zdrowa DIETA

Zaczęty przez tiliam, 18 Paź 2008, 11:28:46

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

jo_miekka

ja odkąd biegam z radością na nowo powitałam węglowodany :)
no przecież energię z czegoś mieć muszę!


zwierzatko_mojej_mamy

tiliam z udzisk i dupska, a powoli i brzuchol zaczyna mi rosnac, czas z tym skonczyc ;) znaczy sie dobrze sie maskuje, ze sie glupio pytasz :D


bylam 1,5 roku tamu na kopenhaskiej  ;) ja ja lubie bardzo  :D mozna mi bzyczec do upadlego, ze jest glupia i tak dalej, ale mi przelatuje przez uszy - bo to jedyna dieta byla, ktora sie sprawdzila na zasadzie "zarznij sie, ale dopnij swego" - od dwoch tygodni w ciagu mojego 27 letniego zycia jedzenia tak jak tam pisza nikt jeszcze nie umarl, a mi bardzo sluzyla - smiem twierdzic, ze teraz jadam gorzej niz na tamtej diecie....
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

suegro

Cytat: rilla w 20 Paź 2008, 13:18:49
wiem i właśnie dlatego pisze, ze to jest trudne. Nie umiem odmowic sobi eteraz pewnych rzeczy, ale za ok 5-10 lat bede musiala:/

ok nie zasmiecam watku tiliam, chetnie zobacze jakie beda wyniki:D

A tak w ogóle całkiem offtopicowo to Ty jestes rilla84 czy jakas inna rilla??
"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

tiliam

#53
DZIEŃ 3

ŚNIADANIE
Serek wiejski Light
pomidor
papryka
zmieszane razem z przyprawami
kubek zielonej herbaty


PRZEKĄSKA

3 plasterki szynki z indyka
szklanka wody
garść orzechów

OBIAD

pierś z kurczaka (średnia) pieczona w piekarniku
Cukinia pokrojona w plasterki z papryką słodką zapiekane z piersią razem)
surówka z kapusty pekińskiej, cebulki i łyżeczki majonezu
:chef: :eat:

PRZEKĄSKA
2 plasterski sera żółtego
garść orzechów

KOLACJA
2 jajka na twardo i łyzką keczupu włocławskiegi i majonezu light
pomidor z cebulką i oliwą z oliwy
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

konwalia

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 20 Paź 2008, 16:35:08
tiliam z udzisk i dupska, a powoli i brzuchol zaczyna mi rosnac, czas z tym skonczyc ;) znaczy sie dobrze sie maskuje, ze sie glupio pytasz :D


bylam 1,5 roku tamu na kopenhaskiej  ;) ja ja lubie bardzo  :D mozna mi bzyczec do upadlego, ze jest glupia i tak dalej, ale mi przelatuje przez uszy - bo to jedyna dieta byla, ktora sie sprawdzila na zasadzie "zarznij sie, ale dopnij swego" - od dwoch tygodni w ciagu mojego 27 letniego zycia jedzenia tak jak tam pisza nikt jeszcze nie umarl, a mi bardzo sluzyla - smiem twierdzic, ze teraz jadam gorzej niz na tamtej diecie....

poprę cię zwierzu, dla mnie kopenhaska była idealna jako wstęp do lepszego jredzenia-czyli mniej po prostu

rilla

Cytat: suegro w 20 Paź 2008, 21:22:57
Cytat: rilla w 20 Paź 2008, 13:18:49
wiem i właśnie dlatego pisze, ze to jest trudne. Nie umiem odmowic sobi eteraz pewnych rzeczy, ale za ok 5-10 lat bede musiala:/

ok nie zasmiecam watku tiliam, chetnie zobacze jakie beda wyniki:D

A tak w ogóle całkiem offtopicowo to Ty jestes rilla84 czy jakas inna rilla??

ta:D tylko uciełam sobie numerek w ramach strefowego odchudzania:)

zwierzatko_mojej_mamy

konwaliano bo niestety tak jest z niecierpliwcami - ja musze zobaczyc, ze spadlo w 2 tygdnie przynajmniej 4 kilo, zeby miec motywacje na nastepny rok jedzenia malo - poza tym ta kopenhaska moze i rozregulowywuje, albo robi inne dziwne rzeczy, ale na pewno przy niej sie kurczy zoladek ;) i wtedy juz po 2 tygodniach latwiej pojechac z malymi porcjami a czesciej ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

tiliam

#57
DZIEŃ 4

ŚNIADANIE

Serek wiejski Light
pomidor
papryka
zmieszane razem z przyprawami
kubek zielonej herbaty

PRZEKĄSKA
garść orzechów

OBIAD
Połówka bakłażana nadziewana mięsem mielonym z łopatki
bakłażana wydrążmy
mięso podsmażamy z cebulką na oliwie z oliwek - dodałam łyżkę keczupu włocławskiego
całość zapiekamy w piekarniku - ja trochę za długo piekłam - bo prawie godzinę :))
na koniec posypałam parmezanem :)
mniam  :eat:


