Remont łazienki czas zacząć :)

Zaczęty przez wis, 11 Cze 2008, 14:11:39

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

wis

Tak więc jak w temacie - nasza łazienka woła o pomoc :D  lol
Stan obecny to stan zastany podczas kupna mieszkania. Ostatni remont coś koło połowy lat '80-tych  lol
Ekipa ma wejść w ciagu najbliższych 2 tygodni. Łazienka maleńka - w bloku, wymiary ok. 150cm na 200cm...... Ratuje nas mała wnęka w której jest kibelek. Na dodatek musi tam być pralka (dzięki Bogu Candy robi maleństwa o głębokości 33cm)  i tzw. JunkersZałączam projekt autorstwa mojej znajomej. kafelki wybrałam sama  jupi z kolekcji Cersanitu. Z mieszkaniem tym zamierzamy się rozstać za kilka lat więc nie chcę pakować w łazienkę jakichś kosmicznych pieniędzy.
Łazienka ma docelowo wyglądać tak:
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

magda_ok


mika

no i jak bądziecie remontować??? jakie płytki wybraliście, pokaż projekt

sonja

Wis a jesteś pewna, że ten szlaczek w czerwone kwadraty tam pasuje (ten pionowy koło lustra)?

wis

#4
Cytat: sonja w 11 Cze 2008, 14:27:08
Wis a jesteś pewna, że ten szlaczek w czerwone kwadraty tam pasuje (ten pionowy koło lustra)?
Sonja to jest dekor do tej linii kafelek...
http://www.cersanit.com.pl/product_b.php?idz=756f5575ff1780cc27490972f7455414&prod_dzial_id=6&ig=0&w=25x35&lang=pl&mod=s_prod Tu chyba lepiej widać.

zwierzatko_mojej_mamy

sonja to ja bym sie bardziej czepila tego kolo kibla - zielonkawy? czy cos takiego - wystepuje pojedynczo i nie pasuje do niczego ;)

wis nie planujecie zabunkrowac jakos junkersa?
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

wis

#6
Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 11 Cze 2008, 14:31:46
sonja to ja bym sie bardziej czepila tego kolo kibla - zielonkawy? czy cos takiego - wystepuje pojedynczo i nie pasuje do niczego ;)

wis nie planujecie zabunkrowac jakos junkersa?

Nie możemy :( Moja mama ma junkers w kuchni, zabudowała go a teraz i tak musi mieć roletę otwartą bo miała niewesołe problemy z wentylacją...

A to zielone koło kibla to uchwycona futryna !

zwierzatko_mojej_mamy

wis przepraszam - pomylka - ten pasek kolo umywalki pionowy -  mnie gryzie po oczach, bo nie jest nigdzie powtorzony wzor - on tak siedzi znienacka - ja bym sie zdecydowala na jeden rodzaj dekorkow - albo ten szlaczek wszedzie od plytek, albo ten pasek tam gdzie szlaczki - troche za duzo tego dobrego ;) od razu oprzedzam, ze w ogole nie lubie dekorkow ;D

a co do junkersa i wentylacji to wszystko zalezy od bloku - u nas tak wieje w lazience, ze mozna by i wata junkersa opakowac :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

wis

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 11 Cze 2008, 14:52:44
wis przepraszam - pomylka - ten pasek kolo umywalki pionowy -  mnie gryzie po oczach, bo nie jest nigdzie powtorzony wzor - on tak siedzi znienacka - ja bym sie zdecydowala na jeden rodzaj dekorkow - albo ten szlaczek wszedzie od plytek, albo ten pasek tam gdzie szlaczki - troche za duzo tego dobrego ;) od razu oprzedzam, ze w ogole nie lubie dekorkow ;D

a co do junkersa i wentylacji to wszystko zalezy od bloku - u nas tak wieje w lazience, ze mozna by i wata junkersa opakowac :D

W sumie u nas też wieje... Ale wiesz to łazienka, kąpię się tam zamykam drzwi i się boję gazu :( Durna baba. Z drugiej strony junkers nówka z Vaillanta...

