Solarium rady dla początkującej

Zaczęty przez konwalia, 10 Lip 2008, 20:04:32

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

konwalia

Jako że jestem raczej przeciwna, ale po obejrzeniu moich zdjęć z N. z nad jeziora stwierdzam, że wyglądam przy nim jak truposz i postanowiłam trochę się opalić.
Na co zwracać uwagę i jaka powinna być cena/min?
Byłam dzisiaj pierwszy raz w życiu i wzięłam 3 minuty.

Basia

Ja też jestem przciwniczką solarium, ale przed ślubem jest ono jak najbardziej usprawiedliwione!

Ja opalałam się tak:
Ja mam bardzo jasną karnację więc opalanie zaczynałam od kilkuminutowych seansów. Opalałam się mniej więcej dwa, mazymalnie trzy razy w tygodniu za każdym razem wydłużając czas opalania o 1-2 minuty. skończyłam na kilku seansach po 9  minut. Jak juz opalisz się na kolor jaki Ci odpowiada wystarczy chodzić raz w tygodniu.

w internecie znalazłam informacje że nnie wolno korzystać z solarium w następujących przypadkach:
- poparzenia i udary termiczne,
- menstruacja,
- gorączka,
- choroby serca, nadciśnienie,
- zażywanie leków (m.in. pochodne ibuprofenu, antybiotyki, środki hormonalne, przeciwdepresyjne),
- ciąża,
- alergiczne reakcje skóry,
- stany zapalne,

ważne żebyś nie otwierała oczu podczas opalania. Mnie się to niestety czasem zdarzało...

słyszałam jeszcze że dziewczyny łykają jakieś specjalne tabletki wzmacniające opaleniznę. Ale tego nigdy nie
próbowałam...

Powodzenia! i życzę ślicznej czekoladowej opalenizny!

Opalona skóra wygląda tak ładnie!!!! jejku jeszcze się uzależnię...

:-)
Koniec ery grzecznej dziewczynki .....................

wrobelek0403

no ja jestem nastepna w kolejce :( nie lubie solarium, ale mnie przycisneło, bo pogoda do dupy,a  ja opalona tylko na rękach (dekolt i plecy bladziochy),

zaczynam od poniedziałku lub wtorku...
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

konwalia

wróbelek, ja byłam już dwa razy całe-pierwszy 3minuty i drugi cztery min, prosząc o łożko ze słabszymi lampami. ja już widzę różnicę minimalną. Myślę, że do więcej niż 5 mionut nie dojdę, bo mi nie zależy na czekoladce-sama widziałaś, że jestem bledzioch, tylko chcę się pozbyć trupiego odcienia.

vobi

Basia, ja poza tematem, chcialam tylko powiedziec ze masz sliczne zdjecie w awatarku...  :)

lenka27

ja wiem, że łykanie beta-karotenu pomaga uzyskać ładną opaleniznę, która dłużej się trzyma
nie jakies inne dziwne specyfiki, tylko zwykły beta-karoten, przynajmniej mi pomogło :):):)
lenka

niewiemjaka

i picie soku z marchewki (karoten) tez na pewno zmienia odcien skory na bardziej zolty/pomaranczowy

zwierzatko_mojej_mamy

niewiemjaka byle nie przesadzic ;D kumpel mial kiedys taka faze na kubusie i karotki, ze mu sie na zolto zabarwily nawet spody od dloni :D:D  mielismy ubaw, a on musial skonczyc z nalogiem :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

niewiemjaka

to fakt :) nie mozna przesadzic zeby nie wygladac jak po zoltaczce :|
ale umierkowane dawki naprawde poprawiaja kolorek - nie wiem tylko czy dla zupelnie jasnych karnacji to pasuje..

zwierzatko_mojej_mamy

niewiemjaka - ja  podalam tylko wielkie naduzycie jako anegdotke - on tego wypijal 2-3 litry dziennie ;) sensowna dawka jak najbardziej poprawia zdrowo ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

niewiemjaka

no to niezle - 2-3 litry to jakas masacra!!!!
oczywiscie uprzedzam ze wszelkiego rodzaju Kubusie i Pysie to sam cukier i bomba kaloryczna w takiej ilosci:)
lepiej naturalny soczek jednodniowy marchewkowy pic :) albo sama marchewke chrupac

