Szczepienia - dylematy rodzica...

Zaczęty przez twinnie77, 09 Wrz 2008, 14:35:54

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Angie

Nie mam. Kupuje szczepionki na miejscu w przychodni.

vobi

Cytat: maraxela w 15 Lip 2009, 15:00:03
nie masz instrukcji tam powinno pisac ale dyskusja gdzies byla ze lekarze zamieniali i ze to blad

nawet nie tyle blad, co zmienily sie podobno wytyczne
Angelos, ja kiedys linkowalam do takiego forum http://smyk.com/index.php?option=com_forum&action=thread&id=1897&Itemid=0
z niego wynika, ze zmienily sie wytyczne PZH czy kogos tam na temat ewentualnego "mieszania" szczepionek.
Wydaje mi sie, ze jesli lekarka mowi ze jest ok (i jesli generalnie nie masz do niej zastrzezen), to chyba mozna... Ale to tylko moje gdybanie, my od poczatku "jedziemy" 5w1, to i dylematu nie bylo ;D

marax

#252
"Zgodnie z aktualnymi zaleceniami PZH, Polskiego Towarzystwa Wakcynologii oraz Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego szczepienia powinno się kontynuować tą samą szczepionką. Oczywiście oznacza to podanie dodatkowej dawki szczepionki p-WZW B oraz większy koszt.
Inny schemat szczepień (z zamienianiem szczepionek i ich producentów) nie jest zalecany i przy jego zastosowaniu odpowiedzialność za ewentualną nieskuteczność ponosi lekarz i rodzice chcący tak zaszczepić dziecko."

Dodany tekst: śro 15 lip 2009 13:38:52 GMT-1



Dodany tekst: śro 15 lip 2009 14:43:22 GMT-1

to jest tak ze nikt wam nie zagwarantuje skuteczosci szczepien bo nie ma takich badan co do mieszania szczepionek-nikt ich nie robi bo nikt z tego kozysci nie ma
1 najwlasciwiej jest szczepic dziecko jedną i tą samą szczepionka tego samego producenta
2 jezeli nie ma mozlwosci kontynuowania szczepiania tą sama szczepionka( np wycofano ją) wtedy powinno sie zamieniac na inna tego samego producenta
3 jezeli nie mozna zamienic na inne tego samego producenta wtedy nie ma wyjscia i szczepi sie tym co jest

Podsumowujac nikt nie da wam gwarancji co z takiego mieszania wyjdzie a kombunujesie wtedy kiedy sie musi .

Kasia


zgodnie z tym co piszesz nikt nie móglby stosować 6in1 bo wzb musiałoby być takie jak ze szpitala

marax

#254
Cytat: Kasia w 15 Lip 2009, 15:48:29
zgodnie z tym co piszesz nikt nie móglby stosować 6in1 bo wzb musiałoby być takie jak ze szpitala

wejdz na ulotke swojej szczepionki tam jest opisane uwzgledniajac tą co podali w szpitalu.

Dodany tekst: 15 Lip 2009, 15:55:01

http://www.emea.europa.eu/humandocs/PDFs/EPAR/Infanrixhexa/H-296-PI-pl.pdf
str 3 uwzglednia szczepienie po urodzeniu

Kasia

tak napisali bo by ani jednej szt. nie sprzedali, bo by ludziska kontunuowali te ze szpitala


marax masz racje z tym niemieszniem szcepionek, ale wiedz ze to sie tyczy też tych w podanych w szpitalu!

marax

#256
Cytat: Kasia w 15 Lip 2009, 15:58:40
tak napisali bo by ani jednej szt. nie sprzedali, bo by ludziska kontunuowali te ze szpitala


marax masz racje z tym niemieszniem szcepionek, ale wiedz ze to sie tyczy też tych w podanych w szpitalu!
no tak oni musza sie trzymac zalecen w polsce -dzieci musza byc zaszczepione w szpitalu ale prawidlowo to jak chce sie szczepic hexa to powinien byc inny cykl szczepien-oni to dopasowali bo jak mowisz nic by nie sprzedali :).oni sie sami zakrecili wpewnym momecie i przedstawiciele nie potrafili powiedziec co i jak.moim zdaniem lepij szczepic 5w1 bo pasuje do naszego kalendarza i nie ma zamieszania z wzwB

