nika prosi o rady:) forumowiczki pomóżcie!!

Zaczęty przez nika, 01 Lip 2008, 11:33:06

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

niewiemjaka

a mi sie podoba :) wogole jakos wczesniej dopoki nie zaczelam interesowac sie slubami, zdjeciami, forami, strefami  itd:) to nie wyobrazalam sobie samego tiulu jako welon - tzn bez lamowki, haftu czy wykonczenia:)
lamowka jest lekko blyszczaca tak jak caly gorset tej sukni i to jest ten link pomiedzy nimi jak dla mnie

zuzia

ja powiem tak:
odpuść sobie welon z lamówką. weź mgiełkę bez ozdobników. jest delikatniejsza.

Basia

Cytat: Anupka w 22 Lip 2008, 18:13:29
hmm.. nika, a gdzie masz za bardzo zwezona? Bo ja sie dopatrzec nie mogr, co nie znaczy, ze tak nie jest, moze po prostu mam zmeczone oczy..

Z moich wlasnych doswiadczen moge Ci tylko poradzic, ze:

1) albo nie zgadzaj sie na poprawki w dniu odbioru

2) albo sie zgadzaj, ale idz do salonu z calym tabunem "wyszczekanych" kolezanek.

[....]
Jednym slowem - albo niech Ci robia przymiarke wczesniej - albo idz uzbrojona w kolezanki. I dyryguj Paniami z salonu!

Zgadzam się w 100%!!! Panienki z salonu będą próbowały wykorzystać to że jest późno i Ty się denerwujesz ....
Nie odpuszczaj im! Musisz wyjść z salonu z przekonaniem że masz to co chciałaś i jest pięknie!!!
Nie daj sobie wmówić tego do czego nie jesteś przekonana!
Koniec ery grzecznej dziewczynki .....................

salsa

welonom z lamówką mowimy kategoryczne NIE
ja bym brała mgiełkę, lamówka wyglada dośc słabo, niestety.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

wrobelek0403

zgadzam się z zuzia i salsa, welon z lamowka beeee. A jesli inne wygladały na brudne, to znaczy ze za ciemne byly do sukni i tyle. Walcz o zwyklą mgielke. zrobienie go kosztuje 10 zł, nie się babki trochę wykazą skoro zle poprawily suknie  :hammer: :hammer: :hammer:
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Basia

mnie się też generalnie nie podobają welony z lamówką ale o dziwo to tej sukienki nie wygląda źle.
powinnaś przymierzyć zwykłą mgiełkę i potem zdecydować co bardziej Ci się podoba!
ale przynajmniej rozważ mgiełkę
Koniec ery grzecznej dziewczynki .....................

isabelles

ja też należę do przeciwniczek lamówek na welonach - jakoś tak mi nie pasują
ale welonu na Twoim miejscu oczywiście bym im nie odpuściła

nika

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
url=http://www.slub-wesele.pl]Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

nika

Cytat: wrobelek0403 w 22 Lip 2008, 21:09:55
zgadzam się z zuzia i salsa, welon z lamowka beeee. A jesli inne wygladały na brudne, to znaczy ze za ciemne byly do sukni i tyle. Walcz o zwyklą mgielke. zrobienie go kosztuje 10 zł, nie się babki trochę wykazą skoro zle poprawily suknie  :hammer: :hammer: :hammer:

kurcze 10 zł, a one mi w zamówieniu wpisały 250 zł jako szacunkową kwotę za welon. No chyba oszalały
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
url=http://www.slub-wesele.pl]Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

nika

Cytat: Anupka w 22 Lip 2008, 18:13:29
hmm.. nika, a gdzie masz za bardzo zwezona? Bo ja sie dopatrzec nie mogr, co nie znaczy, ze tak nie jest, moze po prostu mam zmeczone oczy..
Z moich wlasnych doswiadczen moge Ci tylko poradzic, ze:
1) albo nie zgadzaj sie na poprawki w dniu odbioru
2) albo sie zgadzaj, ale idz do salonu z calym tabunem "wyszczekanych" kolezanek.
Ja mialam poprawki w dniu odbioru. Efekt - mialam tylko walczyc o zmiane wygladu trenu po podpieciu, a walczylam o zmniejszenie szerokosci ramiaczek od kiecki i powiekszenie dekoltu. Pzs tak sie wkurzyla, ze ja cos w ogole chce, ze... krzywo wyciela mi dekolt! Totalnie krzywo! Ostatecznie dekolt jest proporcjonalny, ale z kolei bardzo poglebiony, kosztem zmniejszania gornych misek gorsetu. Że o zszarpaniu moich nerwów, traceniu czasu na oczekiwanie i niejednokrotnym tupaniu nozka nie wspomne.  A wszystko to musialam praktycznie zalatwiac sama, bo R. sie slabo nadaje do tupania nozka.
Jednym slowem - albo niech Ci robia przymiarke wczesniej - albo idz uzbrojona w kolezanki. I dyryguj Paniami z salonu!
Anupka, kamila13, Basia no to mnie nastraszyłyście. Faktycznie one mają jeszcze trochę pracy: skrócić sukienkę i halkę, poszerzyć w gorsecie, zrobić podpięcie trenu, podoklejać odstające ozdoby i coś tam jeszcze mówiła. Niby będą miały 6 godzin, ale macie racje - co to za robienie na szybcika. ja sukienkę zamawiałam w lutym, przypuszczam ze w Polsce była już w czerwcu, więc spokojnie m-c przed ślubem mogły mnie umówić na I przymiarkę. Jednak zrobię tak jak mówicie, nie zgodzę się na na odbiór w dniu w którym one mają jeszcze robić poprawki.
już ja coś wymyślę ;) żeby odbiór był w czwartek.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
url=http://www.slub-wesele.pl]Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

sierpniowajulka

Powinnaś mieć - wg mnie - długi welon do tej sukni. I bez lamówki. Suknia rzeczywiście zbyt wąska w gorsecie...
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

nika

Cytat: sierpniowajulka w 22 Lip 2008, 23:44:50
Powinnaś mieć - wg mnie - długi welon do tej sukni. I bez lamówki. Suknia rzeczywiście zbyt wąska w gorsecie...