PRZEKĄSKA
garść orzechów


KOLACJA
Sałatka z brokułów, z serem feta, łyżką majonezu light i prażonymi płatkami migdałów
pycha - to przepis ze strefowego forum kilinarnego:)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

fasolka1980

tilliam - trzymam za Ciebie kciuki!  brawo

jusia

tiliam ja też trzymam kciuki, odkąd mąż jest na diecie mniej żreć bacznie przypatruje sie zawartosci zarowno jego jak i  mojego talerza :) pomysł z podawaniem jadłospisu jest super, bo mnie częśto brak pomysłów co by tu zjeść, a tu będzie gotowe, jak zaczne się odchudzać, gdzieś ok. stycznia to też sobie taki watek założę :)
Oby nie zabrakło Ci determinacji  przytul przytul
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

justynaaaa2

tiliam życzę ci wytrwałości  :ok: i osiągnięcia zadowalającego efektu  ;)
ja byłam kiedyś na diecie gdzie co tydzień miałam inne dozwolone produkty, które można było jeść nieograniczone ilości i łączyć na różne sposoby i powiem szczerze, że pomimo smakowitości wielu potraw, po pewnym czasie miałam już dosyć  :( bo na litość boską ile można jeść serek wiejski z papryką, ogórkiem i pomidorem ??? ja od tamtej pory a było to kilka miesięcy temu serka wiejskiego nie tknęłam, bo aż mi się odbija jak na niego patrzę  puke więc uważaj, żeby i tobie nie zbrzydło  ;) niemniej jednak będę czytać twoją relację  :)

marax

#61
ja tak tylko sie zapytam co ci ta dieta ma dac?? schudnac mozesz tak i z 20 kg ale przeciez nie bedziesz tak sie odzywiac dluzej niz pare miesiecy a pozniej wrocisz do swojej normalnej diety i wiadomo co bedzie....................
Dieta powinna polegac na zmiane tego co jesz tak aby to zmana byla juz na cale zycie i abys nie byla glodna nie musiala myslec ile co ma kcal.Dobra dieta to taka przy ktorej ty jestes najedzona,jesz w miare to co lubisz a nie tyjesz.taka diete powinien ustalac dietetyk po uwzglednieniu twoich preferencji zywieniowych.To co teraz robisz jak dla mnie walka z wiatrakami


przeczytalam na ktorejs ze stron dzienne menu jak sie tym najada to ja wychodze na obżartusa.

zwierzatko_mojej_mamy

maraxela poczytaj o diecie south beach to sie dowiesz, co to jest - to jest zmiana nawykow zywieniowych na cale zycie

dlaczego walka z wiatrakami?? - przeciez pisze, ze najada sie do syta
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

Kasia

zwierzatko_mojej_mamy ale może nie tym co lubi ;) hehehe

marax

ja w tej diecie jedynie moglabym sie najesc objadem-reszta jest malokaloryczna moze zdrowa ale przynajmniej ja bym sie czula glodna

justynaaaa2

sorry, ale jeśli takie menu jak tu jest zaprezentowane miałabym stosować do końca życia to chyba wolałabym być gruba  :-[ jakoś nie wyobrażam sobie przeżyć na samych serkach wiejskich, piersi z kurczaka, pomidorach oraz orzechach  puke chyba bym padła  :wall:
diety nie znam, być może to początki są takie rygorystyczne a później jak się organizm przyzwyczai to powoli wprowadza się wszystkie inne produkty  :-\ ja bym na takiej diecie padła może nie tyle z głodu co po prostu z nudów  :-[ 

zwierzatko_mojej_mamy

justynaaaa2 a nie nie  - poczytac o diecie :D

sa 3 fazy - 1rwsza do schudniecia - trwa 2 tygodonie
2ga do dalszego powolnego chudniecia - tutaj sie wlacza duzo produktow, ale nie wszystkie
i 3cia - do konca zycia - tutaj najwiecej jest dobrego, ale tez sa ograniczenia ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

justynaaaa2

zwierzatko_mojej_mamy dzisiaj sobie coś znajdę i przeczytam, bo ciekawa jestem  ???  :)

marax

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 22 Paź 2008, 13:09:00
justynaaaa2 a nie nie  - poczytac o diecie :D

sa 3 fazy - 1rwsza do schudniecia - trwa 2 tygodonie
2ga do dalszego powolnego chudniecia - tutaj sie wlacza duzo produktow, ale nie wszystkie
i 3cia - do konca zycia - tutaj najwiecej jest dobrego, ale tez sa ograniczenia ;)

no chyba ze tak bo to co tutaj teraz jest jedzne to jakos mnie nie przekonuje

zwierzatko_mojej_mamy

a co jest nie tak z takim sniadaniem jak wyzej?

