zdrowa DIETA

Zaczęty przez tiliam, 18 Paź 2008, 11:28:46

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

abkasia

U mnie dzis masakra...
10.00 -1,5 malej domowej pszennej buleczki z jajkiem i dzemem
13 zraz wolowy i maly ziemniak
17.- 2 male swiateczne pierniczki
21- 7 kawalkow sushi...
Beznadziejnie sie odzywiam.. Ale czasu nie mialam...

jusia

u mnie dziś ok:)
8 kromka razowego chleba z białym serem i pomidorem
11 jogurt naturalny z otrębami
14 porcja kurczaka bez skóry z surówką (mix sałat, ogórek, papryka, oliwki, por, łyżeczka oliwy z oliwek)
16 owoce
19 mozzarella z suszonymi pomidorami, papryka
no i po killerze pora na banana ;)

rano było kawa, poza tym woda i kubek herbaty
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

abkasia

Owoce podobno mozna jesc do 15

fasolka1980

#328
Podziwiam wszystkich, ktorzy o tej porze roku są w stanie jeść jogurty... Nie jest Ci jusia zimno?

Taka ogólna uwaga: wiele z was ma tylko jeden cieply posilek w ciagu dnia. W tych temperaturach to nienajlepszy pomysł.

jusia

fasolka ja prawie non stop w domu siedzę, więc nie czuję zimy, no i u mnie tak gorąco w domu, ciągle wietrze, kaloryfery zakręcone, a mnie ciągle gorąco  :crazy:
abkasia dziś tak wyszło, ale ja generalnie mało owocowa jestem
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

abkasia

Cytat: fasolka1980 w 22 Sty 2013, 21:04:32
Podziwiam wszystkich, ktorzy o tej porze roku są w stanie jeść jogurty... Nie jest Ci jusia zimno?

Taka ogólna uwaga: wiele z was ma tylko jeden cieply posilek w ciagu dnia. W tych temperaturach to nienajlepszy pomysł.
MOJ SYN JE 3-4 NA raz :D
i kaze sie kocem przykrywac :D

wrobelek0403

fasolka1980 mnie sie zdarza jesc lody :D ale to zawsze po obiedzie i z herbata :D


i fakt, powinno sie jesc co najmniej dwa ciepłe posilki dziennie, ale czasem nie ma jak. :/
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mayagaramond

Dlaczego powinno się jeść dwa cieple posiłki? 
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

golinda

#333
a zauważyłyście, że nawet Ewa je paszę? ;)

Dodany tekst: śro, 23 sty 2013, 09:39:22

Ciepłe posiłki to na pewno łatwiej się trawią. Przy zimnych musi metabolizm przyspieszyć, zeby wszystko przyswoić, ale na pewno jesc wszystkie posiłki na zimno nie jest zdrowo.
W poczatkowej fazie skutki uboczne pewnie nie bede powazne, jakas niestrawnosc czy zgaga. Ale z czasem moze nawet to prowadzić do wrzodow żoładka.


źródło: sfd

elve

#334
7.30 - jogurt naturalny z miodem
10.30 - bułka żytnia z pastą marchewkowo-figową, kawa z mlekiem
13.30 - ogórkowa ok 400ml
16.30 - warzywa na patelnię 400g z mintajem 100g, kawa z mlekiem
po obiedzie nadal głodna, wciągnęłam 50g daktyli
21 - zamiast ćwiczeń, pół bułki żytniej z szynką, jabłko, banan
zastanawiam się czemu w niektóre dni jestem nieziemsko głodna, a inne daje radę z pięcioma posiłkami bez podjadania

golinda

Cytat: elve w 23 Sty 2013, 21:31:387.30 - jogurt naturalny z miodem

kiepskie to jest wg mnie na śniadanie, zwłaszcza zimą

poza tym mało tego jakoś mi się wydaje

suegro

Cytat: elve w 23 Sty 2013, 21:31:38pastą marchewkowo-figową

Co to?

Wystarcza Ci jogurt na śniadanie?
Moim zdaniem to za mało.
"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

elve

suegro pół na pół ugotowane marchewki i suszone, namoczone figi, mielone migdały, kardamon, goździki
Ani robię, bo ona lubi śniadania na słodko, a nie chcę jej dżemu dawać

śniadanie niestandardowe, zwykle jem kanapki albo jajka, ale dziś nie miałam pieczywa

suegro

elve brzmi ciekawie. :)
"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mayagaramond

U nas w pracy dietetyczka powiedziala, zeby jesc 3 posilki dziennie, a nie 5.

"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

golinda

maya, widzisz sama że to nie ma sensu?
albo napychasz niezdrowo żołądek albo głodujesz, a organizm odkłada...

mayagaramond

Cytat: golinda w 23 Sty 2013, 22:02:58maya, widzisz sama że to nie ma sensu?albo napychasz niezdrowo żołądek albo głodujesz, a organizm odkłada...

Niekoniecznie.
W DE dietetycy raczej zalecają 3 posiłki dziennie. Chodzi o to, aby organizm nie wytwarzał insuliny, która blokuje spalanie tłuszczu.

Innym powodem jest to, ze osoby jedzące 5 posiłków przyjmują z reguły więcej kalorii, bo jedzą za duże porcje....
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

wrobelek0403

#342
Cytat: mayagaramond w 23 Sty 2013, 22:16:55Innym powodem jest to, ze osoby jedzące 5 posiłków przyjmują z reguły więcej kalorii, bo jedzą za duże porcje....

no to trzeba jesc mniejsze :D

ja zaczynam dzien o 7, koncze o 23. jakbym miała zjesc tylko 3 posiłki, to bym padła z głodu w polowie dnia.


dzisiaj miałam tak: 7.30 banan, potem koło 8.00 skalpel

9.30 bulka dyniowa z szynką i pomidorem

13.00 (głodna byłam juz o 12, ale byłam zajeta) sałatka: brokuły, jajko, 4 paluszki krabowe, pomidor, łyzka majonezu,pół bulki dyniowej,

15.00 zupa szczawiowa

19.00 sushi, kieliszek wina, dwie galki lodów ;)
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mobka

Wrobelek, ty to dopiero malo zjadlas!

wrobelek0403

mobka, ja wiem. no nie byłam głodna.

tzn. byłam rano po bananie, ale przed cwiczeniami nie mogłam wiecej zjesc. potem juz nie.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

abkasia

To ja wam nie napisze ile zjadlam... :( ale serio czasu nie mialam... :(

elve

abkasia ćwiczysz, karmisz.... a Hugo żywisz? jedz to samo

abkasia


golinda

Cytat: mayagaramond w 23 Sty 2013, 22:16:55W DE dietetycy raczej zalecają 3 posiłki dziennie.

nie widziałam w DE na ulicach zbyt dużo szczupłych kobiet ;)

a całkiem poważnie, pewnie z tą insuliną to prawda, ale miałoby to sens przy 20 posiłkach dziennie
nie będzie komfortowo nikomu kto je 3 posiłki
śniadanie - obiad - kolacja?
nic między tym, bo wszystko pomiędzy to też posiłek
ile trzeba zjeść, żeby nie czuć głodu w takim przypadku?
a przecież napychanie brzucha jest bardzo niezdrowe

nie kupuję tej teorii

wrobelek0403

Cytat: golinda w 24 Sty 2013, 09:18:12ile trzeba zjeść, żeby nie czuć głodu w takim przypadku?

ja nawet jak zjem obfite sniadanie to i tak po 3 godzinach jestem głodna. obfite czyli np. jajecznica z dwoch jajek na szynce, z pomidorem i pieczywem. wiecej w siebie nie wcisne.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login