zdrowa DIETA

Zaczęty przez tiliam, 18 Paź 2008, 11:28:46

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

wrobelek0403

fasolka1980 ja to wiem :D twarda byłam i zjadłam bez :)
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

elve

No to zacznę.
Dobrze nie było
6.30 - buła pszenna z szynką i pomidor, kawa z mlekiem
10 - buła pszenna z szynką (no wiem... mąż miał kupić pieczywo ehhhh), sok z marchewki domowej roboty
13 - zupa z soczewicy wg Nigelli ok 300ml
17 - pieczona pierś z kurczaka (100g) z mixem sałat, pomidorami świeżymi, suszonymi, oliwkami i oliwą spod suszonych pomidorów
3 urodzinowe wiśnie w czekoladzie, z wódą oczywiście (punkt nieobowiązkowy, okoliczności sprzyjały)
19.30 jabło
po ćwiczeniach, ok 22 będzie banan (powinno być białko, ale o tej porze nidyrydy)

wrobelek0403

elve, ja bym prócz jednej bułki niczego nie zmieniła :)


ja mam dzis dzien bardzo zły, wiec nawet nie wpisuje, przyznam sie tylko, ze na II sniadanie miałam dwie mleczne bułki z miodem, a potem kawałek sernika i pijaka :blush:
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

elve

#303
ja nie jadam jasnego pieczywa, tym bardziej bułek pszennych
wolę razowe, ciężkie, na zakwasie

W sumie to nie wiem czy te moje 40 min machania kończynami kwalifikuje sie jako trening po którym należy zjeść białko :hmm:
ale macie pomysł na alternatywę? koktajl jakiś, odżywkę?
jedyne co mogłabym zjeść to białko jajka, nie ma mowy o mięsie
w sumie wieczorem to mam ochotę tylko na węglowodany

wrobelek0403

Cytat: elve w 21 Sty 2013, 19:41:26
ja nie jadam jasnego pieczywa, tym bardziej bułek pszennych
wolę razowe, ciężkie, na zakwasie

ja lubie i jasne i ciemne, ale po zbyt ciezkim chlebie mam problemy jelitowe, a taki jest najlepszy, ech...
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

justynaaaa2

elve mi się wydaje że od 17 to jabłko czy banan to za mało  :hmm:
następny posiłek zjesz znowu rano czyli po jakichś 13h, moim zdaniem za długa przerwa  ;)

golinda

zasadniczo owoce powinno się jeść do 15:00
wyjątkiem jest ten posiłkowy banan

ishka82

Cytat: wrobelek0403 w 21 Sty 2013, 18:20:40
a propos zdrowej diety własnie sie zastanawiam, czy do fasolki szparagowej zrobic sobie buleczke na masle :D :D
ja od dawna nie jadam bułeczki na maśle ;) twarda jestem :D chyba że akurat u mamy się trafi raz na ruski rok ;D

golinda

#308
Cytat: elve w 21 Sty 2013, 19:34:27powinno być białko, ale o tej porze nidyrydy

jajko sobie ugotuj


Dodany tekst: 21 Sty 2013, 20:19:47

Cytat: wrobelek0403 w 21 Sty 2013, 19:42:45
ja lubie i jasne i ciemne, ale po zbyt ciezkim chlebie mam problemy jelitowe, a taki jest najlepszy, ech...

nie każdy może jeść ciemne pieczywo, bo ono jest o wiele trudniej trawione
bezpieczny w miarę jest chleb żytni (wygląda jak biały ale jest z mąki żytniej)

wrobelek0403

Cytat: golinda w 21 Sty 2013, 20:18:43bezpieczny w miarę jest chleb żytni

tez lubie, dzieki za info :beer:
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

jo_miekka

Cytat: wrobelek0403 w 21 Sty 2013, 19:42:45ja lubie i jasne i ciemne, ale po zbyt ciezkim chlebie mam problemy jelitowe, a taki jest najlepszy, ech...

