Szczepienia - dylematy rodzica...

Zaczęty przez twinnie77, 09 Wrz 2008, 14:35:54

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

marax

Cytat: kasiad w 15 Lip 2009, 20:55:28
aja co z tego, że powinna być ta sama
Olka w szpitalu szczepili Euvaxem B, a później ją wycofali ze względu na powikłania
więc niby w jaki sposób, nawet gdybym mogła, miałabym zaszczepić Go tą samą szczepionką

sprawdź w książeczce zdrowia dziecka
na przedostatnich stronach w tabelce zatytułowanej WZW B jest wpisane, jaką szczepionką szczepiono dziecko po urodzeniu

Dodany tekst: 15 Lip 2009, 19:58:37

Ty lepiej nie sprawdzaj bo to i tak nic nie da ;D
szczepionka zakupiona czeka na podanie  :P
z ciekawosci czy naciagaja czy nie.Moja teraz szczepia jeszcze jakąs inna ale nazwy sie doczytac nie mogę i ciezko sprawdzic czym sie roznia.

abkasia

Hugusia zaszczepili Hepavaxem Gene... wlsnie dopiero teraz to sprawdzilam

Angie

#277
Zaszczepiłam dziś Lenkę. Lekarka powiedział że może być 5w1 bo to to samo co 6w1 tylko bez wzw i nie zaszkodzi Młodej. Nie wiem, nie znam się, ale jej zaufałam. Zaszczepiłam też pierwszą dawką na rotawirusy i pneumokoki. Ostatnie szczepienie to była masakra, Lenka strasznie się spłakała. Nigdy jeszcze tak nie płakała  :crying: :crying:  Az jej łzy ciekły i potem nie mogłam jej uspokoić :(  Nie wiedziałam że tak to będę przeżywać ;(

marax

badania robili ze szczepiąc jednoczesnie 6w1 /5w1 i pneumokoki dzieci czesciej maja gorączke i zle samopoczucie

Angie

Cytat: maraxela w 20 Lip 2009, 20:40:41
badania robili ze szczepiąc jednoczesnie 6w1 /5w1 i pneumokoki dzieci czesciej maja gorączke i zle samopoczucie

Temperatury na szczęście nie ma, marudna była pod wieczór trochę bardziej. Teraz już śpi.

abkasia

my szczepilismy 6w1, i rotawirusy, a po 2 tyg pneumokoki. may nie mial goraczki i nie byl marudny

marax

Cytat: abkasia w 20 Lip 2009, 20:52:16
my szczepilismy 6w1, i rotawirusy, a po 2 tyg pneumokoki. may nie mial goraczki i nie byl marudny
jakos 15% czesciej wstepuje goraczka jak sie szczepi razem niby niewiele ale zawsze lepiej jak mozna rozlozyc

aja

Cytat: maraxela w 20 Lip 2009, 20:40:41
badania robili ze szczepiąc jednoczesnie 6w1 /5w1 i pneumokoki dzieci czesciej maja gorączke i zle samopoczucie
bardziej wydaję mi się że wszystko zależy od dziecka! my nie mieliśmy temperatury a tak szczepiliśy!

jusia

#283
Cytat: aja w 15 Lip 2009, 21:11:18
czyli Euvax jest wycofany ?
nie, nie jest wycofany
jedna serie wycofali (ale nie znam numeru), poniewaz byla zanieczyszczona i chyba nawet jakies dziecko zmarlo
my bylismy szczepieni w szpitalu tym i pozniej kontynuacja tez Euvaxem w przychodni (upewnilam sie w sanepidzie czy teraz z ta szczepionka wszystko w porzadku)

Dodany tekst: 20 Lip 2009, 20:48:39

Cytat: maraxela w 20 Lip 2009, 20:40:41
badania robili ze szczepiąc jednoczesnie 6w1 /5w1 i pneumokoki dzieci czesciej maja gorączke i zle samopoczucie
my raz zrobilismy 3 w 1 tj. rotarix, Infanrix i Euvax (to bylo pierwsze szczepienie wlasnie)

