Szczepienia - dylematy rodzica...

Zaczęty przez twinnie77, 09 Wrz 2008, 14:35:54

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

sonatina

My dołanczamy pneumokoki 2 tyg. po podstawowej. Jak skończymy pneumokoki to zaczniemy menigokoki. Szczepienie na rotawirusy dostaje Ignaś jednocześnie za szczepieniem obowiązkowym. Wszystkie szczepionki ma ośrodek zdrowia do którego należymy, płacimy bezposrednio przed ich podaniem.

vobi

jusia79, ja mam taki kalendarz, ale za duzy jest zeby tu wrzucic, moge na maila tylko  podaj adres


vobi

o, mam dokladnie to co w linku od Twinnie :)

gatka2804

Mam takie pytanko. W sumie nie żeby specjalnie mnie to niepokoiło, ale jednak męczy. Po szczepieniu tym pierwszym, które wykonują jeszcze w szpitalu (na grużlicę) u Ani na ramieniu pozostaje brzydki ślad. Wręcz mam wrażenie że niespecjalnie się to goi, co prawda nie ropieje ale pozostaje taka bulka. Czy ona nie powinna się już do tego czasu zagoić? Może należałoby to czymś przemywać?
W poniedziałek idziemy na szczepienie to pediatra przy okazji to zobaczy, jednak obawiam się że w ferworze nerwów zapomne o to zapytać...

Czy u strefowych maluszków też tak to wyglądało?

marax

Cytat: gatka2804 w 17 Wrz 2008, 18:01:17
Mam takie pytanko. W sumie nie żeby specjalnie mnie to niepokoiło, ale jednak męczy. Po szczepieniu tym pierwszym, które wykonują jeszcze w szpitalu (na grużlicę) u Ani na ramieniu pozostaje brzydki ślad. Wręcz mam wrażenie że niespecjalnie się to goi, co prawda nie ropieje ale pozostaje taka bulka. Czy ona nie powinna się już do tego czasu zagoić? Może należałoby to czymś przemywać?
W poniedziałek idziemy na szczepienie to pediatra przy okazji to zobaczy, jednak obawiam się że w ferworze nerwów zapomne o to zapytać...

Czy u strefowych maluszków też tak to wyglądało?


tak moze byc jak nei ropieje to jest ok

jusia

vobi i twinnie dzieki za link, wczesniej sama go tez znalazlam, ale tam nie ma cen niestety :( kolejne moje pytanie, w tych szczepionkach skojarzonych 4 w 1, 5 w 1 i 6 w 1 jest napisane w nawiasie szczepionka doustna, tzn. ze nie ma zastrzyku, a jak dziecko wypluje, albo nie polknie to co, trzeba kupic druga dawke? która juz szczepila malucha w drugim miesiacu?
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

marax

Cytat: jusia79 w 17 Wrz 2008, 21:23:08
vobi i twinnie dzieki za link, wczesniej sama go tez znalazlam, ale tam nie ma cen niestety :( kolejne moje pytanie, w tych szczepionkach skojarzonych 4 w 1, 5 w 1 i 6 w 1 jest napisane w nawiasie szczepionka doustna, tzn. ze nie ma zastrzyku, a jak dziecko wypluje, albo nie polknie to co, trzeba kupic druga dawke? która juz szczepila malucha w drugim miesiacu?

przypuszczam (pewna nie ejstem) ze to dawka w plynie i nie ma mozliwosci praktycznie nie polkniecia,.dziecia nie wolno podawac lekow w tabletklach !!!

twinnie77

#33
Cytat: jusia79 w 17 Wrz 2008, 21:23:08
vobi i twinnie dzieki za link, wczesniej sama go tez znalazlam, ale tam nie ma cen niestety :( kolejne moje pytanie, w tych szczepionkach skojarzonych 4 w 1, 5 w 1 i 6 w 1 jest napisane w nawiasie szczepionka doustna, tzn. ze nie ma zastrzyku, a jak dziecko wypluje, albo nie polknie to co, trzeba kupic druga dawke? która juz szczepila malucha w drugim miesiacu?

Szczepionka podstawowa czyli 6 w 1 jest w zastrzyku. Szczepionka na rotawirusy jest doustna.

Ceny: 6 w 1 każda dawka 190 zł u nas. Na rotawirusy 300 zł dawka (a trzeba 2).
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

jusia

Cytat: twinnie77 w 17 Wrz 2008, 21:42:08


Szczepionka podstawowa czyli 6 w 1 jest w zastrzyku. Szczepionka na rotawirusy jest doustna.
twinnie jestes nieoceniona :flowers:, a jaki koszt? za 6 w 1 płaci sie oddzielnie i za rotawirusy oddzielnie?
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

twinnie77

Powyżej już napisałam :) Ceny mogą się nieznacznie różnić.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

marax

to doustnie to plyn albo zawiesina tak??

twinnie77

Cytat: maraxela w 17 Wrz 2008, 21:54:09
to doustnie to plyn albo zawiesina tak??