Serek wiejski Light
pomidor
papryka
zmieszane razem z przyprawami
kubek zielonej herbaty

dla mnie to kupa zdrowego jedzenia z warzywami, bez owocow ze zbednym cukrem, z przyprawami i herbata odwolnorodnikowujaca
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

marax

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 22 Paź 2008, 13:19:46
a co jest nie tak z takim sniadaniem jak wyzej?

Serek wiejski Light
pomidor
papryka
zmieszane razem z przyprawami
kubek zielonej herbaty

dla mnie to kupa zdrowego jedzenia z warzywami, bez owocow ze zbednym cukrem, z przyprawami i herbata odwolnorodnikowujaca

tak ale chyba co dziennie idzie cos w tym rodzaju na sniadania

mika

Cytat: maraxela w 22 Paź 2008, 13:22:57
Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 22 Paź 2008, 13:19:46
a co jest nie tak z takim sniadaniem jak wyzej?

Serek wiejski Light
pomidor
papryka
zmieszane razem z przyprawami
kubek zielonej herbaty

dla mnie to kupa zdrowego jedzenia z warzywami, bez owocow ze zbednym cukrem, z przyprawami i herbata odwolnorodnikowujaca

tak ale chyba co dziennie idzie cos w tym rodzaju na sniadania

ale chyba dieta south beach zakłada właśnie urozmaicanie... czy mi się coś pomyliło??? czytałam kiedyś na jej temat ale nie stosowałam, ja byłam u dietetyka

zwierzatko_mojej_mamy

mika tak jest - sniadania sa bardzo rozne w ksiazce kucharskiej - omleciki, ruloniki szynkowe, babeczki szpinakowe takie pieczone w piekarniku itd itp - tylko trzeba sie troszeczke narobic przy tych przepisac, co ja mam w tej ksiazce ;)


tutaj opis:

"Co to jest South Beach?

South Beach (nazywana czasem dietą Plaż Południa) to dieta wymyślona przez amerykańskiego kardiologa, dra Arthura Agatsona. Dieta to tutaj w zasadzie słowo nieprecyzyje, gdyż South Beach jest docelowo sposobem odżywiania na całe życie, a nie kilkutygodniową głodówką, która pozwala szybko zrzucić kilka kilogramów, często z krótkotrwałym efektem i szkodą dla zdrowia. Głównym założeniem South Beach nie jest ograniczenie spożywania posiłków, lecz wyelimiowanie z diety złych, wysoko przetworzonych węglowodanów (np. makaronów, białego pieczywa) oraz tłuszczów nasyconych, na rzecz pokarmów zawierających białka, węglowodany złożone i tłuszcze nienasycone (oliwa z oliwek, olej rzepakowy). Jedną z głównych zalet tej diety jest bezpieczeństwo stosowania i jej korzystny wpływ na twoje zdrowie.

W South Beach nie trzeba liczyć kalorii ani odmierzać porcji, je się po prostu zalecane produkty. Dieta jest podzielona na trzy fazy.

Pierwsza trwa 2 tygodnie, wymaga najwięcej dyscypliny i wysiłku. W tym czasie organizm odzwyczaja się od złych nawyków żywieniowych, rezygnujemy z takich rzeczy jak: słodycze, owoce, pieczywo, ziemniaki. W tym czasie możesz schudnąć nawet 6kg!

Druga jest już dłuższa i mniej restrykcyjna, pojawiają się nowe dozwolone produkty (np. owoce). Jej czas każdy dobiera indywidualnie.

No i w końcu etap trzeci, mniejmy nadzieję, że już na zawsze. Jesteśmy szczuplejsi, zdrowsi, organizm przywyknął do zdrowego stylu życia, a ty nauczyłaś się tak komponować menu, że możesz jeść wszystko... byle z umiarem ;) "
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

justynaaaa2

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 22 Paź 2008, 13:29:17
tutaj opis:

"Co to jest South Beach?

South Beach (nazywana czasem dietą Plaż Południa) to dieta wymyślona przez amerykańskiego kardiologa, dra Arthura Agatsona. Dieta to tutaj w zasadzie słowo nieprecyzyje, gdyż South Beach jest docelowo sposobem odżywiania na całe życie, a nie kilkutygodniową głodówką, która pozwala szybko zrzucić kilka kilogramów,...

Nie bardzo rozumiem o co chodzi z tym, że dieta to tutaj słowo nieprecyzyjne  :be: przecież dieta to właśnie sposób odżywiania  :hammer: a tutaj ewidentnie słowa dieta używają jakby znaczyło ono głodówkę i odchudzanie  :wall: no ale dobra, może się czepiam  ;)

zwierzatko_mojej_mamy

justynaaaa2 odczepi sie - ja tylko skopiowalam  :hammer: :hammer:  :D :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl