wyprawka - lista

Zaczęty przez gioseppe, 13 Paź 2008, 15:43:00

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

OlaFasola

Cytat: abkasia w 11 Kwi 2013, 04:38:20Ola serio ? Na kamienskiego maja ? Mi kazali miec swoj
Mają, ale możliwe że wcześniej nie mieli. Podpisuje się w zeszycie i można brać. Tylko tam nikt o tym nie mówi, jak nie  trafisz na położną laktacyjną (a jest co 2 dzień), to zwykłe położne o tym ani słowa.
Tam zauważyłam, raczej nie ma presji na kp, a nawet lekka presja na butlę jak tylko dziecko spada z wagi.

abkasia

O tak.. Im to obojetne jak sie karmi. A na polozna laktacyjna trafilam ze 3 razy.. Nawet na 2 rozne. ;)

rudasekawf

Ja to się łamię z tym wózkiem po kuzynce. Szczególnie, że ona chciałby się go w miarę szybko pozbyć.

jo_miekka

rudasekawf ja bym brała. My wzięliśmy po znajomych. Też wcześnie, byłam chyba jakoś w czwartym miesiącu. Zapłacilismy im symbolicznie, bo głupio mi było brać za darmo.
Wózek jak nowy, niezniszczony, sporo oszczędzicie. No chyba, ze masz szczególne ciśnienie na wózkowy lans ;)

konwalia

Ruda a co to za wózek?

olgaaa1

Cytat: justynaaaa2 w 11 Kwi 2013, 00:17:19
nie no zdaję sobie sprawę, że muszą dbać o higienę, ale bardziej działa na wyobraźnię, że używało tego x obcych osób przede mną niż jedna mobka :D
kilka z was też chyba pisało, że mają pożyczone/odkupione od kogoś znajomego :)
Powiem tak, jak Cię naprawdę przypili, chociaż nie życzę Ci tego, to myślę, ze będziesz miała 4literach czy on był używamy czy umyty, czy sterylizowany. Jak cycki bolą  to naprawdę masz to gdzieś. Z hardcorowych historii znam dziewczynę, której mąż odciagal mleko...ustami, bo był środek nocy, ona miała gorączkę 39 stopni i brak laktatora.

OlaFasola

Cytat: olgaaa1 w 11 Kwi 2013, 12:56:11której mąż odciagal mleko...ustami, bo był środek nocy, ona miała gorączkę 39 stopni i brak laktatora.
fuuuuuuu można przecierz ręką normalnie odcięgnąć

golinda

Cytat: justynaaaa2 w 11 Kwi 2013, 01:17:19kilka z was też chyba pisało, że mają pożyczone/odkupione od kogoś znajomego Smiley

ja sobie nie wyobrażam
to tak jakbym po kimś wibrator używała
prędzej cudze buty założę, choć i to mi się nie zdarzyło

olgaaa1

Cytat: golinda w 11 Kwi 2013, 12:42:15
ja sobie nie wyobrażam
to tak jakbym po kimś wibrator używała
prędzej cudze buty założę, choć i to mi się nie zdarzyło

Ok dziewczyny chyba nigdy nie miałyście zapalania piersi i ostrego nawału pokarmu, ja przeszłam masakrę i bo mi wówczas wszystko jedno.

iksa_nl

Mialam nowy, ale jakbym kupowala uzywany np. aventa to kupilabym tylko nowe te muszle, czy jak to sie dokladnie nazywa a reszte wygotowala czy cos i tyle.

ziuta

Cytat: olgaaa1 w 11 Kwi 2013, 13:39:43
Ok dziewczyny chyba nigdy nie miałyście zapalania piersi i ostrego nawału pokarmu, ja przeszłam masakrę i bo mi wówczas wszystko jedno.

bez przesady, miałam i nawał, i zapalenie (to ostatnie nie raz) i absolutnie nie byłby to dla mnie powód, żeby się nie przejmować czy laktator był umyty :crazy: to nie jest przecież sprzęt ratujący życie, pierwszą ulgę daje przystawienie dziecka, potem są apteki całodobowe, można kupić laktator nawet w nocy, zawsze można też odciągnąć ręcznie
ja miałam ręczny i na mój gust to co się dzieje w tym zaworku jest poza kontrolą i nie da się tego w 100% wyczyścić, co innego sterylizacja szpitalna, ale tego w warunkach domowych nie osiągniesz
ja ten mój rozkładałam na części, myłam ręcznie, w zmywarce, sterylizowałam w specjalnym pojemniku w kuchence mikrofalowej, a i tak nie miałam poczucia że jest idealnie czysty i wtedy właśnie cieszyłam się, że nie kupiłam używanego, bo też taką opcję rozważałam

golinda

nie wiem... ja kupiłam laktator dzień po porodzie
wtedy bez szans na nawał i zapalenie
stwierdziłam, że pewnie mi się przyda

Justynna

ziuta, myślę tak samo. Dlatego kupiłam tani, ręczny, ale nowy w aptece.

