wolne przybieranie na wadze

Zaczęty przez dominika, 03 Lis 2008, 18:28:41

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

dominika

i jeszcze jedno pytanie choc mam ich tysiac jako mloda mama pozostawiona z dzidziusiem sam na sam:)
polozna stwierdzila ze powoli przybiera na wadze-tygodniowo 120-140 g i trzeba bedzie dokarmiac sztucznie.bronie sie przed tym rekami i nogami bo wiem jakie problemy niesie z soba butla, a wiem tez ze spokojnie matka wykarmi swoje dziecko,moze taka jego natura ze wolno przybiera.mialyscie tak???

Pyś

Ja miałam tak. Zuzia bardzo wolno przybierała. Cały czas się złościła, płakała i całymi dniami siedziała na cycu. Trwało to jakieś dwa miesiące. Na wizycie kontrolnej pediatra po zważeniu Małej powiedział, żeby raz dziennie wprowadzić butlę i zobaczyć jakie będą efekty. Waga skoczyła, Mała mniej się złościła i tak powoli dostawała butli coraz więcej. Teraz jest już tylko na butli. Niestety  :( Nastawiałam się na dłuższe karmienie ale nie wyszło.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

sonatina

Mój Ignac na początku bardzo wolno przybierał. Przez pierwszy miesiąc życia po 100 - 150 gram - bardzo mało. Pediatra nie martwił się tym twierdząc, że każde dziecko rozwija się indywidualnie, w swoim tempie. Po miesiącu nagle hop! Przybywał po 350 - 400 gram na tydzień!!!. Nie mam pojęcia jak to się stało, jadł ciagle tak samo. Może pokarm stał się bardziej wartościowy.

aniak1211

Dominika
Moja Dominika :) na poczatku malo jadla bo ja nie mialam pokarmu,dalam jej kilka razy butle,tak raz dziennie,ale tylko kilka dni,
pozniej meczylam sie i tylko cyc,czasem nawet ciagnela po godzinie i dluzej,
postaraj sie zwiekszyc laktacje,
dziewczyny polecaja herbatke,niestety nie pamietam nazwy,
ja po kazdym karmieniu odciagalam co zostalo,nawet jak nic nie polecialo ale organizm dostaje sygnal ze trzeba wyprodukowac wiecej.
W watku Jusi i Frania sa inne metody zwiekszenia laktacji stosowane przez kobitki.

Nie poddawaj sie,nie jest latwo ale warto :yes:

Trzymam kciuki :)

twinnie77

Hmm, wiem coś na ten temat...

Mój Hubcio miał wagę urodzeniową 3950g, przy wyjściu ze szpitala 3750g. Ostatnio ważyłam go 22 października, kiedy miał ukończone 12 tygodni. Waga: 5200g. Wychodzi średnio 120 g na tydzień. Karmię cały czas piersią, na początku musiałam odciągać pokarm i karmić butlą. Hubcio je przeważnie 6 razy, czasami 5 w ciągu doby. Przesypia całą noc bez jedzenia. W ciągu dnia jest bardzo pogodny, je, bawi się i śpi. Nie wygląda na zagłodzonego. Płacze sporadycznie, na pewno nie z głodu. Jest szczuplutki, tylko policzki ma trochę pucułowate. Rodzina, szczególnie męża, ubolewa nad jego chudością. Porównują go do siostrzenicy mojego męża, która ma obecnie prawie 5 miesięcy i waży przeszło 9 kg. Wszyscy zastanawiają się nad przyczyną chudości mojego synka. A mnie to zaczyna wkurzać. Lekarz powiedział, że jeśli waga wzrasta minimum 100 g tygodniowo, to nie ma się co martwić. Poza tym, mój mąż jest też chudzielcem, więc to może być genetyczne. A rodzinka męża powinna się zacząć zastanawiać nad przyczynami nadwagi u tej siostrzenicy...
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

aniak1211

twinnie77
ale masz super!!!
Cala noc sobie pospisz:)

5 miesiecy i przeszlo 9 kilo :o
moja Dpminika wazy 7 kiko i ma prawie 5 miesiecy!

