przypinki butonierki

Zaczęty przez elizapj, 25 Lip 2008, 16:04:52

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

elizapj

nie wiem jakim cudem, rok przygotowan a ja na to zupelnie nie zwraclam uwagi..ani na Waszych fotkach, ani w pismach czy sieci...
i kompletnie nie mam wzorcow butonierek  :o
poniewaz moj bukiet ma same kwiatki z duzymi lepkami...nie chcialam by maz i reszta meskiej swity byla z wielkim rozowym kleksem w klapie...kazalam wiec pani wyszukac najmniejsze z mozliwych lepki roz nierozwinietych...i bedzie sama rozyczka plus listek hedery....

ale nie wiem czy to bedzie ladnie...nie mam zadnych fotek...

pomozcie, powklejajcie waszych mezow, swiadkow, etc...lub jesli macie w zbiorach cudze...
jeszcze mam 6 na ewentualna zmiane zamowienie  :-\
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


elizapj

Cytat: bagietka12 w 25 Lip 2008, 18:45:16
elizapj na tej stronce jest kilka butonierek :)

http://www.wedding.w8w.pl/KWIATY/Butonierki/index.html
dzieki! 3 b ciekawe znalazlam:)
nie wiem czy sie nadaja do mojego bukietu...ale sa w moim typie:) leje!
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

konwalia

oooo to ja się podłącze jak się to to mocuje i wg jakiej zasady???

goga

w klapie marynarki powinna być dziurka :) jeśli nie ma to do klapy delikatnie doszyć - ja tak robiłam :) tylko NIE DO KIESZENI!!!!
W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

emcia

Cytat: goga w 25 Lip 2008, 22:35:24
w klapie marynarki powinna być dziurka :) jeśli nie ma to do klapy delikatnie doszyć - ja tak robiłam :) tylko NIE DO KIESZENI!!!!

podpadam, wiem...
ale jeszcze nie widziałam,żeby dobrze wygladała przypinka w klapie...poważnie

goga

emcia821 a gdzie ???  zobacz w linku powyżej - wszystkie są na klapie, a ty myślisz o kieszeni ? zresztą ja mam ten problem z głowy już od dawna  lol lol lol a o syna bedzie się martwić jego narzeczona  ;D
W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

Kasia

emcia821 przypinka w kieszeni wyglada koszmarnie bo nie tam jej miejsce !!!!!!!!!!

do kieszeni to można co najwyżej chusteczkę lub jej imitacje włożyć (chociaż mi sie to nie podoba)


przypinki są robione na zasadzie groszki czyli maja "agrafkę" ułatwiającą jej przypięcie do klapy

z dziurki w klapie nie ma co korzystać bo teraz przypinki są specjalnie robione aby je przypiąć na wierzch

siog

Cytat: goga w 25 Lip 2008, 22:35:24
tylko NIE DO KIESZENI!!!!


Goga!!!!!!!!!!!!!!! polewam piwo!

normalnie trzeba jakis apel wrzucic zeby NIE DO KIESZENI!!!!!!!! Przeciez to wyglada koszmarnie!!!!!!!!!! Nie wiem komu to przyszlo do glowy. I naprwde widzialam to tylkow Pl. taka dziwna i strasznie nieelegancka forma.

wrobelek0403

goga, ja tez polewam  :drunk: i moj M tez  :drunk:  ;D ;D ;D ;D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

goga

o dzięki za piwa - dopiero teraz zauważyłam :)  za moich czasów nie było agrafek - dlatego przyszywałam :) ale w kieszeni - bleeeeeeeeeeeeeeee

a tak to wygłądało daaaaawno temu ;)  wtedy jeszcze była moda na chusteczki do kieszonki  ;D
W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

Kasia

teraz też wiele par wkłada do kieszonki chusteczki lub wypustki

ja tego akurat nie lubię ale też jakoś specjalnie nie neguję :)

emcia

Cytat: Kasia w 26 Lip 2008, 12:21:19
emcia821 przypinka w kieszeni wyglada koszmarnie bo nie tam jej miejsce !!!!!!!!!!

do kieszeni to można co najwyżej chusteczkę lub jej imitacje włożyć (chociaż mi sie to nie podoba)


przypinki są robione na zasadzie groszki czyli maja "agrafkę" ułatwiającą jej przypięcie do klapy

z dziurki w klapie nie ma co korzystać bo teraz przypinki są specjalnie robione aby je przypiąć na wierzch

wiem, widziałam, sama robiłam, a dziewczyny przypinały gdzie im sie tylko podobało...
jeszcze nie wiem gdzie przypnę N.,zależy jak się będzie przypinka ta prezentować.
Powiem Wam, że 90% społeczeństwa nie zwraca na to uwagi.

