę, Lugonovias etc.
znasz ten salon? :)


effik

Dziewczyny, słyszałyście tylko czy któraś z Was miała z nim do czynienia? :) pytam, bo znam tylko jedną osobę, która tam kupowała suknię i dodatkowe opinie są mile widziane  :thankyou: :highfive:

zuzia

effik
niezależnie od tego czy ktoś zna salon czy nie - spisz w umowie WSZYSTKO na co się umawiacie - gratisy, poprawki, terminy odbioru etc. bo panie w salonie się zmieniają i nieraz już było, że np. zapisany w umowie gratisowy welon dziewczyna dostała tylko dlatego, że miała to na piśmie!

effik

zuzia na razie Panie dostały zaliczkę standardową przy podpisaniu umowy, jest punkt o tym, że mi ją odddają jak coś pójdzie nie tak (a jak ja zrezygnuję, to przepada), poprawki w kwietniu, suknia czeka w przechowalni. Umowa spisana, model sukni wpisany, termin ślubu i takie tam.

magdarynka

Ja spisywalam umowe juz przy wplacie zaliczki
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

effik

magdarynka no ja też, nie zostawiłabym pieniędzy w salonie "na piękne oczy" :)

magdarynka

Cytat: effik w 18 Gru 2008, 09:31:25
magdarynka no ja też, nie zostawiłabym pieniędzy w salonie "na piękne oczy" :)
Fakt, nie doczytalam  :headbang:
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login