zdrowa DIETA

Zaczęty przez tiliam, 18 Paź 2008, 11:28:46

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

wrobelek0403

#225
mayagaramond w madrej ksiazce kardiologa, kt tą diete stworzył wyczytałam, ze ta pierwsza faza ma ustabilizowac poziom cukru i zlikwidowac napady głodu, które wynikaja własnie z nagłych wahnięć glukozy ze krwii.

dlatego nie mozna tez owoców, bo one zawierają duzo cukrów. Potem przez nastepne dwa tygodnie stopniowo się wprowadza weglowodany i skrobie - zeby organizm się przyzwyczaił do wiekszej ilosci cukru i nie szalał.

natomiast doczytałam tez, ze jak ktos chce schudnąć mniej niz 5 kg  I NIE MIEWA napadów głodu/napadów na słodkie - to moze zaczac od razu od drugiej fazy  :thumbup:

Dodany tekst: 17 Sie 2009, 16:55:22

mobka dlatego sie za nią zabrałam jak poszłam na urlop, bo mam pod nosem lodówke i co 3 godziny posiłek :)
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mayagaramond

wrobelek0403 - ja mam napady na wszystko ;) Jak tylko sobie powiem, ze czegos mam nie jesc, to buch, od razu mam na to ochote  :headbang: :headbang:

"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

wrobelek0403

Cytat: mayagaramond w 17 Sie 2009, 16:59:04
wrobelek0403 - ja mam napady na wszystko ;) Jak tylko sobie powiem, ze czegos mam nie jesc, to buch, od razu mam na to ochote  :headbang: :headbang:



no ja miałam napady głodu - jak mowiłam "głodna jestem" to trzeba bylo rzucac wszystko i robic jesc/szukac knajpy/wyciagac kanapki, bo inaczej dramat - robiłam się nie do wytrzymania lol lol
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

dragonfly

uffff - skonczylam 13dniowke, nie bylo nawet ciezko - 5 kg w dol, teraz biore sie za SB no i chamsko wykorzystam menu wrobelkowe ;D

ishka82



wrobelek0403

dragonfly a prosze cie bardzo ;)

alez ci zazdroszcze, ja na pewno tyle nie schudłam  :blush: czuje, ze jest luzniej w spodniach, ale na pewno nie na 5 kg  :zly:
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

justynaaaa2

ja też przez moment się zastanawiałam czy nie wykorzystać wróbelkowego menu, ale poddałam się po dzisiejszym śniadaniu  :crazy: zjadłam mozarellę z pomidorem i oliwkami a potem...duży kawał ciasta z wiśniami :D
no dobra z owoców mogłabym zrezygnować, ale z czekolady  :headbang: :headbang: :headbang: nie ma bata
no i piję strasznie mało  :blush: herbata rano, później kawa i wieczorem szklankę/dwie wody albo soku, zup nie jadam ;) no nie jestem w stanie wlać w siebie więcej picia  :hmm:

wrobelek0403

DZIEN 12

SNIADANIE
serek wiejski z pomidorem i papryką
herbata

PRZEKASKA
kawa
jogurt naturalny

PÓŹNY OBIAD
kurczak duszony z warzywami po chińsku (jak w 2-3 dni)
herbata

KOLACJA
4 plastrki poledwicy sopockiej z serkiem almette i pomidorem
kawałek chrrrupiacej pagietki  :blush: :spank:
kefir

tradycyjnie tiger ;)
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

dragonfly

wrobelek a ile tego serka? cala paczke (200g)? czy polowe zjadasz?

wrobelek0403

dragonfly pudełko wiejskiego ma 150 gram.

kefir- zwykle 200 gram,

a jak robie ricote z jogurtem do miksuje 1/3 z 250gr serka i dwie duze łyzki jogurty greckiego light
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

dragonfly

no to git, bo u mnie takie serki po 200g sa (tzn takie zakupilam)....

muszejakies przepisy na ricote poszukac bo zrobilam z kakao i cus mi nie podszedl....

jusia

dragon jestem pod wrazeniem :) ja sie ciesze, ze po powrocie od rodzicow jestem w tej samej wadze co przed wyjazdem to olbrzymi sukces dla mnie :) jeszze 5 kg i bede jak nowa ;)
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

zwierzatko_mojej_mamy

justynaaaa2 bo picia sie czlowiek uczy ;) ja 1,5 roku temu pilam tak jak Ty ;) i myslalam, ze fikne, jak mialam wypic kubek wody - nienawidzilam wody wtedy ;) ale sie nie poddalam i uparcie chodzilam i pilam duszkiem calosc, zeby jak najszybciej miec za soba - a teraz samo mnie nosi do kuchni ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

wrobelek0403

ja kubka duszkiem nie wypije, ale małymi łykami jak najbardziej. A najczesciej to ide do lodówki i na hejnał pije z butelki  :mocking: :mocking: M niegazowanej nie pija, wiec to i tak tylko moja butla jest ;)
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

szelma

Ja tez kiedys bylam mocno niepijaca ;), ale odkad znalazlam wode, ktora mi smakuje, to pije wiecej. Kiedys pilam stanowczo za malo.

