O wszystkim i o ...! tzw. śmietnik ciążowy

Zaczęty przez aja, 27 Maj 2008, 09:43:30

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

jusia

Cytat: sweedee w 04 Cze 2008, 19:14:32
Zapamiętajcie datę, kiedy poczułyście pierwsze ruchy dziecka (w którym tc), bo o to pytają na porodówce!
a do czego to im potrzebne? no ja nie wiem juz sama czy to były ruchy rybą, raczej jakby ryba z pyszczka babelki puszczała, zobaczymy jutro czy sie ujawni ;)
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

sweedee

jusia79, określają przez to datę porodu
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


www.foto.adtwinzz.com
www.adtwinzz.com

marax

Cytat: sweedee w 04 Cze 2008, 19:38:18
jusia79, określają przez to datę porodu


hmmm nie sadze malo precyzyjny wskaznik.rozni sie o kilka tyg miedzy pierwiastka (20 tydzien) a wielorodka(18 tydzien)- niby mozna ale malo precyzyjne

jusia

Cytat: sweedee w 04 Cze 2008, 19:38:18
jusia79, określają przez to datę porodu
o matko to jakbym rzeczywiscie je czuła, w 18 tc w pierwszej ciaży to moze rzeczywiscie dziecko urodzi sie jeszcze w pazdzierniku  :o
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

marax

fajnie macie ze mozecie takie usg przezywac widzac poraz peirwszy-ja juz widzialam takich kilkadziesiat ,wiec wrazenie pewnie nie bedzie az takie.Ja wogole jestem przez te studia jakas  dziwna chlodna .Moj gin jak sie skapnal ze za studiuje med to pokazal mi to usg i zaczal mnie pytac co on pokazuje:) no i powiedzial ze kasy ode mnie nei bedzie bral za wizyty.Na koncu sie usmiechnal i spytal czy ciaza na studiach byla planowana:)

marax

jusia to jest bardzo plynne jedna ksiazka pisze ze 20 tydz dla 1 dziecka inna ze 20-26-wiec obliczanie na tej podtswie terminu to lekko ryzykowna sprawa.mozna sie pomylic o 6 tyg :):)

jusia

marax ale Ty jako przyszły lekarz, tym bardziej, ze kiedys pisałaś o specjalizacji pediatrii, tez masz fajnie, zobaczysz/ przewidzisz dużo wiecej niż taka "zwyczajna" matka ;)
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

marax

jusia dziecko ty moje  :o :o :o :o :o ja i pediatria  :o :o :o :o :o :o ja dzieci nie lubie a one mnie gryza ,pluja i kopia  :baby: :baby: :baby: :baby: :baby: ja co najwyzej poloznictwo -tamte nie maja jeszcze takich zdolnosci:)

marax

jusia moj kumpel endokrynolog dzieciency a matka pediatra przegapili cukrzyce u swojej coreczki 2 letniej.ktoregos dnia zemdlala prawie im w spiaczke wpadla -dopiero sie zorietowali ze ona jest chora.A zlekcewazyli ze duzo pije,czesto sika itd. szewc bez butow chodzi:()

sweedee

Cytat: maraxela w 04 Cze 2008, 19:44:04
Cytat: sweedee w 04 Cze 2008, 19:38:18
jusia79, określają przez to datę porodu


hmmm nie sadze malo precyzyjny wskaznik.rozni sie o kilka tyg miedzy pierwiastka (20 tydzien) a wielorodka(18 tydzien)- niby mozna ale malo precyzyjne
tak czytałam, zresztą o to, czy to pierwsza ciąża czy kolejna tez pytali
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


www.foto.adtwinzz.com
www.adtwinzz.com

marax

moj lekarz jak zaczal obliczac moj cykl miesiaczkowy aby ustalic date porodu to mu weszedl ze mialam srednio co 3 miesiace miesiaczki i bedzie problem z temrinem

marax

wogole to jakis cod z moja ciaza ja mialam miesiaczki 2 razy do roku i zeby sie jeszcze wszczelic w owulacje!!!!!!! w sumei teraz jak o tym pomysle to niesamowite szczescie.chyba mnie te dzieciaczki z porodowki jakos odblokowaly psychicznie - nei wiem jakas sila autosugestii

jusia

no widzisz jeszcze tydzien, dwa i bedziesz super szczesliwa jakbys wygrała w totka, tak tak cuda sie zdarzaja, przeciez mowi sie o ciazy, ze to stan błogosławiony  ;D
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

