O wszystkim i o ...! tzw. śmietnik ciążowy

Zaczęty przez aja, 27 Maj 2008, 09:43:30

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.


vobi

Dziewczyny, mam pytanie do tych "bardziej zaawansowanych" - jestem w 13tc, jutro mam kolejna wizyte u gina. Maz chce isc ze mna zeby zobaczyc malucha na USG, ale wydaje mi sie ze to jeszcze za wczesnie, ze na tym etapie jeszcze za duzo nie widac (w necie znalazlam, ze - o ile sie prawidlowo rozwija - maluch ma 6,5-8 cm). Nie chce go (meza znaczy, nie malucha ;)) niepotrzebnie ciagac, bo strasznie marudzi jak musi czekac, jeszcze nie daj Boze na stojaco, a tam niestety ze 2 godzinki trzeba wystac :( Jak myslicie, brac ze soba marudziarza, czy za wczesnie?

Jeszcze jedno - czy badanie przeziernosci karkowej jest u nas "standardowe" czy musze o nie poprosic?

aniak1211

vobi
Bierz meza!!!!!
Zdziwisz sie jak duzo zobaczysz :)
Moje pierwsze USG mialam wlasnie w 13 tyg. i bylam zadziwiona what
http://strefaslubna.pl/forum/index.php/topic,933.0.html
tu zobaczysz zdjecie z tego USG  :D

Widzialam ruszajace sie raczki i nozki ;D

marax

przeziernosc robi sie rutynowo widac bijace serce juz w 6 tyg teraz twoje dziecko ma juz raczki i nozki i glow 3 razy weiksza od ciala:P

vobi

dzieki kobiety, polewam za natychmiastowa reakcje ;)

jusia

vobi ja swojego męża wzięłam na USG genetyczne w 13 tc, bardzo duzo widac, a dla faceta to bardzo wzruszajace ;) USG genetyczne robi sie właśnie w tym okresie, sprawdzana jesr przezierność, przepływy metodą dopplera.....bierz, bierz, pozniej jak dziecko bedzie duze, to juz tak całościowo bedzie je trudniej zobaczyc ;)
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

nionczka

My bylismy razem na usg w piatek w 12 tygodniu. Maz byl zachwycony (nie wyobrazal sobie nie isc, do polzonej tez ze mna chodzi). Dziecie mierzy 48 mm i bylo super widaj bijace serducho i malucha, ktory odstawial wodne akrobacje. Glowke, korpusik i 4 lapy w ciaglym ruchu. A usg bylo stare normalne i przez brzuch. Dla tatusia tez to jest super przezycie. Tylko, ze my nie musimy czekac. zawsze wchodzimy o podanej godzinie :-) Czemu musisz czekac 2h na umówiona wizyte?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

vobi

Cytat: nionczka w 02 Cze 2008, 11:56:38
Czemu musisz czekac 2h na umówiona wizyte?
c`est la vie... mieszkam w niewielkim miescie, dobrych ginekologow-poloznikow z USG w gabinecie jest ledwie kilku, a bociany kraza jak szalone...

vobi

Cytat: jusia79 w 02 Cze 2008, 11:54:06
USG genetyczne robi sie właśnie w tym okresie, sprawdzana jesr przezierność, przepływy metodą dopplera.....
jusia, ale to USG genetyczne to nazwa badania na "normalnym" aparacie USG, czy specjalny sprzet (3D? 4D?) sorry, moze glupie pytanie ale zglupialam troche

vobi

Cytat: nionczka w 02 Cze 2008, 11:56:38
Maz byl zachwycony (nie wyobrazal sobie nie isc, do polzonej tez ze mna chodzi).
no, ja jestem z natury zosia-samosia i wiele rzeczy potrafie sobie wyobrazic ;)
Ale z drugiej strony nie moge meza zostawiac z boku, zwlaszcza ze on sie mocno ciaza etc. przejmuje. Trudno mi sie przemoc, ale chyba faktycznie zabiore go ze soba jutro... Musi cwiczyc cierpliwosc, bo jak sie maluch pojawi na swiecie to dopiero bedzie mu cierpliwosc potrzebna  ;D

aja

wystarczy zwykły aparat do USG - mierza, przeliczają, obliczają sama zobaczysz i koniecznie bierz męża - widok bijącego serca jest nie do opisania!