mika

ja bym wywaliła ten dekorek koło lustra, za dużo grzybów w barszczu, albo ten dekorek albo mozaika

zwierzatko_mojej_mamy

wis tzn ja nic nie mowie - my bedziemy mieli rolete - najwyzej sie ja bedzie podnosic, a kapiemy sie z otwartymi i starym junkersem :D nie z powodu trwogi, tylko kota, ktory podczas kapieli naszych dostaje pierdolca i biega caly czas do i z lazienki i obraza sie i drze morde jak sie zamykamy :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

sonja

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 11 Cze 2008, 14:52:44
wis przepraszam - pomylka - ten pasek kolo umywalki pionowy -  mnie gryzie po oczach, bo nie jest nigdzie powtorzony wzor - on tak siedzi znienacka - ja bym sie zdecydowala na jeden rodzaj dekorkow - albo ten szlaczek wszedzie od plytek, albo ten pasek tam gdzie szlaczki - troche za duzo tego dobrego ;) od razu oprzedzam, ze w ogole nie lubie dekorkow ;D

a co do junkersa i wentylacji to wszystko zalezy od bloku - u nas tak wieje w lazience, ze mozna by i wata junkersa opakowac :D

I widzi admistratorka, o to samo nam chodziło ;D

zwierzatko_mojej_mamy

#12
sonja ano rzeczywiscie, ja nie zanotowalam po Twoim opisie, bo wspomnialas o czerwonych kwadracikach, a ja juz wzrok nie ten :D

ogolnie jestem na tak dla kolorstyki - uwazam, ze ciekawa i swieza, nie rozmyta za bardzo i nie za ostra, czyli nie powinna sie opatrzec szybko :)

jestem na nie dla laczenia tych dwoch dekorkow - mozaiki i tej linii kolo lustra - to, ze one sa na stronie z jednej linii to jeszcze nic nie znaczy - wis wyobraz sobie, ze ktos by polaczyl w jednej, szczegolnie tak malej lazience wszystkie te kafle ze strony cersanitu, bo "z jednej linii" lacznie z tymi kwiatkowymi i tymi z wzorkiem w srodku :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

nionczka

Niby fajna, ale jak dla mnie troche za duzo wzorków. Pólki zrobilabym w tym samym kolorze co sciana, zeby jak najmniej sie odznaczaly. Albo nie zrobilabym ich wcale bo lepsza gladka szafka i wszytsko zamkniete. Szczegolnie jesli lazienka jest malenka.
Nie przekonuje mnie tez to polaczenie kolorów. Taki roz dalabym z szarym, bezem, brazem, bialym. Z zielonym troche za duzo tego dobrego.
Nie masz wiekszego rysunku? Jakos slabo widze. Ale wydaje mi sie, ze jest tam zza duzo niesymetrycznych linii wprowadzajacych balagan (to mzoe byc tylko zludzenie, ktorego nie moge skonfrontowac bo slabo widze).
Ta lazienka jest juz troche "zagracona" tyloma typami kafli a jest  pusta. Wyobraz ja sobie z recznikami, jakimis kosmetykami, etc.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

nionczka

#14
Czy podloga jest wielokolorowa? Podloge zrobilabym wylacznie w jednym kolorze.

Kafle na stronie Cersanitu wygladaja o wiele lepiej niz w projekcie. I nawet polaczenie mzoe byc fajne. Ale naprawde jest za duzo dekorów i innych detali na scianach.  W katalogu wyglada to calkiem fajnie, ale z drugiej strony oni tam maja przestzrenie 20 m i lazienki, ktorych niekt nie bedzie uzywal.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

nionczka

Na grzejnik mozna zrobic ladna szafke na wymiar z zaluzja albo przeswitami z przodu. My mamy zamkniety w kuchni i nie ma problemu. Zawsze przechodzi roczna kontrole bez problemu.
Mozna zrobic podobna szafke na pralke tez, tak cos jak zabudowa kaloryferów.
Tylko, ze skoro chcecie sie stamtad zmywac za jakis czas, chyba nie ma to sensu???
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

wis

Cytat: nionczka w 11 Cze 2008, 16:46:04
Na grzejnik mozna zrobic ladna szafke na wymiar z zaluzja albo przeswitami z przodu. My mamy zamkniety w kuchni i nie ma problemu. Zawsze przechodzi roczna kontrole bez problemu.
Mozna zrobic podobna szafke na pralke tez, tak cos jak zabudowa kaloryferów.
Tylko, ze skoro chcecie sie stamtad zmywac za jakis czas, chyba nie ma to sensu???

