Szczepienia - dylematy rodzica...

Zaczęty przez twinnie77, 09 Wrz 2008, 14:35:54

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

justynaaaa2

tiliam, w damianie tak samo jak w cmp, też po 440
Muszę podzwonić jeszcze po innych przychodniach
dziwne że aż tyle drożej niż w aptece
też się zastanawiam nad przechowaniem/transportem, zwłaszcza latem
ja zawsze kupowałam w przychodni, nigdy sama

magdalinska

No ale jakby odebrac z apteki przed samym szczepieniem, dowoz 10-15min; stanie sie cos z ta szczepionka?

Kasia

Zawsze kupuje szczepionki dodatkowe w aptece. Mam opakowanie termiczne, lezy w lodowce przed zakupami. W aptece pakuje w nie i na spokojnie idę/jadę do domu. Nic sie nie dzieje. Szczepionkę przechowuje na drzwiach lodówki. Do przychodni zanoszę tak samo jak z apteki do domu. W przychodni od razu daje fo lodówki i czekam sobie na szczepienie.
Opakowanie zawsze jest chłodne. Zreszta jak mi pani w aptece powiedziała. Tam jest pewien margines temperatur, bez żadnych akrobacji transportuje sie szczepionkę.
Przeciez te szczepionki tez sa nieraz przez kurierów dostarczane. One na chwile opuszczają lodówki. Nic die nie dzieje. Ważne aby nie dopuścić do ogrzania tej szczepionki.
Gdy nie ma upałów to szczepionka moze byc poza lodowka nawet godzinę! Nawet bez termoopakowania.
Tak wiec gdy włożymy ja do pojemnika termicznego i bedziemy kierować sie do domu to spokojnie nic jej nie zaszkodzi :)

niewiemjaka

My regularnie kupujemy szczepionki na odczulanie, te didatkowe w wiekszosci także, trzeba szybko do lodowki, albo w opakowaniu transportowac jak gorąco, ale to zawsze w aptece informuja i pytają czy sie wie, czy daleko, proponuja opakowanie

Justynna

Cytat: tiliam w 18 Maj 2017, 21:45:48ak kupicie w aptece to jak potem to przechowujące i jak zawozicie do przychodni??
kupuję i zaraz jadę do przychodni, przewożę w torbie termicznej :)

wrobelek0403

Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

martullek

moje dziecko złapało w piątek za ogon mysz polną, która wpadła do wiadra. no i mysz ugryzła go w palec. aktualnie mój syn przyjmuje więc serię szczepionek na wściekliznę, sztuk 5... ;) zastanawiam się, co on jeszcze wymyśli ;)

wrobelek0403

martullek, o matko.

Teraz tez bierze sie je w brzuch?
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

martullek

na szczęście już nie - w ramię

wrobelek0403

No to dobrze i widze ze mniej zdecydowanie. Kiedys bylo 10 i to bylo strasznie bolesne.

A ze mysz zlapal, no instynkt badacza :D ja kiedys zlapalam pszczole reka i bylam zdziwiona ze mnie użądliła lol
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

golinda

Cytat: martullek w 23 Sie 2017, 20:04:06moje dziecko złapało w piątek za ogon mysz polną, która wpadła do wiadra.

ostry zawodnik :D

martullek

Cytat: wrobelek0403 w 24 Sie 2017, 09:01:58


A ze mysz zlapal, no instynkt badacza :D
Cytat: golinda w 24 Sie 2017, 09:14:57
ostry zawodnik :D


stawiam na przedawkowanie kreskówek  :rotfl:

wrobelek0403

Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

niewiemjaka


calla

Dziewczyny, szczepilyscie dzieci na memingokkoki B? Jesli tak, to kiedy?
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

magdalinska

kurde ja dalej nie..... ale chce, chce cały czas

calla

magdalinska, a od ktorego miesiaca mozna3?
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

magdalinska

a nie wiem, od 6mca? nie pamietam, wiem ze pytałam lekarza o to, to Szym miał juz ponad rok  :mysli:

justynaaaa2

ja igę już zaszczepiłam, 2 dawki już miała
nie wiem od kiedy można, iga miała prawie 10 m-cy bo najpierw robiliśmy inne a że nie chciałam łączyć żadnych szczepień na 1 wizycie to tak się rozciągnęło w czasie

calla

justynaaaa2, dzięki! Muszę w takim razie doktor zapytać kiedy najlepiej, żeby nie kolidowalo. W internecie wyczytałam, że od 13 miesiąca, a koleżance już teraz lekarz proponowal (jej syn ma niecałe 6 miesięcy).
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

tiliam

calla,
Ja szczepiłam obu na meningo B (Bexsero) i meningo C (Nimenrix).
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

calla

tiliam, u nas memingokkoki C sa w pakiecie szczepien,  B jest dodatkowo i musze za to zaplacic.
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

tiliam

#2772
calla,
U nas za te tez trzeba płacić i to sporo;) darmowe są tylko te podstawowe i to nie skojarzone - jak chcesz dziecko kłuć 7 razy zamiast raz to masz za darmo jakieś.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

calla

tiliam, na szczescie te darmowe nie wymagaja wkluwania 7 razy;)
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

cumberland

dziewczyny, czy stosowała któraś u swoich dzieci doustną szczepionkę uodparniającą  Ribomunyl?
B. często łapie infekcje, na ogół kończy się to antybiotykiem, i coś takiego pediatra poleciła
No i tak czytam i myślę...