vobi


jusia

Cytat: vobi w 02 Cze 2008, 12:10:47
Cytat: jusia79 w 02 Cze 2008, 11:54:06
USG genetyczne robi sie właśnie w tym okresie, sprawdzana jesr przezierność, przepływy metodą dopplera.....
jusia, ale to USG genetyczne to nazwa badania na "normalnym" aparacie USG, czy specjalny sprzet (3D? 4D?) sorry, moze glupie pytanie ale zglupialam troche
vobi to był normalny aparat do USG, nawet nie wiedziałam, ze to było właśnie to genetyczne ;)
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

aja

tak już miałam i ostro mnie lekarz walił w brzuch już chciałam mu uwage zwrócić bo nie było to przyjemne ale chyba chciał aby się maluch zaczął ruszać - niby powiedział że wszystko ok. ale ja to chyba do końca będę się martwić a wyniki i te wszystki obliczenia i opis USG nic mi nie mówią....


vobi

ok, dzieki, juz troche mniej oglupiala jestem ;)

jusia

wlasnie obejrzałam film jak powinno sie podnosic niemowle, takie akrobacje, ze mi włosy deba staneły  :o
http://www.edziecko.pl/wideo_edziecko/10,79343,4088949,Podnoszenie_niemowlecia.htm
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

vobi

#67
ale jaki niemowlak sliczny!  ;D

kurde, to bedzie kosmos... juz ciaza i porod wydaja mi sie zupelnym odjazdem, ale zajmowanie sie takim kruchym maluchem to juz w ogole  :o

twinnie77

Mój mężuś był ze mną dopiero na badaniu połówkowym, ale za to na takim super sprzęcie (ale nie 3D). Był bardzo wzruszony, jak widział i słyszał serce, jak dzieciątko 'miziało' się po twarzy, jak patrzyło na paluszki. Super. Uważam, że każdy przyszły ojciec powinien chociaż raz w trakcie ciąży takie badanie zobaczyć.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

vobi

Cytat: twinnie77 w 02 Cze 2008, 13:40:32
Uważam, że każdy przyszły ojciec powinien chociaż raz w trakcie ciąży takie badanie zobaczyć.
co do tego nie mam zadnych watpliwosci, tylko nie bylam wlasnie pewna, czy juz mamy co ogladac ;)

twinnie
, a kiedy dowiedzieliscie sie o plci dziecka?

twinnie77

Jak już gdzieś pisałam, dostałam od mamy książkę Zawitkowskiego z płytą dvd. Do płyty jeszcze nie dotarłam, ale książka jest wg mnie rewelacyjna.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

jusia

vobi twinnie chyba nie chce znac płci...mysle, ze my na połowkowym wreszcie sie dowiemy :) bo ja na razie to sie nawet skarpetek boje kupic (jakies takie mam opory), zreszta do szesnastego tygodnia wykształacaja sie "męskie organy", wiec z dziewczynki w 12 tc  moze zrobic sie chłopiec  :o
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

twinnie77

Cytat: vobi w 02 Cze 2008, 13:42:59

twinnie
, a kiedy dowiedzieliscie sie o plci dziecka?

Dowiemy się po porodzie :D
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

marax

e tam nna tej porodowce kazali mi podnosci i badac takie "swiezynki " i jeszcze im wezyk w tylek wkladac .nic takiego

vobi

luzik... jak bedziesz nastepnym razem na porodowce to Ciebie, swiezynko beda badac i wezyk w tylek wkladac :P