pewnie, że wąska. kazałam ją doprowadzić do stanu z I przymiarki bo nikt na siłę mnie nie będzie zapinał. wolę ją mieć luźniejszą niż ma się zamek rozwalić.
jutro pójdę jeszcze raz przymierzyć welony. długi raczej odpada bo jest tren
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
url=http://www.slub-wesele.pl]Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

sierpniowajulka

Cytat: nika w 23 Lip 2008, 00:04:03
długi raczej odpada bo jest tren

to nic, że jest tren. przymierz długi, proszę.  :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

salsa

ja miałam do trenu długi welon i uważam, ze to się bardzo fajnie prezentowało, welon był mgiełkowy wiec nie był elementem dominującym na sukni :)
dlatego mozesz smiało zaszalec
a koszt w salonie to około 250-300 zł
Wrobelek podała CI koszt tego welonu jesli bys go sama zrobiła
czyli cena mgiełki + grzebyczka:) moj tez dały mi gratis, ale wiem, ze w Madonnie kosztuje 300 zł
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

mignon

Ja bym chyba do tej sukni nie brała welonu.

A jeśli już to właśnie długą mgiełkę. Sama byłam wielką przeciwniczką welonów, ale jak przyszło co do czego to zakupiłam taki trzymetrowy :)

zuzia

Cytat: nika w 23 Lip 2008, 00:04:03
jutro pójdę jeszcze raz przymierzyć welony. długi raczej odpada bo jest tren

ale piekna długa mgiełka nie przeszkadza gdy jest tren. pooglądaj zdjęcia - naprawdę ładnie to wygląda.
a ten z lamówką przykrywa zdobienie twojego gorsetu z tyłu i jest wrażenie, że za dużo tego wszystkiego.

Kasia

#66
długi welon nie zasłania trenu


ja też chciałam zrezygnowac z długiego bo nie chciałam zasłaniać trenu

dopiero teściowa wybiła mi to z głowy


i wytłymaczyła że na dywanie welon bedzie sie ciągnął kawałek za trenem i nie bedzie go absolutnie zasłaniał :)



zresztą zobacz jak to u mnie wygladało

na zdjęciu poniżej widać że tren sie kończy a dopiero kawałek za nim welon dotyka dywanu :)



Basia

Cytat: Kasia w 23 Lip 2008, 11:33:20
długi welon nie zasłania trenu


ja też chciałam zrezygnowac z długiego bo nie chciałam zasłaniać trenu

dopiero teściowa wybiła mi to z głowy


i wytłymaczyła że na dywanie welon bedzie sie ciągnął kawałek za trenem i nie bedzie go absolutnie zasłaniał :)



zresztą zobacz jak to u mnie wygladało

na zdjęciu poniżej widać że tren sie kończy a dopiero kawałek za nim welon dotyka dywanu :)




ja właśnie byłam przerażona tym że welon bedzie się ciągął po podłodze za trenem. i będzie od mojej głowy ciągną się taki namiot  ... ;D
ale też dałam się namówić i nie żałowałam
Koniec ery grzecznej dziewczynki .....................

wrobelek0403

Cytat: nika w 22 Lip 2008, 23:14:11
Cytat: wrobelek0403 w 22 Lip 2008, 21:09:55
zgadzam się z zuzia i salsa, welon z lamowka beeee. A jesli inne wygladały na brudne, to znaczy ze za ciemne byly do sukni i tyle. Walcz o zwyklą mgielke. zrobienie go kosztuje 10 zł, nie się babki trochę wykazą skoro zle poprawily suknie  :hammer: :hammer: :hammer:

kurcze 10 zł, a one mi w zamówieniu wpisały 250 zł jako szacunkową kwotę za welon. No chyba oszalały

nika, niestety welony tyle kosztują w salonach, jak zreszta wszystko co ma w nazwie "slubny" ale zakup kilku metrów tiulu i grzebyka w hurtowni to kilkanascie zlotych.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

tachogti

wrobelek0403 ma racje .. i to wcale nie straszna robota.. Moja mama wyprodukowala mi dwa wlasnorecznie dlugi na grzenieniu krotki na spince zebym mogla hasac na weselu  ;)
Typical sharp-shooting, hard-drinking, katana-wielding, happily divorced housewife :P

nika

Kochane!!
bardzo dziękuję Wam wszystkim za pomoc. Wszystkim polewam  :drunk:
jestem tylko na chwilkę bo już wyjeżdżam do domu rodzinnego się przygotowywać.
Byłam na ostatnich poprawkach. W końcu pani była miła. Wszystko poszło ok. Suknię też odebrałam od razu. I najważniejsze kazałam jej przynieść inne welony. I wybrałam... długi z malutkimi haftami. Dzięki Wam :) Wygląda cudnie:)
Dziękuję jeszcze raz i odezwę sie po wszystkim.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
url=http://www.slub-wesele.pl]Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

niewiemjaka

no to nika powodzenia:) wszystko sie pieknie uda na pewno!
zdaj relacje jak poszlo i co sie dzialo ;) ;)

tachogti

nika bedzie super trzymam kciuki  :drunk:
Typical sharp-shooting, hard-drinking, katana-wielding, happily divorced housewife :P

kamila13


maroonbug

#74
Nika powodzenia! Mam nadzieje, ze wszystko bedzie tak jak sobie wymarzylas :)