suknia..ile miesięcy przed ślubem?

Zaczęty przez kredka, 26 Wrz 2008, 22:38:20

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kredka

Witam wszystkich
Jest to mój debiut na forum, wiec proszę o wyrozumiałość:)
Chciałabym sie dowiedzieć kiedy wy kupowałyście sukienki, ile czasu zostawiłyście sobie na to?
Ja mam ślub 27 czerwca i zastanawiam sie czy poczatek roku to dobra pora na wybieranie sukienki? Zastanawiam sie też nad szyciem. Jak to było u Was? ile miesięcy wczesniej zdecydowałyscie sie juz ostatecznie?

Pozdrawiam

zlota

kredka, ja zdecydowałam się na tą konkretną sukienkę niecałe 3 miesiące przed ślubem. po salonach zaczęłam chodzić na około 4 miesiące przed i uważam, że to trochę za późno. Na niektóre suknie czeka się dosyć długo a nigdy nie wiadomo jak szybko znajdziesz tą jedyną :) Myśle, że jak zaczniesz wybierać na początku  roku to nie będzie źle :)

zuzia

kredka
nasza Kasia, szukając sukienki na ślub w czerwcu tego roku, w styczniu (w polowie) usłyszała, że na niektóre modele już jest za późno bo to szczyt sezonu.
ja swoją, na wrzesień, zamówilam w maju.
myślę, ze jak pod koniec roku zaczniesz się rozglądać to będzie w sam raz :)

Basia

kredka witamy!

na sukienkę czeka się w większości przypadków 4 miesiące plus potem poprawki.
Ja miałam ślub w maju. sukienkę zaczełam szukać w grudniu przed świetami i usłyszałam ze to już ostatni dzwonek. Im bliżej lata tym wyższy sezon i tym większy popyt i co za tym idzie dłużej czeka się na sukienke
poza tym nowe kolekcje na rok 2009 pojawią się już w grudniu, wiec nie ma co zwlekać...

co do szycia- też sie nad tym zastanawiałam... ale w końcu zrezygnowałam. Kupujac sukienke wiesz jak ona wygląda a efektu szycia nigdy nie możesz byc pewna... chyba ze masz dobrą zaufana krawcową....

powodzenia! :ok:
Koniec ery grzecznej dziewczynki .....................

wredotka

ja na slub w pazdzierniku swoja zamawialam w marcu. Przyszla pod koniec lipca, ale mialam farta bo sie wyrobili przed przerwa wakacyjna (fabryka we wloszech byla zamykana na okres wakacji) inaczej bylaby dopiero na wrzesien/pazdziernik

martullek

ja na 4 października zamówiłam 2 kwietnia. wczoraj odebrałam.

magdalena_lenka

Witaj kredka ;) Ja na maj mam juz zamówioną....Myślałam, że dłużej mi zejdzie ale już w drugim salonie znalazłam ta, ktora mnie zachwyciła...Tylko, że trzeba czekać ok 4 miesięcy a później wiadomo poprawki..Myślę, że pod koniec roku możesz zacząć szukać..
Pozdrawiam

sierpniowajulka

Ja suknię kupiłam w listopadzie na ślub - wtedy planowanie - sierpniowy. A po drodze się poprzestawiało i suknia przydała się miesiąc wcześniej. :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

salsa

kredka

ja sie zaręczyłam w 7 grudnia 2006, suknie w Madonnie zamówiłam w ostatnim tygodniu marca  2007 a slub miałam 7.07.2007
podobno to był juz ostatni dzwonek :yes:
ale oni te suknie i tak przywożą gora 3 tygodnie przed slubem
w tym samym marcu suknie zamówiła moja przyjaciółka na slub 29.09.2007
i nie przyszły suknie razem, ale suknia była 3 tygodnie przed slubem w salonie  ;)
dlatego jak chcesz miec ją wczesniej - podaj fałszywą, wczesniejszą datę ślubu ;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

cumberland

4 miesiące to faktycznie standard, choć oglądaj i przymierzaj już teraz - w niektórych salonach w listopadzie i grudniu są spore obniżki na tegoroczne kolekcje, przed pojawieniem się nowych, można załapać się na fajną okazję !!! :)

konwalia

No to ja pobijam bo kupiłam rok przed i nie żałuję :)

atrament.owa

Ja mam ślub w przyszłym roku (we wrześniu), ale że nie mogłam się doczekać oglądania sukien na żywo, to już byłam na pierwszym obchodzie :D a że mam czas to mogłam sobie na to pozwolić :ag: i zejście większości salonów (a co tam musiałam sobie porównać) zajęło mi ze 3 dni :hihi:
I już mam pewną wizję.
I tak jak wcześniej dziewczyny pisały, 4 miesiące trzeba na suknie czekać, więc w salonach panie mi mówiły, że wcale za wcześnie nie przyszłam.

