Projekt kuchni

Zaczęty przez magda_ok, 07 Lip 2008, 10:55:06

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

magda_ok

Teraz ja potrzebuje pomocy i wsparcia...

Zaprojektowalam kuchnie (jak na obrazku ponizej), meble z IKEI biale blyszczace fronty, blat z debu (pasujacy do debowej podlogi, ktora w kuchni juz zostala polozona). Kuchnia mala, wiec chcialam koniecznie jasne szafki, z jakims akcentem kolorystycznym. W Ikei duzego wyboru nie ma, wiec sie szybko zdecydowalismy.
No ale moj piernik maz poszedl do salonu kuchni (zostawic chlopa samego na 3 dni i od razu narozrabia!!!) i sie okazalo, ze kuchnie, na ktore nas teoretycznie nie bylo stac sa tylko 20% drozsze od tego co bysmy dostali w IKEI. A jakosc o niebo lepsza, no i wiekszy wybor elementow (maja np szafki 15cm, ktorych w Ikei nie ma, a nam taka potrzebna, w przypadku rozwiazania z ikei mielibysmy w tym miejscu po prostu "dziure"...)
No i teraz ma problem. Bo zdecydowalam sie na szafki w kolorze kremowym (ew. bardzo jasno zolte) - JAKI KOLOR DO TEGO PASUJE??? (i do debu na podlodze...)
Jakis akcent kolorystyczny bym chciala no i nie mam zielonego pojecia co do tego dodac.... Uklad szafek zostaje taki sam jak na wizualce.

Jakie blaty polecacie? Prawdziwe, nielakierowane drewno czy laminat ze struktura drewna? Mi sie drewno o wiele bardziej podoba, cena w sumie taka sama, ale obawiam sie strony praktycznej - drewno trzeba pielegnowac, szybciej sie niszczy, a my az takimi pedantami nie jestesmy zeby nic nie rozlewac i od razu wszystko wycierac...  A laminat jest praktycznie niezniszczalny ...


zuzia

magda_ok,
ja mam waniliowo - brązową kuchnie z drewnianym blatem. pedatnką nie jestem a wszystko jest ok.

magda_ok

Zuzia a gzie kupowaliscie blat? I jakie macie drewno? Buk czy dab? (chyba dwa najbardziej popularne...)

zuzia

Cytat: magda_ok w 07 Lip 2008, 10:59:56
Zuzia a gzie kupowaliscie blat? I jakie macie drewno? Buk czy dab? (chyba dwa najbardziej popularne...)

kuchnie robiła nam firma z Radomia, a sam materiał to oni gdzieś z niemiec ściągają. ale co to jest to nie mam pojęcia. mąż tym zawiadywał.

mayagaramond

Braz bedzie fajny, ja bym dala taki w maziaje. Na blatach nie bardzo sie znam. My mamy jakies dziadowe, ciotka ma drewniane i trzeby tylko uwazac i ich nie zlewac woda.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

panikarola

ale ten drewniany blat to tez lakierowany? bo np. deski takie do krojenia z samego drewna po pewnym czasie uzywania mi smierdza i wyrzucam. z blatem mogloby byc podobnie, nie ma sil, zeby sie wilgoc nie zetknela z tym blatem. ale tak naprawde to nie wiem jak to jest, i tez bym wolala prawdziwe drewno, nie laminat.
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

elve

ja mam waniliowe fronty z blatami z laminatu w kolorze buku, 8 lat i sa bez zarzutu (a jakoś szczególnie nad nimi się nie trząse)

z drewna to bym raczej dąb wybrała, bo buk jest dość miękkim drewnem

magda_ok

No wlasnie caly pic na tym polega ze lite drewno nie jest lakierowane, trzeba je naoliwiac. Podobno jakos to dziala... Wyglada pieknie, ale ja do konca jakos nie jestem przekonana.. Ale obojetnie na co sie zdecyduje to na pewno bedzie buk (udawany albo prawdziwy ;)

zuzia

Cytat: magda_ok w 07 Lip 2008, 11:28:46
No wlasnie caly pic na tym polega ze lite drewno nie jest lakierowane, trzeba je naoliwiac. Podobno jakos to dziala... Wyglada pieknie, ale ja do konca jakos nie jestem przekonana.. Ale obojetnie na co sie zdecyduje to na pewno bedzie buk (udawany albo prawdziwy ;)

no ja mam jakoś zabezpieczony bo nie muszę go na szczęście oliwić. sfiksowałabym!