Po moim też miałaś?

elve

Cytat: golinda w 21 Sty 2013, 20:18:43jajko sobie ugotuj
raz na jakis czas ok, ale codziennie nieee

golinda

Cytat: elve w 21 Sty 2013, 20:32:24
raz na jakis czas ok, ale codziennie nieee

pytanie co jest ważniejsze: efekty po ciężkiej harówie, czy miły smak wieczorem?
ja bym bez problemu wsunęła to jajko (bez żółtka, rzecz jasna!)

wrobelek0403

Cytat: jo_miekka w 21 Sty 2013, 20:30:02
Po moim też miałaś?

a nie pamietam, wiec chyba nie :D

ja nie zawsze mam :/
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

elve

golinda no racja
ale napisz mi jeszcze, czy tak średnio intensywny trening, jaki słynna już ewa proponuje to się kwalifikuje do ciężkiej harówy ;) ?

golinda

ja nie wiem, o jakim treningu mówisz, nigdy nie praktykowałam
dla mnie ćwiczenie z tv jest lekką profanacją, ale ciiii... nic nie mówiłam :D

elve

Cytat: golinda w 21 Sty 2013, 20:37:23
ja nie wiem, o jakim treningu mówisz, nigdy nie praktykowałam
dla mnie ćwiczenie z tv jest lekką profanacją, ale ciiii... nic nie mówiłam :D
no wiesz... jak nie ma alternatywy ;)
nie chcę sie wygłupiać, pakować w siebie to cholerne białko, gdy się okaże że po takim treningu mogłam sobie spokojnie sałatkę jarzynową wciągnąć albo twarożek

mobka

Cytat: justynaaaa2 w 21 Sty 2013, 20:07:45
elve mi się wydaje że od 17 to jabłko czy banan to za mało  :hmm:
następny posiłek zjesz znowu rano czyli po jakichś 13h, moim zdaniem za długa przerwa  ;)
Mam podobne zdanie.

golinda

elve, trening aerobowy - wystarczą węglowodany
trening siłowy - węglowodany, a potem białko
budujesz mięśnie (czy rzeźbisz), musisz im dać jeść
spalasz tłuszcz, pracujesz nad lepszą formą - węgle

elve

Cytat: justynaaaa2 w 21 Sty 2013, 20:07:45
elve mi się wydaje że od 17 to jabłko czy banan to za mało  :hmm:
następny posiłek zjesz znowu rano czyli po jakichś 13h, moim zdaniem za długa przerwa  ;)
obiad jem późno, jak każdy zapewne, ok 21 ćwiczę, więc wcześniej nie mogę zjeść zbyt wiele, a potem to juz za późno na posiłek

ishka82

Cytat: golinda w 21 Sty 2013, 20:18:43
bezpieczny w miarę jest chleb żytni (wygląda jak biały ale jest z mąki żytniej)
ostatnio kupuję dość często, bardzo mi smakuje i Dominice też, kupuję też taki na zakwasie razowy, ale jego Domi nie tknie ;D ja w ogóle jem mało pieczywa

golinda

Cytat: elve w 21 Sty 2013, 20:44:50
obiad jem późno, jak każdy zapewne, ok 21 ćwiczę, więc wcześniej nie mogę zjeść zbyt wiele, a potem to juz za późno na posiłek

jak patrzę na twój jedzeniowy plan dnia, to nie widzę w nim nic dziwnego

elve

golinda to jesczze mi wyjaśnij dlaczego banan a nie inne owoce albo warzywa? będzie duże :beer: albo dwa :D

golinda

bo banan to lepsze źródło cukrów prostych niż inne owoce lub warzywa i najlepiej się podobno wchłaniają

justynaaaa2

#324
Cytat: elve w 21 Sty 2013, 20:44:50
obiad jem późno, jak każdy zapewne, ok 21 ćwiczę, więc wcześniej nie mogę zjeść zbyt wiele, a potem to juz za późno na posiłek
ja przywykłam na mojej diecie do jedzenia ostatniego posiłku przed samym snem ;) mi służyło, więc teraz mogę być trochę nieobiektywna  ;)
no ale ja nie ćwiczyłam, tutaj się totalnie nie znam co jeść przy ćwiczeniach :)