vobi

Cytat: maraxela w 04 Cze 2008, 19:46:32
fajnie macie ze mozecie takie usg przezywac widzac poraz peirwszy-ja juz widzialam takich kilkadziesiat ,wiec wrazenie pewnie nie bedzie az takie.
marax, mysle ze to mimo wszystko inaczej jak widzisz cudze USG, a wlasnego malucha np. wymachujacego rekami ;) Dla mnie pierwsze USG, kiedy bylo widac tylko "cos", zrozumialego jeno dla lekarki, az tak wazne nie bylo, ale jak zobaczylam przedwczoraj takiego ruchliwego kosmitka to jednak wywarlo to na mnie spore wrazenie  :o

kamu2

Vobi masz rację.Jak mnie wcześniej koleżanki pokazywały zdjęcia swoich dzieciaczków z usg to spojrzałam i tyle,żadnych emocji, a na swoje dziecko już się patrzy inaczej.Że to jakiś cud że w twoim brzuchu rozwija się życie i dla nie to cały czas jest trudne do pojęcia
prawdziwa kobieta jest jak herbata: mocna i gorąca, jak posłodzisz-słodka, jak nie posłodzisz to pij kurwa gorzką!

eva_luna

hehehe, a propos ogladania 'cudzych' zdjec z usg, czy takich filmikow rozwalaja mnie przyszli rodzice, ktorzy 'wzywaja' znajomych, rodzinke, sadzaja przed tv i kaza pol godziny ogladac swoje cudo. :)

aja

właśnie wróciłam z opalania natryskowego - mam nadzieję że nie ma to wpływu na dziecko!!!!
efekt jest bardzo fajny mam nadzieję, że nie zapeszę! i nic nie wyskoczy dziwnego na skórze albo że nie będę jutro cała w plamach  ;D

brawurka

aja najwyzej Ci cos spłynie:), ale da sie wytrzeć.

marax

moj amz sie wepchal ostatnio do gabinetu ze mna, zeby zobaczyc dziecko w 3 tyg on chce widziec juz cale.lekarz pokazywal ,ja widzialam bo wiedzialam na co zwracac uwage /moj maz nawet macicy nie mogl odroznic od reszty - nie mowiac juz o szukaniu w niej malej plamki.wyszed zawiedziony:):)mowie mu ze byla tam taka mala czarna plamka na co on "jak to dziecko jest czarne ??"

nionczka

Cytat: maraxela w 04 Cze 2008, 19:46:32
fajnie macie ze mozecie takie usg przezywac widzac poraz peirwszy-ja juz widzialam takich kilkadziesiat ,wiec wrazenie pewnie nie bedzie az takie.Ja wogole jestem przez te studia jakas  dziwna chlodna .Moj gin jak sie skapnal ze za studiuje med to pokazal mi to usg i zaczal mnie pytac co on pokazuje:) no i powiedzial ze kasy ode mnie nei bedzie bral za wizyty.Na koncu sie usmiechnal i spytal czy ciaza na studiach byla planowana:)

Marax, ja tez widzialam juz wiele usg, z roznych etapów ciazy i roznej jakosci. Ale nie ma to jak Twoje wlasne dziecie :-)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

twinnie77

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

aja

wiecie co ja nie potrafię liczyć! dzisiaj na wizycie lekarz mnei uświadamiał że to 14 tc a mi wychodzi 13 według mnie!
już nie wiem o co chodzi

marax

dziewczyny wezcie rpzestancie sie stresowac tyg okreslanym rpzez lekarza-ten tydzien ciazy ktory on moze zobaczyc na USG wedlug wymiarow to jest plus minus 2 tyg

marax

lekarze popelaniaja czesty blad ze co wizyta i co lekarz to mierza to dziecko i kazdmu wychodzi co innego.powinno sie raz okreslic wiek plodu(w ktiryms tam tyg musze doczytac w ktorym) i pozniej sie tego trzymac-taki sa wytyczne

mayagaramond

Nie wiem czy moge sie tutaj wypowiedziec, ale ja sie chyba nie nadaje na matke. Przyjechala tesciowa z corka i wnukiem. Fajny ten maly, ale takim malutkim dzieckiem trzeba sie caly czas zajmowac (no chyba, ze akurat spi) czytac mu, chodzic z nim, rozmawiac.
Wydaje mi sie, ze na dluzsza mete to troche nudne...
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"