Zdrowy sen

Zaczęty przez Zoska_Gruba, 09 Gru 2008, 15:26:37

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mayagaramond

Cytat: Zoska_Gruba w 11 Gru 2008, 12:25:51
dzięki za wskazówki, aczkolwiek z tą tarczycą to mnie zaniepokoiłyście

stawiam jednak za pomoc

:beer:


nie ma sie czym niepokoic, duzo osob ma niedoczynnosc. Troche trudno jest to wyregulowac, ale ja biore tabletki i wszystko jest OK.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

golinda

Cytat: mayagaramond w 11 Gru 2008, 12:20:24
Cytat: golinda w 11 Gru 2008, 11:15:28
w kwestii ciśnienia - przy niskim też człowiek jest ciągle lekko padnięty - trzeba podwyższać, np. kawą

jako "wlascicielka" niskiego cisnienia musze zaprzeczyc :) Kawe na dluzsza mete nie pomoze - trzeba ruszyc dupe (bieganie, rowerm, basen itp.) , bo sport wzmacnia serce i krazenie.

masz rację, ale mi chodziło o to, że pomoże jej doraźnie...

nionczka

Cytat: Zoska_Gruba w 09 Gru 2008, 15:26:37
Mówi się, że przesypiamy 1/3 naszego życia - powinnyśmy więc spać tak aby w pełni się zregenerować. A ja za cholerę nie potrafię. Co rano w dzień powszedni wstaję niemal słaniając się na nogach, jak by mnie kto zdzielił obuchem w głowę, nawet czasem muszę gdzieś na chwilkę przycupnąć na kanapie dla oddechu. I jest to niezależne od tego czy w sypialni mamy wywietrzone czy też nie. Nocnym markiem też nie jestem, kładę się o ludzkiej porze tj. 11-12.

A w weekend jestem jak ten przysłowiowy poranny skowronek


Ki diabeł?? Jakieś rady??

Podobno sen dzieli sie na fazy i musisz przerobic caly cykl od poczatku do konca. Jesli sie wybudzisz zanim skonczy sie cykl bedziesz zmeczona. Sama musisz wypatrzec na sobie jak to Ci sie rozklada. Ja mam czesto tak, ze u mnie 3 razy pelny cykl snu to 8,5h. Jesli przespie 8 jestem zmeczona bo brakuje mi tej polówki, jesli przespie 9 tez zle bo zaczelam 4 cykl. Sprobuj polozyc sie pol godziny pozniej np. albo wstac troche pozniej (albo wczesniej).

Moze masz zle ustawione lózko? Poprzestawiaj moze?

Zoska, czym sie rózni Twoje spanie w weekedny od tygodniowego? Moze Ty jestes po prostu zmeczona/zestresowana i nie jestes w formie bo tzreba isc do pracy?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Zoska_Gruba

nionczka

w zasadzie nie widzę różnicy pomiędzy spaniem co noc a w weekend, może rzeczywiście łatwiej się wstaje z przeświadczeniem, że nie ma pośpiechu (więc może jednak czynnik stresu) - ale z drugiej strony pracę mam nie za bardzo stresującą.

To o tych cyklach snu to ciekawe - gdzie można o tym poczytac??

giga

Cytat: Zoska_Gruba w 12 Gru 2008, 10:30:49
nionczka

w zasadzie nie widzę różnicy pomiędzy spaniem co noc a w weekend, może rzeczywiście łatwiej się wstaje z przeświadczeniem, że nie ma pośpiechu (więc może jednak czynnik stresu) - ale z drugiej strony pracę mam nie za bardzo stresującą.

To o tych cyklach snu to ciekawe - gdzie można o tym poczytac??

http://mediweb.pl/symptoms/wyswietl.php?id=744
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

lostkrzysiek

#30
Od kilku miesięcy mam tak poważne kłopoty z zaśnięciem, że gdy staję przed wizją kolejnej nieprzespanej nocy zastanawiam się ile ich jeszcze w moim życiu. Mam 40 lat i jestem facetem, a z tego wszystkiego szukam pomocy nawet w takich miejscach:

zwierzatko_mojej_mamy

skasowalam linka do jakiejs durnej strony o sprawdzaniu daty smierci ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

elfana

ojj.. ja czasem też mam niesamowite problemy ze snem.. kiedyś moim sposobem było czytanie książki w łóżku... chwila moment i spałam :P

suegro

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 21 Sie 2011, 10:44:55skasowalam linka do jakiejs durnej strony o sprawdzaniu daty smierci wink

Boże, jaki żal, teraz nie wiem kiedy umrę!
"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Nella

Problemy ze snem mogą też wynikać z przmęczenia ogólnego, czasami jak się daje w kość własnemu organizmowi przez długi czas, to nie wystarczy się przez tydzień wyspać i wraca się do formy... A anemia? Może to być też niedobór jakichś witamin, nieodpowiednia dieta, stresy (może nawet jakieś nieuświadamiane)?

kędzior

Najlepiej sprawdzić to u lekarza bo może masz coś z przegrodą nosową i źle dotleniasz mózg

ewelinkaa

Dużym błędem jest oszczędzanie na urządzeniu sypialni. Prawda jest taka, że to właśnie sypialnia powinna być naszym priorytetem przy urządzaniu domu, a nie np. salon czy inne bardziej reprezentacyjne miejsca. Sypialnia, o ile to możliwe, powinna służyć tylko i wyłącznie do spania, błędem jest umieszczanie tam telewizora lub przynoszenie pracy czy nauki do łóżka. Ogromne znaczenie ma też wybór materaca. Każdy z nas ma inne preferencje i potrzebuje czegoś innego by się wyspać, warto więc na wybór materaca poświęcić odpowiednio dużo czasu. To samo tyczy się poduszek i pościeli. Dobrze będzie jeśli poszewki wykonane będą z naturalnych włókien, sztuczne materiały są nieprzyjemne dla skóry, obudzisz się wymęczony i spocony.
carpe diem

dragonfly

ewelinkaa masz zdecydowana racje!  :highfive: ja jeszcze tylko dodam, ze najlepiej zeby sypialnia była urządzona w stylu feng szuj, wtedy zdrowy sen murowany!


AdaW

Cytat: Zoska_Gruba w 11 Gru 2008, 12:25:51
mayagaramond, golinda

dzięki za wskazówki, aczkolwiek z tą tarczycą to mnie zaniepokoiłyście

stawiam jednak za pomoc

:beer:

Witam, jestem ciekawa czy u Ciebie wyjaśniła się kwestia z tarczycą i ogólnie problemem ze snem? Moja znajoma ostatnio dowiedziała się, że ma problemy z tarczycą. Wcześniej też bardzo często była zmęczona. I to było przyczyną.

Mary543

Używacie suplementu Gaba? Ja tak, odkąd zacząłem używać jakość mojego snu znacznie się poprawiła
Wyszukiwarka wakacji https://trigodi.com/