na co zwrcac uwage przy kupni kabiny prysznicowej i wanny

Zaczęty przez marax, 09 Cze 2008, 17:34:33

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

marax

musze na dnich kupic kabine ,wybor jest ogromny .moze macie jakies doswiadczenei czego unikac ,na co zwrocic uwage .chce kabine polokragla z glebokim brodzikiem.ale nie wiem czy szklo przezroczyste,czy matowe-zalezy mi na czyms latwym do utrzymania

nionczka

Im mniej dupereli, zaglebien, elementów dekoracyjnych, etc tym lepiej.
Czy matowa czy przezroczysta nie wiem, zalezy od materialu, wzoru, wody jaka masz w domu.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Chermelle

moja kuzynka ma jakąs samomyjaca czy cos to chyba takie specjalne szko - nie znam szczegułow wiem ze raczej droga ale super

Chermelle


elizapj

powinna byc dosc szeroka....bo ja np nie cierpie klaustrofobicznych kabin...

co do latwosci utrzymania, to tak jak pisalal nionczka, zalezy najwiecej od wody jaka bedziecie miec...
ja osobiscie wole przezroczyste szklo, bo zawsze latwiej ocenic czy juz czyste czy jeszcze szorowac... a motowe...to tak jak na blatach w ciapki....okruchow nie widac, wydaje sie czyste a nie jest:(
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

magdalinska

co do szkla to nie pomoge, moi rodzice maja przezroczysta i gładką szybe i myje sie w miare ok, c hociaz tez szybko widac zacieki i plamki z wody. Drugi prysznic ma matowa i chropowata i juz tego nie widac.
Polecam otwierane drzwi na "zawiasach", przy brodziku myje sie moment, nie ma zakamarków, wszedzie mozna łatwo dostac, nic nie blokuje. Natomiast rozsuwane drzwi to tragedia, wszytsko zbiera sie w rowkach, do ktorych trudno dosięgnac, czysci sie na kolanach, zgieta w pól, z wykałaczkami, patyczkami do uszu, i tak nie wszystko sie wyciągnie...

nionczka

Cytat: magdalinska w 09 Cze 2008, 18:36:11
co do szkla to nie pomoge, moi rodzice maja przezroczysta i gładką szybe i myje sie w miare ok, c hociaz tez szybko widac zacieki i plamki z wody. Drugi prysznic ma matowa i chropowata i juz tego nie widac.
Polecam otwierane drzwi na "zawiasach", przy brodziku myje sie moment, nie ma zakamarków, wszedzie mozna łatwo dostac, nic nie blokuje. Natomiast rozsuwane drzwi to tragedia, wszytsko zbiera sie w rowkach, do ktorych trudno dosięgnac, czysci sie na kolanach, zgieta w pól, z wykałaczkami, patyczkami do uszu, i tak nie wszystko sie wyciągnie...

Zgadzam sie co do drzwi. Ja nienawidze naszych przesuwanych. Nigdy kabina nie jest naprawde czysta a szorujemy szczoteczka do zebów.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Monika

Na pewno w drzwiach szyba a nie plastik! Moi rodzice parę lat temu kupili drzwi z przezroczystym plastikiem i to jest MASAKRA - nie da się tego doczyścić i już - próbowałam wszystkim... Wiem, że jest czyste (bo wyszorowałam), ale zacieki są jak na brudnym... No i popieram - przesuwane drzwi są do bani.

goga

mam szybę - jak ją umyję to się świeci jak dupka niemowlaka - ale mamy też bardzo twardą wodę - więc chłopcy już nauczeni - że trzeba wytrzeć szybki po prysznicu :) poza tym jest specjalny preparat - stosowany raz na 3 m-ce, pół roku - gdzie krople spływają nie zostawiając śladów, a co do drzwi - muszę mieć rozsuwane - bo mało miejsca - ale cilit bang radzi sobie naprawdę ze wszystkimi zabrudzeniami w zakamarkach.
W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

miracle8512

Do czyszczenia szyb w dzwiach prysznicowych mogę polecić, taki impregnat w białek butelce z niebieskimi napisami -HG hagesan - rewelacja. Pieruńsko drogi, ale też wydajny. Mała butelka wystarcza na bardzo długo. Wystarczy 4 - 5 razy w roku zastosować.