olgaaa1

Dziecko było w szpitalu na patologii noworodka,  ja w domu miałam 39,5' gorączki, majaczyłam, piersi mnie bolały, nie widziałam co się ze mną dzieje i było mi wówczas wszystko jedno :) ale laktator miałam swój, mąż wcześniej jakby przewidział. Ale moja historia to  rzadkość na szczęście.

kasiad

ja laktatora przy O. nie kupiłam przed porodem i żałuję
w szpitalu nie miałam pokarmu to Mąż kupił ręczny Aventu w aptece
w domu próbowaliśmy odciągać ale gdy nie było pokarmu to nie było czego  ;)
później to i wypożyczony lakt. z poradni laktacyjnej nie pomógł, bo O. nie chciał ssać  ;)
potem kupiłam elektryczny medela mini electric i nim odciągałam przez prawie 3 miesiace żeby O. chociaż trochę mojego mleka popił
teraz użyłam kilka razy przy nawale i później żeby piersi nie pękły tak były pełne

golinda

Cytat: kasiad w 11 Kwi 2013, 16:26:32medela mini electric

też mam ten

tylko za cholerę nie wiem gdzie :D

kasiad

Cytat: golinda w 11 Kwi 2013, 15:27:22
też mam ten

tylko za cholerę nie wiem gdzie :D

trza szukać :D S. pół domu przewalił zanim znalazł :D

justynaaaa2

na razie weszłam znienacka w posiadanie kartonu pampersów3 :D

zadzwoniła babcia, że w gazetce tesco wypatrzyła, że promocja na pampersy a oni dzisiaj będą to może by kupili i jaki rozmiar
no to mówię, że nie potrzeba...ale oni chcą kupić, no ok to jak duże paczki to niech biorą 2
dzwoni za jakiś czas dziadek, że są w sklepie ale promocja jest od rozm. 3 i co robić, mówię, żeby nie brali, bo bez sensu mają tyle leżeć, ale babcia wyrwała telefon i słyszę "weźmiemy, weźmiemy, poleżą nie zmarnują się, dziadek sprawdzał w internecie i to jest bardzo dobra cena" no nie miałam im już jak odmówić ;)
to są agenci ;D

no więc może komuś przyda się info to kartony pampersów w tesco za 79.49 zł. od dzisiaj :)

golinda

tak z ciekawości: karton to ile?
(tzn. ja nie kupię pampersów, bo one uczulają i są za drogie, a jakość ta sama co tych tanich)

Angie

justynaaaa2 :D :D

A dziadek jaki nowoczesny :D

golinda

Cytat: justynaaaa2 w 11 Kwi 2013, 17:05:55dziadek sprawdzał w internecie i to jest bardzo dobra cena

haha, faktycznie nowoczesny :D

justynaaaa2

golinda te mają 150 szt. (rozm.3) nie wiem czy są inne kartony, nie znam się jeszcze aż tak ;)

no to fakt oni są bardzo na czasie, babcia może mniej techniczna, ale dziadek spoko się porusza w necie :) babcia tylko wie, że wszystko tam jest i wydaje polecenie dziadkowi "sprawdź w internecie" no i biedak musi szukać :D śmieszni są :)

salsa

#1122
a ktore pampersy ? bo jak zielone to nie chce bo podobno jakość podobna do dad biedronkowych
ja uzywam tylko tych białych premium care
kupiłam dwie paczki tych  DAD biedronkach i pluje sobie w twarz
jaki to jest szit to sie w głowie nie mieści, mokre te pieluchy, dziecko od razu sie budzi jak sobie siknie, kupa to jest powódź, nie to co w tych białych pampkach
zmeczyłam jedno opakowanie - zakładałam jak wiedziałam ze niedługo bedzie kąpiel czy jedzenie i zaraz bedzie zmiana pieluchy - raz załozyłam na noc, zanim się zorientowałam, ze go tak wybudzaja te mokre pieluchy to juz byłam bliska rozpaczy bo co chwile się budził-przewijanie,karmienie i tak co poł godziny-o przespaniu kilku godzin w dadzie nie ma u nas mowy

mam jeszcze cała paczkę dwójek oddam jak ktos chce i nie chce tego wiecej na oczy widzieć
no moze jak bede dziecko odpieluchowywac to wtedy kupie zeby sikał i zeby mu było mokro to szybciej porzuci pieluchy :P

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

Kasia

Salsa a guuuuzik. O podobnej jakości dad i pampersow zielonych piszą tylko mamy zadowolone z dad i jako atut podają podobieństwo do pampkow.

Zielone pampki są naprawdę super. Wystrzegać sie należy tylko tych pomarańczowych (dla mnie syf totalny).

salsa

no ja juz się nie odwazyłam wytestowac tych zielonych pampków bo jak usłyszałma ze to podobne do dady to stwierdziłam, ze ja drugi raz tego błedu nie popełnię

w szpitalu dawali bella happy i fajne były

testowałam tez rosmanowe-lepsze duzo niż dady nie sa tak szybko mokre ale szału nie ma
no ale dziecko się w nich tak nie wybudza jak w tych dadach
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)