Polećcie jakąś dobrą książkę do czytania!

Zaczęty przez sweedee, 27 Sie 2007, 10:57:03

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

sweedee

Dodam tylko, że odpada fantasy i s-f.
A uwielbiam: Gretkowską, Marquez'a, Anais Nin, J. Carrolla, Hrabala
Ostatnio Cień wiatru Zafona czytałam.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


www.foto.adtwinzz.com
www.adtwinzz.com

mika

ja Ci polecam wszsytko Chmielewskiej oczywiście doradzam zacząć od Klina albo od Lesia jeśli jeszce nic jej nie czytałaś

brawurka

uwielbiam "kwiat pustyni' nie pamiętam teraz autora, ale to o murzyńskiej dziewczynie, która zostałą modelką.  "wyznania gejszy" też świetna.

zuzia

ja uwielbiam książki J. Grishama. Nie te ostatnie bo coś mu się pomerdało ale te które pisał wcześniej, np. Klient, Ława Przysięgłych, Raport Pelikana, Wspólnik etc.

Poza tym Tajemniczy Ogród mogłabym czytac 1000 razy.

mayagaramond

Ja polecam zawsze i wszedzie - Mistrz i Malgorzata

Eco:
Zapiski - to mozna poczytac dla odprezenia
Imie Rozy
Wahadlo Foucaulta - przy tym trzeba sie juz niezle nagimnastykowac. Ja chyba z 5 razy sie do tej ksiazki zabieralam i zawsze padlam w okolicach 100 strony, ale za 6 przeczytalam. No i pozniej czytalam tez jeszcze z dwa razy.

Grishama tez czytuje, ale tak jak zuzia te starsze, w ogole lubie ksiazki o prawnikach, najczesciej czytam w oryginale i w ramach zboczenia zawodowego nawet czasem wypisuje slowka...

Jak ktos lubi powiesci historyczne to polecam Krolow Przekletych Maurice Druon, to tez starocie, ale swietnie napisane.  Do dostanie pewnie tylko w antykwariatach.

A dla odprezenia to jeszcze "Diabel ubiera sie u Prady", ale ja czytalam to po angielsku.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

malutenka

'Patron' Grzegorza Gortata, więcej Ci nie mogę polecić, bo w samym fantasy ostatnio siedzę :mrgreen:

zwierzatko_mojej_mamy

no to ja tez cos polece:

jesli chodzi o kryminaly to Christie, kryminaly z super humorem - stara Chmielewska - ja bym zaczeła od "Romansu wszechczasów", "Wszyscy jestesmy podejrzani" albo "Krokodyla z kraju Karoliny" ;) "Lesio" i "Klin" to takie mniej kryminalne ksiazki, rownie swietne

z sensacji to tez starego Clancy'ego

z "techno-thrillera" to Crichton - czyli tworca "parku jurajskiego", "Kuli" - wiekszosc szybko zekranizowano, ale ksiazki sa duzo lepsze - gosc w przystepny fajny sposob opisuje rozne medyczne, techniczne, biologicze zagadnienia (na ile to prawda na ile fikcja to nie sprawdzalam, ale fajnie sie czyta :) )

z horroru to wybiorczo Kinga - "Bastion" zdzierzylam - 1336 stron prawie ksiazki telefoniecznej, "Gry Geralda" juz nie ;), a calosciowo Koontza ;)

a jesli chcesz jakis balsan dla duszy to polecam Musierowicz cala jezycjade, zaczyna sie bodajze od "Szostej klepki" - ksiazki ktore mam cala serie w dwoch kopiach - jedna w domu w krakowie, druga w rodzinnym w tarnobrzegu ;) siegam w kazdym stanie ducha, i w depresji- dzialaja niesamowicie pocieszajaco i w stanie skrajnej euforii ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

nionczka

Aj Mistrz i Malgorzata to perelka! Jedna z moich ulubionych ksiazek.
Poza tym z ulubionych polecam Sto lat samotnosci.
Bardzo tez lubie ksiazki Hari Kunzru.
Jesli chcesz sie posmiac do rozpuku polecam Eduardo mendoze, coz damskim fryzjerem w tle (nie znam polskiego tytulu, ale wiem, ze przetlumaczyl Filip Lobodzinski i ze zrobil to dobrze). Wszytsko Mendozy jest bardzo dobre, zreszta.
Z latwych i wciagajacych lektur Marc Lévy.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

wrobelek0403

a ja polecam:

dla odprezenia: Izabela Sowa, trylogia owocowa: smak świezych malin, cierpkosc wisni, herbatniki z jagodami. Mozna sie posmiac i powspominac studenckie czasy.

uczta dla duszy: Cien Wiatru Carlosa Ruiz Zafon, Mistrza i Małgorzate zawsze i wszedzie no i Miłosc w czasach zarazy Marqueza.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

malutenka

Cytat: "zwierzatko_mojej_mamy"z horroru to wybiorczo Kinga - "Bastion" zdzierzylam - 1336 stron prawie ksiazki telefoniecznej, "Gry Geralda" juz nie
Jak King i nie do końca horrorowo, to jeszcze 'Dolores Clairbone' i 'Wielki marsz', są świetne :)
zwierzatko_mojej_mamy, Bastion to jest nic w porównaniu z sagą 'Mroczna Wieża' Kinga, przy ostatnich tomach miałam wrażenie, że mózg mi się gotuje i paruje uszami, ale zmęczyłam :P