inspiracja

my mamy kabinę z gładkiego przyciemnianego szkła i głęboki brodzik. U nas obie te rzeczy sprawdzaja się na 5tkę- w brodziku jest siedzisko, co sprawdza się np podczas depilacji nog :) poza tym jest na tyle duzy, ze nasza goldenka co jakis czas ma w niej mega kapiel bez kaluz na calej lazience :) Co do kabiny to wystarczy po kazdym prysznicu przejechac po niej taka gumowa zbieraczka do szyb, a raz na jakis czas Cilit Bang wkracza do akcji i jest luz, nawet w zakamarkach :)

nionczka

Cytat: goga w 09 Cze 2008, 21:37:32
mam szybę - jak ją umyję to się świeci jak dupka niemowlaka - ale mamy też bardzo twardą wodę - więc chłopcy już nauczeni - że trzeba wytrzeć szybki po prysznicu :) poza tym jest specjalny preparat - stosowany raz na 3 m-ce, pół roku - gdzie krople spływają nie zostawiając śladów, a co do drzwi - muszę mieć rozsuwane - bo mało miejsca - ale cilit bang radzi sobie naprawdę ze wszystkimi zabrudzeniami w zakamarkach.

U mnie cilit slabo sobie radzi. Ale nasza woda jest taka kiepska, ze jak nas tydzien w domu nie ma to kibelek jest brazowy. Przypuszczam, ze moze to miec zwiazek z rudami zelaza w regionie :-(
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

eva_luna

Cytat: goga w 09 Cze 2008, 21:37:32
mam szybę - jak ją umyję to się świeci jak dupka niemowlaka - ale mamy też bardzo twardą wodę - więc chłopcy już nauczeni - że trzeba wytrzeć szybki po prysznicu :) poza tym jest specjalny preparat - stosowany raz na 3 m-ce, pół roku - gdzie krople spływają nie zostawiając śladów, a co do drzwi - muszę mieć rozsuwane - bo mało miejsca - ale cilit bang radzi sobie naprawdę ze wszystkimi zabrudzeniami w zakamarkach.

Jak sie ten preparat nazywa????

magdalinska

Cytat: goga w 09 Cze 2008, 21:37:32
mam szybę - jak ją umyję to się świeci jak dupka niemowlaka - ale mamy też bardzo twardą wodę - więc chłopcy już nauczeni - że trzeba wytrzeć szybki po prysznicu :) poza tym jest specjalny preparat - stosowany raz na 3 m-ce, pół roku - gdzie krople spływają nie zostawiając śladów, a co do drzwi - muszę mieć rozsuwane - bo mało miejsca - ale cilit bang radzi sobie naprawdę ze wszystkimi zabrudzeniami w zakamarkach.
u mnie w zakamarkach sam cilit bang nie wystarcza, musi byc dodatkowo wykałaczka, patyczki itp, a i tak nie est idealnie....

marax

idze ze nie posluchalyscie mnei i nei zakupilyscie urzadzenia czysczacego na pare-zaden zakamarek mu nie straszny wszytko czysci sie rewelacyjnie-szyby,meble,zaschniety tluszcz itp a koszt ok 100 zl chyba wysoki nei ejst

zwierzatko_mojej_mamy

maraxela ja juz ogladam - na "po remoncie" :D juz 2 lata sie zbieram do kupna tego ustrojstwa, ale jeszcze nie czulam palacej potrzeby - a teraz trzeba bedzie okna umyc na cycus i parapety zewnetrzne i w ogole wszystko :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

marax

a jak fajnie sie kurze sciera -nei lataja po calym domu tylko popryskasz na kurz i scierasz na mokro

marax

moja matka kupila sobei taki profesjonalny co to nim mozna sierac podloge kafle itd takei cos jak opdkurzacz-zajebiste

goga

Cytat: eva_luna w 10 Cze 2008, 12:57:14
[

Jak sie ten preparat nazywa????

tak jak podała Miracle - HG - hagesan - mała buteleczka - ok 50 zł, ale Ewa ty nim nie smaruj bo pieruńsko śmierdzi, nie wiem jakie zwiążki tam są - zagoń męskie ręce do roboty
W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

konwalia

Przy kupnie wanny i brodzika trzeba też myśleć czy ma się zwierzaka. Jeśli ktoś ma koty i je kąpie (jak ja :D ), to akryl odpada bo zostałyby szramy od pazurów.

Roca ma fajne wanny metalowe i całą sanitarkę- polecam, użytkuje się super.

salsa

jak dla mnie to tak:

- żeby było dużo miejsca pod prysznicem, nie ma nic gorszego jak ciasna kabina szczególnie jak sie tam wchodzi we dwoje
- jesli masz jakies elementy przezroczyste to z takiego tworzywa żebyś nie musiała leciec co chwile ze scierką bo brudne, są rozne takie wzorkowane, ze tego mydła nie widać i mozna myc nie-codziennie
- szczelne , teraz taka moda żeby stawiać tylko ścianki - rozchlapuje sie to na boki, sąsiadka u moich rodziców zrobiła sobie tak rok temu i juz bedzie demontować bo ma dosyc
- mozna kupić z siedziskiem w środku-jak jestes mega zmęczona to możesz sobie usiaśc pod prysznicem :P
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

golinda

Cytat: salsa w 10 Cze 2008, 19:17:13
- szczelne , teraz taka moda żeby stawiać tylko ścianki - rozchlapuje sie to na boki, sąsiadka u moich rodziców zrobiła sobie tak rok temu i juz bedzie demontować bo ma dosyc

to znaczy, że źle jej zrobili
ja kąpałam się pod takim tylko ze ściankami (jedną szklaną) i wszystko było super, odpowiednio zrobiony spad, wszystko wymierzone, więc można spokojnie

salsa

Cytat: golinda w 10 Cze 2008, 20:00:49
Cytat: salsa w 10 Cze 2008, 19:17:13
- szczelne , teraz taka moda żeby stawiać tylko ścianki - rozchlapuje sie to na boki, sąsiadka u moich rodziców zrobiła sobie tak rok temu i juz bedzie demontować bo ma dosyc

to znaczy, że źle jej zrobili
ja kąpałam się pod takim tylko ze ściankami (jedną szklaną) i wszystko było super, odpowiednio zrobiony spad, wszystko wymierzone, więc można spokojnie

no ale Ty mowisz o podłodze a ja o tym ze tam nie ma połaczenia miedzy wszystkimi ścianami-to troche jak w wannie branie prysznica na stojąco
co z tego ze masz spad jak CI bokami idzie-rozbryzguje sie jej od góry
szczegolnie jak myje głowe
ja mam wanne i szczerze nie cierpie (tzn wanna fajna ale tylko jak sie ma oddzielna kabinę i prysznic) nawet jak sie prysznicuje na siedząco a nie na stojąco to i tak utopię poł łazienki
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

golinda

nie no, nie ma porównania między niezabudowanym prysznicem a wanną
taki prysznic ma wymiary przynajmniej 100x220, z tych 220 trzeba wziąć 90 na wejście, to zostaje tej szyby 130 - gdzie poza boczną ścianą i szybą ma się to rozpryskać? chyba, że mówimy o czymś zupełnie innym
po wyjściu spod takiego prysznica nie widziałam ani kropli wody w pozostałej części łazienki

nionczka

Ja w nastepnym mieszkaniu zamierzam miec wlasnie zabudowany prysznic, znaczy 3 scianki i szklane drzwi. Plus wanna :-) Moj brat ma taki prysznic i jest czysto i sucho. Nie zalewa sie lazienki i latwo to czyscic. i miejsca 3 razy wiecej niz u mnie pod prysznicem. Na dodatek on wykorzystal wneke w scianie wiec w ogole ma super.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login