plytki w lazience - PILNE PYTANIE!!!!

Zaczęty przez panikarola, 22 Cze 2008, 18:47:49

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

panikarola

Dziewczyny, help!!!!

rodzice robia remont i jest problem, jak plytki polozyc w lazience, czy do sufitu czy tak do wysokosci drzwi?

jak jest u was?

do samego sufitu to niby jest prosciej.

ale tak do wysokosci drzwi chyba ladniej?

musza sie szybko zdecydowac, bo fachowiec w drodze.

co myslicie??????
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

zuzia

ja mam położone do sufitu i tak mi odpowiada :)

panikarola

zuzia, polewam!

czy cos ci to optycznie zmniejsza albo zwieksza?

chyba w sumie nie ma roznicy?
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

magdalinska

my bedziemy dawac tylko tam, gdzie to konieczne, czyli w okolicach wanny/prysznica, umywalki, muszli i bidetu. I nie do samego sufitu, tylko jakos fajnie bedzie zakonczone.

panikarola

#4
a duze macie lazienki? bo moi rodzice maja malutka, dwa kroki na dwa kroki.

np. tu: http://www.jopek.net/lazienka1a.jpg

to nie jest zdjecie lazienki rodzicow, chodzi mi tylko o te sciane po lewej i wysokosc kafelkow. przy takich malych pomieszczeniach tak jest chyba lepiej niz do samego sufitu? rodzice chca tez te paski wykanczajace u gory, tylko nie chca jakichs ozdobnych przejsc np. w ksztalcie fali czy uskokow, jak na jednej scianie sa kafelki a na drugiej nie.

i czy mi sie dobrze zdaje, ze takie duze kafle mozna tez klasc bez fug?
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

zuzia

#5
ja mam w tej chwili małą łazienkę: wanna - umywalka - wc i koniec łazieki (tak to wygląda na szerkość). i moim zdaniem to powiększa łazienkę.
dla mnie kafelki tylko do wysokości drzwi to takie trochę niedorobione są, ale wszystko zależy od koloru :)

golinda

a ja bym nie kadła do sufitu, nie podoba mi się cała łazienka w płytkach
obecnie mam na jakieś 30-40cm przed sufitem, ale można i niżej, można jedną całą ścianę zostawić bez płytek i też super wygląda

panikarola

zuzia, to moi jeszcze mniejsza maja, wc osobno. i jeszcze mniejsza niz na zdjeciu tym co link wkleilam powyzej. matko, jak mysmy sie wszyscy w takiej lazience miescili????

zobaczcie same, te plytki na zdjeciu tak troche nizej niz do sufitu chyba raczej lazienke powiekszaja niz pomniejszaja. tylko mysle, ze plytki lepsze albo takie duze bez fug, albo mniejsze, tak na 15x20 cm, nie takie jak na tym zdjeciu? co myslicie?

Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

zwierzatko_mojej_mamy

#8
ja mam rowniutko do drzwi i tak samo bede robic teraz - popatrz na moj projekt lazienki
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

zwierzatko_mojej_mamy

i bierzemy prostakatne opoczno - takie wieksze - opoczno aleksandria chyba 30x60 i jak najmniej fug
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

zuzia

zwierzatko_mojej_mamy,
ile ta aleksandria kosztuje?

panikarola

o kurcze zwierzak jak ladnie! to ta projektantka ci robila projekt czy sama kombinowalas?

jest gdzies taki programw sieci?
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

zwierzatko_mojej_mamy

aleksandrie najtaniej w kraku znalazlam za 61zl m2 ;)

projektantka robila ;) a programy sa, ale trudno w nie wrzucic plytki zwymiarowane zeby zobaczyc jak bedzie wygladac z pasem ciemnym itp - zwykle robia cala sciane na jakis tam kolor i podloge i tyle - glownie do rozmieszczania sprzetow sa ;(
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

panikarola

super to wyglada. a te plytki to sa tylko w sklepach opoczna czy w takich zwyklych castoramach czy obi tez? mama mi mowila, ze jakies znalazla za 40 zl m2.

bo oczywiscie remont robia rodzice, ale zgadnij kto musi po plytki jechac :/
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

konwalia

Ja mam jasne do sufitu z przerwą na dwa dekory. Nic się nie zmniejsza pomieszczenia a super się myje :) Polecam zwłaszcza jak ktoś montuje prysznic z zasłoną nad wanną tak jak my.

panikarola

o, no chyba zeby tak zrobic jak konwalia u ciebie. to by tez byla opcja. bo oni tez chca jasne plytki. wlasnie z takim prysznicem nad wanna. nie masz czasem fotki?

polewam wszystkim of kors!!!
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

Monika

moi rodzice mają malutką łazienkę - prostokąt, jakieś 1,2m na 2m i mają płytki do sufitu - moim zdaniem dobrze to wygląda

Kasia

ja mam do linii drzwi i tak podoba mi sie najbardziej

bardzo nie podoba mi sie do samego sufitu !!!!!!!!!!
ale to już indywidualna kwestia

konwalia

Mogę zrobić ale komórką w tej chwili bo N. na rybach i nie mam aparatu.

Kasia

a przepraszam właśnie zobaczyłam że mam ciutkę ponad linią drzwi

Kasia


Kasia

płytki sa szare/grafitowe - na zdjęciu sa przekłamane kolory

panikarola

Kasia, ale ladnie macie, super te plytki! co to sa, tez opoczno?

konwalia, jakbys mogla to cyknij komorka pliiissss!
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

martullek


konwalia

Nad umywalką ma taki podwieszony sufit a w nim lampy.