Już po kolei piszę. Półki muszą być  - jedyna szafka nad klopem będzie na chemię itp i ja nie będę co rano drabiny targać żeby krem do twarzy wyjąć ;)
Koło tego lustra zamiast paska chyba faktycznie strzelę pasek z mozaiki.
Nionczka - beżom, brązom itp mówię stanowcze nie. Chciałam "jajcarskie" kafelki a beże, brązy ma szwagier ;)

Poprawiłam zdjecia projektu - tzn sa większe :)

nionczka

OK, dzieki za wieksze zdjecia.
Szlaczek pionowy obok lustra zdecydowanie bym wyrzucila i tam juz nic nie dodawala. A poleczke nad kibelkiem przeciagnela do konca scianki. Zeby bylo symetrycznie z kibelkiem i szafka nad nim. Taka nidokonczona wprowadza zamet. I bedziesz miala wiecej miejsca :-)
Nie myslalas o szafce pod umywalke? To i tak jest niewykorzystana przestrzen a z takiej szafki mozna korzystac na codzien i siegac po krem do twarzy, etc.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

wis

Cytat: nionczka w 12 Cze 2008, 09:30:49
OK, dzieki za wieksze zdjecia.
Szlaczek pionowy obok lustra zdecydowanie bym wyrzucila i tam juz nic nie dodawala. A poleczke nad kibelkiem przeciagnela do konca scianki. Zeby bylo symetrycznie z kibelkiem i szafka nad nim. Taka nidokonczona wprowadza zamet. I bedziesz miala wiecej miejsca :-)
Nie myslalas o szafce pod umywalke? To i tak jest niewykorzystana przestrzen a z takiej szafki mozna korzystac na codzien i siegac po krem do twarzy, etc.

Myślałam, nie powiem. Ale projektantka mi to odradza....

mika

dlaczego Ci odradza szafke pod umywalkę???

magdalinska

Cytat: mika9983 w 12 Cze 2008, 09:56:22
dlaczego Ci odradza szafke pod umywalkę???
no wlasnie , dlaczego?? macie mala lazienke, wiec nie lepiej wykorzystac kazdy skrawek? ja mam dom, ale tez male lazienki i moja projektanka przewiduje ładną delikatna szafke pod umywalka....

wis

Że niby ta szafka mi zagraci łazienkę...

nionczka

A rzeczy na otwartych polkach nie zagraca lazienki? Ja nie wiem, ale z moich wlasnych doswiadczen (jakies 6 mieszkan) wynika, ze w lazience im mniej na wierzchu tym lepiej. A taka szafka pod umywalka jest wygodna i nie graci wizualnie bo jest ponizej linii oka.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

wis

Cytat: nionczka w 12 Cze 2008, 10:35:23
A rzeczy na otwartych polkach nie zagraca lazienki? Ja nie wiem, ale z moich wlasnych doswiadczen (jakies 6 mieszkan) wynika, ze w lazience im mniej na wierzchu tym lepiej. A taka szafka pod umywalka jest wygodna i nie graci wizualnie bo jest ponizej linii oka.

No właśnie ja też nie lubię mieć wszystkiego na wierzchu... Chyba po południu zadzwonię do projektantki.

mika

z łazienką jest jak z kuchnią: im mniej na wierzchu tym lepiej (no chyba że kuchnia w stylu sielskim anielskim to inna inszość) , delikatna szafka pod umywalkę na pewno nie zagraci łazienki