wrobelek0403

#241
ja ostatnio odkryłam Ustronianke - pyszna jest  :thumbup:

DZIEN 13

SNIADANIE
jajecznica z dwóch jajek, z polówka pomidora i szczypiorkiem
kubek kefiru
kawa z mlekiem

II SNIADANIE
mozarella z pomidorem
herbata

OBIADU niet - czasu nie stykło ;)

PODWIECZOREK
sałatka: duzy pomidor, jajko, 3 różyczki brokuła, rzodkiewka, pare pasterków ogórka, sos jogurtowy - za całe 18 zł  :headbang:

KOLACJA
4 plasterki poledwicy sopockiej zawijane z serkiem kremowym
kawałek sera złocistego lazur
kubek kefiru
herbata
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

OlaFasola

A gdzie obiad?? Chyba bym z głodu umarła. Podziwiem samozaparcie i silną wolę no i trzymam kciuki.

zwierzatko_mojej_mamy

OlaFasola pierwsze 3 dni tylko wolalaja "a gdzie obiad", potem to juz idzie lekko - ten zestaw wklejony przez wrobelka to jest duuuzo jedzenia :D lol lol tak mialam przynajmniej na kopenhaskiej ;) nie zjadalam do konca nawet tego co pisali, zeby jesc ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

wrobelek0403

#244
OlaFasola obiadu niet, bo wyszłam z domu o 13, a wróciłam o 21  :headbang: :headbang: z głodu nie umarłam, ale ciezko było i w pewnym momencie na spotkaniu zaczeło mi burczec w brzuchu  :blush: :blush:

ja normalnie jadam obiady, tylko tak mi z planu dnia wyszło, ze nie było jak obiadu zjesc ;)
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

suegro

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 19 Sie 2009, 12:56:21
OlaFasola pierwsze 3 dni tylko wolalaja "a gdzie obiad", potem to juz idzie lekko - ten zestaw wklejony przez wrobelka to jest duuuzo jedzenia :D lol lol tak mialam przynajmniej na kopenhaskiej ;) nie zjadalam do konca nawet tego co pisali, zeby jesc ;)

nie zgodzę się, to wcale nie jest dużo,
a jesli mowisz, że nie czujesz głodu to calkiem mozliwe, ale tylko dlatego, że organizm się przestawił się na "biedniejszy czas"
organizm działa też wtedy na zwolnionych obrotach co miedzy innymi objawia sie zwolnionym metabolizmem
kontynuujac historie, nasz organizm nauczony tego, ze moga pojawiac sie "biedniejsze czasy" następnym razem gdy dostanie troche wiecej jedzenia niz zwykle to sprytnie zmagazynuje go sobie na przyszlosc w postaci tłuszczyku ;)

i kółko się zamyka :)

a o kopenhaskiej to już nawet nie będę pisać - toż to masakra jakaś :)
"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

OlaFasola

No nie wiem, ja w sumie już na samą myśl o diecie robie się strasznie głodna :)

suegro

Cytat: OlaFasola w 19 Sie 2009, 13:09:48
No nie wiem, ja w sumie już na samą myśl o diecie robie się strasznie głodna :)

zalezy co się rozumie przez słowo dieta :)
"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

wrobelek0403

ja bym bardzo chciała nauczyc się zdrowego zywienia "na zawsze" - udało się pod koniec studiów, duzo wtedy schudłam, miałam stały rytm posilków, miejsca gdzie sprzedawali pyszny pełnoziarnisty chleb i ulubione jogurty.

a potem ... przeprowadziłam sie do tesciów  :headbang: :headbang: :headbang: co prawda mieszkałam u nich tylko 4 misiace, ale to wystarczyło, zeby złamac moją silną wolę, a i duzego wpływu na to co w kuchni nie miałam - tesc na słowo "light" dostaje białej goraczki  :zly: :zly:

no i od czterech lat próbuje od nowa  :mocking: :mocking: dlatego nie lubie jak mi tesciowa "podrzuca" swoje gotowanie, bo pyszne jest, ale niestety tłuste i słodkie, a wyrzucac jedzenia nie potrafie  :blush: :blush:
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

suegro

Cytat: doda w 19 Sie 2009, 13:15:22
suegro, skąd Ty się tak dobrze na tym wszystkim znasz?
to Twoje zainteresowanie po prostu, czy coś więcej? ;D

masz jakieś dobre strony internetowe z których można się nauczyć o zdrowym i mądrym żywieniu?

zainteresowanie :)

Czytałam tego dużo, poszukam czegoś to Ci podeśle :)
"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login