mika

popieram wróbelka co do Izabeli Sowy i Carlosa Ruiz Zafon - świetne ksiązki

nionczka

A cos ciekawego w Polsce ostatnio sie opublikowalo?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

sweedee

CytujA cos ciekawego w Polsce ostatnio sie opublikowalo?
No właśnie "Cień wiatru" Zafona, bo to ostatnio wciągnęłam  ;-)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


www.foto.adtwinzz.com
www.adtwinzz.com

salsa

no witajcie:)

a ja Ci polecam wszystko Murakamiego , zwłaszcza "Kronika ptaka nakręcacza"
wszystko Coetze
Kwiat Śniegu ( autoraka Lisa jakas tam;))
ksiazki z Serii "Seria z miotłą"
jesli lubisz Marqueza ( ktory jest jednym z moich ulubionyvh) to spodobaja Ci sie kasiazki Isabell Alende ( sa to lzejsze, bardziej babskie wersje:))
oczywiscie GRA W KLASY Corteza  
jako czytadło polecam Diabeł Ubiera Sie u Prady , NIania w Nowym Jorku, ksiazki Hanny Bakuły, Smażone zielone POmidory F.Flag,
i oczywiscie PACHNIDŁO jesli jeszcze nie czytałas
a takze Przepiórka w Płatkach rózy


z ostanio przeczytancyh byłam pod wrażeniem ksiazki autorstwa Margaret Mazzantini ZATRZYMAJ SIĘ wydajen przez Galerie

jesli chcesz moge podać wiecej:) :lol:
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

sweedee

Cytat: "salsa"jesli chcesz moge podać wiecej
dawaj, bo część z tych, które wymieniłaś, to czytałam  :-P
Poza tym, siedzę z kartką i spisuję, co mi tu polecacie  ;-)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


www.foto.adtwinzz.com
www.adtwinzz.com

koziorozec

Cytat: "salsa"a ja Ci polecam wszystko Murakamiego , zwłaszcza "Kronika ptaka nakręcacza"

a ja jego polecam:
"Na południe od granicy, na zachód od słońca" w Niemczech "Gefährliche Geliebte"

salsa

koziorozec, ja tez polecam:) napisałam akurat o Ptaku bo ta mi sie najbardziej podobała:)

facet jest zakręcony jak słoik :)) 8-)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

koziorozec

Cytat: "salsa"koziorozec, ja tez polecam:) napisałam akurat o Ptaku bo ta mi sie najbardziej podobała:)

facet jest zakręcony jak słoik :)) 8-)

ja kiedys myslalam, ze to kobieta  :oops:
tez czytalam mnowstwo jego ksiazek, ale niestety znam
tylko niemieckie tytuly

nionczka

Hm, moze zle sie wyrazilam. Mi chodzilo o polska literature.
Salsa, Gra w klasy, Cortázar, nie Cortez ;-)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

salsa

nionczka, masz racje, pisze sobie z głowy:))

[ Dodano: 27-08-2007, 13:05 ]
Cytat: "nionczka"Hm, moze zle sie wyrazilam. Mi chodzilo o polska literature.

ale o co chodzi?? z cym sie zle wyraziłas;)))??
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

julka

Nie jestem oryginalna, ale podpisuję się pod Marquezem, Christie, Chmielewską, Musierowicz. Lubię też Dostojewskiego, Bułhakowa, Czechowa. Z czasów dziecięctwa pamiętam L.M. Montgomery - ta od "Ani z Zielonego Wzgórza", napisała całkiem sporo dziewczyńskich powieścideł.
Z takich bardziej współczesnych, to fajnie pisze Olga Tokarczuk, Tomasz Piątek, Kuczoka "Widmokrąg" też mi się podobał. Łysiak też jest niezły.

nionczka

Cytat: "salsa"nionczka, masz racje, pisze sobie z głowy:))

[ Dodano: 27-08-2007, 13:05 ]
Cytat: "nionczka"Hm, moze zle sie wyrazilam. Mi chodzilo o polska literature.

ale o co chodzi?? z cym sie zle wyraziłas;)))??

Chodzilo mi o to, zebyscie polecily mi cos z polskiej literatury ostatnio opublikowanego w Polsce. A Sweedee polecila mi Zafona wiec precyzuje, ze nie chodzi o opublikowane w Polsce tylko o polska literatura.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

salsa

nionczka, aa:) a ja przeczytałam ze sweedee, chce ksiazki i juz dalej nie czytałam tylko polecałam:D
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

malutenka

Cytat: "julka"Z takich bardziej współczesnych, to fajnie pisze Olga Tokarczuk,
Ja się na Tokarczuk ostatnio przejechałam, kupiłam sobie 'E.E.' i było straaaaszne  :-P
Do pośmiania się jest seria Pilipiuka o Jakubie Wędrowyczu, strasznie fajna 'Załatwiaczka' Mileny Wójtowicz... hm... co by tu jeszcze wymyślić, żeby fantasy nie było, ja się w fantasy utopiłam parę lat temu i tylko mi czubek głowy wystaje  :-D

Mogę polecić tłumaczenie najnowszego Harrego Pottera.Niczym od Polkowskiego nie odbiega. Tylko ciiisza, bo mnie jaki śledczy internetowy złapie :mrgreen:

mayagaramond

Zapomnialam o najwazniejszej ksiazce - Dzieci z Bullerbyn. Ddo tej pory na haslo "kielbasa podsuszana" dostaje glupawki :mrgreen:
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"