Tego jeszcze nie wiem, będziemy szczepić w październiku.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

marax

musi tak byc oblalam kiedys kolokwium bo zapisalam noworodkowi leki w tabletkach :):)

Lwica

Cytat: gatka2804 w 17 Wrz 2008, 18:01:17
Mam takie pytanko. W sumie nie żeby specjalnie mnie to niepokoiło, ale jednak męczy. Po szczepieniu tym pierwszym, które wykonują jeszcze w szpitalu (na grużlicę) u Ani na ramieniu pozostaje brzydki ślad. Wręcz mam wrażenie że niespecjalnie się to goi, co prawda nie ropieje ale pozostaje taka bulka. Czy ona nie powinna się już do tego czasu zagoić? Może należałoby to czymś przemywać?
Miedzy 3-6 tygodniem po szczepieniu gruźlicy, na lewym ramieniu dziecka pojawia się czerwona grudka, która zmienia się w ropny pęcherzyk. Pęcherzyk pęknie i powstanie mały strupek, który sam odpadnie. Nie powinno się tego ruszać ani niczym przemywać to tak ma być.
Kiedy życie daje ci sto powodów do płaczu, pokaż mu, że masz tysiąc powodów do uśmiechu!

twinnie77

Dorotka1981, szczepicie małą przeciw rotawirusom??
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Lwica

Ja naszą Wiktorię szczepiłam standardowym modułem czyli 3 ukłucia. Nasz pediatra (młody pan doktor który ma 5 dzieci) sam podpowiedział że często to jest wydawanie pieniędzy na rzecz koncernów farmaceutycznych. Bo przecież szczepimy sie wszyscy a i tak bardzo często w dzisiejszych czasach zachorowania są duże. Ja osobiście pracując w przedszkolu się o tym przekonałam na sobie i na moich podopiecznych.
Kiedy życie daje ci sto powodów do płaczu, pokaż mu, że masz tysiąc powodów do uśmiechu!

Lwica

twinnie77 nie nie szczepiłam jeszcze i muszę się zastanowić nad tym poważnie.
Kiedy życie daje ci sto powodów do płaczu, pokaż mu, że masz tysiąc powodów do uśmiechu!

gatka2804

Dorotka1981, maraxela dziękuję za info na temat gojenia rany poszczepiennej

My w poniedziałek mamy szczepienie, zapisując na nie naszą córkę przekazałam, że bierzemy pojedyncze, ale przemyślałam kwestię i jednak zmieniłam zdanie. Im bliżej szczepienia tym bardziej ja jestem zdenerwowana tą kwestią i jednak weźmiemy skojarzone. Jakoś nie mogę patrząc na naszą kruszynkę myśleć o tych igłach i kłuciu...

marax

#44
Cytat: gatka2804 w 18 Wrz 2008, 18:09:32
Dorotka1981, maraxela dziękuję za info na temat gojenia rany poszczepiennej

My w poniedziałek mamy szczepienie, zapisując na nie naszą córkę przekazałam, że bierzemy pojedyncze, ale przemyślałam kwestię i jednak zmieniłam zdanie. Im bliżej szczepienia tym bardziej ja jestem zdenerwowana tą kwestią i jednak weźmiemy skojarzone. Jakoś nie mogę patrząc na naszą kruszynkę myśleć o tych igłach i kłuciu...

cos czuje ze ja takich uczuc nie posiadam lol lol lol nic sie dziecku nie stanie jak sie go kilka razy ukuje pod warunkiem ze to ma jakis sens-a z tego co teraz czytala to lepsza sa te szczepionki skojazone-bol to tez nie przejemnosc ,ale jakbym miala wybeirac meidzy skutecznoscia a bolem wybralabym skutecznosc.

vobi

Cytat: maraxela w 19 Wrz 2008, 09:52:24
cos czuje ze ja takich uczuc nie posiadam

cos czuje ze pozyjemy zobaczymy... :P

zwierzatko_mojej_mamy

no wlasnie, ja dlatego tak gratuluje dorotce podejscia i zakladanego i rzeczywistego, bo znam mamuski takie jak u nas "spoko, naleze do klubu wrednych, bo mnie szlag trafia jak pitola te mamy do dzieci po dziecinnemu, jak trzesa sie nad kazda rzecza, JA TAKA NIE bede" i 9 miesiecy pozniej rzuca im sie odwrotnosc na mozg lol lol
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

vobi

zwierzatko_mojej_mamy, ja nie watpie ze kazdemu sie troche na mozg rzuca jak takie male ma obok siebie.... mam jednakoz nadzieje, ze jak wejde wtedy na strefe i poczytam rady dorotki albo komentarze zwierzaka to wroce do pionu  :hihi:

zwierzatko_mojej_mamy

vobi no totez wlasnie dlatego gratuluje, bo ja tez jestem teraz taka madra i "wiem jak bede sie zachowywac", ale te kilka dziewuch co znam, to nieglupie i normalne i ze zdrowym podesciem przed, a jednak ich wzielo ;) wiec przyklad, ze jednak mozna i to dobrze robi i dziecku i rodzicom trzeba oklaskiwac, zeby potem nawet samemu sobie przypomniec co sie oklaskiwalo, jak sie zglupieje :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

elve

zwierzatko_mojej_mamy ja mam nadzieję, ze mi się nie rzuci na mózg, jak dotąd jestem konsekwentna jeśli chodzi o cudze dzieci (o ile wogóle się do nich zbliżam)