Kasia

no nam własnie na szkole rodzenia mówili aby sie dopytac czym zostały zaszczepione nasze maluchy na wzw w szpitalu i aby tym dalej szczepić, nawet jeżeli byłyby to szczepionki starego typu to lepsza jest kontynuacja niz nowa nowoczesna szczepionka


marax

wedlug informacji o leku na str 3 oni prowadzili badania w ktorych wystarczą 3 dawki (2,3,4 tydzienlub 3,4,5) a u nas w polsce potrzeba 4 a jeszcze liczac z wzwb ze szpitala nagle wychodzi 5 razy wzwB ciekawa jestem czy ktos badl wplyw takiej immunizacji dziecka.Te szczepionki nie sa dostosowane do naszeg kalendarza

elve

maraxela no właśnie się nad tym zastanawiałam, nad wpływem nadmiernej immunizacji
masz jakiś pomysł?

marax

Cytat: elvelve w 15 Lip 2009, 16:20:26
maraxela no właśnie się nad tym zastanawiałam, nad wpływem nadmiernej immunizacji
masz jakiś pomysł?
mam maja dobre uklady i preznych przedstawicieli

Kasia

i chyba tylko o to chodzi!

Czyli zostaje przy programie na piatkę :) troche grosza w kieszeni zostanie i bede miała poczucie ze wybrałam lepsze :)

marax

#262
ja sie zaszczepilam 6 i zyje ale jednak zrobilam to jako dorosly czlowiek w duzym odstepie czasu a nie jako noworodek.Jest takie zamieszanie, bo zaloze sie ze zadnych badan na ten temat nie robili .oparli sie pewnie  jedynie na wytycznych ogolnych ze prawdopodobnie to nic nie zaszkodzi

elve

ehhh muszę poczytać dokładnie z czego są te szczepionki, bo mi to nie da spokoju

marax

Cytat: elvelve w 15 Lip 2009, 16:28:41
ehhh muszę poczytać dokładnie z czego są te szczepionki, bo mi to nie da spokoju
jest jakas dyskusja na ten temat na forum dla lekarzy ale nie moge sie tam zarejestrowac bo wymagaja numeru prawa do wykonywania zawodu
https://konsylium24.pl/start/tag/Infanrix%20hexa

elve

poproszę koleżankę żeby mi sciągnęła

jusia

ja szczepilam 5 w 1 , a doszczepialam zoltaczka refundowana (taka sama jak w szpitalu)
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

kasiad

my szczepiliśmy 5w1 i dokupiliśmy 2 dawki szczepionki Engerix B przeciwko wzw b

aja

no to super dopiero teraz piszecie - o żółtaczce... ja nie wiedziałam,że powinna być ta sama  i nawet nie wiem jaką go szczepili :(

marax

Cytat: kasiad w 15 Lip 2009, 20:35:26
my szczepiliśmy 5w1 i dokupiliśmy 2 dawki szczepionki Engerix B przeciwko wzw b
to dokupowanie mnie zastanawia sprawdze z ciekawosci czy faktycznie ona jest w czyms lepsza czy moze dobry marketing

kasiad

#270
Cytat: aja w 15 Lip 2009, 20:47:39
no to super dopiero teraz piszecie - o żółtaczce... ja nie wiedziałam,że powinna być ta sama  i nawet nie wiem jaką go szczepili :(

aja co z tego, że powinna być ta sama
Olka w szpitalu szczepili Euvaxem B, a później ją wycofali ze względu na powikłania
więc niby w jaki sposób, nawet gdybym mogła, miałabym zaszczepić Go tą samą szczepionką

sprawdź w książeczce zdrowia dziecka
na przedostatnich stronach w tabelce zatytułowanej WZW B jest wpisane, jaką szczepionką szczepiono dziecko po urodzeniu

Dodany tekst: 15 Lip 2009, 20:58:37

Cytat: maraxela w 15 Lip 2009, 20:47:51
to dokupowanie mnie zastanawia sprawdze z ciekawosci czy faktycznie ona jest w czyms lepsza czy moze dobry marketing

Ty lepiej nie sprawdzaj bo to i tak nic nie da ;D
szczepionka zakupiona czeka na podanie  :P

aja

to co jest :
Eurax i Engerix( mogłam przekręcić nazwy)
i powinno się szczepić np. tylko Eurax 3 dawki?

kasiad

#272
Cytat: aja w 15 Lip 2009, 21:06:24
to co jest :
Eurax i Engerix( mogłam przekręcić nazwy)
i powinno się szczepić np. tylko Eurax 3 dawki?

Euvax to szczepionka, którą szczepili Olka w szpitalu po urodzeniu na wzw b

Engerix to szczepionka na wzw b, 1 dawka kosztuje 50 zł
jako że my szczepiliśmy Małego szczepionką 5w1 i nie chcieliśmy tej darmowej na żółtaczkę, dokupiliśmy 2 dawki tej Engerix

aja