Stylizacja Patulei

Zaczęty przez Patulea, 16 Gru 2008, 17:19:05

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Patulea

Widzialam duze roze,ale w zwiazku,ze chce by bylo deliktnie nie chce rozwinietej.
Oto co znalazlam:
roza:Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


bolerko-szal:Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

callja

Szalo-bolerko całkiem oryginalne, ale jeśli się na nie zdecydujesz to welon zdecydowanie odpada - będzie za dużo dobrego!!! Tu coś fruwa, tam coś lata, i jeszcze się ciągnie... oj, nie! A te drobne różyczki na zdjęciu wyglądają bardzo ladnie, ale musiałabyś kilka takich quasiogrodowych różyczek umieścic też w bukiecie, no i może w przypince Lubego, żeby utrzymać jednorodność stylistyczną.

Bukiet z różowych róż, jaki pojawił się kilka postów wcześniej - IMHO bardzo ładny i nieprzekombinowany.
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

zwierzatko_mojej_mamy

Patulea aaa to przepraszam - trzeba bylo precyzowac ;D jak chcesz takie malutkie zgrabne to istotnie wiecej niz jedna - popieram ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl


zwierzatko_mojej_mamy

Patulea a to zalezy w czym sie lepiej czujesz - jak Ci spadaja wlosy? czy zebrane wszystkie? Twoje sie kreca? czy nie?
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

Patulea

#55
Dostalam od callji takie oto przyklad upiecia: Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Myslicie ze pod takie upiecie kwiat i loki nie bedzie "za duzo"?

Wlosy sie kreca jak sa ulozone(tzn na lakier,bo na samej szczotce to nie wytrzymaja calej nocy)

callja

#56
Dziewczyna ze zdjęcia ma nie tyle "polokowane", co lekko pofalowane włosy, a obok kucyka kryształkowe ozdoby - wrażenia przeładowania IMHO nie ma. Moja fryzura ślubna była niemal identyczna, ale zrezygnowalam z ozdób.

Jesli nie zrobisz sobie w kucyku jakichś niesamowitych "sprężyn" czy anglezów, to całość będzie wyglądała bardzo ładnie i delikatnie. Spróbuj zastanowić się z fryzjerką nad pofalowaniem kitki  (może ciut w stylu lat 40-tych), loczki a'la baranek zdecydowanie odpadają ;)
Do Twojej zwiewnej sukni kucyk pasuje z pewnością lepiej niż sztywny kok. Ale w takiej wersji z welonów zdecydowanie najładniej będzie wyglądała jednowarstwowa dłuuuuga mgiełka - a na wesele ciut krótsza. Wielowarstowy welon = kilka falujących "krawędzi" w zestawieniu z falbanami z tyłu spódnicy to będzie już (oczywiście moim skomnym zdaniem ;) ) za wiele szczęścia na raz.
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

Patulea

Cytat: callja w 10 Sty 2009, 21:09:58
najładniej będzie wyglądała jednowarstwowa dłuuuuga mgiełka - a na wesele ciut krótsza.
Czyli dwa welony?
A najbardziej pasuje mi fryzura:
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
i Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

callja

#58
Tak, w Twoim przypadku myślalam o dwóch welonach - obu jednowarstwowych. Dłuuuugi do kościoła, a na wesele krótszy, tj. równy z krawędzią jednej z falban tyłu sukienki. Chodzi o to, żeby z tyłu nie porobiło się nagle za dużo poziomych linii falban i welonu, bo skróci Ci to optycznie sylwetkę i da wrażenie bałaganu + przeładowania.

Obie fryzury, który pokazałaś przed chwilą IMHO pasowałyby lepiej do sukni stylu "księżniczka" albo "prześcieradło" (najstojniejsze pronoviaski i pokrewne ;) ). W zestawieniu z Twoją zwiewną i delikatną sukienką takie pełne loków i skrętów fryzury będą się wydawały sztywne, "wylakierowane" ;) i zbyt wypracowane. Zdecydowanie lepiej wyglądałby już prosty kok hiszpański w stylu takim, jak uczesana była rilla.
Poza tym właściwie wszystkie fryzury, które pokazałaś (i koki, i półkoki), są bardzo ozdobne, takie aż za kunsztowne, tymczasem suknię masz leciutką i bezpretensjonalną. Trochę się to zatem w rezultacie (IMHO oczywiście) rozjeżdża stylistycznie.