zuzia

atrament.owa
na niektóre trzeba czekać w szczycie sezonu 5-6 miesięcy.
Kasia miała slub w czerwcu i w styczniu jej powiedzieli, że na niektóre suknie jest już za późno (tak jak pisałam wcześniej).

marlen_ka

ja miałam slub 3 maja a za suknia zaczełam rozglądac sie w grudniu i zamówiłam ja w styczniu. suknia została dostarczona do salonu już na poczatku kwietnia jednak okazało sie ze przysłano mi zła suknie (za mała i za krótka) i w ciagu 3 tygodni dostarczono mi nową suknię. myślę, że na już w grudniu mozesz zacząc rozglądac sie za sukienką, aby ja w styczniu zamówić. powodzenia w poszukiwaniach:)

bagietka12

ja mam zamiar zacząć się rozglądać w grudniu za suknią na 11 lipca :) ale z drugiej strony myślę, że może na targach ślubnych bym coś wybrała bo będą w Bielsku w lutym, tylko czy wtedy nie będzie za późno???

vobi

#15
bagietka12, ja bym sie za bardzo na te targi nie nastawiala, przeciez tam prezentuja tylko kilka-kilkanascie modeli, chyba nei ma mozliwosci przymierzenia nawet - mysle ze lepiej pochodzic po sklepach juz w grudniu (zwlaszcza ze za duzo ich w BB nie ma  lol)

edit: nie wiem czy bylas kiedys na tych targach w BB, one sa malutkie i skromniutkie (w hali BKS)

bagietka12

vobi dzięki za info :) właśnie nigdy nie byłam na targach ślubnych w bb i myślałam, że coś fajnego tam można znaleźć ale skoro mówisz, że są malutkie to sobie chyba odpuszczę i zacznę chodzić po salonach w grudniu :) a może już w listopadzie  :D

nie mogę się już doczekać, ale może poczekam na nowe kolekcje  ???

vobi nie wiesz kiedy w bb pojawiają się w salonach nowe kolekcje?  :)

evelka

Wychodze za mąż pod koniec sierpnia, w najblizsza sobote ide rozejrzeć się za sukienką myśle że przełom lutego-marca będze dobrym momentem na ostateczne podjęcie dezycji przeze mnie :thumbup:

nionczka

Cytat: kredka w 26 Wrz 2008, 22:38:20
Witam wszystkich
Jest to mój debiut na forum, wiec proszę o wyrozumiałość:)
Chciałabym sie dowiedzieć kiedy wy kupowałyście sukienki, ile czasu zostawiłyście sobie na to?
Ja mam ślub 27 czerwca i zastanawiam sie czy poczatek roku to dobra pora na wybieranie sukienki? Zastanawiam sie też nad szyciem. Jak to było u Was? ile miesięcy wczesniej zdecydowałyscie sie juz ostatecznie?

Pozdrawiam

Zdecydowana bylam rok wczesniej, nawet 13 m-cy wczesniej. Kupilam ja w grudniu na 29 czerwca.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


bagietka12


betaka 25

Cytat: bagietka12 w 16 Lis 2008, 16:32:13
betaka 25 a kiedy masz ślub?

Ślub mam dopiero 11.09.2010 duzzzzo czasu  :( ale cóz trzeba cierpliwie czekać :dance:

effik

Cześć kobietki  ;)
jestem tu pierwszy raz, ale widzę, że fajniejsza atmosfera niż na forum gazetowym (o ile można mówić o atmosferze w internecie  :crazy: )

Mam ślub w czerwcu, sukienki oglądałam pod koniec października, zamówię chyba w grudniu.

Każda pora jest dobra :)

Pozdrawiam forumowiczki!

zuzia


zwierzatko_mojej_mamy

effik  :welcome:

oj - mozesz na wstepie podpasc mowiac o braku atmosfery w internecie i mowiac, ze strefa jest "tylko" fajniejsza niz gazeta :D :D :D (taki maly zarcik :D )
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl