pytanie prawno-wycenowe - dziwna reklamacja ;)

Zaczęty przez zwierzatko_mojej_mamy, 22 Paź 2008, 16:14:12

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zwierzatko_mojej_mamy

mam zagadke ;) nie wiem co uczynic w sprawie nastepujacej :

mamy 2 witrynki wieszane na sciane - na instrukcji montazu do sciany pisze "wieszac zgodnie z instrukcja" oraz, ze rozstaw miedzy srubami A i B ma byc 517 mm
po wyryciu dziur w scianie okazalo, sie ze nie da sie tak zawiesic :D otwory sa za daleko ;)

mamy 2 takie szafki, czyli 4ry nadmiarowe dziury

i teraz jakie sa zasady wyceny szkody? koszt zagipsowania dziurki ?  pomalowania sciany ? :D jak sie do tego zabrac, zeby miec podstawe do negocjacji - powinny one pojsc gladko, bo raczej nie interesowalby mnie zwrot kasy w banknotach, tylko np jakis rabat na jeszcze jeden mebel, ktory bym stamtad chciala ;) tylko jaka kwota to ma byc? 6 zl czy 200 ? :> pomozcie :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

justynaaaa2

#1
zwierzu idź do nich, powiedz jaka jest sytuacja, jak ci nie wierzą, że dobrze wyryliście dziury a się nie da na nich powiesić szafek to niech przyjdą i sami spróbują to zawiesić  ;) jeśli faktycznie się nie da powiesić wg instrukcji, to powiedz im otwarcie, że ty nie chcesz szpachlowania, ani zwrotu pieniędzy ani zwrócenia szafek tylko zapytaj co oni proponują w związku z tym, że zostałaś wprowadzona w błąd ??? poczekaj co ci powiedzą, albo sama powiedz, że ciebie np. satysfakcjonowałby jakiś rabat bo chcesz jeszcze coś u nich kupić i tyle  ;) nie mów sama ile chcesz, zobacz co oni ci powiedzą a potem najwyżej się targuj  :hihi:
swoją drogą powiem szczerze, że ja nawet nie wpadłabym na to, żeby iść z reklamacją do sklepu, bo źle opisali odległość miedzy dziurkami  ;)
ale z drugiej strony ja pewnie zamiast odległości w instrukcji odmierzyłabym właściwą długość na szafce :-\

zwierzatko_mojej_mamy

justynaaaa2 no wiesz - dlaczego mam nie isc? jesli by nie napisali w ogole to bym mierzyla, a skoro napisali, to robie jak kaza - jakbym zrobila inaczej i wtedy probowala reklamowac, to raczej oni skrupulow by nie mieli :D

a podejrzewam, ze w tej szafce to bys tak nie poszalala ;D bo to nie taka, ze sobie przykladasz do sciany i zaznaczasz olowkiem w dziurkach - tylko ma z tylu stelaze dwa - do nich sa montowane na scianie mini-szyny i kazda na dwa wkrety - trudno by to bylo zmierzyc od tylu ;) jest to mozliwe oczywiscie z zalozeniam posiadania 4rech rak - bo mierzylismy w koncu z mezem - ale jak pisza na rysunku wolami to co ja bede sie wysilac?
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

justynaaaa2

ale ja nie mówię, że masz nie iść  ;) idź jak najbardziej
ja tylko napisałam, że ja bym nie poszła bo bym nawet na to nie wpadła  :hammer: moje myślenie nie jest chyba aż tak rozwinięte  :hihi:
no wiesz akurat w kwestii wieszania szafek itp rzeczy nie będę z tobą konkurować bo odpadam w przedbiegach  ;D więc skoro ty źle to wymierzyłaś to ja pewnie tym bardziej bym to źle zrobiła  :thumbdown:
no ciekawa jestem jak się sprawa potoczy  ;)

panikarola

no zeby miec solidna podstawe do negocjacji to oczywiscie bym wycenila: koszt wywiercenia pierwszych dziur, zagipsowania, pomalowania sciany na nowo (zeby sie odcien farby nie roznil), wywiercenia nowych dziur - czyli material plus roboczogodzina pana od remontu.
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

salsa

ja bym zrobiła tak:

Pisemko do firmy (wręczone osobiście w sklepie) a w nim :
1. opis zdarzenia
2. nakreślenie dosadne faktu, iż sciana jest zniszczona a jest to ściana świezo po remoncie
3. nakreślenie , iz w razie koniecznosci naprawienia sciany - koszt obejmuje zagipsowanie dziur  i pomalowanie całosci od nowa
4. dlatego proponujecie następujące rozwiązanie : zapłatę kwoty (i tu kwota) ew. jesteście w stanie przyjąć rabat na produkty tego producenta (tu wysokośc) - z tego co pamietam, to Twoj małżonek mowił mi, iz macie zamówione u nich krzesła
kwoty warto troszkę zawyżyć - ja zawsze tak robię - bo a) jest z czego zejść w negocjacjach i b) czasem sie zdarza, że zgadzają sie bez szemrania i wtedy jesteś wiecej do przodu ;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

zwierzatko_mojej_mamy

panikarola, salsa  :piwko: :piwko: dziekowac - wlasnie sie zasnatawialam, nad tym calosciowym pomalowaniem sciany ;) to dzisiaj to zalatwie ;) zobaczymy co bedzie ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

zwierzatko_mojej_mamy

zadzwonilam na razie do pana kierownika sklepu :) przedstawilam sprawe - osmielis sie mi powiedziec, ze na chlopski rozum to pomimo intrukcji to on by zmierzyl - na co mu odpowiedzialam, ze skoro jest dolaczona intrukcja na ktorej pisze "z trakcie montazu postepowac dokladnie ze wskazaniami instrukcji" to ja zgodnie z nia postepuje, oraz zapytalam slodkim glosem, czy jesli ja bym zkolei postapila inaczej niz instrukcja kaze i tym sposobem rozwalila mebel, to czy on by mi taka reklamacje zepsutego mebla uwzglednil  - na co zapytal, w jaki sposob ma rozpatrywac taka reklamacje - ja mu odpowiedzialam, zeby cos zaproponowal, bo NA KAWIE z kolezanka-prawnikiem dowiedzialam sie PRZYPADKIEM jak sie wycenia taka szkode - koszt zagipsowania i pomalowania calej sciany - na co go szczesliwie zatchlo i powiedzial, ze sie zorientuje i oddzwoni ;)
oczywiscie rownie slodkim glosikiem, ze dziekuje slicznie, bo w zwiazku z dziwna odmiana reklamacji NA RAZIE nie skladalam jej w formie pisemnej ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

zuzia


zwierzatko_mojej_mamy

zuzia no okaze sie jaka bedzie propozycja pana kierownika ;) jestem ostatnio bardzo poirytowana :D tak samo jak ci sasiedzi pukajacy - chyba ich troche za bardzo wczoraj obsmarowalam na plotach - bo dzisiaj tez pukaja - a nikt nic nie wierci  :lollol: :lollol: :lollol: wiec moze sami maja remont i pukaja wieczorami w plytki  :lollol: :lollol:
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

zuzia

zwierzatko_mojej_mamy
ale mi bardziej chodziło o to, że nie dałaś się zbyć :)
bo wiele osób po pierwszej odpowiedzi odmownej lub właśnie tego typu "to trzeba było dodatkowo zmierzyć" po prostu odpuszcza. a oni dalej robią ludzi w balona...

zwierzatko_mojej_mamy

zuzia podejrzewam, ze sa to osoby, ktore nie robily na przyklad remontu w zyciu i nie okazalo sie im z krotkim okresie czasu, ze jak samemu sobie nie dopilnujesz i nie sprawdzisz, to nikt skrupulow nie bedzie mial :D remont mnie zmienil we wredna sucz.....  :lollol: :lollol: :lollol:
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

zwierzatko_mojej_mamy

 a najlepsze bylo jak dlubalam w polce, zeby przestawic tak srubke, zeby sie dalo przykrecic - siedze tak sobie siedze, dlubie, mija 8 minut, maz siedzi przy biurku i sobie czyta jakies portale finansowe - ciiisza spokoj i nagle mi sie wyrywa melancholijne "....jednak strefa sie przydaje..." - maz powoli ponosi glowe i mowi "..noo..." lol lol lol
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

mayagaramond

Cytat: doda w 23 Paź 2008, 21:03:07
zwierzatko_mojej_mamy  brawo brawo brawo
mądry zwierzak :)

madry, madry i spiewac umie  :D :D Niech ma jeszcze jedno piwo :piwko: :piwko:






"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

jo_miekka

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 23 Paź 2008, 21:01:53
:D remont mnie zmienil we wredna sucz.....  :lollol: :lollol: :lollol:

zmienił?!  ;D

zwierzatko_mojej_mamy

jo_miekka TYYYYYYY tyyyyyyyyyyyyyyyyyy <pada z braku tchu i razona apopleksja>
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

jo_miekka


salsa

zwierzatko_mojej_mamy cieszę sie ze rady sie rpzydały ;) ale ponieważ nakłamałaś, że na kawie, wobec czego jutrzejsze spotkanie zaczynamy od kawy  :rofl1: :rofl1: :rofl1:
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

zwierzatko_mojej_mamy

salsa czekolada podpada pod te kategorie? :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

salsa

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 23 Paź 2008, 21:41:26
salsa czekolada podpada pod te kategorie? :D

jak zadzownisz do pana i powiesz mu : przepraszam pana , ale to była czekolada to OK

:rofl1: :rofl1: :rofl1: :rofl1:
jasne ze podpada  :hihi: ale gdzie? moze w prowincji? bo wyobraź sobie, ze podobno  strasznie się w bunkrze popsuła (nie moje słowa lol)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

elve

normalnie muszę zapamietać motyw z prawniczką na kawie

do tej pory konsultowałam się z prawnikiem (czytaj tatą)