Aha, i co do dwóch półupięć, które pokazałaś - zwróć uwagę, że ogólna forma kucyka jest wąska = lekka i wysmuklająca. Tymczasem przy półupięciu polokowane włosy rozłożą Ci się po całych plecach, przysłaniając mocno tyl sukienki. Szeroki wachlarz włosów w zestawieniu z zamaszytstą spódnicą optycznie bardzo mocno skróci Ci sylwetkę od tylu, a pamiętaj - w kościele goście będą oglądali glównie Twoje plecki ;) A obiektyw fotograficzny jeszcze dodatkowo ujmuje centymetrów...
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

Patulea

#59
Do tych pewnie przydaly by sie dluuugie wlosy (ja mam do ramion):
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Cytat: callja w 10 Sty 2009, 21:34:12
Aha, i co do dwóch półupięć, które pokazałaś - zwróć uwagę, że ogólna forma kucyka jest wąska = lekka i wysmuklająca. Tymczasem przy półupięciu polokowane włosy rozłożą Ci się po całych plecach, przysłaniając mocno tyl sukienki. Szeroki wachlarz włosów w zestawieniu z zamaszytstą spódnicą optycznie bardzo mocno skróci Ci sylwetkę od tylu, a pamiętaj - w kościele goście będą oglądali glównie Twoje plecki ;)

Czyli lepszy kok gladki tak?
Moja swiadkowa tez twierdzi,ze lepiej gladki kok (cale wlosy spiete)

callja

#60
To upięcie pierwsze od lewej jest proste i ładne, nie wymaga bardzo długich włosów, a nad tym miniskrętem welon na pewno da się umocować. Musisz jednak koniecznie sprawdzić, czy tego typu fryzura w perspektywie "od tyłu" nie poszerzy Ci ramion do kształtów a'la szwarceneger  ;) Uczulam Cię na to, bo spódnicę sukni masz zamaszystą i pełną poziomych "przecięć" = krawędzi falban, więc pozostale zabiegi powinny Cię maksymalnie wysmuklać. Inaczej na zdjęciach, zwlaszcza tych robionych "od tyłu" (np. w kościele) będziesz sprawiała wrażenie niższej i bardziej przysadzistej, niż w rzeczywistości jesteś.

Dodany tekst: 10 Sty 2009, 21:58:52

Cytat: Patulea w 10 Sty 2009, 21:46:52
Do tych pewnie przydaly by sie dluuugie wlosy (ja mam do ramion):
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Cytat: callja w 10 Sty 2009, 21:34:12
Aha, i co do dwóch półupięć, które pokazałaś - zwróć uwagę, że ogólna forma kucyka jest wąska = lekka i wysmuklająca. Tymczasem przy półupięciu polokowane włosy rozłożą Ci się po całych plecach, przysłaniając mocno tyl sukienki. Szeroki wachlarz włosów w zestawieniu z zamaszytstą spódnicą optycznie bardzo mocno skróci Ci sylwetkę od tylu, a pamiętaj - w kościele goście będą oglądali glównie Twoje plecki ;)

Czyli lepszy kok gladki tak?
Moja swiadkowa tez twierdzi,ze lepiej gladki kok (cale wlosy spiete)

Jak dla mnie (pamiętaj, to tylko moje skromne zdanie ;) ) w Twoim przypadku najlepiej sprawdzi się albo kucyk w stylu zdjęcia, które Ci podesłałam, albo gładki elegancki kok a'la rilla - moze być uniesiony troszkę wyżej, ale koniecznie z welonem wpiętym NAD upieciem. Te superozdobne skrętowo-lokate fryzurki, które wkleiłas, nie pasują IMHO ani do Twojej delikatnej urody, ani do Twojej lekkiej, zwiewnej sukni.
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

zwierzatko_mojej_mamy

Patulea ja tez jestem zdania callji - caly kok. w sumie taka pol koka z puszczonymi dolem tez mogloby byc,ale w obu wypadkach nie ze skretem takim jak te panie z malymi loczkami - a la lata 80 ;) tylko loki tzw hollywoodzkie ;D bardziej fale dostojne a nie loczki .
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

rilla

ja się zgadzam w zupełności z przedmówczyniami:)

a mówienie o moim koku a la rilla sprawiło mi ogormną radość:D

Patulea

#63
Moja swiadkowa tez twierdzi,ze gladki kok tylko wchodzi w gre - i wlasnie zaczynam sie zastanawiac nad "kokiem a la rilla" i propozycja kuca callji.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
?

