wyprawka - lista

Zaczęty przez gioseppe, 13 Paź 2008, 15:43:00

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zosia2007

Cytat: rudasekawf w 10 Kwi 2013, 13:21:57I się zastanawiam czy potrzebujemy nowy, szczególnie, że ten ładny zadbany.
to zależy tylko od was, jeśli wam pasuje to czemu nie.

Angie

Ok, nie znam się :D  Ale ogólnie pokarm nie musi pojawić się od razu i laktator się przydaje.

Justynna

Cytat: rudasekawf w 10 Kwi 2013, 12:56:28Kurcze drogie te laktatory.
Miałam tani, ręczny laktator kupiony w aptece. Dawał radę a kosztował grosze i nawet później nie zastanawiałam się nad zakupem innego.
Bo nigdy nie wiadomo czy będzie Ci potrzebny i jak długo.
http://www.doz.pl/apteka/p5997-Lakta_Plus_odciagacz_pokarmu_1_szt


ziuta

ja bym też nie kupowała elektrycznego "na zapas"
mi przy Karolu ręczny w zupełności wystarczył, nie zawsze jest potrzebny elektryczny, który rzeczywiście jest dość drogi
a jeśli dobrze kojarzę to do ręcznych laktatorów medeli można dokupić silniczek i w razie potrzeby z ręcznego zrobić elektryczny, wydatek się rozkłada w czasie i jest ponoszony w razie rzeczywistej potrzeby, a nie na zapas

niewiemjaka

ja mialam Medele reczny
rzadko używałam, moze pare razy, wiec w sumie jakos nie mam porownania ani poczucia zalu czy straty ze nie mialam turbo :D

a w ogole operacja laktator ble fuj i fokule :D


olgaaa1

Cytat: Angie w 10 Kwi 2013, 10:02:12
Justa o właśnie! Ty po cc pewnie nie będziesz mieć od razu pokarmu, więc
jak chcesz mieć to na bank elektryczny. Ja miałam medelę mini elektric.
To bardzo dobry laktator. Używała go też moja szwagierka przez kilka  miesięcy, a teraz mam moja siostra i on jeszcze żyje.
No to nie prawda, ja już pokarm miałam pod koniec ciąży, a po cc od razu się pojawił. W szpitalu nie zawsze laktatory są, często można kupić za jakieś wielkie pieniądzę. Jeśli nie chcesz karmić, bo tak wywnioskowałam z twojego postu, to nie przystwiaj dziecka do piersi i nie odciągaj laktatorem, bo to tylko zwiększy produkcje mleka.

golinda

już raz marax tłumaczyła, że to nie ma znaczenia czy cc czy sn, bo sygnałem do produkcji pokarmu jest oddzielenie się łożyska, a nie przejście dziecka przez kanał rodny ;)

mobka

Justyna, fajny jest. Dość cichy. Poprzednio miałam aventa isis duo, reczno elektryczny. Tez był bardzo fajny i cichy. Ten nowy pozwala na wygodniejsza pozycję przy odciaganiu.
Na razie leży u mnie, bo nie man czasu na allegro wystawić.

olgaaa1

Ja swój trzymam w szafie i liczę, że przy następnym dziecku nie będzie mi potrzebny :)

martullek

Cytat: Justynna w 10 Kwi 2013, 12:49:41
Miałam tani, ręczny laktator kupiony w aptece. Dawał radę a kosztował grosze i nawet później nie zastanawiałam się nad zakupem innego.
Bo nigdy nie wiadomo czy będzie Ci potrzebny i jak długo.
http://www.doz.pl/apteka/p5997-Lakta_Plus_odciagacz_pokarmu_1_szt



miałam ten sam, użyłam dwa razy przez całe 8 m-cy karmienia. ja bym elektrycznego od razu nie kupowała.

