Polećcie jakąś dobrą książkę do czytania!

Zaczęty przez sweedee, 27 Sie 2007, 10:57:03

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zwierzatko_mojej_mamy

mayagaramond,  najwazniejsze to trafic w nisze, miec dobry pomysl i wydawce - reszte maja w nosie ;D a kto czytal ten traba ;)

[ Dodano: 28-08-2007, 12:50 ]
a do eco zabieram sie jak pies do jeza ;) ale czeka w kolejce ;) na razie doznalam szoku po przeczytaniu "kurtyny" christi, bo mi zaszlachtowala herkulesa poirot ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

malutenka

Cytat: "mayagaramond"zwierzatko_mojej_mamy napisał/a:

ale wole "Pana Samochodzika i templariuszy" jesli chodzi o teorie spisku w sztuce i historii
O tak, tak, nawet te nowe 'Samochodziki', pisane już po śmierci Nienackiego są bardzo fajne, szczególne upodobanie mam w tomach, których autorem jest niejaki Olszakowski (czyli Pilipiuk pod pseudonimem). 'Diabeł ubiera się u Prdy' był świetny na dłuższą podróż pociągiem, przeczytało się i zapomniało, a czas był fajnie zajęty.
Whartona nie lubię, bo mi się przejadł :-P

nionczka

Ja Whartona bardzo lubilam kiedy mialam 15 lat. To byla moja lektura na przelomie podstawówki i liceum. Polykalam te ksiazki i czekalam na wydanie kolejnej. Potem w liceum moja nauczycielka od polskiego strasznie nam przygadywala, ze takie ksiazki czytamy zamiast np. Czarodziejskiej Gory. Ale to sie dobrze czytalo i bylo ciekawe. Mam do niego senstyment, ale mi go troche obrzydzono. Odnosilam wrazenie, ze zrobili nagonke na Whartona tylko dlatgeo, ze odnosil sukces. Dzis, 15 lat pozniej, wole nie wracac do tych ksiazek i zachowac mile wspomnienia. Moze moja polonistka miala racje?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

malutenka

Z Whartona chętnie przeczytałabym sobie jeszcze raz Ptaśka, Ala i spóźnionych kochanków. Raczej nikt mi go nie obrzydził, po prostu się przejadł parę lat temu, tak samo jak Koontz i Deaver (chociaż trzymam na półce w razie nagłego przypływu chęci 'Kolekcjonera kości' :mrgreen: )
A dzisiaj czytam sobie tą 'Zieloną Milę', przychodzi z pracy mój mąż i pyta czemu płaczę.
Ja na to, że zabili Pana Dzwoneczka.
Pan Dzwoneczek to mysz :-P

riannka

Ależ mnie urządziłyście Koleżanki "Cieniem wiatru" takie rekomendacje ,wiec wczoraj nabyłam............ kurka oderwać się nie mogę. Normalnie chyba sobie dziś sen daruję, bo goście przychodzą i nie mogę teraz czytać. Będzie jak za starych dobrych czasów kiedy to całonocne czytanko na lekcjach odsypiałam......  ;-)

dzięki Sweedee za ten temacik  :-D

nionczka

Moze ci opowiem jak sie konczy i nie bedziesz sie denerwowac, ze nie mozesz czytac? Kto przetlumaczyl na polski Cien wiatru?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

sweedee

Cytat: "nionczka"Kto przetlumaczyl na polski Cien wiatru?
Beata Fabjańska - Potapczuk i Carlos Marrodan Casas

[ Dodano: 28-08-2007, 20:10 ]
Cytat: "riannka"dzięki Sweedee za ten temacik
Cieszę się, że nie tylko ja na tym skorzystałam  ;-)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


www.foto.adtwinzz.com
www.adtwinzz.com

riannka

o ja dziękuję nionczka,
mam inny problem: z jednej strony nie mogę się doczekać jak się skończy a z drugiej wcale nie chcę żeby się skończyła  :-(

tłumaczenie: Beata Fabjańska-Potapczuk i Carlos Marrodan Casas

sweedee

Cytat: "nionczka"Ja Whartona bardzo lubilam kiedy mialam 15 lat. To byla moja lektura na przelomie podstawówki i liceum. Polykalam te ksiazki i czekalam na wydanie kolejnej
Miałam podobne objawy  :-P Wharton nawet kiedyś przyjechał do Łodzi ze swoim synem i było z nimi spotkanie w domu kultury, na które poleciałam, ale sie nie dopchałam po autograf  :-/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


www.foto.adtwinzz.com
www.adtwinzz.com

nionczka

Dzieki dziewczyny. Ja w takiej sytuacki kidey nie chce, zeby ksiazka sie konczyla wyszukuje sobie kilku innych, na ktore mam ogromna ochote. Tylko, ze nie lubie skakac bezposrednio z jednej ksiazki od drugiej. Musze chwile odczekac.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