Kasia

wystarczy jedna osoba która zauważy i głośno o tym powie

i wtedy wszyscy uświadomieni :(

emcia

Cytat: Kasia w 27 Lip 2008, 19:14:48
wystarczy jedna osoba która zauważy i głośno o tym powie

i wtedy wszyscy uświadomieni :(

Ideę znam sama i koleżanki też mam uświadomione, wielokrotnie bywałam na takich czy innych weselach i nigdy nikogo nie uświadamiałam.Na weselu florystki ona sama przyznała,że nie podoba jej się wpinanie w klapę i tak też zrobiła. Wiem,że istnieją "zasady", ale chyba każdy może mieć swój pogląd. Nie podobało jej się tak i tyle.

balbina

Cytat: siog w 26 Lip 2008, 14:36:34
Cytat: goga w 25 Lip 2008, 22:35:24
tylko NIE DO KIESZENI!!!!


Goga!!!!!!!!!!!!!!! polewam piwo!

normalnie trzeba jakis apel wrzucic zeby NIE DO KIESZENI!!!!!!!! Przeciez to wyglada koszmarnie!!!!!!!!!! Nie wiem komu to przyszlo do glowy. I naprwde widzialam to tylkow Pl. taka dziwna i strasznie nieelegancka forma.



to bardzo dobry temat , wparwdzie nigdy się nad tym nie zastanawiałam , bo było to dla mnie oczywiste ,że do klapy, przecież zawsze widziałam tam dziurkę, nie wpadłabym na upychanie w kieszeni , ale poruszona tym tematem , przejrzałam zdjęcia z tegorocznych ślubów i o zdgrozo na 4  tylko 1 miał butonierkę gdzie trzeba , reszta w kieszeni ! Wstyd przyznac , ale w dniu śłubu nawet tego nie zauważylam  :wall: dorzucam moje zbiory.

a tak na marginesie , kolejną manią w PL jest zapinanie ostatniego kuzika w kamizelce, jeju mnie to bardziej drażni niż ta butonierka upchana  kieszni , nie wspomne już o złym dopraniu koszuli do typu garnituru czy surduta, np .surdut, fular i zwykła koszula ,bez plisy, mankiety na guziki , taka biurówka .Myślę jednak ,że wynika to też z niewiedzy osób sprzedającyh , które nie potrafią albo poprostu niechcą doradzić.

balbina

#16
i jeszcze jedno

Kasia

balbina a na tej fotce to jakiś znajomy czy ktoś przypadkowy?

balbina

#18
Kasia i tak i tak zależy o którą pytasz :)

zainspirował mnie ten temat i postanowiłam poszperać i jak się okazuje jest jeden wyjątek , kiedy można kwiat do kieszonki .

Butonierka, to dziurka w lewej klapie marynarki, a nie jak mylnie się uważa kieszonka. Na specjalne okazje elegancki mężczyzna wkłada do niej kwiat, który zwykle jest biały lub czerwony.
Pan młody najczęściej przyczepia, tzw. przypinkę, która jest nawiązaniem do bukietu panny młodej. Jest to zwykle więcej niż jeden kwiat, dlatego należy ją przypiąć do klapy, a nie wkładać do butonierki.

Do fraka zawsze przypina się białe kwiaty (bez względu na kolor wiązanki).
Do szalowej klapy smokingu nic nie należy dopinać. Lepiej włożyć do kieszonki.

panikarola

no prosze, nie wiedzialam, a jaka to koszula z pliska do smokingu?
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

balbina

plisa to to coś co zakrywa guziki , koszula smokingowa natomiast ma takie drobne zakładki  wzdłuż guziczków,zazwyczaj czarnych.

panikarola

aha, dzieki!!!!!  :piwko:

a do fularu jest jeszcze jakis rodziaj? i koszula na spinki tez jest tylko do pewnych typow garniturow?
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

maroonbug

Balbina stawiam Ci :piwko: za research i wyjasnienie o co chodzi z butonierka i kieszonka i co z czym sie je.

balbina

#23
no nie ma za co , odlewam  :drunk:  wciągnełam się ,ja szalona kobieta,
mało tego , dowiedziałam się ,że kieszonka to fachowo brustasze , a ozdobna chusteczka  poszetka, jak usłyszałam dziś , chusteczka to jest do nosa i tyle:)
Powinna komponowac sie z caloscia stroju ale nie powinna byc wykonana z tego samego materialu co krawat ( my mamy taką jak fular !), no cóż nie zamierzam szaleć , może nikt nie zauważy ;)
Teraz się zastanawiam jak ułożyć tą poszetkę :)

co do fularu, nie słyszałam ,żeby była jakaś specjalna koszula , ja jestem zdania ,że fular jest na specjalne okazje to i koszula musi być specjalna, czyli  napewno z podwójnym mankietem na spinki ( tzw.mankiet francuski ) , pięknie wystaje spod rękawa marynarki , kołnierzyk włoski ( czyli taki rozchylony) i tu masz do wyboru , zwykły lub łamany , łamany zdecydownie jest elegantszy , ale nie każdemu pasuje , my zamówilśmy łamany ,po przymiarce okazało się ,że to zupełnie nie  dla mojego Miśka , ma krótką szyje .Na przymiarce zakupowej  miała swoją koszulę , z prostym kołnierzykiem i wyglądał o niebo lepiej, więc nastąpiła zmiana , nad czym ubolewam .

panikarola

a ten wloski, to chodzi o to ze sie tak rogi kolnierzyka rozchodza?
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.