Wybor imienia

Zaczęty przez siog, 05 Paź 2008, 19:40:55

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kamelia04.08.2007

imie Małgorzata bardzo mi sie podoba, brzmi elegancko i dobre jest dla dziewczynki, i dla dorosłej kobiety.

Rozumiem tez opor osób, którym konkterne imie moze sie z jakims głupim osobnikiem kojarzyć.
legalna teoria dowodowa rozbudowała klasyfikację dowodów wg. ich wartości, znano min. dowody pełne, niepełne, półpełne, niezupełne, więcej niż półpełne, mniej niż półpełne, a także oczywiste, poważne, przekonujące, rzeczywiste, wątpliwe, podejrzane

eva_luna

ja bardzo chcialam kiedys Gabrysie, bardzo mi sie podoba. Problem, ze moja mama sie tak nazywa, a lepiej jednej strony nie wyrozniac... Poza tym M ucial dyskusje bo jemu Gabrysia nie kojarzyla sie z tesciowa (ktora ponoc lubi.....) tylko z panienka z plazy, ktora lekko sie prowadzila.....
Koncepcja upadla :-)

aja

Cytat: dagi81 w 06 Paź 2008, 10:03:41
ja mam nietypowe imie i bardzo dobrze mi z tym
a jak masz na imię???

dagi

Cytat: aja w 06 Paź 2008, 11:44:24
Cytat: dagi81 w 06 Paź 2008, 10:03:41
ja mam nietypowe imie i bardzo dobrze mi z tym
a jak masz na imię???
wysłałam priv ;)
url=http://www.przewodnikmp.pl] Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
[/url]

zwierzatko_mojej_mamy

a mi Melania kojarzy sie jedynie z mama Borejko i jest to skojarzenie in plus w calej rozciaglosci :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

Kasia

dagi81 może Dagmara ;)

dagi

url=http://www.przewodnikmp.pl] Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
[/url]

brawurka

a my oczywsicie pociągnęłysmy wątek jak na pasowało:) mimo ze watek dot. imion juz jest brawo

nionczka

Cytat: mayagaramond w 06 Paź 2008, 10:37:59
my musimy troche uwazac, zeby imie ani po polsku ani po niemiecku nic durnego nie znaczylo. I tak podoba nam sie imie Nora, ale ze wzgledu na niezbyt ciekawe znaczenie po polsku na pewno tak corki nie nazwe.

Z tego wszystkiego zapomnialam jakie imiona mi sie podobaja....:ag:

Moja jedna koelzanka w lipcu urodzila Nore a moj maz zatrudnil w zeszlym tygodniu Nore w swojej firmie :-)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zosia2007

Cytat: sonja w 06 Paź 2008, 10:50:57
Cytat: kamelia04.08.2007 w 06 Paź 2008, 10:48:20
mayagaramond

Nora, to zdrobnienie (??) czy też skrót od Eleonory. Eleonora jeszcze obleci.

To my tez tak mielismy: odpadla Klara, odpadł Bernard i jeszcze wiele imion

Ja mam ciocię Eleonorę (starszą już mocno), na którą wszyscy mówią Leosia:)

moj R. mial kiedys stare audi ktore nazywal eleonora - zdrobniale leńka :ag:

nionczka

Cytat: mayagaramond w 06 Paź 2008, 10:56:27
Cytat: kamelia04.08.2007 w 06 Paź 2008, 10:48:20
mayagaramond

Nora, to zdrobnienie (??) czy też skrót od Eleonory. Eleonora jeszcze obleci.

Nie, w DE to nie skrot. Jest taka aktorka Nora Tschirner, ktora bardzo podoba sie H. No ale imie odpada. Pojedzie biedna do polski i beda wolac "nora" (albo jama). Poza tym w niemieckim r jest gardlowe, wiec brzmi tez ladniej.

Ja chce June, tylko wtedy musimy zmienic nazwisko.  :) :)

A June mam w biurze, siedzi na przeciwko mnie :-)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

nionczka

Mi sie bardzo podobalo Leonor, ale juz para ksiazeca tak nazwala pierworodna i nie chce po nich malpowac. A tak ladnie mozna zdrabniac Leo :-)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mika

mi się też marzy żeby nazwać córkę Nina albo Pola, choć to drugie już teraz jest bardzo popularne
a kieruję się podobnymi przesłankami co Nionczka przy wyborze imienia

mika

a dla chłopca marzy mi się Leon ale też chyba coraz bardziej popularny

dagi

Moja mama ma na imie Pola :) (już gdzieś o tym pisałam) i za czasów jej młodości to było baaardzo nietypowe imię i zawsze mi się podobało i chciałam tak dać na imię córce, ale ostatnio rzeczywiście stało się bardzo popularne.
url=http://www.przewodnikmp.pl] Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
[/url]

Kasia

pola czyli Apolonia?
czy sama Pola

dagi

w dowodzie ma Apolonia, ale nikt tak do niej nie mówił, tylko Pola :)
url=http://www.przewodnikmp.pl] Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
[/url]

aja

#67
Cytat: nionczka w 06 Paź 2008, 12:37:06
Moja jedna koelzanka w lipcu urodzila Nore a moj maz zatrudnil w zeszlym tygodniu Nore w swojej firmie :-)
??? no cóż - u nas sie dziwnie kojarzy

jest jescze Yasmin ( u nas są też pigułki anty. o tej nazwie)
Yasmina!

mayagaramond

Cytat: dagi81 w 06 Paź 2008, 13:20:54
w dowodzie ma Apolonia, ale nikt tak do niej nie mówił, tylko Pola :)

tak jak moja kuzynka (ma 23 lata).
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

kamelia04.08.2007

Cytat: aja w 06 Paź 2008, 13:57:06
jest jescze Yasmin ( u nas są też pigułki anty. o tej nazwie)
Yasmina!

ciekawe, czy ktos wpadnie by dać dziecku na imie Evra?  lol

ps. to od plastrów anty-
legalna teoria dowodowa rozbudowała klasyfikację dowodów wg. ich wartości, znano min. dowody pełne, niepełne, półpełne, niezupełne, więcej niż półpełne, mniej niż półpełne, a także oczywiste, poważne, przekonujące, rzeczywiste, wątpliwe, podejrzane

rubin04

Mój promotor miał psa - basię, a potem drugi raz sie ożenił i.. jak woła"basiu!" to i pies i zona sie zjawiają :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mayagaramond

Cytat: aja w 06 Paź 2008, 13:57:06
jest jescze Yasmin ( u nas są też pigułki anty. o tej nazwie)
Yasmina!


gdybym miala siostre to nazywalaby sie Jaśmina.

W DE Yasmine to b. popularne imie.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

rubin04

Cytat: aja w 06 Paź 2008, 13:57:06
Cytat: nionczka w 06 Paź 2008, 12:37:06
Moja jedna koelzanka w lipcu urodzila Nore a moj maz zatrudnil w zeszlym tygodniu Nore w swojej firmie :-)
??? no cóż - u nas sie dziwnie kojarzy

jest jescze Yasmin ( u nas są też pigułki anty. o tej nazwie)
Yasmina!

Kiedys myslałam że wpadlismy, a że brałam Yasmine to uznałam ze jak bedzie córka to dam jaj na pewno Jasmina :)


Ale teraz, na spokojnie juz zdecydowałam ze jak bede miec kiedyś córke to  będzie MILENA,
a syn to Paweł.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

abkasia

moje dziciatko poki co nie ma imienia.. czekam az sie dowiem czy to chlopczyk czy dziwczynka, ale wybor imienia nie bedzie latwy..

goga

#74
Mice i Kamelii polewam z wiadomych względów ;) (wiedziałam że się znacie na imionach :hihi:
Rubinkowi za imię Paweł ( dla mnie jedyne słuszne - również z wiadomych względów)
Zuzi za odwagę mówienia że moje piękne imię jej się nie podoba  :point_lol: :point_lol: :point_lol:  tylko nie mówcie na mnie Małgosia bo wtedy gryzę i pluję  >:D

zuziak - no jasne - dawaj to pw o Małgosi
W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)