sweedee

Cytat: "riannka"mam inny problem: z jednej strony nie mogę się doczekać jak się skończy a z drugiej wcale nie chcę żeby się skończyła
a w którym miejscu książki jesteś?  :lol:
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


www.foto.adtwinzz.com
www.adtwinzz.com

riannka


nionczka

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

sweedee

Cytat: "riannka"strona 300 opowieść Jacinty
złapali już Juliana i Penelope na bzykanku?  :-P
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


www.foto.adtwinzz.com
www.adtwinzz.com

sweedee

Cytat: "nionczka"http://www.lasombradelviento.net/

A moze tak maly spacerek po zafonowskiej Barcelonie?  :-D
to ja jeszcze tłumacza poproszę  :-|

[ Dodano: 28-08-2007, 20:29 ]
Cytat: "riannka"dokładnie :-D
zazdroszczę Ci, jeszcze tyle dobrego do przeczytania...
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


www.foto.adtwinzz.com
www.adtwinzz.com

nionczka

Tlumacza nie trzeba. Oj, myslalam, ze otwiera sie bezposrednio na stronie. Ach ten flash! Kliknij w Escenarios a potem w strzaleczke.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

riannka

hmmm
jest klimacik......
 
hi hi siedzę z książką na kolanach czytam 5 razy to samo zdanie i zaglądam tu......

sweedee

Cytat: "nionczka"Kliknij w Escenarios a potem w strzaleczke.
mówiłam, nionczka, że mi tłumacz potrzebny, inaczej nie wiedziałabym nawet gdzie kliknąć... :-P
oj, jest klimacik, jest, riannka - looknij!
kot na książkach - the best!
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


www.foto.adtwinzz.com
www.adtwinzz.com

koziorozec

Cytat: "riannka"Ależ mnie urządziłyście Koleżanki "Cieniem wiatru" takie rekomendacje ,wiec wczoraj nabyłam............ kurka oderwać się nie mogę. Normalnie chyba sobie dziś sen daruję, bo goście przychodzą i nie mogę teraz czytać. Będzie jak za starych dobrych czasów kiedy to całonocne czytanko na lekcjach odsypiałam......  ;-)

dzięki Sweedee za ten temacik  :-D

Tez sie ciesze, ze fajna. Ja nabylam jako prezent dla kolezanki.

Oj, dziewczyny,ale mi ochoty na czyatanie narobilyscie, mam juz tez liste.

Jeszcze 3 tyg. pisze prace dypl.,juz mi bokiem wychodzi  :roll: , a potem chyba
sie rzuce sie na wszystko co nie jest zwiazane z tematyka pracy.

Przy tekiej liscie ksiazek, to i ta jesien co idzie wydaje sie juz mniej straszna.
Do tego fajna herbata i juz.....

salsa

ja mam z czytaniem taki problem ze czytam b.szybko
i takie 200 stron to dla mnie jeden wieczór :shock:

po prostu szybko mi sie książki kończą :-P
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

riannka

nareszcie! nie żebym była nietowarzyska, goście poszli !
mogę wrócić do barcelońskich uliczek....

Ja ogólnie nie lubię dzielić książek na kilka podejść, męczy mnie niepewność co będzie dalej.... W czasach liceum miałam taki system jeden wieczór czasem i noc na książkę. A! bardzo lubię wracać do książek które już czytałam.

Sweedee, widziałam , świetne....

maga801

No to po dwóch dnaich przerwy od zaglądania na formu doszłam do wniosku, że jednak jestem NORMALNA:-), bo nie dałam sobie rady z "ładunkiem emocjonalnym" zawartym w Samotności w sieci;-)
Mogę jeszcze polecić Eco "Tajemniczy płomień księżnej Loany" - to dla miłośników literatury, bo można sie bawić szukaniem nawiązań i aluzji do wielu, wielu dzieł. Jak to często bywa u Eco...

malutenka

Skończyłam 'Zieloną Milę' (Pan Dzwoneczek zostal ożywiony!!!! :mrgreen: ). Zabieram się za starego, dobrego Sapkowskiego, a ściślej za Narrenturm, koleżanka narobiła mi smaku dzisiaj, jak to dobrze mieć wszystkie książki, które się lubi pod ręką...

ddu

Cytat: mayagaramondJa polecam zawsze i wszedzie - Mistrz i Malgorzata

ja też :)
a teraz dorwałam się do książki pani Herty Muller "Lis już wtedy był myśliwym". ciekawa proza

sweedee

Cytat: "malutenka5"jak to dobrze mieć wszystkie książki, które się lubi pod ręką...
maluteńka, Ty te wszystkie księgi kupiłaś w Irlandii czy leciały z Polski?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


www.foto.adtwinzz.com
www.adtwinzz.com