salsa

dlatego jesli nie ma konkretnej potrzeby (jak to było u mnie ) to w ogole bym nie kupowała
bo w szpitalu jakby była potrzeba to pewnie mają (u nas mieli) a szybko się okaze czy reczny czy elektyryczny
ja musiałam troche tego nasciagac wiedziałam ze reczny to bez sensu
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

abkasia

We wroclawiu chyba w zadnym szpitalu nie maja laktatora na stanie.. ;)

justynaaaa2

Cytat: abkasia w 10 Kwi 2013, 20:21:13
We wroclawiu chyba w zadnym szpitalu nie maja laktatora na stanie.. ;)
no właśnie doczytałam na stronie szpitala, że "wskazane jest zabranie własnego odciągacza do pokarmu" czyli tak jakby nie mieli  :hmm: kojarzę coś ze szkoły rodzenia jak położna mówiła, że oni na oddziale nie mają i że chyba facet który prowadzi kiosko-barek na terenie szpitala ma dodatkową fuchę i wypożycza laktatory, ale to takie niesprawdzone info ;)

mobka chyba odkupię od ciebie :)

mobka

Justynaaa, spoko. Lezy na razie spakowany i czeka na wystawienie. Ale jeszcze pewnie poczeka. Wiec jakby co smialo pisz/dzwon.

OlaFasola

Cytat: abkasia w 10 Kwi 2013, 21:21:13We wroclawiu chyba w zadnym szpitalu nie maja laktatora na stanie..
No co ty? Akurat tam gdzie rodziłaś mają kilka. Medeli, tych dużych. Dostaje się tylko swoją końcówkę.

justynaaaa2

namieszałyście mi w głowie :D

fasolka1980

Justyna, na Madalinskiego maja,male chyba malo wiec dla bezpieczenstwa mowia zeby miec swoj.

justynaaaa2

Cytat: fasolka1980 w 10 Kwi 2013, 23:20:06
Justyna, na Madalinskiego maja,male chyba malo wiec dla bezpieczenstwa mowia zeby miec swoj.
ano widzisz dzięki  :beer: właśnie czekałam aż się pojawisz, żeby zapytać czy mają :)

ziuta

Cytat: doda w 10 Kwi 2013, 21:11:18
ja bym jednak wolala nowy reczny :hmm:
podobno nie nalezy pozyczac
ja tak samo
nie wyobrażam sobie używać po kimś :blush: a jakbyś chciała wymienić wszystko, co miało kontakt z mlekiem, to właściwie zostanie Ci silniczek ;)

justynaaaa2

Cytat: ziuta w 10 Kwi 2013, 23:50:57
ja tak samo
nie wyobrażam sobie używać po kimś :blush: a jakbyś chciała wymienić wszystko, co miało kontakt z mlekiem, to właściwie zostanie Ci silniczek ;)
no właśnie sama się sobie dziwię :D bo ja raczej unikam jak ognia rzeczy używanych a tu takie coś :D od obcej osoby wiadomo, że bym nie kupiła ;) włożę do zmywary, wysterylizuję i może się okazać, że w ogóle nie będzie potrzebny ;D
zdecydowanie wolę wziąć od mobki niż używać w razie co szpitalnego ;)

za elektrycznym przemawia jednak to, że jest łatwiejszy i szybszy w obsłudze, gdybym miała się bawić w ręczny to jestem pewna, że bym się nie bawiła, aż tak mi nie zależy żeby rozkręcić laktację ;)

salsa

te szpitalne sa porządnie sterylizowane, dostajesz to w zapieczętowanej torbie
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

justynaaaa2

Cytat: salsa w 11 Kwi 2013, 00:10:43
te szpitalne sa porządnie sterylizowane, dostajesz to w zapieczętowanej torbie
nie no zdaję sobie sprawę, że muszą dbać o higienę, ale bardziej działa na wyobraźnię, że używało tego x obcych osób przede mną niż jedna mobka :D
kilka z was też chyba pisało, że mają pożyczone/odkupione od kogoś znajomego :)

salsa

ja mam od sputnika - przeszło to przez rece mignon jeszcze
nie miałam zadnych oporów - dokupiłam sobie do tego butelkę druga i smoczek :)
szpitalnego tez uzyłam bez oporów - wolałam to niz walka z nawałem ktory mnie dopadł w nocy w 3 dobie ;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

abkasia

Ola serio ? Na kamienskiego maja ? Mi kazali miec swoj