Dodany tekst: 20 Lip 2009, 21:55:43

dzis w przychodni pytalam o meningokoki, pani dr powiedziala, ze zaleca szczepic i ze to tylko jedna dawka jest (chyba ze zle zrozumiałam), chociaz przyznala, ze w ciagu 20 lat Jej kariery sie nie spotakala z takim przypadkiem i w naszej przychodni nie bylo, ale z drugiej strony stwierdzila, ze na zakaznym oddziale powiedzieliby co innego, ze to kilka przypadkow miesiecznie z calego regionu jest..zaleca, bo postep choroby jest galopujacy i najczesciej jest tak, ze nawet jak lekarze sie pokapuja o co chodzi to jzu moze byc za pozno, wiec chyba sie zdecyduje, zaraz jak wrocimy do Łodzi....

a będziecie sczepić przciwko grypie? ja chyba tak, przez ten żłobek, taki maluch potrzebuje dwóch dawek, tzn. podaje sie mu sie 2 x 1/2 dorosłej dawki
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

marax

#284
na grype nie szczepie bo za rok jak dziecko pójdzie do zlobka badzo prawdopodobne (tak na 80%)ze juz nie bedzie dzialac bo  co roku wirus mutuje i szczepic trzeba sie od nowa.A co do tego czy to zalezy od dziecka-robiono badania na duzej probie dzieci i tak im wyszlo a dzieci tam mieli pewnie kilka tysiecy wiec badanie jest obektywne

aja

jusia dobrze że piszesz my jutro mamy kontrole i ewentualne szczepienie na meingokoki!
czasem wydaję mi się że tak duzo tych szczepionek że chciałam mu juz darować tą jedną ale ...!

Kasia

My juz po pierwszych szczepieniach :)
Ponieważ lekarka wypisała inny lek niz ten o ktorym informowała mnie inna to uaktualniam liste :)

U nas ostatecznie stanęło na 5in1
WZW mamy za darmo w przychodni to samo co w szpitalu Hepavax (to jakaś koreańska ;) )



6w1 Infanrix Hexa 200zł/dawka......w doxie 183zł.....ziko 175,90zł.
5w1 Infanrix 130zł/dawka.....w doxie 117,3zł.....ziko 109zł.
pneumokoki Synflorix 300zł/dawka.....w doxie 280,24zł.....ziko 265zł.
pneumokoki Prevenar ...............................................ziko 249,80zł
rotawirusy Rotarix 350zł/dawka.....w doxie 324zł.....ziko 299zł.
meingokoki NeiI..... 150zł/dawka.....ziko 135,98zł.

zuzia

no to damian nie ma tak drogo
Rotarix - 310 zł
6 w 1 185 zł
synflirix - 310 zł (no tu akurat różnica jest większa)

foszek

#288
Cytat: elvelve w 26 Sie 2009, 09:15:15a czym Felix był szczepiony (tzn jakimi preparatami i z jakiej firmy)? jak u was wygląda kalendarz szczepień
Wiec maly byl juz 3 x szczepiony 6w1 Infanrix Hexa oraz na  pneumokoki Prevenarem

Dodany tekst: śro 26 sie 2009 08:44:48 GMT-1

plan szczepien   
2 Monate      
1. Impfung   
Diphtherie, Keuchhusten, Tetanus, Haemophilus influenzae Typ b (Hib), Kinderlähmung (Poliomyelitis), Hepatitis B
   
2 Monate
      
1. Impfung   
Pneumokokken

3 Monate      
2. Impfung   
Diphtherie, Keuchhusten, Tetanus, Haemophilus influenzae Typ b (Hib), Kinderlähmung (Poliomyelitis), Hepatitis B
   
3 Monate      
2. Impfung   
Pneumokokken

   
4 Monate      
3. Impfung   
Diphtherie, Keuchhusten, Tetanus, Haemophilus influenzae Typ b (Hib), Kinderlähmung (Poliomyelitis), Hepatitis B
   
4 Monate      
3. Impfung   
Pneumokokken

   
11 Monate -14 Monate   
4. Impfung   
Diphtherie, Keuchhusten, Tetanus, Haemophilus influenzae Typ b (Hib), Kinderlähmung (Poliomyelitis), Hepatitis B
   
