mieszkanie rilli - pierwsze efekty zdj 17

Zaczęty przez rilla, 24 Lis 2008, 10:53:52

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

elve

to jeszcze dodam, ze u mojego taty pokoje są pomalowane "na okrągło", bo sufitu jest mało, a skosu na tyle dużo (mały kąt dachu), ze szkoda było mu tyle bieli wprowadzać

rilla

mały pokoj malujemy juz na pewno w kolorze złoto Egiptu
były promocje w obi:D

tachogti

rilla ja mam lazienke w zlocie egiptu  :beer:
Typical sharp-shooting, hard-drinking, katana-wielding, happily divorced housewife :P

rilla

#353
tak?! ooo super, to zerkam na zdjecia:D

Dodany tekst: 01 Cze 2009, 10:19:10

tacho nie ma na zdjęciach scian z łazienki :( a jaki kolo macie w salonie? bo mi sie podoba:D

tachogti

#354
ja tez nie umiem znalezc na fotkach lazienkowych scian.. W sralonie sa ze sniezki "łany pszenicy" - az poszlam do piwnicy sprawdzic :D

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

a na tej fotce z komorki malo widac tego zlota egiptu w sumie  ;)
Typical sharp-shooting, hard-drinking, katana-wielding, happily divorced housewife :P

rilla

#355
tocho dzieki:D ale on nie jest kanarkowy prawda? wiem ze twoja łazienka mis ie podobała bardzo, wiec kolor scian pewnie tez

Dodany tekst: 04 Cze 2009, 08:44:25

dziewczyny

muszę wybrać w piątek fugi do płytek w kuchni, i zdecydować jaki ma być odstęp miedzy nimi - pan przy ściennych 10x10 proponował 2-3 mm ale ja się kompletnie nie znam, nie mam porównania, więc proszę o pomoc

na ścianę
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


na podłogę
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


meble ciemny orzech, blat jednolity beżowoszary

no i właśnie fugi w odcieniach płytek? czy na ścianę daj ciemniejszą?

Dodany tekst: 04 Cze 2009, 09:44:55

hehe wygląda jakbym miała mieć różową kuchnie:D ekstra

elve

mnie się podobają bardzo cienkie fugi, a już szczególnie przy małych płytkach

rzeczywiście wyglądają różowo ;) jak moje

Jeśli chodzi o fugę to dobrałabym ją z płytką w ręcę, dokładnie w kolorze płytki. Jeśli płytki mają kilka kolorów, to dobierałabym do tego który przeważa, tworzy tło do maziaj (niestety zdjecia są malutkie i nie widzę struktury płytek)

magdalinska

#357
jak najciensze fugi. My dobieramy z kawałkiem płytki w sklepie, przykładamy do wzorników, zeby bylo jak najbardziej zblizone, jak najmniej sie wyrózniało. Najgorzej jest jak nic za bardzo nie pasuje - tak mamy w brązowych...

Dodany tekst: 04 Cze 2009, 10:01:27

a w ogole slyszałyscie o czyms takim jak pasta do zapychania szczelin w bezfugowym ukladaniu plytek? gosc nam o czyms takim mowil, ze zamiast fug daje sie własnie ta paste, ale nie mogłam nigdzie takiej znalezc.....

wrobelek0403

#358
Cytat: rilla w 28 Maj 2009, 10:26:46
tak chyba zrobie... ale ten maly chyba pomalujemy caly

Dodany tekst: 28 Maj 2009, 09:31:54

dziewczyny chcemy mały pokoj pomalowac na jasny zolty

zastanawiamy sie nad pastelowym żonkilem, piaskiem w wyspy bali lub kością słoniowa z duluxa

czy któraś z was widziała je na zywo?

tak, ja widze przez cały czas - kosc słoniowa w salonie, lol lol lol ale nie moge znalezc na stronie duluxa tego koloru, wiec pojecia nie mam, czy to ten sam od 3 lat, czy moze cos innego  :knuje:

bo piasek pustyni ma w pokoju M, ale na stronie wyglada jak pomaranczowy, a M ma jasno-zółty  :hmm: :hmm:

Dodany tekst: 04 Cze 2009, 10:06:29

ja obstawiam ciemniejsze fugi - zwłaszcza na podłodze. ale ja nieobiektywna jestem, bo sama mam czekoladowe do złotobrązowych płytek i granatową do piaskowych i niebieskich na scianach ;)
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

konwalia

ja wolę zblizone kolorem, choć na podłodze mam ciemniejsze od upływu czasu/brudu  :blush:, a grubość fugi zalezy od wielkości płytek

rilla

ja mam ciemnniejsze w kuchni teraz, jasna płytki i brazowa fuga i wyglada ekstra

ale boje sie eksperymentowac u siebie:D

zwierzatko_mojej_mamy

ja mam fugi wszedzie pod kolor plytki ;) jak sie zmieniaja plytki, zmienia sie kolor fugi tez ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

elve

ja nie lubię jak fuga jest ciemniejsza od płytki, w zasadzie jak jest jaśniejsza to też
choć gdzieś widziałam białe płytki i zieloną fugę i było super, tyle ze ściany też były zielone

rilla

no właśnie, jednak będą podobne. czy jasne (nie różowe:D) Wiecie, już mam dość tych małych-ważnych wyborów

suegro

Cytat: rilla w 04 Cze 2009, 10:33:49
no właśnie, jednak będą podobne. czy jasne (nie różowe:D) Wiecie, już mam dość tych małych-ważnych wyborów

rilla
polewam, bo łączę się w bólu
"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

rilla

najlepsze jest jak fachowcy się mnie pytają czy chce tak czy tak... a ja mówię, ze nie mam pojęcia, niech decydują za mnie:D ma być tylko ładnie i żeby mi się podobało:D

suegro

Cytat: rilla w 04 Cze 2009, 12:05:04
najlepsze jest jak fachowcy się mnie pytają czy chce tak czy tak... a ja mówię, ze nie mam pojęcia, niech decydują za mnie:D ma być tylko ładnie i żeby mi się podobało:D

Poza tym ja często mam tak, że sobie coś wymyślam w głowie, a nie mam pojęcia o sprawach technicznych i potem jestem rozczarowana, że się tak nie da.

No, ale u mnie się już powoli kończy ;)
"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

golinda

Cytat: elvelve w 04 Cze 2009, 09:48:13
mnie się podobają bardzo cienkie fugi, a już szczególnie przy małych płytkach



ale to od płytek zalezy, czy da się tak zrobić
da się na pewno przy równo ciętym gresie

co do fug - weź kolor zbliżony do płytek

konwalia

Cytat: suegro w 04 Cze 2009, 12:13:22
Poza tym ja często mam tak, że sobie coś wymyślam w głowie, a nie mam pojęcia o sprawach technicznych i potem jestem rozczarowana, że się tak nie da.


u mnie teoretycznie nie dało się zabudować kuchni w L, bo po scianie idzie rura do zlewu, a szafka narozna "trzyma się na plecach", ale ja chciałam i już
P. rozciął plecy i wyciął otwór na rury, szafkę trzeba było trzymać, żeby się nie złozyła, zrobił mocowanie do ściany i jest :), jak się chce, to wiele się da

rilla

#369
fugi kupione, płytki położone. Nie podobają mi się. Ogólnie jednak płytka jest ułożona inaczej niż idzie wzór... grrrr i nie pasuje mi to razem
za chwilę wrzucę zdjęcie

Dodany tekst: 07 Cze 2009, 19:57:41

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


no i są całkowicie inne, podłogowe teraz wyglądają jak brzoskwiniowe, a blat jest niestety bardziej podobny do tych podłogowych niż prawie biały ściennych

elve

znaczy, ze fliziarz spartolił robotę i poukładał płytki wzorami prostopadle, tak?
te źle położone, to są pod szafkami? czy na środku?
jeśli na środku, to może da się je jeszcze odkuć i położyć nowe (macie jakiś naprogramowe płytki?) oczywiście na koszt fliziarza

co do koloru... blat pasujący do podłogi jest ok ;) tym się nie przejmuj!

rilla

spod szafki wyjdzie ok 5 cm... płytki mamy, zostało nam sporo, za dużo ale mówiłam, że za dużo kupujemy.
Blat był dobierany na płytek obu. Ale jedna płytka jasna, a 40 na ścianie wyglądają całkiem inaczej. Już nie pamiętam jak wyglądał blat i boję się, że wyjdzie za ciemny do jasnych płytek. Ogólnie nie pasuje to do zieleni:/ mam doła, nic mi się nie podoba

elve

rilla może nie będzie tak źle... szczególnie że dobierałaś płytki

rilla

#373
elvelve no to mnie pocieszyłaś z tym "tak źle":)


w sumie już pozamiatane:)nie ma wyczucia kolorów:) nie zapamiętuje ich... przy 3 do zestawienia już się gubię:) nic będę miała wewnętrznego gargamela:D

Dodany tekst: 07 Cze 2009, 20:57:15

to teraz zaprezentuje nasze " świetne" schody i piękne rury od gazu sąsiada i nasze
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

elve

dlatego ja mam wszystko w zaledwie kilku kolorach/materiałach.. to pomaga jak się nie ma wyczucia/czasu/materiałów porównawczych
resztę załatwię dodatkami