Kasia

ja kiedyś piłam Aksamitny sok z Sondy

no rewelacja  wypijałam go około 3-3 litrów dziennie właśnie

cerę miałam jak brzoskwinka, żadnego pryszczyka, czy nawet zaskórniaka - NIC NIC

skóra idealna

kolorystycznie tez źle nie było :)


tylko że po około 4 m-cach sok aksamitny mi sie przepił i nie mogłam na niego patrzeć, na inne marchewkowce też :(

Basia

mnie trochę szybciej odechciało się soków marchewkowych... :-X
piłam codziennie a nie widziałam żadnych efektów

co do beta karotenu w tabletkach to jakoś nie mam przekonania...



vobi, dziękuję za komplement!
Koniec ery grzecznej dziewczynki .....................

aniak1211

Dziewczyny a jak jest z opalaniem podczas karmienia piersia???
Slonca nie widzialam juz dawno a na wesele sie szykuje i nie mam pojecia czy moge wybrac sie na solarium?

Moze ktoras cos wie o natryskowym,warto?

twinnie77

Ja też nie lubię tych soków, ale nigdy ich nie piłam w takiej ilości.

Proponuję robić surówkę z marchewki, o wiele smaczniejsza i zdrowsza. Ja zawsze tarłam dużą ilość marchwi i dodawałam sok z cytryny. Można dodać trochę cukru jak ktoś bardzo słodko lubi. Wersja extra surówki: dodać ananasa z puszki pokrojonego w kawałki.
Zawsze robiłam sobie porcje na 2-3 dni. Ta surówka działa nie tylko na skórę i jej kolor, ale również na perystaltykę jelit, czyli mamy 2 w 1. :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

twinnie77

aniak1211, nie wiem czy tradycyjne solarium ma jakiś negatywny wpływ na karmienie i dziecko. A o tym natryskowym można przeczytać bardzo różne opinie.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

aniak1211

No tak sie zastanawiam czy moze w staniku,albo czyms okryc piersi?
Ciekawe czy pani w solarium bedzie wiedziala :)

konwalia

pierso warto chronić w solarium tak czy tak. gteneralnie szkodliwość wynika z tego, że w solarium operuje UVA, które sprzyja kancerogenezie. bezwględnie należy chronić brodawki- nie ma tam możliwośći naturalnej ochrony skóry- jest to za  cienka warstwa. Co do przeciwskazań w czasie karmienia, myślę że 1-2razy spokojnie możesz iść- przeciwskazanie bezwględne w ciąży wynika z podgrzania tkanek, co może sprzyjać poronieniu.
ogólnie trzxeba pamiętać, że solarium jest niezdrowe i tyle :)

aniak1211

Mam ciemna karnacje,dwa razy mi wystarczy,ewentualnie trzy ale krucej

aurelia

Pani w solarium powinna o takich rzeczach wiedzieć w końcu przechodzą kurs, więc jak się zapytasz to Ci powie i doradzi

Basia

Tak też słyszałam, że brodawki trzeba bezwzględnie chronić. Tylko jak?
ja niestety tego nie robiłam...


Dziewczyny, a może któraś z Warszawy wie gdzie mają takie "stojące" solarium - tzw. tuba??

Koniec ery grzecznej dziewczynki .....................

Kasia


golinda

Cytat: aurelia w 20 Lip 2008, 13:54:51
Pani w solarium powinna o takich rzeczach wiedzieć w końcu przechodzą kurs, więc jak się zapytasz to Ci powie i doradzi

jaki kurs?!? chyba mycia łóżka!
na studiach na którychś wakacjach pracowałam w solarium, żadnego kursu nie było, a solarium było duże (chyba z 7 łóżek) i raczej z tych lepszych.

aurelia

#23
może nie wszyscy przechodzą taki kurs. Napisałam tak, bo dwie koleżanki pracują w solarium i wiem że zanim tam poszły pracować to właścicielka kazała im zrobić kurs na temat kosmetyków - jakie dla kogo, kto może się opalać a kto nie, przeciwskazania itp. i na ścianie wiszą ich certyfikaty że ukończyły taki kurs. Może i z mycia łóżek też :)

Zresztą jak byłam kiedyś w solarium to wisiała kartka kto nie powinien się opalać i dlaczego :)

golinda

dziewczyny! nie chcę się czepiać, ale błagam.... nie "na solarium", tylko "w solarium"
dbajmy trochę o tę naszą polską mowę....