zwierzatko_mojej_mamy

aniak1211 no przeciez twinnie ma chlopaka - oni inaczej rosna ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

aniak1211

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 04 Lis 2008, 12:30:57
aniak1211 no przeciez twinnie ma chlopaka - oni inaczej rosna ;)

No tak,ale twinnie pisze o siostrzenicy ktora jest w wieku mojej Dominiki a 2 kilo wiecej wazy,u takiego dzieciaczka 2 kg to duzo:)

zwierzatko_mojej_mamy

aniak1211 a to sie kajam ;) nie doczytalam ;D dzieci sa rozne ;) moja mama mowi, zeby nie panikowac w ogole ;D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

nionczka

Jak mówicie o dokarmianiu butla to chodzi o odciagane mleko czy sztuczne? Jakas oglupiala dzis jestem i chyba nie zrozumialam.... :-(
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

twinnie77

Ja w butli dawałam swoje mleko.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

aniak1211

Ja dalam kilka razy sztuczne mleko,poznie odciagniete :)

dominika

wiecie co, a teraz w tym tyg przybral 300!!!!!zastanawiam sie czy waga sie nie popsula...

twinnie77

dominika, a ty masz wagę w domu?? Ja chodzę do przychodni :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

dominika

tak,mamy od znajomych pozyczona,wiec moge wazyc codziennie ale musze poczekac az zasnie bo strasznie wierzga:)

jusia

moja kolezanka ma taki patent na wazenie maluszkow, ze wazy sie sama na wadze elektronicznej, a pozniej z dzieckiem :) trzeba to wypróbować
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

goga

jusia to jest dobry patent - sprzedałam to kilku moim koleżankom już dawno - i świetnie zdawało egzamin :)
W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

eva_luna

Cytat: dominika w 05 Lis 2008, 13:01:22
tak,mamy od znajomych pozyczona,wiec moge wazyc codziennie ale musze poczekac az zasnie bo strasznie wierzga:)
nam polozna mowila, zeby przypadkiem codziennie nie wazyc zeby sie nie denerwowac  :) podobno raz na tydzien wystarczy.


foszek

Cytat: aniak1211 w 04 Lis 2008, 11:25:24
twinnie77
ale masz super!!!
Cala noc sobie pospisz:)

5 miesiecy i przeszlo 9 kilo :o
moja Dpminika wazy 7 kiko i ma prawie 5 miesiecy!
Rany, moj nie ma skonczonych jeszcze 2 m-cy a wczoraj wazyl 5450 g

Cytat: dominika w 05 Lis 2008, 12:54:51
wiecie co, a teraz w tym tyg przybral 300!!!!!zastanawiam sie czy waga sie nie popsula...
Mi polozna zabronila sciagac wage do domku, powiedziala ze to tylko przyczyna stresu dla rodzicow, wystarcza wazenia przy wizytach kontrolnych.

kamu2

Dominika ja uważam że takie przybieranie jest w porządku.Mój Maksiu na początku tak przybierał potem nagle zaczął przybierać bardzo dużo bo ok 500-600 g na 2 tyg.Ja uważam że jeśli dziecko nie płacze z głodu to nie ma sensu go dokarmiać W tamtym tygodniu ważył 7500kg,ale to jest mały głodomor,on w ogóle wygląda na pół roku bo jest duży,ja już kupuję ubranka na 74 cm i od tego tygodni już w spacerówce jeździ
prawdziwa kobieta jest jak herbata: mocna i gorąca, jak posłodzisz-słodka, jak nie posłodzisz to pij kurwa gorzką!

dominika

macie racje,to paranoja jakas codziennie wazyc:)koniec z tym!raz na tydzien a niech polzne sie odczepia-dziecko szczesliwe,przybiera,nie placze:)

nionczka

Jednej zanjomej, ktora ma meiseiczna dziewczynke lekarz powiedzial, ze nie tylko nie przybiera na wadze, ale ze starcila za duzo. Miala przyjsc tydzien pozniej znowu na jakies badania, znowu waza i znowu wazy za malo. Histeria i panika. Wreszcie ktos wpadl na pomysl, zeby mala zwazyc w gabinecie obok na innej wadze i co sie okazalo? Ze waga byla zepsuta i ze mala rosnie jak trzeba!!!!
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login