11 Monate- 14 Monate   
4. Impfung   
Pneumokokken

   
11 Monate - 14 Monate   
1. Impfung   
Masern, Mumps, Röteln

   
11 Monate - 14 Monate   
1. Impfung   
Windpocken (Varizellen)

   
12 Monate - 23 Monate   

1. Impfung   
Meningokokken

   
15 Monate 23 Monate   
2. Impfung   
Masern, Mumps, Röteln

   
15 Monate -23 Monate   
2. Impfung   
Windpocken (Varizellen)

   
5 Jahre   - 6 Jahre   
1. Auffrisch-Impfung   
Tetanus, Diphtherie, Keuchhusten

   
9 Jahre   - 17 Jahre   
2. Auffrisch-Impfung   
Tetanus, Diphtherie, Keuchhusten

   
9 Jahre   - 17 Jahre   
1. Auffrisch-Impfung   
Kinderlähmung (Poliomyelitis)

   
9 Jahre   - 17 Jahre   
1. Impfung   
Hepatitis B**

   
9 Jahre   - 17 Jahre   
1. Impfung   
Windpocken *

   
12 Jahre - 17 Jahre   
1. Impfung   
Gebärmutterhalskrebs (HPV) Standardimpfung für Mädchen


elve

foszek to są wszystko obowiązkowe szczepienia?


mayagaramond

Cytat: maraxela w 26 Sie 2009, 10:33:08
hpv dla dziwczynek nawet maja !!!

tak, do 17 roku zycia za szczepienie placi kasa chorych (mowie o panstwowej kasie, bo prywatne to chyba zawsze placa).


W DE nie ma obowiazkowych szczepien (czyli nikt nikogo nie bedzie scigal listem gonczym, bo dziecko nie ma szczepienia), to sa szczepiania zalecene przez STIKO (Instytut Roberta Kocha)
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

foszek

Widze ze maya juz wyjasnila :D
dodam tylko ze najprawdopodobniej wszystkie dzieci beda we wrzesniu szczepione na swinska grype

elve

mayagaramond nie ma obowiązku szczepień ???

mayagaramond

Cytat: elvelve w 26 Sie 2009, 11:00:45
mayagaramond nie ma obowiązku szczepień ???

nie ma, W Austrii z tego co wiem tez nie.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

zuzia

Cytat: foszek w 26 Sie 2009, 10:58:10
Widze ze maya juz wyjasnila :D
dodam tylko ze najprawdopodobniej wszystkie dzieci beda we wrzesniu szczepione na swinska grype
a to już można?
ciekawe czy takie maluchy jak Michał też by się załapały ??????????????

foszek

zuzia, jutro bede wiedziec dokladnie co i jak, bo idziemy na szczepienie.
Co ciekawsze, szczepienia nie sa obowiazkowe, ale badania kotrolne juz tak. Ma sie taki zeszyt badan, okreslone dokladnie przedzialy czasu w jakim badania musza byc wykonane, lekarz musi powiadomic odpowiednie instytucje ze badanie zostalo wykonane, a jak nie powiadomi to dostajesz upomnienie do domku (wiem bo moj lekarz raz zapomnial powiadomic :D)

elve

mayagaramond a jaki odsetek dzieci zostaje zaszczepionych?

mayagaramond

Cytat: elvelve w 26 Sie 2009, 12:55:55
mayagaramond a jaki odsetek dzieci zostaje zaszczepionych?

oops, nie wiem tak dokladnie. Np. odra wg. danych instytutu roberta kocha miedzy 87% a 95%, a to jest malo.


Ale tutaj niektorzy maja cos z glowa i nie chca szczepic, wola zabrac dziecko na "odra-party"  :crazy: :crazy: :crazy:
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

niewiemjaka

szczepienie na rotawirusy nalezy zakonczyc przed 24-26 tygodniem zycia,
ale na pediatrycznym wyczytalam ze nie nalezy zaczynac szczepienia po 12 tygodniu

to znaczy jaka ma byc przerwa pomiedzy tymi dawkami? my jestesm w 15 tygodniu to juz przegapilam ?