suknia..ile miesięcy przed ślubem?

Zaczęty przez kredka, 26 Wrz 2008, 22:38:20

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

effik

oj tam  :dance: ;)
nie można słodzić wam już na wstępie :D

dzień dobry wszystkim tak przy okazji  :hello:

kredka

Witam

Dziekuje wszystim za odpowiedzi,z decydowałam się jednak uszyć sukienkę. Z krawcowa umówiłam sie na przyszly tydzień, mam nadzieje że wszystko bedzie ok:)

pozdrawiam

englein

Bierzemy slub 1 sierpnia. Wiedzac,ze kolezanki szyły sukienki u pewnej krawcowej, postanowilam wziac od nich namiar na ową panią Anię. Zadzwonilam do niej ok. 1 grudnia z zapytaniem kiedy powinnam sie do niej zglosic. Zdębialam kiedy uslyszalam odpowiedz: "juz". Poniewaz wyjezdzalam na pare dni, pojechalam do pani Ani 8 grudnia. Wtedy tez wybralam konkretny model, konkretne materialy, koronki, krawcowa zdjęła miare. Powiedziala,ze podpisanie umowy do konca roku to inna cena sukienki, gratis bolerko itd. Pierwsza przymiarka w lutym. Sukienka bedzie gotowa duzo szybciej ale bedzie ją mozna zostawic w salonie prawie do slubu (inne warunki przechowywania, manekiny itp). Koszt mojej sukienki to 1500 zl. Moich kolezanek od 1200 do 1700 w zaleznosci od modelu, ilosci uzytych materialow.
Czemu krawcowa a nie salon gotowych sukien slubnych? Nie mam rozmiaru modelek, moj rozmiar to 46 i nie wyobrazam sobie mierzenia za malej sukienki zeby tylko zobaczyc siebie w jakims konkretnym modelu.
Musze przyznac,ze idac do pani Ani mialam wizje swojej sukienki-lecz nie do konca. Pani Ania doradzila, doszlysmy razem z nia i moją mamą do ostatecznej wersji i jak na razie jestem zadowolona:)