zwierzatko_mojej_mamy

magda_ok czyli bedziesz miala kuchnie z fasonu taka jak obrazku, tylko z koloru cieplejsza? i ten czerwony pas tez?
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

inkageo

Ten czerwony pas jest super, ale pasuje do bieli, czy takiej złamanej bieli - delikatnego kremu, nie bardzo wiem jak sobie wyobrazić ten jasno żółty.. Nasza kuchnia ma kolor mojej sukni ślubnej i każdy nazywa to bielą, ale dopiero przy białych rzeczach widać, że biała nie jest ;)
Imagine there is no hate

riannka

magda_ok

ja mam blat z ikea - brzozowy - pół roku było ok, ale w ubiegłum tygodniu pękł w miejscu klejenia - nie wiem czy nasz był pechowy czy tak się dzieje   ???  jest zabezpieczony- noże niewystarczająco, sama nie wiem a ze szmatką nad  nim nie stoję  ;)

zwierzatko_mojej_mamy

inkageo czerwony do bialych kuchni jest w ogole super, ale w tej mi sie srednio widzi nawet do tej bialej w sensie nie koloru, tylko polozenia - kuchnia jest waska i wagonowata, a pas po calosci jeszcze ja zweza i wydluza - staralabym sie wymyslic cos innego
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

panikarola

o, te moje smierdzace deski byly z buku. ale i tak wole deski z drewna, nawet jak mam potem wywalic, niz z plastiku. ale co do debu to chyba on taki ciemnobrazowy jest, do zoltego troche nie teges?
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

magda_ok

No walsnie ten czerwonego paska na pewno nie bedzie, w wersji bialej bylby tylko do sufitu, przez sufit bysmy nie ciagneli (ze wzgledu na wspomniana wagonowatosc, no i obnizaloby to optycznie)  Do kremu mi w ogole czerwien nie pasuje, dab zostaje bo podloga juz jest debowa... Ale oprocz tego gdzies chcialabym kolor (sciany przy blatach ?) tylko nie wiem jaki... Zrobilam wizualke z kremem/vanillia i jakos mi to mdlo wyglada..

zwierzatko_mojej_mamy

magda_ok wklejaj!!! to nie bede kolorowac tego paska na bialo, zeby cos wymyslic ;D raz raz :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

magda_ok


zwierzatko_mojej_mamy

a jakich kolorow nienawidzisz? :> to nie bede probowac :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

elve

#18
nie lubię granatowego, ale z wanilią ładnie wygląda, tak kontrastująco.... może tylko dodatkami tą mdłość przełamać

ja mam podobną kolorystykę kuchni, ściany ecru, płytki ecru, tylko blaty i podłogę mam bukowe, a nie dębowe
mam dodatki granatowe tj podkładki nad talerze, pseudoantyczną porcelanę biało-granatową i inne duperele które się latami zebrały, choć ich nie chciałam

konkludując: wanilka z granatem

magda_ok

ja nie lubie niebieskich, granatow, brazow (oprocz naturalnego drewna), fioletow...

elve

ale trafiłam...
ja też nienawidzę, ale mam tylko w bardzo niewielkich ilościach

zwierzatko_mojej_mamy

no to chwila relaksu przy kompie byla :D

na razie takie:

obrazek 4ry to kolor dokladnie z tego szkla LACOBEL - ostatnie zdjecie - sa rozne np takie: Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

magda_ok

Zwierzaku, upije CIE!!!
Ale mnie z ta zielenia natchnelas... :D
DZIEKUJE!!!

zwierzatko_mojej_mamy

magda_ok ta niby-tapeta? obrazek 2.jpg?
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

magda_ok

#24
nie wiem czy ja tam tapete wstawie, ale jakos nie wpadalam na to ze tam moja ukochana zielen pasuje...
W sumie to tapete piekna znalazlam, ale fototapeta jakos mi sie tak dziwnie kojarzy...
;) bede czegos szukac, moze znajde :D