callja

Cytat: Patulea w 11 Sty 2009, 21:23:45
Moja swiadkowa tez twierdzi,ze gladki kok tylko wchodzi w gre - i wlasnie zaczynam sie zastanawiac nad "kokiem a la rilla" i propozycja kuca callji.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
?


Sama fryzura - ładna. Na pewno pasowałaby np. do strojnej sukni wieczorowj. Ale w kontekście Twojej delikatnej sukni i Twojego typu urody, to jak dla mnie za dużo się na tym koku dzieje!!! Na Twoich jasnych włosach efekt wyrazistych zakrętasów będzie znikomy, za to fryzura będzie wyglądala nienaturalnie - sztywna i wylakierowana. Tak jak potwierdzały rilla i zwierzątko - pasuje Ci albo gładziutki, wręcz ascetyczny hiszpański kok (dzięki temu po dodaniu kwiatu i welonu nie będzie przesytu), albo elegancko, "po hollywoodzku" pofalowany kucyk. Poeksperymentuj w tym duchu, bo skoro na sukni sporo się już dzieje "falbaniasto" , to co do reszty stylizacji powinna obowiązywać maksyma "w prostocie siła"  ;)
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

Patulea

Cytat: callja w 11 Sty 2009, 22:33:59
ascetyczny hiszpański kok elegancko, "po hollywoodzku" pofalowany kucyk.

Wkleicie cos mi w tym guscie?

rilla

kilka z tych, które była dla mnie inspiracją:

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

sunflowerka

#67
Mi by pasowało do tej sukienki:


Dodany tekst: pon 12 sty 2009 13:39:57 GMT-1


Kasia

sunflowerka ten ostatni to chyba nasza eliza miała :)


Patulea

rilla - nie widze Twoich fryzur.

mobka

No to i ja wtrace cos od siebie, choc na planowanie zagladam od wielkiego dzownu :D

Ja bym do tej sukni widziala kitke, tylko do kitki wlosy musza byc stosunkowo dlugie. Jesli nie da sie osiagnac fajnego efektu z kitka, to wtedy jakis gladki kok.

Rozowy bukiet b. mi sie podoba - ale moze kwiaty inne niz roze? Cos lzejszego bym do tej sukni widziala... A z kolczykow moze cos ze swarowskiego? Ale nie te wielkie krysztaly tylko cos bardziej azurowego. Welon jesli juz - to pojedyncza mgielka wpieta NAD kokiem i obok moze byc kwiat. Jesli kitka, to juz bez welonu i bez kwiata...

Diadem nie, bolerko jak juz, to tylko to do sukni - jest piekne.. O, wlasnie, kitka i bolerko i byloby git. I wtedy poszlabym nawet w jakiej minimalistyczne kolczyki - male wkretki...

A na zdjeciu rzeczywiscie wygladasz mega mlodziutko - wazny bedzie dobry makijaz, ktory wydobedzie twoja delikatna urode, ale nie bedzie mdly, albo w druga strone - za mocny...

giga

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Patulea

Myslicie,ze ten bukiecik: Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

nie pasuje do tego koka: Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
?

Mam nadzieje,ze florystka pomoze mi dobrac kwiat we wlosy jak zobaczy planowana fryzure,co?

A moze taka fryzura:
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
, Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
, Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
, Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  , Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
moze taka jest skromna do kwiatka we wlosy? , Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
,
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


I chodzi wam o taka mgielke?: Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
A moze cos takiego (kwiat) by pasowal?

mobka

Tak, o taki welon chodzilo. A z fryzu mnie osobiscue podoba sie na tej skladance taka na ciemniejszych wlosach z bialym kwiatem, albo ta pierwsza pokazana przez Ciebie.